Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 09:23:21 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μεταλλιο 1916  (Αναγνώστηκε 261 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
alexvor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 17, 2024, 01:01:09 μμ »

καλησπερα σας , οποιος γνωριζει αξια η αν το εχει ξαναδει παρακαλω να γραψει , ευχαριστω
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 17, 2024, 10:16:14 μμ »

Δεν το έχω ξαναδεί, είναι ιδιωτικής κοπής εποχής.
Το καλύτερο για την αξία τού, αν βέβαια θέλεις να το αποχωριστείς ,είναι να το δώσεις σε κάποιον οίκο δημοπρασιών και η αγορά θα το πάει εκει που αξίζει.
Καταγράφηκε
alexvor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 18, 2024, 08:01:22 πμ »

Δεν το έχω ξαναδεί, είναι ιδιωτικής κοπής εποχής.
Το καλύτερο για την αξία τού, αν βέβαια θέλεις να το αποχωριστείς ,είναι να το δώσεις σε κάποιον οίκο δημοπρασιών και η αγορά θα το πάει εκει που αξίζει.
Καλημερα , ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 18, 2024, 03:39:18 μμ »

Ειναι μεταλλιο για τα Νοωμβριανα του 1916 του Βενιζελου με την Αντατ.....Η απαρχη για την τοτε προδοσια του ''μεγα πολιτικου'' .......υπηρχαν 3 τυποι αυτος ειναι ενας απο τους 3

Απο τιμη δεν γνωριζω πολλα,εχω μεινει πισω στα μεταλλια
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2024, 03:41:10 μμ από ΡΟΔΑΚΑΣ » Καταγράφηκε
alexvor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 18, 2024, 11:02:18 μμ »

Ειναι μεταλλιο για τα Νοωμβριανα του 1916 του Βενιζελου με την Αντατ.....Η απαρχη για την τοτε προδοσια του ''μεγα πολιτικου'' .......υπηρχαν 3 τυποι αυτος ειναι ενας απο τους 3

Απο τιμη δεν γνωριζω πολλα,εχω μεινει πισω στα μεταλλια
ευχαριστω εχω δει αλλον ενα τυπο περιπου ομοιο σαν αυτο, αν μπορεις να με διαφωτισεις απο που πηγαζει η πληροφορηση σου οτι υπηρχαν 3 τυποι για να καταλαβω αν ειναι επισημο η ιδιωτικο εποχης γιατι αλαζει η τιμη θεωρω αναλογως
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 19, 2024, 11:29:54 πμ »

Ειναι μεταλλιο για τα Νοωμβριανα του 1916 του Βενιζελου με την Αντατ.....Η απαρχη για την τοτε προδοσια του ''μεγα πολιτικου'' .......υπηρχαν 3 τυποι αυτος ειναι ενας απο τους 3

Απο τιμη δεν γνωριζω πολλα,εχω μεινει πισω στα μεταλλια
ευχαριστω εχω δει αλλον ενα τυπο περιπου ομοιο σαν αυτο, αν μπορεις να με διαφωτισεις απο που πηγαζει η πληροφορηση σου οτι υπηρχαν 3 τυποι για να καταλαβω αν ειναι επισημο η ιδιωτικο εποχης γιατι αλαζει η τιμη θεωρω αναλογως

Καλησπερα,θεωρω οτι και οι 3 τυποι ειναι ιδιωτικες κοπες για τους υποστηρικτες του Βενιζελου εναντιον του Κωνσταντινου και τουμπαλι βεβαια.....(υπηρξαν και αντιστοιχα του Βασιλεως Κωνσταντινου)
Οι αλλοι 2 τυποι ειναι με το περιγραμα της ημερομηνιας επι της περιμετρου του μεταλλιου και οχι οπως το δικο σου και αλλαζει ο εμπροσθοτυπος μονο (η κεφαλη του Βενιζελου)καπου το ειχε παρουσιασει αν θυμαμαι παλαιοτερα και μελος εδω μεσα 

για τιμες σου ανεφερα πως δεν γνωριζω

καλη συνεχεια
Καταγράφηκε
alexvor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 43


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 19, 2024, 07:26:19 μμ »

Ειναι μεταλλιο για τα Νοωμβριανα του 1916 του Βενιζελου με την Αντατ.....Η απαρχη για την τοτε προδοσια του ''μεγα πολιτικου'' .......υπηρχαν 3 τυποι αυτος ειναι ενας απο τους 3

Απο τιμη δεν γνωριζω πολλα,εχω μεινει πισω στα μεταλλια
ευχαριστω εχω δει αλλον ενα τυπο περιπου ομοιο σαν αυτο, αν μπορεις να με διαφωτισεις απο που πηγαζει η πληροφορηση σου οτι υπηρχαν 3 τυποι για να καταλαβω αν ειναι επισημο η ιδιωτικο εποχης γιατι αλαζει η τιμη θεωρω αναλογως
Ευχαριστω πολυ καλο βραδυ

Καλησπερα,θεωρω οτι και οι 3 τυποι ειναι ιδιωτικες κοπες για τους υποστηρικτες του Βενιζελου εναντιον του Κωνσταντινου και τουμπαλι βεβαια.....(υπηρξαν και αντιστοιχα του Βασιλεως Κωνσταντινου)
Οι αλλοι 2 τυποι ειναι με το περιγραμα της ημερομηνιας επι της περιμετρου του μεταλλιου και οχι οπως το δικο σου και αλλαζει ο εμπροσθοτυπος μονο (η κεφαλη του Βενιζελου)καπου το ειχε παρουσιασει αν θυμαμαι παλαιοτερα και μελος εδω μεσα 

για τιμες σου ανεφερα πως δεν γνωριζω

καλη συνεχεια
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences