Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 06:39:41 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΔΡΑΧΜΗ 1873  (Αναγνώστηκε 8685 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GSHH
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 929



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 09:31:58 μμ »

Αγαπητοί φίλοι,συγνώμη που μπαίνω στην κουβέντα,δηλώνω άσχετος με το αντικείμενο,αλλά το κοιτάω απο την ώρα που το ανεβάσατε και δεν το χορταίνω Έκπληξη .Αυτή η πατίνα το κάτι άλλο Έκπληξη
Σε τι τιμές κυμαίνονται αυτά τα νομίσματα?
Ευχαριστώ Χαμόγελο 
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 10:25:27 μμ »

Δεν είναι η σπανια δραχμή του Γεωργιου ουτε υψηλης κατάστασης αλλα είναι αρκετα ομορφη,οσο για το θεμα τιμης σε αυτην την κατασταση βρίσκεται σε λογικες τιμες σε σχεση με του 83,74,68.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2017, 10:28:33 μμ από giannist » Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 10:56:35 μμ »

Δεν είναι η σπανια δραχμή του Γεωργιου ουτε υψηλης κατάστασης αλλα είναι αρκετα ομορφη,οσο για το θεμα τιμης σε αυτην την κατασταση βρίσκεται σε λογικες τιμες σε σχεση με του 83,74,68.
Οπως τα λετε ειναι κε Γιαννη ειδικα για 83 και 74 και δεν θα αναφερω γισ την 11 αλλα οσο και να σας φανει παραξενο την συγκεκριμενη την πληρωσα ποιο πολλα απο του 83 και του 74...λογο καψουρας(που το καταλαβε και ο πωλητης) Χαμόγελο και γιατι ηταν απ τις λιγες φορες που δεν σκεφτηκα με λογικη αλλα με την σκεψη οτι απλα την ειδα και θα γινει δικια μου... η ζημια των +-30€ δεν ειχε σημασια γιατι οι αλλες 2 δλδ 83 και 74 μου ειχαν ερθει τζαμπα λογο λογικης που ανεφερα παραπανω...αλλου θα χανεις αλλου θα κερδιζεις....αλλα η καψουρα δε, οτι και να ειναι αυτο δεν μπορει να υπολογιστει με χρημα κ λογικη...ειναι κατι που θα σου μενει για παντα....και θα το θυμασαι παντα. Κλείσιμο ματιού...ισως και καμια φορα για να σκεφτεσαι ξανα λογικα....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 11:05:55 μμ »

Καλοριζικη και να την χαιρεσαι και εγω το εχω κανει αρκετες φορες και με μεγαλυτερο κοστος.
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 24, 2017, 11:24:31 μμ »

Καλοριζικη και να την χαιρεσαι και εγω το εχω κανει αρκετες φορες και με μεγαλυτερο κοστος.
να σαι καλα..οποτε με νιωθεις..ελπιζω να με νιωσουν και στην  pcgs.... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 03:28:00 μμ »

Πολύ όμορφη δραχμή. Ο θυρεός ειδικά είναι εντυπωσιακός. Σου εύχομαι να γράψει MS.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 12:42:01 πμ »

Μιας και ξεκίνησε ο φίλος Νικόλας με την δραχμή του 73 και εφόσον δεν έχει αντίρρηση θα χρησιμοποιήσω το θέμα του για να ανεβάζω και εγώ μια δικιά μου την οποία δεν την έχω στείλει για πιστοποίηση κ παρότι φαν της pcgs δεν ξέρω αν θα την στείλω!!!

Το νόμισμα έχει και ιδιαίτερα όμορφη πατινα την οποία κ δεν μπορώ να αποδώσω φυσικά με το χέρι μου.

Τα σχόλια σας ελεύθερα και η απόψεις όλες καλοδεχούμενες!!!

Θοδωρής
Καταγράφηκε

Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 02:17:54 πμ »

Eξαιρετικό νόμισμα με πάρα πολύ καλές λεπτομέρειες. Ειδικά ο θυρεός ''φυσάει'' άλλά έχει και το χτυπηματάκι του ώρα 5 που του ''κόβει'' κάποιους πόντους.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2017, 02:19:46 πμ από Lary » Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:12:36 πμ »

Μιας και ξεκίνησε ο φίλος Νικόλας με την δραχμή του 73 και εφόσον δεν έχει αντίρρηση θα χρησιμοποιήσω το θέμα του για να ανεβάζω και εγώ μια δικιά μου την οποία δεν την έχω στείλει για πιστοποίηση κ παρότι φαν της pcgs δεν ξέρω αν θα την στείλω!!!
Καλημέρα Θοδωρή,καταρχην ειναι χαρά μου να μοιράζομαι με ενα συλλεκτικό φιλαράκι σαν εσενα το ποστ μου ...Ομορφη η δραχμη σου  και θα συμφωνησω και γω με τον φιλο Lary στα περι σχολιων του νομισματος ,δεν φενεται ομως βεβαια η ζημια που μπορει να εχει γινει απ το χτυπημα ωρα 5 και στο ενδεχομενο να βγει damage rim που θα ειναι βεβαια κριμα....ευχομαι να της κοψει μονο ποντους και οχι καθαρο βαθμο...

Υ.γ. η δικια μου δραχμη ''γυρναει'' προς τέλος Γενάρη.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 10:46:12 πμ »


Υ.γ. η δικια μου δραχμη ''γυρναει'' προς τέλος Γενάρη.... Κλείσιμο ματιού
[/quote]

Περιμένω ανακοινώσεις  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 28, 2017, 11:06:13 πμ »

Αγαπητοί καλημέρα σας ευχαριστώ και τους δυο σας για θα σχόλια αλλά θα ηθελα να σας δώσω μια μικρή διευκρίνιση . Αυτό το οποίο φαίνεται στις 5 η ώρα δεν είναι χτύπημα και δεν είναι στο ριμ  είναι μητρικό του δίσκου.

Πολλές φορές τυγχάνει κατά την διαδικασία της παραγωγής να περάσει κάποιος διάκος ο οποίος έχει κάποιο ψεγάδι στην περίπτωση της δίκης μου δρχ υπάρχει αυτό που μοιάζει με χτύπημα. Υπάρχει ορισμός στην αγγλική νομισματική που αφορά τον ελαττωματικό δίσκο αλλά αυτή την στιγμή δεν μου έρχεται αν κοπεί κάποιος να βοηθήσει..

Νικόλα καλά αποτελέσματα σου εύχομαι όσο για την δικιά μου δεν θα την στείλω για πιστοποίηση αλλά θα την κρατήσω ελεύθερη να την βλέπω και να την χαίρομαι.


Καταγράφηκε

ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 02, 2018, 07:25:09 μμ »

η συγκεκριμενη πιστευω θα φτιαξει τη διαθεση και του πιο στριμμενου εκτιμητη
αρα θα παρει το οριο plus στο βαθμο που δινει η εκαστοτε εταιρεια λογω eye appeal
με λιγα λογια πονταρω MS 62 αμα παει PCGS

(η PCGS υποστηριζει οτι στο good eye appeal δινει "το μισο του μαθητη", δλδ αμα ειναι αναμεσα σε δυο βαθμους του δινει τον πανω, ενς με σουπερ ντουπερ eye appeal μπορει να παρει +1 απο οτι 8α επαιρνε)

ΥΓ : το ξερω ειμαι large, αμα σας αρεσει ο τροπος που βαθμολογω ομως, να με στειλετε εκτιμητη σε καμια εταιρεια να κανω και τα δικα σας  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΥΓ 2: αυτο π λεω δεν αναιρει αυτα που λετε και σεις, ο σκοπελος ειναι το AU, απλα λεω οτι αμα ξεπερασει τον σκοπελο θα παρει και το boostαρισμα απο το eye appeal. Και απλα πιστευω οτι θα τον ξεπερασει τον σκοπελο.

Στελιο να σε στειλουμε καλυτερα εσενα στην pcgs.....?! Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Απορία




Για οποιους νομιζουν οτι η pcgs χαριζει βαθμους....

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 02, 2018, 07:36:31 μμ »

Εαν το λες αυτο Νικολα για μενα εαν διαβασεις τα ποστ μου στην προηγουμενη σελιδα στην ειχα βγαλει 58αρα αυτη την δρχ. Ενω ολοι θελατε εμ ες.
Και ειχα πεταξει και ενα πιθανο 60 για να μην σε στενοχωρεσω !! (ειδες τι καλος που ειμαι μαζι σου;; )  Μεγάλο χαμόγελο

Τωρα πως εξηγητε το 55αρη;;
Ισως να επεσες σε κανεναν γέρο / μεγαλο σε ηλικια και ηταν αυστηρος οσο επρεπε βαση της παλιας σχολης οπου μεγαλωσε.
ή εκατσες σε εναν μικρο που σηκωθηκε στραβα / πολυ στραβα απο το κρεβατι!!!
Τα εχουμε αναφερει σε αυτο το ποστ της αποψεις μου.
Το 55 ομως με το 58 δεν διαφερει πολυ και το θεωρω σωστη κριση.
Θα γελουσα ομως απο ενα 60++ ανετα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 02, 2018, 07:53:43 μμ »

Εαν Γιωργο εγραφε 58 δεν θα με πειραζε γιατι ειλικρινα θα το θεωρουσα και δικαιο το περιμενα αλλωστε.Το 55 ομως παραπαει που λεμε και ας σου φαινεται κ σενα μικρη διαφορα....Ειλικρινα ομως δεν με νοιαζει γιατι το νομισμα με ακουμπαει...απλα για το ####το ισως καποια στιγμη στο μελλον να την ξαναστειλω.Γενικοτερα σε αυτην την φουρνια ηταν πολυ και πολλοι αυστηροι....
Καταγράφηκε
sksnpl
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 351

Θάνος


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 02, 2018, 08:04:58 μμ »

Εγώ πισω απ' το πλαστικό βλέπω ένα υπέροχο νόμισμα..
Αδικημένο πιθανότατα..
Αλλά η ομορφιά του τα σβήνει όλα..
Αυτό τίποτα άλλο..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences