Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:40:28 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΜΑΓΝΗΤΗΣ  (Αναγνώστηκε 14375 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 04, 2017, 07:50:08 μμ »

Συνδυαστικά με ζυγαριά και ποτήρι δεν κανουν?
Καταγράφηκε
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 05, 2017, 12:30:25 πμ »

παιδια εγω εδω δεν βρισκω σε κανενα μαγαζι ...αν εχεις καποιος κανενα μαγνητη τετοιο και μπορει να μου στειλει θα ειμαι υποχρεος
Καταγράφηκε
Cu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 199


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 05, 2017, 09:16:48 πμ »

παιδια εγω εδω δεν βρισκω σε κανενα μαγαζι ...αν εχεις καποιος κανενα μαγνητη τετοιο και μπορει να μου στειλει θα ειμαι υποχρεος
Μην φαντάζεσαι ότι ο μαγνήτης είναι το απόλυτο εργαλείο στην εύρεση πλαστών. Δεν θα σου βρει το ούτε το ένα στα εκατό πλαστά.Βασίσου στο μάτι με έναν καλό φακό μεγάλης διαμέτρου, καλής οπτικής ποιότητας, χωρίς περιφερειακές παραμορφώσεις ειδώλου,όχι λούπα αν θέλεις γρήγορη δουλειά.Επίσης βρες τα χαρακτηριστικά του νομίσματος που σε ενδιαφέρει, πάχος, διάμετρο,βάρος σε ακρίβεια τουλάχιστο δύο δεκαδικά.Πάρε τον αντίστοιχο ζυγό -παχύμετρο δύο δεκαδικών, όχι κινεζιές θα χτυπάς το κεφάλι σου.Επίσης βρές μια φωτογραφία του νομίσματος που σε ανδιαφέρει από αξιόπιστα site μεγέθους τουλάχιστο Mb( σε υψηλή ανάλυση)Μελέτα τη φωτογραφία του και δύκολα σημεία για τους παραχαράκτες(βιβλία ίντερνετ) Μη φανταστείς ότι μπορεί αμέσως να γίνει κανεις ειδικός για 10 είδη νομισμάτων σε μια μέρα.Ακόμα και οι πιο έμπειροι αν αναγκαστούν να αγοράσουν πολλά είδη νομισμάτων γρήγορα σε κάποιο θα την πατήσουν.
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 12, 2017, 11:43:56 μμ »

Φίλε Νίκο εγώ αγόρασα μαγνήτη νεοδυμίου από κατάστημα που εμπορεύεται αποκλειστικά μαγνήτες και συναφή είδη με 1.5 ή 2 ευρώ. Είναι στην πλατεία Αττικής. Σου στέλνω με π.μ. την διεύθυνση.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 13, 2017, 12:43:25 πμ »

Αν ψωνίζεις και από eBay, αυτή είναι η περίπτωσή σου:

http://www.ebay.com/itm/10pcs-5x2mm-Strong-Neodymium-Magnets-Disc-Rare-Earth-DIY-Craft-Model-Fridge-/171549803896?hash=item27f12a4578:g:4hwAAOSwD0lUbaZ8

Καταγράφηκε
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 13, 2017, 10:02:52 πμ »

χιλια ευχαριστω αδερφε
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 14, 2017, 05:29:35 μμ »

Αγόρασες τελικά μαγνήτη? Πως πήγε ο έλεγχος?
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences