Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Νοέμβριος 16, 2018, 01:22:06 πμ
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Γαταδικο οπως υποσχεθηκα!!!!!  (Αναγνώστηκε 39693 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
thaler
Χάλκινο μέλος
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

Προφίλ
« Απάντηση #735 στις: Νοέμβριος 04, 2018, 05:18:37 μμ »

Α, Στέλιο, μη μας κάνεις μούτρα, ας ερχόσουν κι εσύ!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Όσο για τον καφέ, μάλλον ήταν μεταμεσονύκτια μπύρα στην όμορφη πλατεία του Δημήτρη!!! Τα κοψίδια την άλλη φορά με σένα μαζί  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
cat
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #736 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 10:59:28 μμ »

Στην ζωη ενος συλλεκτη καποια αντικειμενα αποτελουν τα <<ιερα του δισκοποτηρα>>. Παντα δυσκολο να βρεθουν, παντα ακριβα, παντα απο φωτογραφιες τα ζαχαρωνεις. Υπομονη κ παλι υπομονη. Αλλο ενα βραδυ που το ψαχνεις κ δεν υπαρχει. Ετσι περνα ο χρονος κ η καψα φουντωνει. Το θες. Ας εχει κ τα τριπλα απ οτι υπολογιζεις. Υπομονη κ παλι υπομονη. Ωσπου μια υπεροχη μερα ετσι γιατι βρεθηκες στην περιοχη, πας στο μαγαζι ενος φιλου να πεις μια καλημερα κ να πιεις εναν καφε. Η κουβεντα το φερνει κ του εκμυστηρευεσαι την καψα σου.
Μπαινει αυτος στο ebay κ ω του θαυματος. <<Εδω ειναι λεει κ σε καλη τιμη. Το χτυπαω?>> <<Το ρωτας?Τωρα τωρα τωρα>>.( Ε αυτος ο τυπος ειναι τρομερα γουρλης)
Σου κοβεται η ανασα. Ειναι αληθεια? Δεν το πιστευεις.
Αρχιζει αγωνια. Θαρθει? Μηπως χαθει? Τικ τακ τικ τακ.....
Ενα πρωι χτυπαει το τηλεφωνο. <<Ελα Χρηστο>> <<Δημητρη ελα απο το μαγαζι γιατι αυτη η λεοπαρδαλη δεν κρατιεται. Σε ζηταει>>
Νεα Σμυρνη-Κολονακι κ το sym βγαζει καπνους. Χρονος ρεκορ. Ευτυχως οι τροχονομοι εδειξαν κατανοηση Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ηταν εκει υπεροχο κ γυαλιστερο. <<Μητσο ειναι χαμηλο MS>> η φωνη του φιλου μου με εφερε στην πραγματικοτητα. Ηταν εκει. Μετα απο 5 ολοκληρα χρονια ψαξιματος ηταν εκει κ με την βοηθεια του φιλου ηταν δικο μου.  svcollector φιλε Χρηστο δεν εχω λογια για να σε ευχαριστησω κ δημοσια.
Ας το δουμε λοιπον.
Rhodesia & Nyasaland 6 pence
1955  Λεοπαρδαλη
Καθ. .500
Βαρος 28,28 γρ
Διαμ. 19,4 χιλ.
Μινταζ 2000
Πολυ δυσκολο να βρεθει. Δεκτο καθε σχολιο με χαρα καθως κ καθε σχολιο σε σχεση με τον βαθμο που θα επαιρνε. Οι φωτο μου δεν ειναι κ οι καλυτερες βεβαια αλλα οτι βλεπετε. Ας σχολιασει κ ο Χρηστος που το ειδε απο κοντα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 11:01:35 μμ από cat » Καταγράφηκε

VENCEREMOS
dsp
όταν μιλάω ως συντονιστής το δηλώνω ότι είμαι
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #737 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 11:03:14 μμ »

με τετοιο ιντρο εχει σημασια τι θα πουμε εμεις ?
χαιρομαι που χαιρεσαι με το αποκτημα σου απλα

ΥΓ: εχεις βαλει δυο φορες την ιδια μερια, βαλε και την αλλη να χαρουμε παραπανω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 11:04:03 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
SVcollector
Χρυσό μέλος

Αναγνωστοπουλου 10 , Κολωνακι, τηλ 210 3644276

Προφίλ
« Απάντηση #738 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 11:38:38 μμ »

Δημητρη σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια

Ηταν η τυχερη μας μερα

Οντως πολυ σπανιο νομισμα κυκλοφοριας και πανεμορφο το συγκεκριμενο. Το cameo πολυ δυνατο που δεν φαινεται στις φωτογραφιες.

Ο προλογος και η ανυπομονησια σου δειχνει ποσο αγαπας τα νομισματα και ποσο χαρουμενος εγινες!

Εχω νιωσει πολλες φορες αυτο το συναισθημα και δοξα το θεο εχουμε τα χρονια να το ξαναζησουμε πολλες φορες.

Υγεια σε ολους! Μην ξεχνατε οτι ολα βρισκονται αν εχετε υπομονη!

Καταγράφηκε

cat
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #739 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 10:16:11 μμ »

Ευχαριστω πολυ για τα σχολια. Να διευκρινησω οτι φυσικα η περιγραφη εχει καποια στοιχεια υπερβολης οπως οτι πχ το sym εβγαλε καπνους αυτα δεν βγαζουν καπνους Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού Ωστοσο η μεταφορα των συναισθηματων κ των γεγονοτων ειναι  ακριβης
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Lary
Χρυσό μέλος

One man's trash is another man's treasure

Προφίλ
« Απάντηση #740 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 10:32:23 μμ »

Μπράβο σου Δημήτρη που τελικά το απέκτησες αλλά και ένα μπράβο στον Χρήστο για την άμεση εξυπηρέτηση. Αγέρωχη η λεοπάρδαλη. Θέλω να δω τι θα γίνει τις γιορτές!
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
thaler
Χάλκινο μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #741 στις: Νοέμβριος 11, 2018, 11:31:13 μμ »

Δημήτρη νομίζω πως εξέφρασες τα συναισθήματα που όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε ζήσει, λαχταρώντας ένα νόμισμα που δυσκολευόμαστε να "πιάσουμε". Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, όταν το αποκτούμε, η χαρά μας είναι μεγαλύτερη. Μπράβο σε σένα αλλά και στον Χρήστο που, όπως κατάλαβα, συνέβαλλε καθοριστικά.
Όσο για το νόμισμα: νομίζω πως πρώτη φορά βλέπω αιλουροειδές σ' αυτή τη στάση, να παρακολουθεί ίσως το θήραμά του από μακριά. Πολύ καλή και εκφραστική η όλη σκηνή.
Εκτός όμως απ' αυτό, το συγκεκριμένο νόμισμα έχει και ιστορική αξία, αφού κόπηκε από ένα κράτος-αποικία (ημι-κυρίαρχο κράτος όπως επίσημα λέγονταν) που σήμερα δεν υπάρχει πια. Στη θέση του δημιουργήθηκαν τρία ανεξάρτητα κράτη: η Ζάμπια, το Μαλάουι και η Ροδεσία (τωρινή Ζιμπάμπουε).
Ξανά μπράβο λοιπόν!!!
Καταγράφηκε
cat
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #742 στις: Νοέμβριος 14, 2018, 04:02:35 μμ »

Ευχαριστω πολυ Γιωργο κ Στελιο. Στελιο την επομενη φορα που θα ανταμωσουμε θα στο φερω απο κοντα να δεις την εκφραση που εχει στο ματι κ τα μουστακια ειναι εκπληκτικο. Δεν μπορουσα καλυτερη φωτο.
Γιωργο σημερα πηρα paypal για τις γιορτες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
athas
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #743 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 06:38:45 μμ »

Γιατρέ, κοίτα τι ανακάλυψα!
Sable, είδος γάτας που ανήκει στην οικογένεια της νυφίτσας. Βρίσκεται μόνο στο Καζακστάν, στα κωνοφόρα δάση του Αλτάι. Πρόκειται για το πρώτο νόμισμα της νέας σειράς που ξεκίνησε η Τράπεζα του Καζακστάν σε ονομαστικές τιμές των 100 και 200 tenge και σε ποιότητες BU και proof. Είναι σε επινικελωμένο μέταλλο και κοστίζει γύρω στα 10€.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2018, 06:39:20 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
dsp
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #744 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 06:48:58 μμ »

απορριπτεται μεχρι να βγει σε ασημικο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

ellinas
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #745 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 07:15:32 μμ »

απορριπτεται μεχρι να βγει σε ασημικο  Σαρκασμός
Σε χάρτινο;  Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
dsp
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #746 στις: Νοέμβριος 15, 2018, 07:44:31 μμ »

αμα εχει ασημενια κλωστη το χαρτι υποθετω θα το παρουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

cat
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #747 στις: Σήμερα στις 12:13:06 πμ »

Θαναση φιλε μου καλε αν αρχισω κ μαζευω κ αλλα ζωα πλην αιλουροειδων τοτε θα πρεπει να ανησυχησετε για την υγεια μου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εαν επισης αρχισω να μαζευω οτιδηποτε πλην του αργυρου τοτε σιγουρα θα ειμαι στην σουιτα των VIP του Δαφνιου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Περα απο πλακα ομως κ το νομισμα κ το χαρτονομισμα φιλε Μιχαλη ειναι υπεροχα. Ευχαριστω πολυ για το οφθαλμολουτρο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50]
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: