Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 03:22:47 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Όθωνας 1833 Μονάχου.  (Αναγνώστηκε 8426 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 14, 2010, 11:48:51 πμ »

Για τον φίλο τον Γιώργο, δεν πωλείται προς το παρόν !!!  Μεγάλο χαμόγελο Φιλί Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 14, 2010, 03:29:57 μμ »

Πολυ ωραιο ταληρο με ενα μικρο χτυπημα!!
Κατα την γνωμη μου ανετα πουλιετε 300-50 ευρωπουλα!!
Οποιος αλλος θελει ας πει την γνωμη του!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 03:31:08 μμ »

ψαχωντας βρηκα και εγω ενα εξερετικο ταλληρακι σε απιστευτα χαμηλη τιμη '
επειδη ομως εχω βαλει στο ματι αυτο του φιλου μας του γιαννιστ οποιος θελει ας το αγορασει και ας :'( :'( :'(

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160713081844&ssPageName=ADME:B:SS:US:1123
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 03:32:37 μμ »

και αυτο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
http://www.ebay.com/itm/Greece-Silver-5-Drachmai-1833-A-Paris-Tooled-fields-/290656081619?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D5534777323092425475

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 07:49:00 μμ »

ειπαμε λεωνιδα νορμαλ καταστασεις,οχι σπανιωτητες!!!ενα μονο παρισιων, βαρεια,εξαιρετικη την πουλησα σε φιλο εμπορο, της στοας αριστειδου,150 ευρω,για την συλλογη του υποτιθετε!!! και μετα απο λιγο καιρο εμαθα, οτι την πουλησε πανω απο 1000 ευρω,και την εδειχνε ως ευκαιρια που αγορασε???του μοναχου,της δημοπρασιας, την αγορασα πιο πολυ απο περιργεια,μου εκανε εντυπωση  η χαμηλη τιμη,και βαθμολογηση,σε σχεση με αλλα χειροτερα.αυτο που λεει και ο γιωργος για την υποκειμενικοτητα στις βαθμολογησεις.σαν του κυριου νικου,που ειναι οντως, σε υψηλη κατασταση,υπεροχο μαλλι.το δικο μου ταλληρο το εχω αγορασει 1.00.0000.σε δραχμες,δεν εχω δει καλυτερο BU,εκτος απο ενα στην λεσχη που πουλουσε ο θοδωρος,στην ιδια τιμη.για επαληθευση των λεγομενων μου υπαρχουν αρκετα ατομα,μαλιστα γνωστος εμπορος της αδριανου, εκανε παραπονα στον πωλητη,γιατι δινει τα καλα κομματια σε μενα(η ευγενικη αμιλλα!!! μεταξυ μας).φυσικα μου παραπονεθηκε ο πωλητης γιατι λεω τις πηγες μου,αλλα εξηγησε στον κυριο εμπορο.γιατι? το πουλησε σε μενα!!!οπως γραφει,και ο βασιλης, του μοναχου ειναι αρκετα σε υψηλες καταστασεις,αλλα σε λαμπρη κατασταση λιγα.οπως και του 1844 με λιγο υπομονη βρισκεις!!!καλο, στο 1845 και στο 1851 ειναι τα ζορια,οπως φυσικα,και των αθηνων, που μου λειπη.παντως το ωραιο ειναι!! μολις πιασει κανεις, εναν ταλληρο του οθωνα,εστω και fine,το θεωρει κατωρθωμα,απο τιμες παραλογες,που βλεπω.εδω δινουν κατοσταρικα για τρυπια,η κοπιες!!!συγγραφεας νομισματικου,βιβλιου- καταλογου!!!!!επεμενε, να του πουλησω,(χωρις να του το πω, οτι ειναι κοπια)οθωνα ιταλικο,και ενω για δικαιολογια, του ελεγα οτι ειναι παραγγελια,τελικα με επεισε και του το πουλησα,αλλα απο τοτε,μου κραταει μουτρα,αλλα δεν μου λεει, γιατι?ποιος ξερει,συμβαινουν αυτα!!!οσο για μερικους οψιμους ,νομισματολογους,τους αρεσει να μου δειχνουν τις γνησιες!!! κοπιες τους, με καμαρι,αλλα χαιρομαι,γιατι υπαρχουν νεα παιδια,που οντως ,εχουν γνωσεις φοβερες,οπως ο δημητρης(ποδαρας),βασιλης(ρακοσυλεκτης),αναργυρος,αν και δεν τον εχω γνωρισει απο κοντα,ναυαρχος,ενας καλος φιλος που το ξεχνω,που μου εδειξε τεταρτο του1843!,και τουλαχιστον καμμια δεκαρια αλλοι νεοι,που χαιρομαι,οταν πινω καφε μαζι τους,να μαθαινω,καινουργιους ορους,και να βλεπω,φοβερα!!! νομισματα,που δεν βλεπω,στα ελληνικα σαιντ,πωλησεων,η στο γνωστο σουπερ μαρκετ νομισματων ,χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.υγ.προς θεου δεν παιρνει ολους η μπαλλα,αυτοι που γνωριζουν,καταλαβαινουν,τι εννοω!!!γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2012, 08:12:49 μμ από giannist » Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 16, 2012, 04:54:46 μμ »

κουβεντα να γινετε ξερω οτι δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση ,

ειναι ομως γνησιο  Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 16, 2012, 10:27:45 μμ »

για μενα φαινεται γνησιο και συμπαθητικο,αν προσεξεις ομως διαστασεις,ισως το διαπιστωσεις καλυτερα.οι κοπιες ειναι πιο μικρες, και ελαφρυτερες.αν μπορεις? να το συγκρινεις με ενα σιγουρα γνησιο,γιατι η φωτογραφια μερικες φορες σε ξεγελα,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 17, 2012, 07:48:50 πμ »

Mην του τα λες ετσι απλα βρε Γιαννη!!
Πες να διαβασει πολυ!! Να προσεχει πολυ!! Να εχει τα ματια του δεκατεσσερα!!
Γιατι??
Ποσταρε ταληρο ΑΑΑΑΑΑΑ στο ΜΜΜΜΜΜΜΜΜ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 17, 2012, 08:32:06 πμ »

ασε φιλε γιωργο,τα πραγματα γινονται τραγικα,ιδως απο παρατρεχαμενους, του εκαστοτε εμπορου,οι λεγομενες αβαντες,που στο τελος σου λενε δεν το ειδα καλα?κλπ.οπως το τυχερο παιγνιον ο παπας,εδω παπας εκει παπας,που μετεβη ο ιερευς?και στο τελος εχω βαρεθει να γινομαι κακοπροαιρετος,η, δεν σε ηξερα πιο πριν?εχω βαρεθει να το ακουω.ειδικα για θεματα που υπαρχουν γραμμενα,εκτενως στην ιστοσελιδα,η με μια επισκεψη και ερωτηση, σε εγκριτα και αναγνωρισμενα μελη της πνε.δοξα τω θεω, υπαρχουν φιλοι ,με φοβερες γνωσεις πανω στο νομισμα,κλπ,οπως οι φιλοι της παρεας του κυριακατικου καφε,μετα την πνε στην πλατεια ψυρρη,σοβαρα παιδια με χιουμορ,και γνωσεις πανω στο νομισμα.θελω μονο τελειωνοντας, στις σοβαρες αγορες καλο ειναι καποιος,και γνωστης μερικες φορες να παιρνει και μια δευτερη γνωμη!!!ο ενθουσιασμος,(και η καπατσοσυνη μερικων εξπερ του ειδους)μας βαζει σε περιπετειες (ειδικα αυτην την εποχη,που ανθει η καθε λογης απατη!!!),χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2012, 08:50:56 πμ από giannist » Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 17, 2012, 12:46:01 μμ »

Mην του τα λες ετσι απλα βρε Γιαννη!!
Πες να διαβασει πολυ!! Να προσεχει πολυ!! Να εχει τα ματια του δεκατεσσερα!!
Γιατι??
Ποσταρε ταληρο ΑΑΑΑΑΑΑ στο ΜΜΜΜΜΜΜΜΜ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Χι χι χι,

 Μου την φυλαγες εσυ Γιωργη να μου της πεις  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Το ταλληρο αυτο παντως δεν ειναι δικο μου (ως συνηθως οταν ρωταω για τετοιου ειδους νομισματα)
αλλα παιζει εδω

http://www.ebay.com/sch/zdzy2011/m.html?item=251018494111&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT&_trksid=p3984.m1438.l2649&_trksid=p4340.l2562

 μαζι με αλλα αξιολογα κομματια ,  το μονο κακο ειναι οτι ο πωλητης ειναι .....κινεζος

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 27, 2012, 01:20:56 μμ »

ταλληρο Μοναχου.Κριμα που το φορουμ δεν δινει δυνατοτητα  να σας βαλω μεγαλυτερη φωτογραφια
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 01:58:22 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 27, 2012, 01:54:57 μμ »

ταλληρο Μοναχου.Κριμα που το φορουμ δεν δινει δυνατοτητα  να σας βαλω μεφαλυτερη φωτογραφια

Καλε τηνε τουτο.....σκουριασμενο   Απορία Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2012, 02:33:36 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 27, 2012, 02:13:00 μμ »

αυτο ειναι που λεμε, πατινα!!!!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 27, 2012, 02:18:42 μμ »

Που να το δείτε και ζωντανό, βγάζει μάτια. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 27, 2012, 02:24:41 μμ »

Καλε τηνε τουτο.....σκουριασμενο   Απορία Απορία
ξυνεσαι να ακουσεις το ψαλτηρι Αντωνιε!
 Βασιλη το νομισμα ειναι φανταστικο.ειναι το ταλληρακι των εγγλεζων?
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences