Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 07:36:04 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΡΗΤΗ 60 τορνεζια ΠΝΕ (νόμιμο;)  (Αναγνώστηκε 11277 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 654


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 10:44:40 μμ »

Η ΠΝΕ στη δημοπρασια 120 εχει μεταξυ αλλων και το παρακατω νόμισμα: 425 "1630    ΒΕΝΕΤΙΑ - ΚΡΗΤΗ 60 τορνεζια Δουξ Ιωαν. Κορνηλιος"

Εχει αναλυθει βέβαια το θεμα της νομιμότητας ή μη των νομισματων αυτης της περιοδου, χωρις εγω τουλαχιστον, να καταληξω σε καποιο σαφες συμπερασμα περι του θεματος. Το ερωτημα μου ειναι, για να το βγαζει η ΠΝΕ σε δημοπρασια ειναι τελικα νομιμη η αγοραπωλησια τους ή η ΠΝΕ αγνοει τη νομοθεσια;

http://www.nomisma.gr/auction/auction.aspx?TypeId=2&AuctionId=120&CategoryId=120

Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 08:20:42 πμ »

φιλε βαγγελη,με το τυπικο γραμμα του νομου απαγορευονται!αν διαβασεις και τα ιονικα μεχρι το 1821,οπως και οι καποδιστριες του 1828!το κρατος σιγουρα δειχνη μια ανοχη,και ειδικα σε νομισματα που δεν θεωρουνται σπανιωτητες,γιατι αν τηρηθει το γραμμα του νομου,θα απαγορευθουν πολλα,που μεχρι το 1830!κυκλοφορησαν στον ελλαδικο χωρο.εδω προσπαθουμε να επιτρεψουν και αυτα,που στο εξωτερικο τα αγοραζουν ελευθερα,και εδω τα απογορευουν!με τις συνεπειες που ολοι γνωριζουμε!αρχαιοκαπηλια,φυγαδευση στο εξωτερικο,κλπ,που ειναι το βασικωτερο!αν νομιζεις?οτι πρεπει να απαγορευθουν(εστω και τυπικα, αυτα που εν γνωσει τους μαλλον? αφηνουν ελευθερα) ,μπορεις να κανεις καταγγελια!!!! για την προωθηση και εξυψωση της συλλογης νομισματων στην χωρα μας!ειναι πραγματι ευγενικο,να βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας,για διαφορα συμφεροντα?ειμαι συλλεκτης μητροπολιτκων βενετικων ,και αλλων νομισματων το γραφω καθαρα!αν μας αναγκασεις να τα δηλωνουμε,η να γινουμε παρανομοι!οπως στην ουσια ειμαστε τωρα,σε ευχαριστω πολυ,εκ μερους ολων!μετα τιμης,γιαννης τασιοπουλος.υγ.δεν ενεργει μονο η ΠΝΕ παρανομα,αλλα και καταστηματα,ον λαιν πωλησεις,παγκοι υπαιθριοι,ελληνες δημοπρατες νομισματων,κλπ.δεν μπορω να καταλαβω προς τι,η εμπαθεια προς την ΠΝΕ.την μονη οαση! στο ελληνικο χαος!με νεους και σοβαρους ανθρωπους, και με  συλλεκτες με σοβαρες γνωσεις!ισως  υπαρχει λογος,που δεν γνωριζω!ο καθενας εχει τις αποψεις του.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 08:31:07 πμ από giannist » Καταγράφηκε
antvou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 96


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 09:15:51 πμ »

Την εμπάθεια που την βλέπετε κ. Γιάννη; Τι παραληρημα είναι αυτό δε μπορώ να καταλάβω. Μία απορία εξέφρασε κάποιος για μια δημοπρασία και η απάντηση που πέρνει είναι λες και έβρισε το μισό φόρουμ.
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 10:16:48 πμ »

δεν ειπε κατι παραλογο ο Γιαννης πιο πολυ τα εβαλε με το κρατος παρα με τον βαγγελη και νομιζω πως εχει δικιο, ειναι πολυ ασχημο το Ελληνικα νομισματα να απαγορευονται στην Ελλαδα και στο εξωτερικο να κοσμουν τις καλυτερες συλλογες νομιμα, ειναι και αυτος ενας τροπος να πουλαμε στους ξενους την ιστορια μας πρεπει να καταλαβει το κρατος οτι αρχαιοκαπηλος ειναι αυτος που θα παει και θα ψαξει μονος του σε χωραφια,βουνα κτλ. και οχι αυτος που θα τα αγορασει μεσω νομιμως οδου, γιατι να να μην μπορω εφεσων εχω την δυνατοτητα να εχω ενα κομματι τις ιστοριας σπιτι μου και να τα αγοραζουν κρυφα και να τα βγαζουν στο εξωτερικο???
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 10:36:37 πμ »

jimse σε καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά λες '''οτι αρχαιοκαπηλος ειναι αυτος που θα παει και θα ψαξει μονος του σε χωραφια,βουνα κτλ. και οχι αυτος που θα τα αγορασει μεσω νομιμως οδου'''.
Δεν υπάρχει νόμιμη οδός φίλε μου. Αυτοί που νομίζεις ότι τα βρήκανε?Απορία?? δεν έπεσαν τα αρχαία μαννα εξ ουρανού. Αυτοί που τα πουλάνε τα αγόρασαν από κάποιους που τα βρήκανε σε βουνα και σε χωράφια. Ολοι αρχαιοκάπηλοι είναι. Και να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Αν επιτραπεί η κατοχή στην Ελλάδα, που και εγω το θέλω, μέχρι που θα φτασει αυτό?? Π.Χ. κυκλαδικά ειδώλια μπορώ να κατέχω??Μην ξεχνα΄ς ότι πουλάνε στο εξωτερικό κυκλαδικά. Επίσης υπάρχει κέρμα αρχαιο με 50 ευρώ και με 2Μ. Τι γίνεται εκεί γιατί ξεφεύγει πολύ το πράγμα. Κάποιες σκέψεις εξέφρασα και τπτ άλλο. φιλικά βασίλης
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 10:37:38 πμ »

εγω νομιζω οτι ενα θεμα που πονα,ολην την συλλεκτικη κοινοτητα,σε πολλους τομεις,δεν πρεπει να ατιμετωπιζεται,ελαφρα τη καρδια!οποιος καταλαβε καταλαβε!μετα μην απορειτε,αν θα πρεπει να πληρωνετε και φορο κατοχης,ειδων πολυτελειας,χρυσων αντικειμενων,σπανιων συλλεκτικων ακριβων αντικειμενων,η εργων τεχνης,και πως? αποκτηθηκαν!προς το παρον,ας κοιταμε πως αγοραζουν? οι συλλεκτες ολου του κοσμου ελευθερα,ελληνικους θησαυρους!ενω εμεις πληρωνουμε εισιτηριο!για να τα δουμε στα μουσεια μας,αν δεν απεργουν οι υπαλληλοι.ευτυχως μονο,που οι πλουσιοι,η οι εχοντες τα μεσα,τα επαναπατριζουν νομιμα?για να τα δειχνουν στου φιλους τους,με καμαρι!ενω εσενα ,κυριε antou,αν σε συλλαβουν για κατοχη καποιου οικογενειακου κειμηλιου,σε πανε για τσαι!σαν κοινο αρχαιοκαπηλο!ελλαδα!η χωρα για αυτους  μονο,που εχουν προσβασεις η χρημα.την εμπαθεια την βλεπω επισης,γιατι δεν αναφερονται και τοσοι αλλοι?που εμπορευονται τετοιου ειδους αντικειμενα!μονο η πνε!που ειναι και μη κερδοσκοπικος συλλογος,ειδικα στις ημερες μας! που παρουσιαζει τοσο αξιολογο εργο,απο παλαιωτερες περιοδους!ισως ειμαι εμπαθης?αλλα τετοιου ειδους αποριες,μου φαινονται λιγο περιεργες?αν και με τον κυριο vangelis,ειλικρινα δεν εχω προηγουμενα,αφου ουτε καν τον γνωριζω,απο το ψευδωνυμο της ιστοσελιδος!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.για κατι που με ενδιαφερει,οπως και εσενα,για κατι που θεωρεις σημαντικο,ισως θα σε εξοργιζε!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 10:47:30 πμ »

φιλε σολφερινο,αν πας σε ολην την ευρωπη και αλλου!αμερικη,αυστραλια?ασια.θα δεις ολων των ειδων τα αρχαια αντικειμενα να πωλουνται,και με χαρτια αυθεντικωτητας!ψαξε γιατι?κοιταξε ποσο στοιχιζουν τετραδραχμα,στατηρες,σολιδοι,φολεις,κλπ.με 150-200 ευρω,αγοραζεις τετραδραχμο αλεξανδρου!εδω αν σε πιασουν ποσους μηνες-χρονια μετρας?γιατι αραγε?τι κινητρο ειχαν η εχουν, αυτοι οι αρχαιοκαπηλοι που σκαβουν?μηπως να κονομησουν απο ξενους η ντοπιους Κυριους.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 11:10:58 πμ από giannist » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 10:48:21 πμ »

Κύριε Γιάννη επειδή είστε χρόνια συλλέκτης θέλω να ξέρω που οριοθετείτε εσεις, κατα τη γνώμη σας, την αγορά των αρχ.ελληνικών. Θέλω να πω, τα ΠΑΝΤΑ? νομισματα, κυκλαδικά που μπορει να είναι απο το 3000π.χ., αγάλματα, γενικώς οτιδήποτε δημοπρατειται στο εξωτερικό?

Θεωρώ δεδομενο πως αν αρθεί η απαγόρευση θα επαναπατριστουν τα παντα είμαι σίγουρος για αυτο, αλλά ο φραγμός που μπαίνει είναι το ερώτημα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 11:04:44 πμ »

γιατι σημερα που μπαινει?εχεις δει? ιδιωτικες συλλογες που θα τις ζηλευαν,πολλα τοπικα μουσεια στην χωρα!εδω ενας κυριος,πρωην πρωθυπουργος!χαρισε? ολοκληρο μουσειο παγκοσμιου εμβελειας,και ποσοι αλλοι που αγνοουμε!λες να ανακαλυψαμε σημερα, την πυριτιδα!αν ελειπαν οι ελληνικοι θησαυροι τα πιο πολλα μουσεια του κοσμου θα ηταν φτωχα!ποσοι εμπορευονται σημερα νομιμα!στην ελλαδα αρχαια αντικειμενα για εχοντες?γιατι μιλαμε για αλλες τιμες,οταν αναφερεις κυκλαδικα εδωλια,ταναγραιες,μυκηναικα εργα τεχνης,μακεδονικους θωρακες,κλπ.υπαρχουν και σωματεια συλλεκτων αρχαιοτητων!χρημα να εχεις,και αντιγνωτου 13-πλακα,θα σε κατατοπισουν οι ειδικοι αρχαιολογοι.πως ξεκινας νομιμα,μια συλλογη αρχαιοτητων!φιλικα παντα,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 12:47:20 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 07:40:34 μμ »

Aπο την στιγμη που εχουμε μεσα στο φορουμ ατομα που ειναι στην διοικηση της ΠΝΕ καλυτερα να αφησουμε αυτους να απαντησουν στον Βαγγελη και να μην γενικευουμε την συζητηση προς αλλα μονοπατια.
Επισεις θα ελεγα-προτεινα στον φιλο Βαγγελη να εστελνε κατευθειαν ενα μηνυμα στο σαιτ-μαιλ της ΠΝΕ με τα στοιχεια σου πληρη και να σου εδιναν μια απαντηση κατευθειαν.
Επειδη προσωπικα δεν ειμαι γραμμενος στην ΠΝΕ (ενα δυο συντονιστες ειναι) και επειδη εγω βγαινω δημοσια σαν πρωταρχικος υπευθυνος του σαιτ δεν θα ηθελα να νομιζουν καποιοι το οτιδηποτε, , ,  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 09:41:36 μμ »

ειδες φιλε γιωργο?οτι υπαρχουν πιο συνετες λυσεις!απο γενικα αρθρα,σε μια ιστοσελιδα?μια ερωτηση κατευθειαν του κυριου vangelis,στους αμεσα ενδιαφερομενους(nomisma.gr), θα ελυνε καθε απορια του!οταν ομως θετεις ερωτηματα σε μια ιστοσελιδα,εχουν ολοι δικαιωμα να απαντησουν,και φυσικα τα μελη της λεσχης(πνε),οπως και ολα τα μελη της ιστοσελιδας!εν πασει περιπτωσει,ο καθενας πρατει κατα συνειδηση!και οπως νομιζει,οτι ειναι συμφερον για τον εαυτο  του,η την συλλεκτικη κοινωτητα γενικωτερα!ας το κλεισουμε εδω,χωρις απο μερος μου,ιχνος αντιπαραθεσης.ισως?μερικων αποριων.χαιρετω,ενα απλο μελος της ιστοσελιδος,και της πνε,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 01:48:11 μμ »

φιλε βαγγελη,με το τυπικο γραμμα του νομου απαγορευονται!αν διαβασεις και τα ιονικα μεχρι το 1821,οπως και οι καποδιστριες του 1828!το κρατος σιγουρα δειχνη μια ανοχη,και ειδικα σε νομισματα που δεν θεωρουνται σπανιωτητες,γιατι αν τηρηθει το γραμμα του νομου,θα απαγορευθουν πολλα,που μεχρι το 1830!κυκλοφορησαν στον ελλαδικο χωρο.εδω προσπαθουμε να επιτρεψουν και αυτα,που στο εξωτερικο τα αγοραζουν ελευθερα,και εδω τα απογορευουν!με τις συνεπειες που ολοι γνωριζουμε!αρχαιοκαπηλια,φυγαδευση στο εξωτερικο,κλπ,που ειναι το βασικωτερο!αν νομιζεις?οτι πρεπει να απαγορευθουν(εστω και τυπικα, αυτα που εν γνωσει τους μαλλον? αφηνουν ελευθερα) ,μπορεις να κανεις καταγγελια!!!! για την προωθηση και εξυψωση της συλλογης νομισματων στην χωρα μας!ειναι πραγματι ευγενικο,να βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας,για διαφορα συμφεροντα?ειμαι συλλεκτης μητροπολιτκων βενετικων ,και αλλων νομισματων το γραφω καθαρα!αν μας αναγκασεις να τα δηλωνουμε,η να γινουμε παρανομοι!οπως στην ουσια ειμαστε τωρα,σε ευχαριστω πολυ,εκ μερους ολων!μετα τιμης,γιαννης τασιοπουλος.υγ.δεν ενεργει μονο η ΠΝΕ παρανομα,αλλα και καταστηματα,ον λαιν πωλησεις,παγκοι υπαιθριοι,ελληνες δημοπρατες νομισματων,κλπ.δεν μπορω να καταλαβω προς τι,η εμπαθεια προς την ΠΝΕ.την μονη οαση! στο ελληνικο χαος!με νεους και σοβαρους ανθρωπους, και με  συλλεκτες με σοβαρες γνωσεις!ισως  υπαρχει λογος,που δεν γνωριζω!ο καθενας εχει τις αποψεις του.

γιαννη ο βαγγελης ειναι ο σοβαροτερος και καλυτερος γνωστης του ελληνικου χαρτονομισματος.

επιπλεων ειναι ενα εξαιρετικος και σοβαροτατος ανθρωπος οποτε για να κανει μια τετοια ερωτηση θα εχει καποιο δικιο
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 05:19:04 μμ »

δεν αμφισβητησα τον κυριο βαγγελη,ουτε σαν ανθρωπο,ουτε σαν εμπειρο συλλεκτη χαρτονομισματων, φιλε λεωνιδα!αμφισβητησα και εξακολουθω,την περιεργη και οψιμη κριση του?ως προς την νομιμοτητα ενος μη κερδοσκοπικου οργανισμου,που ειναι η πνε!και οχι,και των υπολοιπων,σε ενα  θεμα,που πανω κατω, ειναι σε ολους γνωστο!και εγω λοιπον απορω/? γιατι πουλανε ιονικα,και τοσα αλλα ευρωπαικα νομισματα, που κυκλοφορησαν ευρεως στον ελλαδικο χωρο,διστηλα,θηρεσιες,θαλλερς,κλπ,οπως λεει ο νομοθετης!να συλλεγουμε μονο χαρτονομισματα και ευρω λοιπον,να ειμαστε σιγουροι!και εγω γνωριζα,(ισως τον γνωριζω και φυσιογνωμικος?)οτι ειναι εμπειρος,ανιδιοτελης και σοβαρος συλλεκτης.τωρα ομως,αν δεν ακουσω μια λογικη εξηγηση,θα εχω παντα μια αρνητικη γνωμη,ασχετα αν του ειναι,αδιαφορη η γνωμη μου!δεν ειδα να εξηγει τους λογους?που πρεπει να απαγορευθουν οι πωλησεις,και μαλλον θα τα καταφερει!ετσι θα γινουν και αυτα αντικειμενα,για εκλεκτους!οπως τοσα αλλα.ισως μαλλον αλλος ενας συλλεκτικος τομεας,περιοριζε το αγαπημενο του ειδος,το χαρτονομισμα.που δεν πιστευω,να εχει τοσο χαμηλα κινητρα? ξαναγραφω,οπως εγραψε και ο γιωργος,ας εκανε ερωτηση επι του θεματος στην πνε,και αν δεν επαιρνε την απαντηση που τον ικανοποιουσε,ας το σχολιαζε στην ιστοσελιδα!το κλεινω εδω,και ο καθενας ας κριθει,απο τα λεγομενα του.και μακαρι να ειμαι ο μονος λαθος,σε εναν κυκεωνα λαθων,(στην αμοιρη ελλαδιτσα!)που γινεται υπερμαχος,και καταγγελων,ο κυριος βαγελλης!επι προσωπικου και παλι,δεν εχω να χωρισω τιποτα μαζι του!μαλλον για την ταμπακερα!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
antvou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 96


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 05:48:38 μμ »

Η ΠΝΕ στη δημοπρασια 120 εχει μεταξυ αλλων και το παρακατω νόμισμα: 425 "1630    ΒΕΝΕΤΙΑ - ΚΡΗΤΗ 60 τορνεζια Δουξ Ιωαν. Κορνηλιος"

Εχει αναλυθει βέβαια το θεμα της νομιμότητας ή μη των νομισματων αυτης της περιοδου, χωρις εγω τουλαχιστον, να καταληξω σε καποιο σαφες συμπερασμα περι του θεματος. Το ερωτημα μου ειναι, για να το βγαζει η ΠΝΕ σε δημοπρασια ειναι τελικα νομιμη η αγοραπωλησια τους ή η ΠΝΕ αγνοει τη νομοθεσια;



...την περιεργη και οψιμη κριση του?ως προς την νομιμοτητα ενος μη κερδοσκοπικου οργανισμου,που ειναι η πνε!και οχι,και των υπολοιπων...   ...δεν ειδα να εξηγει τους λογους?που πρεπει να απαγορευθουν οι πωλησεις,και μαλλον θα τα καταφερει περιοριζε το αγαπημενο του ειδος,το χαρτονομισμα.που δεν πιστευω,να εχει τοσο χαμηλα κινητρα? ...ο καθενας ας κριθει,απο τα λεγομενα του.... ....γινεται υπερμαχος,και καταγγελων,ο κυριος βαγελλης....


Αυτά που λες Γιάννη στ που τα βλέπεις; Ή γράφτηκαν στο φορουμ και σβήστηκαν ή εγω δε ξέρω να διαβάζω ή γνωρίζεις κάτι και δε μας το λες.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 06:25:56 μμ »

Γιαννη συνεχιζεις να λες και να λες διχως να εισαι ο αρμοδιος που θα πρεπει να δωσει μια απαντηση.
Καλως ή κακως το θεμα ο Βαγγελης το εθεσε στο παρον φορουμ.
Οπως ειπα παραπανω αρμοδιοι στο να απαντησουν στον Βαγγελη ειναι ατομα τα οποια μετεχουν στην διοικηση της ΠΝΕ  και οχι εγω εσυ Γιαννη ή ο οποιος θελει να κανει εικασιες.
Μια παροιμια φιλε Γιαννη λεει : Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος.
Εγω ξερω-υποψιαζωμε γιατι ο Βαγγελης εκανε αυτη την ερωτηση και ειναι ωρα να σου φρεσκαρω το μυαλο αγαπητε Γιαννη.
Οταν πρωτομπηκες εδω στο φορουμ ο Βαγγελης που βλεπεις ειχε βαλει μια αγγελια και πουλουσε καποια τετοια τεμαχια.
Δεχτηκε απο εσενα σφοδρη επιθεση τοτε διοτι πουλουσε νομισματα που εκπιπτουν στον νομο!!
Το θυμασε?
Εαν δεν το θυμασε στο θυμηζω εγω , , ,
Το αποτελεσμα ηταν να με παρακαλεση να διαγραψω την αγγελια του αυτη και τα αποσυρε.
Και σε ρωτω τωρα Γιαννη :
Οταν τα πουλουσε ο Βαγγελης ηταν παρανομα και τωρα που τα αναρτηζει καποιος προς πωληση στην ΠΝΕ ειναι νομιμα?
Γιατι τοτε φαγωθηκες με τον Βαγγελη και τωρα δεν φαγωνεσε με την εν λογο πωληση?
Γιαυτο φιλε μου Γιαννη πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι οταν μιλαμε διοτι αυτα που κανουμε-γραφουμε μενουν στα γραφωμενα , στο μυαλο καποιων και μπορουν αργοτερα να μας γυρισουν μπουμεραγκ.
Ας αφησουμε λοιπον αυτους που πρεπει να απαντησουν στον Βαγγελη ειτε δημοσια ειτε με μαιλ και ας μην ασχολουμαστε!!
Απο πιτα που δεν τρως τι σε νοιαζει ανε καιει λεει ο λαος Κλείσιμο ματιού
Ειμαστε ενα δημοσιο φορουμ και καποιο μελος μας εκανε μια δημοσιευση προς καπου.
Αφησε λοιπον αυτους που πρεπει να μιλησουν και μην κανεις-κανουμε τους συνηγορους του διαολου σε πραγματα που δεν μας αφορουν!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences