Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 06:21:08 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΗΝΙΑΚΟΥ  (Αναγνώστηκε 2059 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikosv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 08, 2017, 11:51:16 πμ »

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε όσο και για τους αξιόλογους φίλους & φίλες που συμμετέχουν σε αυτό. Έχω στην κατοχή μου έναν πίνακα του Δ.Τηνιακού με διαστάσεις 1,20 x 0,60 . Ο συγκεκριμένος πίνακας ήταν προσωπικό δώρο γάμου του ίδιου του ζωγράφου στην μητέρα μου. Ο συγκεκριμένος πίνακας είναι τουλάχιστον 45 -50 ετών σε άριστη κατάσταση. Θα ήθελα μια γνώμη στο περίπου για την αξία αυτού του πίνακα και ίσως
κάπου που θα μπορούσα να απευθυνθώ για πώληση. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2017, 01:57:14 μμ »

Καλώς ήρθες στο στέκι.
Προσωπική μου εκτίμηση απο 2700 ευρώ και πάνω.....
Αν ψάξεις στο διαδίκτυο θα βρείς πολλούς οίκους που θα θελήσουν να στον αγοράσουν. Πάρε πολλές προσφορές
και διάλεξε αυτή που συμφέρει. Άλλος θα στον αγοράσει άμεσα και άλλος θα στον βάλει σε δημοπρασία με τα
ποσοστά κέρδους του.

ΥΓ αν μπορείς,θα σε παρακαλούσα μία κοντινή φωτογραφία της υπογραφής. Για δικούς μου λόγους.
Καταγράφηκε
el greco
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 464


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2017, 10:20:54 μμ »

Αν και δεν τον βλεπω καλα τον πινακα απο τη φωτογραφια,η εμπειρια μου απο δωρα μεγαλων ζωγραφων προς φιλους με εχει πεισει οτι συνηθως δεν δινουν τα ακριβοτερα εργα τους οποτε και η τιμη ειναι ευθεως αναλογη.Εγω δεν θα μπω στη διαδικασια τιμων αλλα σεβομαι την αποψη του σιλαχιμ,αλλωστε ενας οικος δημοπρασιων που θ τον δει απο κοντα θα σου πει πιο συγκεκριμενα.
Καταγράφηκε
nikosv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 09, 2017, 06:42:53 πμ »

Καλημέρα σε όλους,

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας. Σας ανέβάζω και την υπόγραφη του ζωγράφου όσο και κάποιες ακόμα φωτογραφίες.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 09, 2017, 05:24:08 μμ »

Αν και δεν τον βλεπω καλα τον πινακα απο τη φωτογραφια,η εμπειρια μου απο δωρα μεγαλων ζωγραφων προς φιλους με εχει πεισει οτι συνηθως δεν δινουν τα ακριβοτερα εργα τους οποτε και η τιμη ειναι ευθεως αναλογη.Εγω δεν θα μπω στη διαδικασια τιμων αλλα σεβομαι την αποψη του σιλαχιμ,αλλωστε ενας οικος δημοπρασιων που θ τον δει απο κοντα θα σου πει πιο συγκεκριμενα.


Η αλήθεια είναι αυτή. Δεν είναι απο τα σπουδαία έργα του. Ήταν της εποχής που τον είχε πιάσει μανία με αυτές
τις ''νεκρές'' απεικονίσεις φύσης. Γήινα μουντά χρώματα κλπ.
Ίσως η τιμή να είναι λίγο υψηλότερη αλλά ευελπιστώ στο μέγεθος του πίνακα που ίσως να του δίνει μικρή υπεραξία. Ελ γκρεκο η τιμή είναι καλοπροαίρετη!!   Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 09, 2017, 09:21:34 μμ »

Από τα λίγα που γνωρίζω θα έλεγα ότι επειδή ασχολήθηκε πολύ με τοπία και θαλασσογραφίες, τα έργα του με "νεκρά φύση" από τα λιγότερο εμπορικά σε σχέση με τα υπόλοιπα...
Αν βιάζεσαι να το πουλήσεις σε γκαλερί, να υπολογίζεις -60% από την "τιμή λιανικής"
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences