Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:27:53 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λίρες 1887  (Αναγνώστηκε 6816 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
makedon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 01, 2017, 08:17:54 μμ »

Όποιος επιθυμεί επαναλαμβανω ας μου στείλει με πμ το e-mail του και θα του στείλω καλύτερες φωτογραφίες. Όλοι ξέρετε ότι εδώ υπάρχει περιορισμός ανάλυσης, λόγω χωρητικότητας.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 01, 2017, 08:20:25 μμ »

Φιλε Δημητρη  βαλε το πανω σε μια ζυγαρια 0,00 υποδιαιρεση και φωτογραφησε το!!
Ειναι το καλυτερο διαπιστευτηριο. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 01, 2017, 09:07:40 μμ »

Εγω ειμαι λιγο απαισιοδοξος.
Καταγράφηκε
makedon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 04, 2017, 12:54:49 πμ »

Εγώ πάλι δεν ήμουν απαισιόδοξος, όπως τελικά και αυτός στον οποίον κατέληξε το (αυθεντικό) πεντόλιρο.
Ορίστε άλλο ένα, σε χαμηλή κατάσταση, που μου προσφέρθηκε σε καλή τιμή. Θα χαρώ να ακούσω τα σχόλια των συλλεκτών για την περιφέρεια.
Καταγράφηκε
ΖΕΠΠΟΣ
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 04, 2017, 06:52:07 πμ »

η φωτο δεν είναι καλη..αυτά να νομισματα δεν εξιολογουνται από φωτο εκτος κ αν εχουν σημαδια που φωναζουν..στο χερι μονο κ εκει πολλες φορες ακρη δεν βρίσκεις ουτε ετσι..η καλητερη επιλογή είναι να πηγαινουν για κουτιασμα κ εκει σιγουρευει το θεμα..ευχομαι να είναι γνησιο όπως κ το πρωτο..φιλικα παντα..καλημέρα..
Καταγράφηκε
makedon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 04, 2017, 11:35:16 πμ »

Καλημέρα κι ευχαριστώ για το σχόλιο. Συμφωνώ απόλυτα ότι από φωτογραφίες Είναι πολλές φορές δύσκολο να βρεθεί άκρη, γι αυτό και είναι λάθος να εκφερουμε άποψη, θετική ή αρνητική, εκτός αν είμαστε πεπεισμένοι από κάποιο σημάδι που παρατηρούμε.
Διαφωνώ όμως κάθετα με το "κουτιασμα", μια κακή μόδα των καιρών μας, που φυλακίζει το νόμισμα και τις περισσότερες φορές γίνεται για να μετατεθεί αλλού η ευθύνη του χαρακτηρισμου ενός νομίσματος. Όλοι οι συλλέκτες έχουμε τις ανασφάλειες μας,αλλά οι πιστοποιήσεις μας απομακρυνουν τελικά από το αντικείμενο που αγαπάμε.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 04, 2017, 11:43:34 πμ »

Εγω παλι βρε φιλε Δημητρη απορω γιατι το πρωτο δεν ζυγιστηκε οπως ζητησα!!
Διοτι ζυγαρια αποκλειω να μην εχεις!!

Οπως και να εχει ο καθεις εχει τις αποψεις του.
Εγω πχ τετοια νομισματα απο φωτογραφιες ΑΓΟΡΑΖΑ παλια απο ατομα τα οποια ο λογος τους ηταν συμβολαιο.
Το επερναν στα χερια τους και ελεγαν αυθεντικο και ηταν αυθεντικο!!
Δεν χρειαζωταν να το βγαλουν σε εκτιμηση  Κλείσιμο ματιού
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
makedon
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 04, 2017, 01:00:09 μμ »

Δεν ζυγιστηκε, διότι δεν κουβαλάω ζυγαριά πάνω μου οπουτκι αν πάω, ειδικά στο Λονδίνο. Όταν ταυτόχρονα ο ιδιοκτήτης είναι ειδικος εκτιμητης για βρετανικές δημοπρασίες και του ζητήσεις να σου ζυγίσει το νόμισμα γιατί δεν τον πιστεύεις, απλά θα προσβληθεί και θα σου πει "δεν πειράζει,βρες άλλο".
Μου άρεσε πολύ αυτό που είπες ότι μερικών ο λόγος και οι γνώσεις είναι συμβόλαιο. Έτσι προσπαθώ κι εγώ να λειτουργώ κι έτσι θα πρεπε να είναι.
Καταγράφηκε
ΖΕΠΠΟΣ
Επισκέπτης
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 04, 2017, 07:06:40 μμ »

απ τοτε φιλε εχεις δικιο πραγματικα,δεν τα ξεραμε όλα αυτά τα ευχαριστα δεδομενα..τοτε όλα καλα κ καλοριζικα με υγεια στους κατοχους κ σε σενα βεβαια φιλε αν εχεις καποια από τα δυο που μας εδειξες.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
thanosblasop
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 38


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 05, 2017, 06:36:47 μμ »

Δεν ζυγιστηκε, διότι δεν κουβαλάω ζυγαριά πάνω μου οπουτκι αν πάω, ειδικά στο Λονδίνο. Όταν ταυτόχρονα ο ιδιοκτήτης είναι ειδικος εκτιμητης για βρετανικές δημοπρασίες και του ζητήσεις να σου ζυγίσει το νόμισμα γιατί δεν τον πιστεύεις, απλά θα προσβληθεί και θα σου πει "δεν πειράζει,βρες άλλο".
Μου άρεσε πολύ αυτό που είπες ότι μερικών ο λόγος και οι γνώσεις είναι συμβόλαιο. Έτσι προσπαθώ κι εγώ να λειτουργώ κι έτσι θα πρεπε να είναι.    είσαι ωραίος μπράβο σου  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences