Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 03:14:35 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: kienzle alarm watch  (Αναγνώστηκε 3193 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 13, 2017, 03:16:34 μμ »

θα ηθελα πληροφοριες για το παρακατω ρολοι-ξυπνητηρι ταξιδιου της γερμανικης kienzle..θα με ενδιεφερε να μαθω πληροφοριες για το ποιας χρονιας ειναι (αν και υπολογιζω αρχες-μεσα της δεκαετιας 60) καθως επισης αν εχει καποια συλλεκτικη αξια και ποια μπορει να ειναι αυτη.παρα την κατασταση του δουλευει κανονικα.το μονο του θεμα ειναι το κουτι του..ακολουθουν φωτο.ειναι οι μονες που εχω για την ωρα μιας και δεν ειναι στην κατοχη μου,εξυπηρετηση κανω... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 13, 2017, 03:18:06 μμ »

αλλες δυο φωτο..ευχαριστω για τον χρονο σας.

υγ.μολις ειδα οτι αυξηθηκε το οριο των ΚΒ των φωτο σε 210!!! Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 13, 2017, 11:16:53 μμ »

αυξηθηκε το οριο των ΚΒ των φωτο σε 210!!! Έκπληξη Έκπληξη

Για κοίτα τι ισχύει αλλού:

 Στριφογύρισμα ματιών       Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 14, 2017, 09:52:29 πμ »

νταγκλας δεν μου λεει κατι αυτο.εγω αναφερθηκα καθαρα για το δικο μας στεκι..το τι γινεται αλλου μου ειναι αδιαφορο..και σιγουρα εκτος θεματος στο συγκεκριμενο νημα..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 14, 2017, 12:06:09 μμ »

νταγκλας δεν μου λεει κατι αυτο.εγω αναφερθηκα καθαρα για το δικο μας στεκι..το τι γινεται αλλου μου ειναι αδιαφορο..και σιγουρα εκτος θεματος στο συγκεκριμενο νημα..

Εκτός θέματος, είναι. Αλλά μια που το θιξες, είπα να σου απαντήσω. Τι να έκανα δηλαδή, να άνοιγα άλλο νήμα?
Σαν τι να σου "πει" δηλαδή?  Σου λέει αυτό που είναι. Ότι τα νούμερα εδώ είναι πολύ μικρά.
(Όταν μάλιστα αρκετές φορές υπάρχει ανάγκη να ανεβάσει κάποιος φωτογραφίες αρκετά μεγάλης ευκρίνειας - που θέλουν 3-4-5 Mb η κάθε μία).
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 14, 2017, 12:14:12 μμ »

Ο κάθε χρήστης λοιπόν του Forum οφείλει:
....
- Να μην ξεφεύγει από το θέμα. Μπορεί κάλλιστα, εφόσον το επιθυμεί, να ανοίξει ένα καινούργιο θέμα
....


δεν εθιξα κανενα θεμα παρα μονο εκανα μια επισημανση..αν ηθελα να το θιξω θα ανοιγα θεμα για το μεγεθος των φωτο.αν τα νουμερα εδω ειναι μικρα και δεν σε βολευουν,υπαρχουν αλλα φορουμ που τα εχουν μεγαλυτερα για να πας..
υπαρχουν αλλοι τροποι εδω να ανεβασει κανεις φωτο μεγαλη ευκρινειας.

και παψε επιτελους να χωνεσαι στα θεματα και να σχολιαζεις οτιδηποτε αλλο εκτος απο το κυριο θεμα του καθε νηματος.sac #2 καταντησες...

 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 14, 2017, 12:19:06 μμ »

Ντάξει Kostakis.
Δε χρειάζεται να το αναπτύξουμε περισσότερο.
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 14, 2017, 01:43:56 μμ »

Κώστα,τη χρονιά την πέτυχες.Αυτο το μοντέλο έβγαινε το '62-'63,αλλά στην αγορά ήταν διαθέσιμο για μια δεκαετία ακόμα.Αυτα σε άψογη κατάσταση πωλούνται περίπου στα 40-50€,το δικό σου όμως μοιάζει σα να είχε αφεθεί σε υγρασία(ίσως ήταν σε νησί ή κάποιο υπόγειο;).Πάντως είναι συλλεκτικό λόγω ονόματος.Η kienzle υπάρχει από το 1882 και παράγει ποιοτικά κομμάτια.
Το δικό σου έχει 7 ρουμπίνια στο μηχανισμό.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 14, 2017, 04:05:53 μμ »

ευχαριστω πολυ κωστα για την απαντηση..κατι τετοιο πιστευα και εγω..δεν ξερω που μπορει να ειχε αφεθει (αν και πραγματι δειχνει για υγρασια απο την σκουρια και το ξεραμενο δερμα).οπως ανεφερα δεν ειναι δικο μου οποτε δεν γνωριζω το παρελθον του.αν κ μικρη σημασια εχει πλεον..πιστευεις οτι στα 25-30 ευρω ειναι μια δικαιη τιμη και θα το εκανε ευκολοπωλητο η ειναι πολλα?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 14, 2017, 04:45:10 μμ »

Δυστυχώς οπως ειναι αυτο το ρολοι δεν θα βρεθεί αγοραστής,γιατί με 20€ παραπάνω αγοράζεις ένα σε πολύ καλή κατάσταση.Μονο για ανταλακτικα μπορει να πουληθει το δικο σου,και δεν πρόκειται να δώσει κάποιος πάνω από 10-15€.  Δεν θέλω να φανεί ότι το υποτιμώ,αλλά δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 14, 2017, 04:54:14 μμ »

καταλαβαινω κωστα και εχεις δικιο..ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences