Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 01:54:35 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πόσο αξίζει τελικά ένα ελληνικό Blister 2014;  (Αναγνώστηκε 1586 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« στις: Ιούνιος 23, 2017, 10:55:32 μμ »

Κάποτε έγινε πολύς θόρυβος για το Blister που το εξαφάνισαν κάποιοι σε μια ημέρα από τα "ράφια" της ΤτΕ. Η τιμή εκτοξεύθηκε στην αρχή στα 20, στα 25, στα 30 μέχρι και πάνω από 40 την είδα.
Όταν καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός τότε φαίνεται η γύμνια του βασιλιά.
Τελικά πόσο αξίζει μια Θράκη;
Πριν λίγο Παρασκευή 23/6/2017 και ώρα 23:50 έκλεισε μια δημοπρασία στο ebay μετά από 11 χτυπήματα (όχι και λίγα) στα 19,36 ευρώ με ταχυδρομικά 5,95, σύνολο 25,31 και πληρωμή με Paypal. Είναι πράγματι λυπηρό να βλέπεις το Blister με το μικρότερο tirage (μιλάω συνολικά για έτος) τα τελευταία χρόνια σε αυτήν την πτώση.
Πραγματικά αναρωτιέμαι ποια είναι η θέση του ελληνικού νομίσματος στις παγκόσμιες συλλογές.
Καταγράφηκε

Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 23, 2017, 11:03:54 μμ »

Τουλάχιστον πωλείται πάνω από την τιμή έκδοσης σε αντίθεση με πολλά άλλων ετών που πωλούνται χαμηλότερα.
Η ζήτηση γενικώς έχει πέσει πάρα πολύ σε blister και ολόκληρες σειρές...
Δεν είναι όμως Ελληνικό το θέμα. Όλες οι χώρες μειώνουν τα τιράζ των επίσημων σετ τα τελευταία χρόνια, πράγμα που νομίζω επιβεβαιώνει την μειωμένη ζήτηση.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 24, 2017, 02:23:51 μμ »

Επειδή το εξαφάνισαν κάποιοι  για 2-3 χρόνια δεν πάει  να πει ότι μόλις αρχίσει να ξανά εμφανίζεται θα πάει 100 ευρώ και σκέψου οι όποιοι συλλέκτες εντός Ελλάδας  το έχουν αγοράσει στην πλειονότητα  όταν κυκλοφόρησε.
Καταγράφηκε
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 25, 2017, 12:11:19 πμ »

Χμμμ
κι εγώ που δεν το είχα πάρει, τώρα που η τιμή είναι σε λογικά επίπεδα μου φαίνεται θα το τσιμπήσω κάποια στιγμή !!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences