Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 21, 2018, 11:03:55 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ebay - Ηλεκτρονικές Δημοπρασίες  (Αναγνώστηκε 3893 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mimisss
Αργυρό μέλος
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 24, 2017, 01:04:38 μμ »

καλημερα φιλε μου ! ειναι αστερι ο γιαννης ο παραπονιαρης !  Χαμόγελο αν μπορεσεις ποτε και ερθεις απο την λερο και δεις το μουσειο που εχει φτιαξει ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσει !! ειναι απλα απιστευτη δουλεια για παρα πολλα χρονια !! αξιος πολλων συγχαρητηριων ο γιαννης ! οσο για το ebay αυτο που πρεπει να σου μεινει ειναι ποτε μην κυνηγας κανεναν στα χτυπηματα !  Κλείσιμο ματιού εσυ οριζεις την τιμη σου και την κρατας μεχρι το τελος ασχετως τι κανουν οι υπολοιποι ! ετσι δεν ψαχνεις λαμογια-φαντασματα ... αυτοι παντα θα υπαρχουν ... το θεμα συχρονισμου ειναι καθαρα θεμα εμπειρειας ... κανενας δεν ειναι εξυπνοτερος απο εσενα ... αρα εκει θελει λιγο υπομονη  Κλείσιμο ματιού να περνας καλα ... φιλικα μιμης
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 24, 2017, 01:20:40 μμ »

κανενας δεν ειναι εξυπνοτερος απο εσενα ... αρα εκει θελει λιγο υπομονη  Κλείσιμο ματιού να περνας καλα ... φιλικα μιμης

Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Knowledge not shared is lost
ellinas
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 24, 2017, 01:32:41 μμ »

Χαιρετώ με τη σειρά μου την όμορφη Λέρο και βέβαια εσένα φίλε μου Μίμη.Συμφώνω απόλυτα σε όσα έγραψες και προσθέτω ότι αυτούς που πειράζουν δημοπρασίες τους αφήνω στο περιθώριο με λίγα λόγια δεν ξανακτυπώ δημοπρασία τους.
Καταγράφηκε
mimisss
Αργυρό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 24, 2017, 01:52:12 μμ »

καλησπερα αδερφε μου !  Χαμόγελο εχεις απολυτο δικιο ! η τιμωρια για τα λαμογια ειναι η πληρη αποχη απο τις δημοπρασιες τους !! αστες να τις βλεπουν μονοι τους  Κλείσιμο ματιού καλη συνεχεια καλοκαιριου να εχουμε παιδια και να μην ξεχναμε οι ευκαιριες δεν σταματανε ποτε  Μεγάλο χαμόγελο παντα θα υπαρχουν και πολλες φορες καλυτερες απο τις προηγουμενες  Χαμόγελο απλα θελει υπομονη και ψαξιμο ... αυτο αλλωστε ειναι κατα εμε και η ομορφια του συλλεκτισμου ....
Καταγράφηκε
GSHH
Αργυρό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 18, 2018, 09:06:23 μμ »

Ενα πολύ σπάνιο ζεύγος σε δημοπρασία.Με υπογραφές που δεν αμφισβητούνται.
Οι εικόνες μιλάνε μόνες τους..
Καταγράφηκε

dsp
όταν μιλάω ως συντονιστής το δηλώνω ότι είμαι
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 19, 2018, 02:33:19 πμ »

για να καταλαβω τι βλεπω (και επειδη ενα κλικ μου εκανε αυτο το κομματι)
αυτη η επισημανση, οπως την βλεπω εγω ως ασχετος (και ακομη παραπανω) με το συγκεκριμενο, ειναι αρκετα καλα κεντραρισμενη (το κενο αναμεσα στο "ιτα" και το "λια" πεφτει στο κενο αναμεσα στα δυο γραμματοσημα, ναι δεν ειναι τελεια, αλλα αρκετα κοντα)
γενικα ομως σε αυτα ειναι συνηθισμενο αυτο (και τα περισσοτερα ηταν ετσι η καλυτερα) ? ή ειναι ακομα πιο ξεχωριστο το συγκεκριμενο κομματι ?

ΥΓ: εκει με το βιβλιο και τα αστερακια για τα χωρις σαρνιερα, ευτυχως που τα βαλες με κοκκινο κυκλο γτ εγω αλλα'ντ'αλλα θα καταλαβαινα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2018, 02:34:27 πμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
GSHH
Αργυρό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 19, 2018, 11:45:01 πμ »

για να καταλαβω τι βλεπω (και επειδη ενα κλικ μου εκανε αυτο το κομματι)
αυτη η επισημανση, οπως την βλεπω εγω ως ασχετος (και ακομη παραπανω) με το συγκεκριμενο, ειναι αρκετα καλα κεντραρισμενη (το κενο αναμεσα στο "ιτα" και το "λια" πεφτει στο κενο αναμεσα στα δυο γραμματοσημα, ναι δεν ειναι τελεια, αλλα αρκετα κοντα)
γενικα ομως σε αυτα ειναι συνηθισμενο αυτο (και τα περισσοτερα ηταν ετσι η καλυτερα) ? ή ειναι ακομα πιο ξεχωριστο το συγκεκριμενο κομματι ?

Το κεφάλαιο των επισημάνσεων είναι πολύ μεγάλο και απαιτεί εξειδίκευση.Εχω μια γενική εικόνα που αποκτάται με την εμπειρία.Υπάρχουν πολλές πλαστές φυσικά.
Ποτέ όμως δεν μου κέντρισε το ενδιαφέρον να εμβαθύνω γιατί γνωρίζω οτι πολλά σφάλματα γίνονταν "επι παραγγελία".Εμποροι και εργάτες των τυπογραφείων βοηθούσαν σε αυτό...

{...} ναι δεν ειναι τελεια, αλλα αρκετα κοντα)

Στο ερώτημα αυτό και εγώ το παρατήρησα αλλά μένω στο ΟΡΕΣΤΗΣ ΒΛΑΣΤΟΣ και την θεωρώ γνήσια.Τώρα αν και το σφραγιδάκι είναι πλαστό... μπαίνουμε σε βαθιά νερά.Μάλλον δεν είναι γνήσιο το αποτύπωμα πάντως.
Δείτε και συγκρίνετε απο link δημοπρασίας,
https://www.karamitsos.com/auctionLot.php?auction=503&lot=417828
Η γνώμη μου για τέτοια αντικείμενα είναι οτι δεν αγοράζονται απο το διαδίκτυο αλλά απαιτούν εξέταση "στο χέρι" γιατί κρύβουν κινδύνους.Μπορεί ο πωλητής να μην γνωρίζει και να μην το έκανε με δόλο αλλα...

Για να γίνει συζήτηση το ανέβασα και εσύ Στέλιο "το έπιασες"  Κλείσιμο ματιού

Η υπεραξία στις επισημάνσεις υπάρχει βασικά στα κλασικά γραμματόσημα όταν έχουμε μετατόπιση ή "σπάσιμο" δλδ λείπει ένα κομμάτι.Ακολουθούν εικόνες απο κατάλογο.

Καταγράφηκε

dsp
όταν μιλάω ως συντονιστής το δηλώνω ότι είμαι
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 19, 2018, 02:59:04 μμ »

ωχ, αυτο το τελευταιο, ακομα πιο δυσκολο
αντε να τρεχεις να βρεις αμα το Π τυπωθηκε απτην αρχη ως ΓΙ ή κατι παρομοιο και δεν το σβησε καποιος μετα
και αντε παλια το ξυνανε υποθετω, ή το τυπωνανε με νεο μελανι (και μπορουμε τωρα να το αποδειξουμε), αλλα τωρα επισης εχουμε -τεσπα, δεν μαρεσει να λεω- "νεες τεχνολογιες" που μπορουν να το κανουν πιο υπουλα, καλο τρεξιμο να αποδειξεις οτι ειναι... ελεφαντας
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: