Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:58:40 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ο αληθινος σκοπος των αεροψεκασμων - Τα νανορομποτ!  (Αναγνώστηκε 14616 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Foumantsou
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 247


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 01:05:54 μμ »

Πιστευω ειναι ενα θεμα που αφορα ολη την ανθρωποτητα και επειδη εχουν ακουστει πολλα για τους αεροψεκασμους , οπως και ομολογιες πιλοτων της αεροποριας οτι  μας ψεκαζουν σαν κατσαριδες...για δειτε αυτο ---->  http://www.makeleio.gr/%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%83-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CE%B1%CE%BB%CE%B7%CE%B8%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%82-%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%80%CF%8C%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF/

στο αρθρο αναφερει πολλους τροπους οπου μπορουμε να καταλαβουμε αν ειμαστε ψεκασμενοι η οχι και αν οντως ισχυει κατι απο ολα αυτα , που προσωπικα το θεωρω πολυ πιθανο , τοτε ισως να μπορουμε να το αποτρεψουμε με σωστη διατροφη και καλο ανοσοποιητικο!
Καταγράφηκε

What goes up must come down!
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 04:17:01 μμ »

Αχαχαχαχαχχαχχχαχχαχαχ πολυ σοβαρο αρθρο αχαχαχχχχααααχ!!!
Νασαι καλα ρε φιλε γελασα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Και απο πολυ σοβαρη εφημεριδα - σαιτ αχαχαχαχαχχαχαχ!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 04:20:13 μμ »

Είπα και εγώ!!! Περπατάνε αυτά μέσα μου; Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 04:56:36 μμ »

Είπα και εγώ!!! Περπατάνε αυτά μέσα μου; Μεγάλο χαμόγελο
Αυτα ειναι βρε Ηλια τι νομιζες τιποτα αιμοσφαιρια?
Οχι βεβαια  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν εχεις αιμοσφαιρια Ηλια μου νανοαποτετοια εχεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:14:27 μμ »

Εγω τώρα Άνεση.......
Καταγράφηκε
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:19:53 μμ »

Ενδιαφέρον να δούμε και τα ποσοστά για το αν πιστεύουμε ότι μας ψεκάζουν ή όχι:     Στριφογύρισμα ματιών

http://www.galop.gr/index.php?topic=2270.0
Καταγράφηκε

dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:24:49 μμ »

καλα εσεις γελατε, εγω ομως σας λεω οτι τα νανορομποτ ειναι παντου γυρω μας
οταν ημουν μικρος ο γειτονας μου ειχε ενα τετοιο στον κηπο του, και μια μερα που παιζα μπαλα... ξαφανιστηκε
με ρωτησε αν το δα και του πα την αληθεια, ειχε φυγει μονο του κυριοι
οριστε, το νανορομποτ


ΥΓ: αν το δει κανεις σας πουθενα, ο γειτονας μου το ψαχνει ακομα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:27:32 μμ »

Εγω τώρα Άνεση.......

Αυτο ακριβως.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν φταιμε εμεις που δεν σηκωνομαστε απ τον καναπε. Οι αλλοι φταινε που μας ψεκαζουν Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ετσι λοιπον εχουμε μια ωραια αντιεπιστημονικη δικαιολογια για την μιζερια μας Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:32:20 μμ »

dsp  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
+ 1000
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:49:26 μμ »

ειδες ματι που ειχε το ατιμο ? τι μονα λιζα και ... ανατριχιαστικο ητανε

αν θελετε την αποψη μου, οι κυβερνησεις εχουν κανει σιγουρα πολλες χαζομαρες, καποιες φορες επιτηδες καποιες απο αγνοια. αλλα σκεφτειτε λιγο τι βλακειες καταναλωνουμε εμεις απο μονοι μας, τι βαζουμε στον οργανισμο μας, και ακομα περισσοτερο τι καταναλωνουμε επειδη μας λεει μια διαφηφιση οτι ειναι "καλο". Θα χρειαζοντουσαν αραγε αεροπλανα αμα θελαν να μας κανουν πειραματοζωα ? Αφου ειμαστε κοινωνια εθελοντων θυματων, θα μας ελεγαν οτι τα ταδε πατατακια,κρεας, κολωνια, απορρυπαντικο, κτλ. ειναι "καλα" και θα τα πληρωναμε κιολας για να τα φαμε/χρησιμοποιησουμε.  Αλλα θα χαμε δικαιωμα να μλαμε και παλι ? Οχι, φυσικα αφου και απο μονοι μας παλι βλακειες θα καταναλωναμε. Οποτε προτεινω να σκεφτομαστε ολοι τι λαθη κανουμε, να μαστε σωστοι στο τι μαθαινουμε και ταιζουμε και τον εαυτο μας και την επομενη γενια, και αν ολα αυτα πηγαινανε ρολόι, τοτε θα κατσω και γω μαζι σας να ανησυχησω για το τι πεφτει απτα αεροπλανα.

Το πιο απλο παραδειγμα, το νερο που πινουμε σχεδον σε ολη την ελλαδα εχει προβλημα, παρ'ολ'αυτα το πινουμε και λεμε και ευχαριστω και λεμε και τι καλο νερο εχει η δικη μας περιοχη, οτι ειναι καλυτερο απτου διπλα χωριου και το λεμε και θεραπευτικο μερικες φορες και πολλα αλλα. Κι αμα ερθει ενας επιστημονας και μας πει "παιδια βρηκα το ταδε δηλητηριο στο νερο του χωριου σας" τον κοιταμε και με μισο ματι οτι παει να μας κοροιδεψει. Νομιζετε ας πουμε οτι μια κακως μελετημενη χωματερη χαλαει το νερο του χωριου που ναι διπλα ? Δεν παει ετσι, δεν εχει σημασια ποσο κοντα ειναι, το διπλα χωριο μπορει να την γλυτωσει και 10 χωρια να την πληρωσουν γιατι ειναι στον δρομο της ροης.
Εχει ενα χωριο που ξερω που εχουνε μια πηγη "θαυματουργη" η οποια εχει αρσενικο. Ο ανθρωπος που εκανε τη μελετη πηγε να φαει ξυλο οταν τους το πε, γιατι οι κατοικοι δεν το πιστευαν και γιατι απο κει βγαζουν και λεφτα. (να δειτε τον "εχθρο του λαου" του ιψεν, παρομοια ιστορια εχει).

Οποτε να ανησυχω αμα με ψεκαζουν ? Δε πα να ψεκαζουν και να μην ψεκαζουν, εδω βγαζουμε μονοι μας τα ματιας μας.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 07:59:40 μμ »

για να μην θυμηθω εκεινο το εντομοκτονο το αμερικανικο που βαζανε τα παιδακια στις διαφημισεις να κανουν μπανιο με αυτο για να δειξουν οτι δεν ειναι επικινδυνο και αφου αποδειχτηκε οτι προκαλει προβληματα και το απαγορεψανε σε ολον τον δυτικο κοσμο, συνεχισαν να το πουλανε στον τριτο κοσμο και φυσικα στην Ελλαδα.
Οποτε μονοι μας... ψεκαζομασταν. Και θα προτιμουσα να ριχνανε οι αγροτες μας transformers-mini παρα DTT ή πως το λεγανε.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 10:36:43 μμ »

Εγω τώρα Άνεση.......

Και αυτό!

Δεν φταιμε εμεις που δεν σηκωνομαστε απ τον καναπε. Οι αλλοι φταινε που μας ψεκαζουν Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ετσι λοιπον εχουμε μια ωραια αντιεπιστημονικη δικαιολογια για την μιζερια μας Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Και αυτό!
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 12:54:05 πμ »

Ενδιαφέρον να δούμε και τα ποσοστά για το αν πιστεύουμε ότι μας ψεκάζουν ή όχι:     Στριφογύρισμα ματιών

http://www.galop.gr/index.php?topic=2270.0
<< Η ψηφοφορια αυτη δεν ειναι επιστημονικη>>
Το γραφουν και μονοι τους φιλε carera. Απο εκει και περα τι να πει κανεις? Μονο..... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 08:37:44 πμ »

Ενδιαφέρον να δούμε και τα ποσοστά για το αν πιστεύουμε ότι μας ψεκάζουν ή όχι:     Στριφογύρισμα ματιών

http://www.galop.gr/index.php?topic=2270.0
<< Η ψηφοφορια αυτη δεν ειναι επιστημονικη>>
Το γραφουν και μονοι τους φιλε carera. Απο εκει και περα τι να πει κανεις? Μονο..... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός


Η δημοσκόπηση για να είναι επιστημονική θα πρέπει να έχει γίνει σε σταθμισμένο δείγμα άνω των 1000 ατόμων, κλπ. Προφανώς και δεν πληροί αυτά τα κριτήρια, όμως δείχνει ότι ένα πολύ μεγάλο μέρος (ίσως το μεγαλύτερο) της Ελληνικής κοινωνίας νομίζει ότι τους ψεκάζουν.  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 09:29:07 πμ »

Καλημέρα σε όλους ψεκασμένους η μή.. Εγώ δε ξέρω αν μας ψεκάζουν δε το χω ψάξει τόσο, ούτε στοιχεία έχω για να χω άποψη.. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αυτούς που το αποκλείουν ελαφρά τη καρδία και το θεωρούν απλά αστείο, με ποιο κριτήριο το κάνουν?
Εγώ προσωπικά τους έχω ικανούς για όλα, οπότε δεν αποκλείω τίποτα.Φτάνει να ανατρέξει κανείς στην ιστορία και θα δεί πολύ χειρότερα πειράματα σε ανθρώπους να έχουν γίνει.
Όπως είπε κάποιος (μου διαφεύγει το όνομα), δεν χρειάζεται να αποδείξω αν γίνετε προπαγάνδα μέσω της τηλεόρασης απο τη στιγμή που υπάρχει το μέσο στα χέρια κάποιον το θεωρώ απολύτος βέβαιο...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences