Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:45:31 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσές λίρες  (Αναγνώστηκε 17570 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pasagian
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 24, 2017, 10:33:17 μμ »

Καλησπέρα
Παρακαλώ την εκτίμηση σας στις παρακάτω χρυσές λίρες

George 1914 (S)
Victoria 1896 (M)
George 1927 (SA)
George 1913
Elizabeth 2011
George 1929
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 24, 2017, 11:25:55 μμ »

1913+1927 μαλλον San Jose που λεει κ μια ψυχη.
Οι αλλες που ειναι?
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 25, 2017, 08:09:08 πμ »

1η 2η 3η γνησιες..4η η φωτο δεν βοηθαει,οχι πως κ οι πρωτες εχουν καλες φωτο απλα από ένα δυο σημεια ξεχωριστα στην κάθε μια το ειδα..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 25, 2017, 02:18:51 μμ »

Τουλαχιστον στα ματια τα δικα μου στην  λιρα του 1927 δεν υπαρχει χαιτη στο αλογο, η μπερτα δεν εχει πτυχες κ ο αγκωνας του καβαλαρη χρηζει φυσικοθεραπειας. Βεβαια σιγουρα δεν εχω την εμπειρια του κυριου Καραμανικου.
Για να μην κουραζεσαι φιλε μου ζυγισε τες κ περασε τις λιρες σου απο fisch κ θα εχεις κατα 85% μια σωστη εικονα
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 25, 2017, 02:21:07 μμ »

ο αγκωνας του καβαλαρη χρηζει φυσικοθεραπειας.

Ορθοπεδικός είσθε?
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 25, 2017, 02:31:23 μμ »

Oh no no mr Douglas !!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Χωρις πλακα τωρα για πες κ εσυ την αποψη σου ως τουλαχιστον πιο εμπειρος απο μενα?
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 25, 2017, 02:32:57 μμ »

Oh no no mr Douglas !!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Χωρις πλακα τωρα για πες κ εσυ την αποψη σου ως τουλαχιστον πιο εμπειρος απο μενα?
Ευχαριστώ για το κοπλιμάν, αλλά με θεωρώ άσχετο.
Και αι φωτογραφίαι είναι "πτωχαί".
(Και "θαμπαί").
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 25, 2017, 02:36:30 μμ »

οι λυρες του 1927 που είναι αφρικανες εχουν γενικα πολλα ελλατωματα εκ γενετης κ μερικα είναι αυτά που ανεφερε ο cat..αν βρεις λιρα s.a αυτης της ημερομηνίας με σωστο ριμ κ δυνατο πατημα πρεπει να την ελεγχεις όπως θα ελεγχες μια λιρα 1915 L που τις λειπει το μισο ριμ κ φαινεται να λειπει η μιση χαιτη η ο αγκωνας λογω αδυνατου πατηματος..ένας ζυγισμα κ περασμα από το εργαλειο είναι καποια βοηθεια..ελπιζω να σας αποδειξω την εμπειρια μου στο βαθος του χρονου..ακομα είναι νωρις για αυτό..καλη συνεχεια..μονο αν εχουμε πιο καλες φωτο θα πω παλι κατι αλλιως ότι ειπωθηκε είναι αρκετο για αυτην την εκτιμηση..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 26, 2017, 12:30:43 πμ »

Αγαπητε κυριε Καραμανικο λυπαμαι αλλα ο CHARD εχει αλλη αποψη απ την δικη σας σε σχεση με τις λιρες της Νοτιου Αφρικης. Σταματω βεβαια την κουβεντα εδω διοτι δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να την συνεχισω.
Λιρες με <<εκ γεννετης ελλατωματα >> δεν υφιστανται. Αλλωστε πουθενα δεν εχω συναντησει τον ορο <<εκ γεννετης ελλατωμα>> στα νομισματικα βιβλια που κατα καιρους εχουν πεσει στα χερια μου.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 26, 2017, 12:53:02 πμ »

πραγματικα κακως το πιστευεται αυτό..μαλλον δεν διαβασατε καλα διοτι είναι γνωστο ότι αυτές οι λιρες εχουν τεραστια ελλατωματα όπως ελλιπες ριμ,αδυνατο πατημα κ αλλα..να διαβασετε πιο καλα διοτι δεν τα λετε καλα..επισης πολλες από αυτές δεν περνανε από φυλλερ..πριν γραφτω διαβαζα πολύ το στεκι κ ξερω αρκετα για το φορουμ..δεν ειδα ποτε να εισθε καποιο από τα μελη που εχει γνωση στις λιρες επομένως δεν μπορω να πιασω το νοημα ολων αυτων με τους CHART κ τα υπολοιπα..διαβαστε λιγο ακομα κ θα δειτε,αλλιως όλα τα αλλα τα ακουω βερεσε..φιλικα όπως κ εσεις πισευω το ιδιο
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 26, 2017, 12:56:30 πμ »

Πρόκειται για τερατογενέσεις ή για εκτρώματα;
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 26, 2017, 01:39:02 πμ »

ενδιαφερον παρουσιαση..

υγ.ειστε μελος και στο αλλο φορουμ?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 26, 2017, 01:52:36 πμ »

η παρουσιαση είναι μια χαρα κ με επιχειρηματα ετσι όπως πρεπει διοτι θα ξεχασουμε κ οσα ξερουμε όταν αφήσουμε την ελληνικη βιβλιογραφια κ παμε στην ξενη..ισως να είμαι μελος ισως κ οχι..δεν χρειαζεται να πω,νομιζω..απλα εδωσα την πιο ευκολα προσβασιμη πηγή  για εκεινον
στον cat σαν μελος που είναι σε αυτό το φορουμ ώστε να μην χρειαζεται να ανοιγει τα βιβλια του βραδυνιατικα κ να λεμε ανακρίβειες για γνωστα πραγματα σε οσους ξερουν από λιρες που το κακο είναι μικρο για τους γνωστες αλλα μεγαλο για αυτους που δεν ξερουν..τωρα θελετε κατι άλλο γιατι δεν μπορω να καταλαβω τα σεις κ τα σας με τις γλυκες ειρωνιες κ από εσας κ από τον cat..θελετε κατι άλλο η να συνεχισουμε τον δρομο μας ησυχα κ χωρις όλα αυτά τα παραξενα που ξεκινήσατε κυριοι κωστακης κ cat??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2017, 02:01:07 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 26, 2017, 02:08:42 πμ »

προσωπικα δεν γνωριζω απο λιρες (αν και φανταζομαι το γνωριζετε ηδη,οπως γνωριζετε και για τον cat οπως ειπατε) και θεωρω πως οτι μαθαινει κανεις καλο ειναι..η παρουσιαση μου φανηκε ενδιαφερον γιατι εχει κ πληροφοριες και πολυ καλες φωτο..σαφως και δεν χρειαζεται να πειτε αν ειστε μελος η οχι,δικαιωμα σας αλλωστε (αν και δεν ειναι 'κομψο' να παρακολουθειτε σαιτ στα κρυφα και να μην παραδεχεστε αν ειστε μελος η οχι)..

επισης δεν μπορω να διακρινω καμια ειρωνια στα γραφωμενα,τουλαχιστον στα δικα μου προς εσας..αντιθετως,σε μια μου απορια,μου απαντησατε,σας ευχαριστησα και ολα καλα...για μενα ολα βαινουν καλως..

οσο για τον πληθυντικο,θεωρειται ευγενειας μιας και προτιμησατε να κρατησετε κρυφο το ονομα σας και να σας αποκαλουμε με το επωνυμο (κατι που δεν προσδιδει οικιοτητα αλλα κρατα αποστασεις) το οποιο και παλι ειναι δικαιωμα σας και αποδεκτο,απο μενα τουλαχιστον..ξερετε ειναι πιο οικιο να μιλας σε καποιον αποκαλωντας τον κωστα,μητσο,γιαννη παρα παπαδοπουλε,βασιλειου,γεωργιου..τουλαχιστον σε μια παρεα οπως η δικη μας..αλλα οκ..αφου ετσι προτιματε..ετσι λοιπον δεν θεωρω οτι εχω ξεκινησει τιποτα παραξενο οπως αναφερατε...οποτε συνεχιζουμε ησυχα και ωραια..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 26, 2017, 02:24:06 πμ »

ευχαριστω πολύ..να εισθε καλα..όπως πακολουθουσα το φορουμ αυτό τοσα χρονια σαν επισκεπτης ετσι παρακολουθώ κ το άλλο κ οχι στα κρυφα βεβαια..συγνωμη για την ενταση κυριοι ..συνεχιζουμε ομορφα κ ωραια..κ αν χρειαστείτε κατι με χαρα να σας πω όπως είμαι σιγουρος ότι το ιδιο θα κανετε κ εσεις για μενα..καλη συνεχεια να εχουμε..νικος,σας το ειπα ότι είναι στο νικ μου το ονομα μου
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences