Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 03:54:29 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μετοχες Εθνικης Τραπεζης του 1962...  (Αναγνώστηκε 2723 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 30, 2017, 04:39:40 πμ »

εδω και καιρο βλεπω κατι μετοχες της εθνικης τραπεζης να πωλουνται στο νετ...με ημερομηνια 1962!
εχω δει την 1 μετοχη και σαν να πηρε το ματι μου και μια των 25 μετοχων....

μου εκανε εντυπωση που ειναι σε αψογη κατασταση, εχουν ολα τα τοκομεριδια πανω τους, κι ενω αναγραφουν οτι ειναι ονομαστικες... δεν βλεπω ονομα πανω τους!  φερουν αριθμο κανονικα ομως...

τι ειναι αυτες;; γιατι δεν εισπραχτηκαν τα τοκομεριδια; δεν τις βλεπω να ειναι ακυρωμενες ή τρυπημενες... δηλαδη ειναι ακομα ενεργες;;; (οχι δεν ψαχνω τον νεο Σωρρα... χαχαχαχαχα)

το γεγονος οτι ενω γραφουν οτι ειναι ονομαστικες... δεν φερουν ονομα δικαιουχου... τι σημαινει;; οτι εμειναν αδιαθετες στο κοινο; αλλα απο την αλλη... τοτε πως τις βρισκουμε;;; και τοσο καλη κατασταση..

γνωριζει κανεις την ιστορια τους; 
 
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 30, 2017, 11:13:46 πμ »

Αυτες ειχαν μεινει αδιαθετες,επανω στα μπλοκ.Δεν εχουν καμια αξια,μιας και δεν εγγραφησαν ποτε.Εχουν κυκλοφορησει πλεον και ατοφια μπλοκ.Ολα αυτα βρεθηκαν στα σκουπιδια(ναι,στα σκουπιδια),των κεντρικων στης Εθνικης.Η διοικηση εκανε εκαθαριση στις αποθηκες,και ολα αυτα πηγαιναν για ανακυκλωση.Προλαβαν ομως καποιοι και(καλως κατα την αποψη μου) τις μαζεψαν.Καπου εχω καμια 20αρια απο αυτες,θα τις βγαλω φωτο μετα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 30, 2017, 12:46:45 μμ »

Υπάρχουν αξίες 1, 5, 10και 25 μετοχών του 62 οι περισσότερες που έχω δει να πουλιούνται είναι τις μιας και των 5
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 30, 2017, 01:02:03 μμ από dimitris41 » Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 30, 2017, 01:24:31 μμ »

πωπω... στα σκουπιδια!!! και λογικα.. αφου ηταν αδιαθετες.. δεν μπηκαν καν στον κοπο να τις ακυρωσουν...

οταν λες ολοκληρα μπλοκ... τι εννοεις;; σαν δεσμιδες δηλαδη;;

σορρυ... δεν εχω και πολυ ιδεα απο μετοχες.. αλλα βλεπω οτι ειναι πανεμορφα κομματια με ιστορικο πλαισιο τοσο οι κρατικες οσο και οι ιδιωτικες...

σκεφτομαι επιχειρησεις που δεν υπαρχουν πια... που εγιναν με ονειρα και φιλοδοξιες... τυπωσαν μετοχες στην προσπαθεια τους να μεγαλωσουν... και τωρα πια... τα ελαχιστα που μας εμειναν για να τις θυμομαστε ειναι οι μετοχες αυτες...

Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 30, 2017, 05:10:54 μμ »

φερτε μου καμια δυο χιλιαδες να αρχισω να υπογραφω  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 30, 2017, 05:26:03 μμ »

φερτε μου καμια δυο χιλιαδες να αρχισω να υπογραφω  Σαρκασμός

εσυ και ο Σωρρας  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 31, 2017, 04:38:01 πμ »

Νικο,αυτες ηταν σε μπλοκ τον 50 τεμαχιων,πιασμενες στην επανω μερια με θερμοκοληση.Ηταν σαν μπλοκ σχεδιου,το ανοιγε ο υπαληλος,αφαιρουσε οσες ηταν να εγγραφουν,και εκανε τη διαδικασια.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences