Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:12:47 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Blister & σφάλματα  (Αναγνώστηκε 2014 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Ioannis_collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 17, 2017, 07:47:35 μμ »

Με τις λίρες τώρα πια να βγαίνουν σε blister, υποθέτω θα είναι πολύ πιο δύσκολο να εντοπιστούν σφάλματα. Υπάρχει κανένα εντοπισμένο ως τώρα; (να αρχίσω να ψάχνω τις δικές μου;;Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Πότε πουλάει ένας συλλέκτης;
Ioannis_collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 19, 2017, 06:22:16 μμ »

Να υποθέσω ότι τα τελευταία 7-8 χρόνια δεν έχει εμφανιστεί κανένα σφάλμα χύτευσης/εκτύπωσης σε λίρες;
Καταγράφηκε

Πότε πουλάει ένας συλλέκτης;
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 19, 2017, 07:44:04 μμ »

τα τελευταια χρονια υπαρχουν πολλα σφαλματα σε λιρες κ αυτό οφειλετε στην προχειροτητα του βασηλικου νομισματοκοπείου..για παράδειγμα φετος στις λιρες του 2017 οι πρωτες λιρες ειχαν πολλα σημαδια εκ γενετεις κ πολλοι μεγαλέμποροι εκαναν παραπονα κ επιστροφες της πραμάτειας..επισης να μην ξεχνας τα πολλα ελλετωματα που ειχαν του 2015 που σε πολλες ελλειπαν το Β.Ρ. ολο η ένα γραμμα η μια τελεια κ πολλοι νομιζαν ότι είναι πλαστες..και του 2016 ειχαν βρεθει λιρες με σπασιμο μητρας κ ειχαν βγει στο ημπει κ ηταν κ οι μονες που επιασαν μια καλη υπεραξια..στις άλλες περιπτώσεις μονο μεταλλο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα..εσυ ψαξε κ εχει ο θεος φιλε μου..
Καταγράφηκε
Ioannis_collector
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 21, 2017, 07:39:42 μμ »

Μου άναψες φωτιές τώρα... άντε να τα ξεχωρίσεις μέσα από το blister! Κυνήγι θησαυρού του μακαρίτη μου μοιάζει :-)
Καταγράφηκε

Πότε πουλάει ένας συλλέκτης;
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 21, 2017, 07:46:23 μμ »

Και μην ξεχναμε και τα rim.... Που δεν περναγανε τα φυλλερ και το fitch.
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 21, 2017, 11:33:49 μμ »

γεια σας παιδια..το ριμ οντως είναι ένα θεμα αλλα δεν αποτελει σφαλμα σε καμια περιπτωση ουτε μπορει να πιστοποιηθεί σαν σφαλμα..γενικα του 16 κ του 17 δεν περνανε από φυλλερ όπως κ πολλες νεας κοπης..ακομα κ ελλισαβετ στο πρωτο πορταιτο 2 στις 10 δεν περνανε φυλερ..να τα ψαξετε για το αν υπαρχουν σφαλματα αλλα πιο πολύ για το χαβαλέ ,μην περιμενετε να βρειτε κατι που να αξιζει πλην ελλαχιστων περιπτώσεων..ακομα κ στου 15 που ελλειπαν γραμματα από το b.p κ παλι εχουν μηδεν υπεραξια κ μπορω να πω ότι πολλοι τις ξεφορτωθηκαν αμμεσα γιατι νομιζαν ότι είναι κοπιες..
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences