Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:21:06 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσα νομισματα 50$ και 50 pesos  (Αναγνώστηκε 9036 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 23, 2017, 10:32:05 πμ »

Επισης το τριψανε σε μια επιφανεια και εβαλαν ενα υγρο για την γνησιοτητα του μαλλον οπου δεν ανεφεραν προβλημα.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 23, 2017, 10:44:48 πμ »

Επισης το τριψανε σε μια επιφανεια και εβαλαν ενα υγρο για την γνησιοτητα του μαλλον οπου δεν ανεφεραν προβλημα.

αυτο παλι, γιατι ? για ζυγισμα σου παν εδω. οχι για τριψιματα και υγρα.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 23, 2017, 11:00:17 πμ »

Επισης το τριψανε σε μια επιφανεια και εβαλαν ενα υγρο για την γνησιοτητα του μαλλον οπου δεν ανεφεραν προβλημα.
Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 23, 2017, 11:13:33 πμ »

παιδια μην σκατε ειπαμε οτι ουτως η αλλως μεταλλο παει
Καταγράφηκε
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 23, 2017, 01:20:40 μμ »

Επισης το τριψανε σε μια επιφανεια και εβαλαν ενα υγρο για την γνησιοτητα του μαλλον οπου δεν ανεφεραν προβλημα.
Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Δεν εγινε κατι το τριψανε σε μια μαλακη επιφανεια και πανω στο χρωματισμο που εκανε στην επιφανεια βαλανε ενα υγρο το νομισμα δεν επαθε κατι.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 23, 2017, 01:31:24 μμ »

vant

επειδη εχετε βαλει και πωλησεις, αποφευγω να πω ελευθερα τη γνωμη μου και γι'αυτο και για τα προηγουμενα.
υπαρχει ορος του φορουμ να μη σχολιαζεις τα νομισματα στις πωλησεις, μπορει να μην ισχυει εδω, αλλα ακολουθω συνειδητα το πνευμα του ορου που εχουμε θεσει και γι'αυτο ημουν και οσο περισσοτερο διακριτικος μπορουσα σε ολα τα σχολια μου σε αυτο το θεμα.

για τα δικο σας καλο παντως, θα προτεινα να διαβασετε λιγα πραγματα εδω μεσα και αμα θελετε να ανοιξουμε και μια συζητηση οταν τελειωσετε με τις πωλησεις, γιατι πιστευω πρεπει να ακουσετε μερικα πραγματα. ετσι κι αλλιως, και αυτα που ειπα μεχρι τωρα εδω, εστω και πολυ πολυ διακριτικα, ηταν και για το δικο σας καλο, απλα υποθετω δεν εγινα κατανοητος.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 23, 2017, 01:48:03 μμ »

Επισης το τριψανε σε μια επιφανεια και εβαλαν ενα υγρο για την γνησιοτητα του μαλλον οπου δεν ανεφεραν προβλημα.
Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 Δεν εγινε κατι το τριψανε σε μια μαλακη επιφανεια και πανω στο χρωματισμο που εκανε στην επιφανεια βαλανε ενα υγρο το νομισμα δεν επαθε κατι.
Φιλε μου με το τριψιμο καταστραφηκε η οποια συλλεκτικη υπεραξια θα μπορουσε να εχει το νομισμα.Τι θελω να πω;Μπορει το νομισμα να μην ειχε μεγαλες ζημιες απο το μενταγιον που βρισκοταν και με προσοχη καποιος να μπορουσε να το βγαλει και να πωληθει σαν νομισμα.Τωρα με το τριψιμο λυπαμαι που στο λεω αλλα χαθηκε αυτη η προοπτικη καθως εχει μεινει σιγουρα σημαδι εκει που το τριψανε.
Καλη συνεχεια   
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 23, 2017, 02:45:59 μμ »

παιδια μην σκατε ειπαμε οτι ουτως η αλλως μεταλλο παει
Φιλε Μανο ειναι αμαρτια βρε παιδι μου τετοιο νομισμα ναχει τετοια μεταχειριση.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 23, 2017, 04:08:35 μμ »

Ισως να μη το μετεφερα εγω καλα τριψανε την γωνια του νομισματος σε ευρος 0,5 εκ με μια μαλακη επιφανεια οπου βαφτηκε χρυση. Επειτα στην επιφανεια αυτη την μαλακη εριγαν καποιο υγρο. Οπτικα τουλαχιστον το νομισμα δεν εχει αλλοιωθει. Μπορει κακως να το επετρεψα αλλα ηταν στην διαδικασια αξιολογησης του μαζι με το ζυγισμα. Αν θεωρειτε οτι αυτο κανει ζημια να μην το επιτρεψω σε αλλο αλλα πως θα μπορει και ο τριτις να κρινει? Μονο με το ζυγισμα?
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 23, 2017, 04:10:24 μμ »

Ποτε να μην επιτρεψεις να σου ξανατριψουν νομισμα φιλε μου ποτε.Υπαρχουν αλλοι τροποι να καταλαβει καποιος αν ενα νομισμα ειναι γνησιο η πλαστο
Καταγράφηκε
gbvvl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 18, 2017, 12:23:30 πμ »

εφοσον υπαρχει αλλον τροπος για να καταλαβει κανεις αν ειναι γνησιο η πλαστο τοτε γιατι να το τριψει?
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 18, 2017, 12:52:47 πμ »

Ο έλεγχος που ίσως τραυματίσει το υλικό για να ελεγχθεί , τον εχω βρει στους όρους μεγάλων εμπόρων για το buy back .

Παράθεση
...Part of the assay process may involve damaging the item by way of applying force; scratches; acids and other substances which may damage the appearance and condition of the item. This process is required in order to test the purity of the metal.....

Δεν διευκρινίζει φυσικά αν αναφέρετε μόνο σε μπάρες και όχι σε νομίσματα .
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 18, 2017, 07:34:49 πμ »



[/quote]Φιλε Μανο ειναι αμαρτια βρε παιδι μου τετοιο νομισμα ναχει τετοια μεταχειριση.
 εχεις δικιο φιλε cat σε αυτο..εχει τροπους οπως ειπε κ ο ellinas κ ενας ευκολος με 5 ευρω ειναι αυτο με τις ακτινες που το εχουν κεντρικα σαραφιδικα στην αθηνα..καλη σλυση αυτο κ ανωδινη για το νομισμα..για καρατια βεβαια μα μιλαει αυτο 
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences