Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 07:55:47 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυσα νομισματα 50$ και 50 pesos  (Αναγνώστηκε 9461 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 10, 2017, 06:15:05 μμ »

στο δεξι φτερο, ετσι οπως κινειται το ματι προς τα δεξια λιγο πριν τη γωνια εχει πεσει κατι ?
τελοσπαντων εγω συνεχιζω να βλεπω προβλημα καταστασης και στην περιφερεια και επειδη αυτα τα νομισματα υπαρχουν σε πολυ καλες καταστασεις πιστευω γυρω απ την τιμη του μεταλλου θα φυγει.
δεν βλεπω κατι που να με κανει να πιστευω οτι ειναι πλαστο ομως

αλλα ας περιμενουμε να δουμε τι θα πει και ο κυριος ποδαρας, κατι θα ειδε για να το ειπε
και ναι, τζαμπα ειναι να πας να το ζυγισεις
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 13, 2017, 01:42:06 μμ »

περιμενε φιλε dsp κ θα μας πει Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού..
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 13, 2017, 01:51:04 μμ »

ελπιζω, γιατι ο φιλος μας το εβγαλε στις πωλησεις πριν ξεκαθαριστει τελειως το θεμα.
εγω μπορει να μην βλεπω κατι λαθος στις καλυτερες φωτογραφιες, αλλα θα ηθελα να ακουσω και παλι τον κυριο ποδαρα.
δυο ανθρωποι ειχαν εκφρασει αμφιβολιες, πιστευω ειναι καλυτερα για ολους να μην αιωρουνται ή τλχστν να πειτε παλι τη γνωμη σας με τις καινουριες φωτο
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 13, 2017, 02:06:20 μμ »

η αληθεια ειναι οπως την λες φιλε μου..δεν με πειραζει οποιος το παρει ας το παρει..αυτο που με ενοχλει ειναι οτι οταν ξεκιναμε μια κουβεντα πρεπει να την τελειωνουμε διοτι οταν ζητησαμε ακριβες βαρος για να γινει η εκτιμηση επεσε σιωπη..κ στην τελικη εννοειτε πως για να πουληθει θελει τυχη κ τρελο αγοραστη το συγκεκριμενο εκτος κ αν ειχαμε πιο καλες φωτο κ ακριβες βαρος κ καναμε μια σωστη εκτιμηση .. αντι αυτου μπηκε στις πωλησεις κ οποιον παρει ο χαροντας..ο φιλος πραγματικα δεν ξερει τι πουλαει η ξερει{κ ισως με βαση τα λεγομενα μας κ κανει την παλαβη} ..πολλοι νομιζουν οτι το στεκι ειναι τραπεζα της ελλαδας κ πουλιωντε ολα τα νομισματα οτι προελευσης κ να ναι..τωρα αν αυτα που λεω δεν ειναι σωστα ας διαγραφουν κ τελειωσε το θεμα..δεν θελω να προσβαλω κανεναν αλλα το κανω διοτι η προσβολη εγινε για σωστο λογο..ουτε να μαλωσω θελω αλλα θελω δικαιοσυνη για να μην βλαπτει οποισδηποτε απο εμας..φιλικα προς ολους μανος
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 13, 2017, 03:18:50 μμ »

Το οτι βγηκε στις πωλησεις ενω η κουβεντα εδω δεν ειχε τελειωσει δεν ειναι.. ας μου επιτραπει η εκφραση <<ηθικα>> σωστο. Τυπικα μπορουσε ο φιλος να το κανει, ομως δημιουργουνται ερωτηματικα και δυσκολεψε την πωληση του. Απλες σκεψεις που δεν εχουν σκοπο να θιξουν κανενα απο μερους μου
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 16, 2017, 11:33:51 πμ »

η αληθεια ειναι οπως την λες φιλε μου..δεν με πειραζει οποιος το παρει ας το παρει..αυτο που με ενοχλει ειναι οτι οταν ξεκιναμε μια κουβεντα πρεπει να την τελειωνουμε διοτι οταν ζητησαμε ακριβες βαρος για να γινει η εκτιμηση επεσε σιωπη..κ στην τελικη εννοειτε πως για να πουληθει θελει τυχη κ τρελο αγοραστη το συγκεκριμενο εκτος κ αν ειχαμε πιο καλες φωτο κ ακριβες βαρος κ καναμε μια σωστη εκτιμηση .. αντι αυτου μπηκε στις πωλησεις κ οποιον παρει ο χαροντας..ο φιλος πραγματικα δεν ξερει τι πουλαει η ξερει{κ ισως με βαση τα λεγομενα μας κ κανει την παλαβη} ..πολλοι νομιζουν οτι το στεκι ειναι τραπεζα της ελλαδας κ πουλιωντε ολα τα νομισματα οτι προελευσης κ να ναι..τωρα αν αυτα που λεω δεν ειναι σωστα ας διαγραφουν κ τελειωσε το θεμα..δεν θελω να προσβαλω κανεναν αλλα το κανω διοτι η προσβολη εγινε για σωστο λογο..ουτε να μαλωσω θελω αλλα θελω δικαιοσυνη για να μην βλαπτει οποισδηποτε απο εμας..φιλικα προς ολους μανος

Αγαπητε μου δεν νομιζω οτι ο καθενας ειναι "υποχρεωμενος" να ξαναγραψει μετα τις νεες φωτο που εστειλα ουτε ειναι κατι που μπορει να απαιτηθει και αφου περιμενα 1-2 μερες αναρτησα αγγελια. Οι φωτογραφιες που εβγαλα ειναι οι καλυτερες που μπορουσα και στην περιοχη μου δεν γνωριζω καποιον με ζυγαρια ακριβειας εκατοστων του γραμμαριου. Ουτως η αλλως οποιος ενδιαφερθει φυσικα και θα ελεγξει και θα ζυγισει τα νομισματα και μετα θα κανει την οποια κινηση του ,οποτε νομιζω οτι οι οποιες "αποριες" δεν ειναι ευλογες.

Ευχαριστω
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2017, 11:42:46 πμ από vant » Καταγράφηκε
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 16, 2017, 11:40:38 πμ »

Το οτι βγηκε στις πωλησεις ενω η κουβεντα εδω δεν ειχε τελειωσει δεν ειναι.. ας μου επιτραπει η εκφραση <<ηθικα>> σωστο. Τυπικα μπορουσε ο φιλος να το κανει, ομως δημιουργουνται ερωτηματικα και δυσκολεψε την πωληση του. Απλες σκεψεις που δεν εχουν σκοπο να θιξουν κανενα απο μερους μου

και εγω περιμενα απο τους κυριους που με σχετικη ευκολια ειπαν οτι πιθανοτατα ειναι πλαστο να το αιτιολογησουν καπως καλυτερα τουλαχιστον μετα τις δευτερες φωτογραφιες που εστειλα. Ωστοσο ενα forum ειναι και ο καθενας κρινεται με τα γραφομενα του αλλα δεν ειναι και υποχρεωμενος να δινει εξηγησεις. Ουτε φυσικα μπορουσα να "απαιτησω" ανταποκριση.

Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για τις πληροφοριες που δωσατε και τις αποψεις που εκφρασατε και ειμαι στη διαθεση οποιου θελει να παρεχω επιπλεον πληροφοριες.
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 16, 2017, 01:09:34 μμ »

με ολο το σεβασμο φιλε μου αν το πουλησεις σφυρα μου κλεφτικα..οποιος το παρει με ευτην την εξελιξη θα ειναι κοροιδο διοτι υπαρχουν πιο σιγουρα πραγματα για αν πεταξει καποιος τα λεφτα του..ουτε εγω ηξερα την λειτουργια του φορουμ κ μαλιστα μεχρι να την μαθω γινομουν {[poytana} με πολλα μελη..αλλα να ξερεις οτι απο την αρχη ηξερα οτι οπως {καλως η κακως} ενεργεις δεν θα ηταν αποδεχτο απο τον κοσμο εδω..μπορει περα απο μενα κ ενα δυο φιλους να σου ειπαν κατι σαν αντιδραση αλλα κ οι αλλοι που δεν σου ειπαν κατι ειναι κ αυτο μια αντιδραση ισχυρη κ θα το καταλαβεις βλεποντας απουλητο το νομισμα σου..φιλικα βεβαια μανος..δηλαδη τι να σου πουμε ακριβως εκτος του  οτι ισως κατι δεν παει καλα με το νομισμα σου??πως μπορουμε να στο αποδειξουμε αφου κ να σου αποδειχτει αυτο δεν γνωριζεις ωστε να αποδεχτεις την αποδειξη..κ ναι φιλε μου οταν πουλας κατι τοσα φραγκα πρεπει ακριβως να λες το βαρος ..εδω τυρι να παρεις κ να λειπουν 50 γραμμαρια σε εχουν κλεψει οχι αν ενα τετοιο νομισμα ειναι ισως ελλιποβαρες η υπερβαρο πραγμα που δηλωνει πλαστοτητα 100% σε αυτα τα νομισματα..τελος παντως οτι θελεις κανε αλλα για μενα δεν εισαι σωστος αλλα κ παλι θα το δεις οτι στο τελος θα το πας σε σαραφη αν θελεις να το πουλησεις σωνει κ καλα..καλη επιτυχια κ ξερω οτι θα σε νευριασω αλλα τι αλλο να κανουμε φιλε..το σωστο ειναι σωστο κ πρεπει να το λεμε..
Καταγράφηκε
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 16, 2017, 02:46:36 μμ »

με ολο το σεβασμο φιλε μου αν το πουλησεις σφυρα μου κλεφτικα..οποιος το παρει με ευτην την εξελιξη θα ειναι κοροιδο διοτι υπαρχουν πιο σιγουρα πραγματα για αν πεταξει καποιος τα λεφτα του..ουτε εγω ηξερα την λειτουργια του φορουμ κ μαλιστα μεχρι να την μαθω γινομουν {[poytana} με πολλα μελη..αλλα να ξερεις οτι απο την αρχη ηξερα οτι οπως {καλως η κακως} ενεργεις δεν θα ηταν αποδεχτο απο τον κοσμο εδω..μπορει περα απο μενα κ ενα δυο φιλους να σου ειπαν κατι σαν αντιδραση αλλα κ οι αλλοι που δεν σου ειπαν κατι ειναι κ αυτο μια αντιδραση ισχυρη κ θα το καταλαβεις βλεποντας απουλητο το νομισμα σου..φιλικα βεβαια μανος..δηλαδη τι να σου πουμε ακριβως εκτος του  οτι ισως κατι δεν παει καλα με το νομισμα σου??πως μπορουμε να στο αποδειξουμε αφου κ να σου αποδειχτει αυτο δεν γνωριζεις ωστε να αποδεχτεις την αποδειξη..κ ναι φιλε μου οταν πουλας κατι τοσα φραγκα πρεπει ακριβως να λες το βαρος ..εδω τυρι να παρεις κ να λειπουν 50 γραμμαρια σε εχουν κλεψει οχι αν ενα τετοιο νομισμα ειναι ισως ελλιποβαρες η υπερβαρο πραγμα που δηλωνει πλαστοτητα 100% σε αυτα τα νομισματα..τελος παντως οτι θελεις κανε αλλα για μενα δεν εισαι σωστος αλλα κ παλι θα το δεις οτι στο τελος θα το πας σε σαραφη αν θελεις να το πουλησεις σωνει κ καλα..καλη επιτυχια κ ξερω οτι θα σε νευριασω αλλα τι αλλο να κανουμε φιλε..το σωστο ειναι σωστο κ πρεπει να το λεμε..

Θα μπορουσατε καλλιστα απο την αρχη να ενημερωσετε οτι για να γινει κατι δεκτο για πωληση η εκτιμηση χρειαζεται το εκριβες βαρος. Δεν ειναι ολοι της "πιατσας". Προσωπικα θεωρω οτι οτι βαζει ο καθενας εννοειται οτι περναει απο οποιον ελεγχο επιθυμει ο αγοραστης και οτι με οσα γνωριζει ειναι σωστο και αληθινο. Αν η λογικη σας λεει οτι ξεκιναμε οτι ειναι καλπικο και πρεπει να αποδειχθει η αυθεντικοτητα του δεκτο μεν αλλα οχι σωστο δε.
Μια και δεν εχω κανενα προβλημα να το ζυγισω μπορειτε να μου πειτε που θα βρω καποιον να το ζυγισει και να σας ενημερωσω?
Επισης τι εννοειται με το οπως ενεργω τι λαθος εκανα για να μαθαινω κιολας?
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 16, 2017, 04:55:28 μμ »

Φιλε vant δεν χρειαζεται να δυσφορεις. Δεν σε κατηγορει κανεις για δολια ενεργεια. Πολυ συχνα εχουμε στα χερια μας ενα αντικειμενο που αλλο νομιζουμε οτι ειναι κ αλλο ειναι στην πραγματικοτητα.Εχει συμβει σε ολους μας. Μπορεις να αγορασεις μια ζυγαρια ακριβειας απο το εμποριο με 20e η να πας σε καποιον σαραφη να σου το ζυγισει.
Εδω νομιζω οτι ολοι προσπαθουμε να σου πουμε να ξανακοιταξεις καποια πραγματα. Κανεις δεν εχει σκοπο η προθεση να σε θιξει
Ξανακοιταξε τα και ολα καλα.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ts1k
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 398


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 16, 2017, 05:00:01 μμ »

Δεν σε κατηγορεί κανείς πιστεύω. Απλά αρκεί να ρίξεις μια ματιά και μόνος σου σε μέχρι τώρα θέματα που αφορούν εκτίμηση χρυσών νομισμάτων...
Θα παρατηρήσεις ότι ένα μεγάλο ποσοστό είναι πλαστά.
Και ειδικότερα σε νόμισμα που κοστίζει πάνω από 1000 ευρώ όπως το δικό σου, θα πρέπει να καταστεί 100% σαφές ότι είναι κανονικό...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 16, 2017, 08:03:51 μμ »

Το πεσος εχει καποιο προβλημα στο ριμ και του μειωνει αισθητα την αξια του σαν νομισμα κατα την αποψη μου.
Ο αετος δειχνει οκ.

Φιλε μου αυτο ηταν το πρωτο μου μυνημα.
Στο ξαναβαζω.
Για να το παρει καποιος πρεπει να ειναι ευκαιρια για αυτον !!
Σαν νομισμα εχει χασει την αξια του. Σαν χρυσος μετραει.
Υπολογισε τωρα τα κουκιά και δες τι θα κανεις!!
Για να μην στο παιρνουν στην τιμη οπου το εχεις βαλει μαλλον δεν ειναι ευκαιρια.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 17, 2017, 06:53:15 μμ »

Το πεσος εχει καποιο προβλημα στο ριμ και του μειωνει αισθητα την αξια του σαν νομισμα κατα την αποψη μου.
Ο αετος δειχνει οκ.

Φιλε μου αυτο ηταν το πρωτο μου μυνημα.
Στο ξαναβαζω.
Για να το παρει καποιος πρεπει να ειναι ευκαιρια για αυτον !!
Σαν νομισμα εχει χασει την αξια του. Σαν χρυσος μετραει.
Υπολογισε τωρα τα κουκιά και δες τι θα κανεις!!
Για να μην στο παιρνουν στην τιμη οπου το εχεις βαλει μαλλον δεν ειναι ευκαιρια.

Σταρατη και τεκμεριωμενη αποψη .Αλλο αυτο και αλλο το θεμα του ειναι πλαστο , η τιμη που το εχω βαλει ειναι κοντα στην τιμη του χρυσου απο εκει και περα οποιος ενδιαφερεται κανει και προσφορα .

Ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
vant
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 22, 2017, 08:02:41 μμ »

Zυγιστηκε 41,5γραμ
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 23, 2017, 12:05:57 πμ »

ωραιος, λογικο το βαρος
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences