Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:56:57 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΔΡΑΧΜΗ 1873  (Αναγνώστηκε 8615 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 03:41:57 μμ »

Πολυ ξεραηλα βλεπω τελευταια στην αγαπημενη μου νομισματικη περιοδο- αυτη του Γεωργιου....μετα κ την παραινεση φιλων κ διαχειριστων για κυριακατικο οφθαλμολουτρο   Σαρκασμός  ...οχι πολυ δυνατη σε βαθμο αλλα θεωρω πως σου κλεβει την καρδια με την μια....θα σταλει κ αυτη για κουτιασμα αυτο τον μηνα..πιστευω πως θα γυρισει με βαθμο που θα  πω στο τελος.  Κλείσιμο ματιού  Σχολια κ  εκτιμησεις κ εντυπωσεις για κυριακατικη φορουμικη κουβεντουλα...Κυριες κ κυριοι η ''μελενια'' μου..... Άνεση

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 03:50:18 μμ »

58 Ίσως και 60.
Ωραία πατινα.
Πολύ όμορφη
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 04:14:15 μμ »

γιωργο 58??εγω την εκανα για λιγο πιο ψηλα.61 ισως και 62..εχει φοβερες λεπτομεριες!μαλλι,λωβος,θυρεος!!!το μονο του μειον ειναι το φρυδι που δεν μπορω να το υπολογισω καλα απο φωτο και ισως μονο αυτο του κοψει ενα ωραιο βαθμο..λουστρο δειχνει να εχει αρκετο παντως!!οτι και να σου βγει νικο,ειναι υπεροχη οπως πολλα απο τα κομματια σου!! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο

βαλε πραμα!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 06:08:58 μμ »

Υπέροχο νόμισμα, φοβερή πατινα, ολο μελί. Οπισθοτυπος ειναι ms καραμπινατος, μπροστά μου τα χαλάει λίγο (φρύδι, και στο πεδίο στα μάτια αλλά και πίσω απο το κεφάλι) το βλέπω για au. Τι θα υπερισχύσει δεν ξέρω, το νόμισμα είναι φοβερό πάντως, να το χαίρεσαι....
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:40:10 μμ »

58 Ίσως και 60.
Ωραία πατινα.
Πολύ όμορφη
Καλησπερα κ απο εμενα...Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια καταρχην και η σημασια ενος νομισματος ειναι να ναι ομορφο!!!..... τωρα στον βαθμο:Οπως διαφενεται για αλλη μια φορα ενα νομισμα μου ειναι οριακα μεταξυ  ms -au...και οπως λεει κ ενας φιλος:''πως τα καταφερνεις καθε φορα ?''''επιτηδες το κανεις"? Σαρκασμός ...τωρα το νομισμα κατε εμε πιστευω πως ειναι αυτου καθε αυτου ο ορισμος του ms 60 και γιατι.....ο οπισθοτυπος και βαση λεπτομερειας σε συνδυασμο με λουστρο και mint marks παει στο 62 ισως 61....στο observe τωρα....χμμμ...οι λεπτομερεια του φρυδιου...οντως σαν λεπτομερεια θα πρεπει Au 58 λογω τον οσων αναφερθηκαν- αλλα....και στο χερι και στην φωτο υπαρχουν κ δω στην περιφερεια mint marks που πιστευω δεν θα τους "αφησουν'' σε συνδιασμο με τον οπισθοτυπο να του δωσουν 58...θεωρω δλδ πως κ απο αλλα μου κομματια πως σκεφτονται ετσι....θα το δειξει το κουτι κ ο χρονος....πιστευω πως θα ειναι ενας καλος γριφος κ για τους graters..... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:45:34 μμ »

για μενα το νομισμα πυροβολαει!!βαλτο σε μια καψουλιτσα να μπορεις να το χαζευεις οποτε γουσταρεις και ασε τα κουτια και τους γριφους!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:51:38 μμ »

"μελένια" ή "μελάνια" ; Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:53:48 μμ »

για μενα το νομισμα πυροβολαει!!βαλτο σε μια καψουλιτσα να μπορεις να το χαζευεις οποτε γουσταρεις και ασε τα κουτια και τους γριφους!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
+1 Άνεση
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:56:29 μμ »

για μενα το νομισμα πυροβολαει!!βαλτο σε μια καψουλιτσα να μπορεις να το χαζευεις οποτε γουσταρεις και ασε τα κουτια και τους γριφους!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
το κομματια της συλλογης μου μπαινουν σε κουτια πλεον για λογους που δεν θα ηθελα να σου ανεφερω δημοσια...οντως πριν λιγους μηνες τα ειχα κ τα εχω ολα σε καψουλες αλλα μετα απο ενα γεγονος την αλλαξα την γνωμη μου ως προς τα κομματια της συλλογης μου...εχω κ τα 2πλα που θα ειναι σε καψουλα οποτε θα "παιζω" με αυτα στο χερι.... Μεγάλο χαμόγελο ευχαριστω κωστη ....να σαι καλα...
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 07:59:48 μμ »

"μελένια" ή "μελάνια" ; Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Σαρκασμός Σαρκασμός....δεν ειμαι κ πλανηταρχης....αλλα το νομισμα με τις γυναικες εχουν πολλα κοινα....θα το αναλυσουμε σε αλλο ποστ.... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 08:00:01 μμ »

εχω κ τα 2πλα που θα ειναι σε καψουλα οποτε θα "παιζω" με αυτα στο χερι...

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
τρελανε μας!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

καλα να εισαι και να κανεις και τριτη και τεταρτη συλλογη και να ειναι ολα αξιολογα και να τα χαιρεσαι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2017, 08:00:36 μμ από kostakis88 » Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 08:09:20 μμ »

Όσο το κοιτάω, τοσο πιο πολύ μου αρέσει, πιστεύω οτι θα το πάρει το ms, όχι οτι έχει και σημασία, άλλη πατινα δεν θέλει, και αν το κουτί την καθυστερεί, η την αποτρέπει, τότε είναι αλλος ενας λόγος να μπει μέσα... να είσαι καλά να την χαίρεσαι..
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 08:18:08 μμ »

Μιμμη αγνωστε αι βουλε των εκτιμητων!!
Για μενα παιζει μεγαλη σημασια πως θα σηκωθει το πρωι αυτος που θα το εκτιμησει και θα το κουτιασει!!
Φανταζεσε να μην του εχει κατσει η γυναικα το πρωι;;
Να πηγε να παρει το αυτοκινητο και να του το εχουν τρακαρει ή να του εχουν σχισει το λαστιχο;;
Να τυ πηγαινουν ολα στραβα μεχρι να φτασει στην εταιρια;;

Ο βαθμος τοτε θα ειναι χαμηλος οσο δεν παει αλλο !!!

Αλλο σεναριο :

Να εχει περασει ενα τετραωρο -πενταωρο να βλεπει νομισματα και να πλησιαζει η ωρα να φυγει;;
Να κοιταει το ρολοι καθε τρεις και λιγο και να λεει μεσα του : Μα δεν περναει αυτη η αναθεμαατισμενη ωρα να φυγω;;
Εκει και εξτρα φαιν να ειναι μπορι να το παει αου 58!!
Τα αου να τα ξεπεταει εμ ες κοιτωντας το ρολοι !!

Το ματι σου να βλεπεις παντα.
Σωστα ειπες οτι ο οπισθοτυπος ειναι εμ ες (αν και χανει λιγο απο αριστερα  Κλείσιμο ματιού με λιγο ματι θα το δεις)
απο μπροστα ομως εχει χαμηλομενο φρυδι παρα πολυ και λοβο αυτιου και ελαχιστη φθορα στο μαλλι!!
Δεν μπορουμε να τα παραβλεψουμε.  Κλείσιμο ματιού

Τα κεφια του ομως εκεινη την ωρα θα μας πουν πως αισθανοταν !!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 08:48:12 μμ »

Πόσο δίκιο έχεις! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο, Άλλα, οτι και να γράψει.........η πατινα της είναι υπέροχη!
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:15:45 μμ »

η συγκεκριμενη πιστευω θα φτιαξει τη διαθεση και του πιο στριμμενου εκτιμητη
αρα θα παρει το οριο plus στο βαθμο που δινει η εκαστοτε εταιρεια λογω eye appeal
με λιγα λογια πονταρω MS 62 αμα παει PCGS

(η PCGS υποστηριζει οτι στο good eye appeal δινει "το μισο του μαθητη", δλδ αμα ειναι αναμεσα σε δυο βαθμους του δινει τον πανω, ενς με σουπερ ντουπερ eye appeal μπορει να παρει +1 απο οτι 8α επαιρνε)

ΥΓ : το ξερω ειμαι large, αμα σας αρεσει ο τροπος που βαθμολογω ομως, να με στειλετε εκτιμητη σε καμια εταιρεια να κανω και τα δικα σας  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΥΓ 2: αυτο π λεω δεν αναιρει αυτα που λετε και σεις, ο σκοπελος ειναι το AU, απλα λεω οτι αμα ξεπερασει τον σκοπελο θα παρει και το boostαρισμα απο το eye appeal. Και απλα πιστευω οτι θα τον ξεπερασει τον σκοπελο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:20:47 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences