Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:28:32 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 ΔΡΑΧΜΕΣ 1901  (Αναγνώστηκε 24140 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 19, 2017, 08:36:05 πμ »

ολα αυτα που λες λογικα και σωστα ειναι πανο ειναι πολυ δυσκολες αυτες οι πεπτωσεις! κατι πσρομοιο με το ρωσο με τη δεκαρα την πεντακτινη! εγω δεν εμβαθυνα πολυ μαζι του μιας και δεν ειμαι αμεσα ενδιαφερομενος!

δε μας ανεβαζεις τις αλλες φωτος να χαζευουμε......
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 19, 2017, 11:37:42 πμ »

panosk Πανο  με ΟΛΑ αυτα τα οποια ειπες και βαση των οσων ειπα εγω παραπανω δεν ερχεσε τωρα στα λογια μου για το τι εγινε;;;

Εαν λοιπον ολα αυτα τα λαμογια ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ τα οποια εστειλαν ΜΗΝΥΜΑ  με προσφορες κατω απο το τραπεζι και τον ΞΥΠΝΗΣΑΝ  αφηναν την δημοπρασια να ΤΡΕΞΕΙ φυσιολογικα δεν θα το επερνε καποιος γυρω στα 1500-2500 περιπου οπου ειναι η φυσιολογικη τιμη ρισκου για απιστοποιητο τετοιο νομισμα και θα ερχωταν τελικα στην Ελλαδα;;

Να λοιπον και η αλλη οψη του νομισματος που τα γλυφτρονια  της ευκαιριας δεν την ειχαν βαλει στα υποψιν τους τοσα χρονια που παιζουν στο ιντερνετ!!

Καλα να παθουν λοιπον ολοι αυτοι οι οποιοι αντι να αφησουν μια δημοπρασια να τρεξει κανονικα και ας το κερδισει ο καλυτερος καθονται και ονειρευωνται χιλιαρικα να τρεχουν στην τσεπη τους απο αρπαχτες και απατες!!

Απο την ολη ιστορια εμενα με στενοχωρει πως ισως αυτο το νομισμα δεν γυρισει ποτε πισω στην Ελλαδα!!
Και ας εφτανε στα χερια του μεγαλυτερου αχωνευτου ανθρωπου προς το προσωπο μου!!
Ειλικρινα!!
Ακομη και αυτος να το επερνε παλι θα χαιρομουν οτι γυρισε Ελλαδα!!

Στα 51 μου εχω διαπιστωση οτι οποιος ειναι μιζερος και απατεωνας μονο καλο τελος δεν εχει στην ζωη του!!
Και οποιος παιζει τιμια και πονταρει φυσικα πραγματα στην ζωη του μεχρι εκει που τον παιρνει η τσεπη του μια ζωη παει μπροστα!!

Μακαρι να τα διαβαζουν αυτο μερικα λαμογια μπας και βαλουν μυαλο , αλλα δεν!!
Ο λυκος κιαν εγερασε ... . . . . .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 19, 2017, 12:06:11 μμ »

Η αποψη μου ειναι κοντα στου Πανου.
Η αγορα αυτη εχει αρκετο  ρισκο .
Απο κει και περα μπορει η ρηση να λεει <αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω>αλλα εμεις εδω συνηθισμενοι σε μπαζα απο πετρες αναμαρτητων παραπονιαρηδων:D Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Σε καθε περιπτωση καλοριζικο σε οποιον το παρει
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 19, 2017, 12:14:54 μμ από coll » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 19, 2017, 01:12:06 μμ »

Σωτηρη εγω παραπονιαρης δεν ειμαι!!
Ουτε καν ηξερα την δημοπρασια οτι υπαρχει τετοιο νομισμα διοτι πια δεν ψαχνω οπως εψαχνα παλια!!
Εγω πλεον κοιταω και κινουμε με οτι βλεπω μεσα στο στεκι περισσοτερο και με λιγους φιλους απο εξω απο εδω.
Εαν δεν το εβαζε ο Μιχαλης μεσα ουτε καν θα το εβλεπα οτι υπηρχε τετοιο νομισμα!!
Απλα εκανα εναν λογικο συλλογισμο στον οπιοον εχω καταληξει καποια χρονια τωρα και θεωρητικα εβλεπα μια εκβαση η οποια θα ηταν καλη για την Ελληνικη συλλεκτικη κοινοτητα. Κλείσιμο ματιού

Απλα τα ληγουρια , οι αρπακοληδες του συλλεκτισμου δεν μπορουν να την καταλαβουν και να φερθουν σαν ωριμοι συλλεκτες. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 19, 2017, 01:46:30 μμ »

Kαι απο εμενα καλοριζικο σε οποιον το παρει.Εκανα μια προσπαθεια μεχρι εκει που νομιζα απο κει και περα οποιος εχει τα παραπανω κοτσια ας ενεργησει.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 19, 2017, 02:02:37 μμ »

o σωτηρης ειπε το πιο σωστο! ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω! Γιωργο πραγματικα βρισκω αδικαιολογητο το κοψιμο σου να ερθει σονι και καλα σε ελληνα συλλεκτη! εμενα καρφι δε μου καιγεται! θα βρει αλλο ο ελληνας συλλεκτης και ας ειναι και χαμηλοτερο! ειναι απλα αλλο ενα νομισμα και εχεσθη η φορας εν αλωνιω! εγω με την αποψη σου ημουν Γιωργο οσον αφορα αυτους που κανουν προσφορες κατω απο το τραπεζι αλλα επιδη μου το πηδηξαν μια και δυο και τρεις το χομπι τωρα μπαινω και εγω στο ψαχνο για το ετσι ντορος να γινεται ασχετως αν με ενδιαφερει η οχι το κομματι!

και ετσι να κανετε ολοι παιδια βουρ στον πατσα αλλωστε ολοι μαζι θα εισπραξουμε τα αποτελεσματα!  Σαρκασμός  δυστυχως τετοιοι ειμαστε σε ολες τις εκφανσεις της ζωης δε θα γινουμε καλυτεροι στα συλλεκτικα!

και για να προλαβω αυτους που θα πουν να μιλας για τον ευατο σου θα απντησω παλι με την πρωτη παροιμια ο αναμαρτητος μπλα μπλα μπλα!    Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 26, 2019, 08:40:46 μμ »

Τελικά εδω τι εγινε; Ξέρουμε;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 26, 2019, 10:49:53 μμ »

Εσύ ψηλέ τι κατάλαβες ότι έγινε;Ρωτάω επειδή αν και ψηλός δεν είσαι άμυαλος!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences