Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:26:20 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: BRILLIANT ΤΑΛΙΡΟ 1833  (Αναγνώστηκε 2987 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Ιούνιος 04, 2010, 01:47:38 μμ »

Γεια σας. Βρηκα στην Αθηνα, στο κενρο, εναν πωλητη ο οποιος εχει ενα ταλιρο 1833 στην συλλογη του Brilliant Uncirculated (λαμπερο ακυκλοφορητο). Μου ειπε οτι το εχει στην προσωπικη του συλλογη, αλλα επειδη δεν πανε καλα οι δουλειες μπορει στο μελλον να το δωσει. Τον ρωτησα ποσο και μου λεει γυρω στο χιλιαρικο. Εγω εχω σταματησει πλεον να μαζευω ασημενια, αλλα ενα τετοιο νομισμα σε μια τετοια χαμηλη τιμη (1000 και με παζαρι φυσικα) και το κυριοτερο, σε μια τετοια κατασταση νομιζω οτι ειναι "μουσειακο κομματι". Βεβαια δεν το σκεφτομαι για τωρα, πηρα του Μακαριου, απο φθινοπωρο-χειμωνα και μετα... Εσας ποια ειναι η γνωμη σας. Οπως μου το περιεγραψε το φανταζομαι καπως ετσι:
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:48:22 μμ »

Η τιμη του πιο πανω νομισματος απο οσα ξερω ειδικα κοπη παρισιων ειναι γυρω στα 3000 αμφιβαλω αν θα στο δωσει τοσο φτηνα η αν ειναι οντως τετοιο κοματι! αυτοι στο μοναστηρακι ειναι μεγαλοι απαταιωνες! αν ξερεις να αξιολογησεις κατασταση αν ειναι καθαρισμενο κτλ προχωρα. παντως καθαρισμενο ειχα παρει και εγω απο την ΠΝΕ εντελως ακυκλοφορητο με 480 ευρα περισι
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2010, 03:57:46 μμ »

Ευχαριστω πολυ. Ο συγκεκριμενος ειναι στην Σταδιου (στο κεντρο). Θα του πω να το δω απο κοντα καποια στιγμη.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences