Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 11:36:48 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πεντολιρο Βικτωριας 1893 PCGS MS 63!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 13611 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 22, 2017, 09:32:53 μμ »

Μπραβο βρε Douglas Whittacker βρηκες τον ενα τροπο και επειδη εισαι γατος θα βρεις και αλλον ειμαι σιγουρος.Πες τα στα παιδια εσυ να μαθαινουν γιατι εγω προσπαθησα και μου ειπαν οτι λεω μπουρδες.Ενημερωθειτε μαγκες ειναι ευκολο πραγμα η ενημερωση στις μερες μας
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:05:26 μμ »

παιδια οκ κανω λαθος , ακουστε τον ellina εχει εμπειρια , εχει φερει πολλα απο δημοπρασιες του εξωτερικου . Να χτυπατε νομισματα αβερτα, να στελνετε λεφτα σε φιλους σας και να σας τα χτυπανε. Μετα να λετε να στελνουν ως δωρο , αν χαθει σιγα δεν τρεχει τιποτα.

Επισης αν θελετε να στειλετε λεφτα στο εξωτερικο , βαλτε τα σε ενα συστημενο και στειλτε τα. Εμπιστοσυνη υπαρχει.

Εγω δεν ξερω απο αυτα.

Στειλτε και στον heritage να μην σας βαζει μεσα το τιμολογειο.

Καταγράφηκε

Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:18:49 μμ »

Φιλε douglas επειδη αυτο που γραφεις ειναι απο ιδιωτη και οχι εμπορο δεν στελνει κανεις εμπορος η οικος νομισμα χωρις τιμολογειο, γιατι πολλοι εξυπνακηδες ελεγαν οτι δεν παρελαβαν εδω στην Ελλαδα εξου και το doesnt ship in Greece.

Απο εκει και περα συμφωνω αν εχεις εναν φιλο Αμερικη, χτυπησει  εκει η εσυ το νομισμα , βρεις καποιο τροπο να στο πληρωσει αυτος και να στο στειλει ναι. Αλλα ποιος στις μερες μας το κανει αυτο;

Αν εχεις συγγενεις μπορει να γινει αλλα και παλι υπαρχουν θεματα λογω capital.

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι λες. Ποιος ιδιώτης? Τον USA δεν τον ενδιαφέρει αν είσαι έμπορος ή ιδιώτης. Ας είσαι ό,τι θέλεις.

Το αν παρέλαβες ή δεν παρέλαβες εδώ, δεν έχει σχέση με το τιμολόγιο. ΔΕΜΑ παραλαμβάνεις (από το courier), για δέμα υπογράφεις, μέ αυτό το tracking number και τόσο βάρος. Δεν γράφεις ότι παρέλαβες νόμισμα, μπάμιες, ή κορδόνια για παπούτσια.

Για το "δεν στελνει κανεις εμπορος η οικος νομισμα χωρις τιμολογιο" επίτρεψε μου να έχω διαφορτική γνώμη. Υπάρχουν όλων των ειδών οι έμποροι:
-Αυτοί που στέλνουν βάσει του εσωτερικού τους κανονισμού λειτουργίας, και δεν ξεφεύγουν απ' αυτόν ούτε χιλιοστό.
-Αυτοί που μπορείς να συνεννοηθείς, και κάνουν αυτό που θα τους ζητήσεις να κάνουν (χωρίς να παρανομήσουν στη χώρα τους, εννοείται). Ε, το να ΜΗΝ εσωκλείσουν τιμολόγιο στο δέμα, ΔΕΝ είναι παρανομία στην Αμερική. Σου είπα τι είναι υποχρεωμένοι (βάσει του USA νόμου) να έχουν μέσα (ή κολλημένο απ' έξω).

Προφανώς, σε μια δημοπρασία των $15.000, συνεννοείσαι από πριν τι θα απαιτήσεις, αν την πάρεις εσύ.

Δεν μιλάω για την περίπτωση να έχεις "εναν φιλο Αμερικη". Μιλάω να έχεις κάποιον ΕΔΩ, που έχει λεφτά έξω (εκτός CC - η μισή Ελλάδα έχει) και σε εξυπηρετεί. Με το αζημίωτο ίσως, αλλά το κάνει.

Ξέρεις πολλά, φίλε SVcollector, αλλά δεν τα ξέρεις όλα.
Ο καθένας εις το είδος του, που έλεγε κι η παλιά διαφήμιση.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:22:47 μμ »

Oxi παιδια τον SVcollector ακουστε αυτος εχει εμπειρια και εχει φερει πολλα απο δημοπρασιες.Ειναι αυτος που  που σε πολλες περιπτωσεις σας ελεγε οτι στις λιρες απο ebay απο αμερικη θα πληρωσετε τελωνειο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Επισης οποιος απο σας εχει ανθρωπο δικο του στο εξωτερικο να μην το εμπιστευθειτε αν πχ ειναι ο αδερφος σας να μη του δειξετε εμπιστοσυνη αλλα να ακουσετε αυτα που σας λεει ο SVcollector
Ε ρε τι αλλο θα διαβασουμε
ΥΓ Δεν μασαω
δεν φοβαμαι
δεν εκβιαζομαι
δεν κλεινω το στομα
εχω πολλα ελαττωματα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:23:55 μμ »

Μπραβο βρε Douglas Whittacker βρηκες τον ενα τροπο

Δεν βρήκα κανένα τρόπο (καινούριο εννοώ), πατριώτη.
Οι μέθοδοι αυτές είναι γνωστές από δεκαετίες. Προ ευρώ.
Απλώς σε λίγο θα χρειαστεί να τις επανα-επιστρατεύσουμε.

(Όταν χρειάστηκε να εφεύρω τρόπο, το έκανα, για κάποιο θέμα. Αλλά δεν είχε καμία σχέση με συλλεκτικά αντικείμενα, οπότε δε χρειάζεται να τον περιγράψω. Θέλω να πω ότι ΕΧΩ και εφεύρεση στο ενεργητικό μου).
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:30:26 μμ »

Επισης αν θελετε να στειλετε λεφτα στο εξωτερικο , βαλτε τα σε ενα συστημενο και στειλτε τα. Εμπιστοσυνη υπαρχει.

ΝΑ ΜΗΝ γράφεις τέτοια, ούτε για αστείο.

Δεν ξέρεις τι είναι ο άλλος που σε διαβάζει, τι γνώσεις έχει, και αν υπάρχει πιθανότητα να παραπλανηθεί από το "αστειάκι" που γράφεις εσύ (με αρκετή δόση ειρωνείας επίσης - αλλά ας μην το πιάσω τώρα αυτό), και να την πατήσει.

Είναι ΑΛΛΟ να του το λες κατάφατσα, που βλέπει τη φάτσα σου και κάνει πρόσθετες εκτιμήσεις γι αυτό που ακούει, και ΑΛΛΟ να το διαβάζει σε ένα "ειδικό" φόρουμ. που μπαίνει ο κάθε άσχετος.

Για το αν είναι αστείο...   Σαρκασμός  (αν δηλαδή σαν τέτοιο τό γραψες) αφήνω άλλους να το κρίνουν.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 22, 2017, 10:33:49 μμ »

Το θεμα κλειδωνει.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences