Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:04:44 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 lepta 1954 HC  (Αναγνώστηκε 16958 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 12:49:36 μμ »

Τι να σου πω? δεν ξέρω αν το είδες απο κοντά, εγώ πήγα στην δημοπρασία, και απο περιέργεια του έριξα μια ματιά. Για εμένα αυτό, δεν ήταν ρουφηγμένο μάγουλο. Καλορίζικο πάντως σε οποίον το πήρε, και μακάρι να κάνω λάθος...
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 01:08:03 μμ »

Δεν θέλω να είμαι κουραστικος.. αν είναι hc κάνει τόσο.. αλλιώς κάνει 60 ευρώ..

Αυτοί που δίνουν τα χρήματα τους γνωρίζουν ή οφείλουν να γνωρίζουν καλύτερα..
Καταγράφηκε
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:51:11 μμ »

Δεν θέλω να είμαι κουραστικος.. αν είναι hc κάνει τόσο.. αλλιώς κάνει 60 ευρώ..

Αυτοί που δίνουν τα χρήματα τους γνωρίζουν ή οφείλουν να γνωρίζουν καλύτερα..

Ήμουν ο unterbider σε αυτό το νόμισμα. Δεν ήθελα να δώσω περισσότερα γιατί έβλεπα ότι όσο το ανέβαζα χτυπούσε και ο άλλος. Το είδα το νόμισμα πριν από τη δημοπρασία (και στο φως του ήλιου) και ναι ήταν ποικιλία"ρουφηγμένο μάγουλο". Είναι top grade στην NGC. Στην συγκεκριμένη ποικιλία 10 να δουν το νόμισμα οι 5 θα πουν ότι είναι το κοινό. Φαίνεται δύσκολα και μόνο σε high grade κομμάτια. Με την παραμικρή κυκλοφορία το βαθουλωμένο μάγουλο χάνεται. Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά: ελαφρύ χτύπημα, μάτι "κλειστό, λίγα μαλλιά δεν είναι κύρια σημεία. Δεν ήταν η μέρα σήμερα........
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:06:29 μμ »

Δεν θέλω να είμαι κουραστικος.. αν είναι hc κάνει τόσο.. αλλιώς κάνει 60 ευρώ..

Αυτοί που δίνουν τα χρήματα τους γνωρίζουν ή οφείλουν να γνωρίζουν καλύτερα..

Ήμουν ο unterbider σε αυτό το νόμισμα. Δεν ήθελα να δώσω περισσότερα γιατί έβλεπα ότι όσο το ανέβαζα χτυπούσε και ο άλλος. Το είδα το νόμισμα πριν από τη δημοπρασία (και στο φως του ήλιου) και ναι ήταν ποικιλία"ρουφηγμένο μάγουλο". Είναι top grade στην NGC. Στην συγκεκριμένη ποικιλία 10 να δουν το νόμισμα οι 5 θα πουν ότι είναι το κοινό. Φαίνεται δύσκολα και μόνο σε high grade κομμάτια. Με την παραμικρή κυκλοφορία το βαθουλωμένο μάγουλο χάνεται. Όλα τα άλλα χαρακτηριστικά: ελαφρύ χτύπημα, μάτι "κλειστό, λίγα μαλλιά δεν είναι κύρια σημεία. Δεν ήταν η μέρα σήμερα........
το μάγουλο φαίνεται και σε xf κομμάτια. Ήσουν τυχερός που δεν το πήρες...
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:39:23 μμ »

Σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να γίνω επίμονος η κουραστικός. Ανεβάζω αυτήν την φώτο μόνο και μόνο για να δούμε οτι και σε χαμηλή κατάσταση φαίνεται. Και πάλι καλορίζικο σε όπιον το πήρε, Μακάρι να κάνω λάθος , το λέω ειλικρινά.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:46:34 μμ »

Φωτογραφια του αλλου κρατησε κανεις;; Διοτι τωρα δεν το βρισκω;;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Ανδρεας
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 32


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:51:06 μμ »

 Πιστεύω και εγώ ότι φαίνεται και σε xf κατάσταση το hc. Και πιστεύω ότι πρέπει να είναι συνδυασμό μάτι και μάγουλο μαζί. Το βράδυ θα ανεβάσω το δικό μου 50 λεπτό hc για σύγκριση. Ελπίζω και εγώ να είναι πραγματικά hc το νόμισμα και καλορίζικο στον νέο του κάτοχο.
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 04:41:47 μμ »

Είπαμε Παναγιώτη, ο καθε αγοραστής οφείλει να γνωρίζει.. εσύ έμπειρος συλλέκτης είσαι και έπραξες ανάλογα..
Τώρα τι να σου πω.. κρίμα ή ευτυχώς, που δεν το πήρες..
διάλεξε εσύ..
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 06:21:39 μμ »

ωπ, και δεν προλαβαινα να το σχολιασω και γω το μεσημερι
αληθεια λοιπον ? ας πουμε οτι ειναι HC για χαρη της συζητησης. πιστευετε οτι αξιζει τοσο ?

ΥΓ: απ'οτι καταλαβαινετε εγω πιστευω οτι ... ξεφυγε απο αποψη τιμης. Και ναι , οκ , υπαρχει η απαντηση "αφου τοσο το χτυπησαν, αρα τοσο κανει" οποτε στην ουσια ρωταω "εσεις οι υπολοιποι θα τα δινατε τοσα?". Δεν ξερω... και παλι μου φαινεται οτι ξεφυγε ...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2017, 06:23:31 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 07:21:27 μμ »

ωπ, και δεν προλαβαινα να το σχολιασω και γω το μεσημερι
αληθεια λοιπον ? ας πουμε οτι ειναι HC για χαρη της συζητησης. πιστευετε οτι αξιζει τοσο ?

ΥΓ: απ'οτι καταλαβαινετε εγω πιστευω οτι ... ξεφυγε απο αποψη τιμης. Και ναι , οκ , υπαρχει η απαντηση "αφου τοσο το χτυπησαν, αρα τοσο κανει" οποτε στην ουσια ρωταω "εσεις οι υπολοιποι θα τα δινατε τοσα?". Δεν ξερω... και παλι μου φαινεται οτι ξεφυγε ...

Ότι ξέφυγε, ξέφυγε σε τιμή. Ναι τα χρήματα ήταν πολλά και γιαυτό έκανα πίσω. Πόσα ακυκλοφόρητα πενηντάλεπτα 54 H.C. έχετε δει; Όσες φωτογραφίες και να ανέβουν στο forum οι μισοί πάντα θα έχουν άλλη γνώμη. Δε μιλάμε για τις όχι καλές φωτογραφίες του Καραμήτσου.........
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 26, 2017, 12:05:11 μμ »

Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ένα HC που το λες δεν το λες VF. Το κομμάτι παρόλα αυτά κάνει μπαμ τι είναι! Για μένα αυτά που λέγονται ότι είναι μικρά κέρματα και δεν ξεχωρίζει το μάγουλο, ότι με τη παραμικρή φθορά φεύγει?!  το βαθούλωμα, κακές φωτογραφίες κλπ είναι παραμύθια των εμπόρων που δεν ξέρουν ή κάνουν πως δεν ξέρουν με σκοπό να μοσχοπουλάνε. Τώρα που κάνουν λάθος και οι πιστοποιητές, ο παπάς ενισχύεται και το κέρδος μεγαλώνει...

Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 26, 2017, 01:17:19 μμ »

Όταν γίνεται εκ του πονηρού, από τους εμπόρους κ τους δημοπράτες είναι απάτη αλλά άντε να το αποδείξεις.. ειδικά όταν το γράφει το κουτί..

Αυτός ο Παύλος έχει κ hollow κρόταφο ρε..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2017, 01:19:32 μμ από me.chris » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 26, 2017, 01:27:44 μμ »

Αν δεν είναι hc, και το γράφει....κάνουν το κορόιδο. Αν είναι, και δεν το γράφει, φωνάζουν και χτυπιούνται Μεγάλο χαμόγελο.

Καλορίζικο το 50αρακι, πάρα πάνω από vf, σίγουρα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences