Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 06:46:12 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 λεπτά 1879  (Αναγνώστηκε 15599 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:28:41 μμ »

με κάνεις πλάκα!!!!!! Σαρκασμός

δεν γνωρίζω από ιφον αλλά το δικό μου σαμσουγκ έχει και είναι και παλιό.
το αποκλείω ιφον και να μην έχει.
μάλλον πάς από τις ρυθμίσεις στη φωτογραφική μηχανή. Εκεί που λέει ρυθμίσεις εστίασης
λογικά θα πρεπει να έχει αυτόματη και μάκρο.
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:29:42 μμ »

Καλό θα ηταν να μην γράψουμε αλλα τελείως προσωπικα αν βγεί MS62  τότε μιλάμε για κανα 1200άρι ευρω περίπου.(Ισως και παραπάνω).
Μηδενικό σίγουρα δεν ξέχασες αν είναι MS62, αλλά πολλαπλασιασμό σίγουρα πρέπει να κάνεις Κλείσιμο ματιού...
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:31:17 μμ »

με κάνεις πλάκα!!!!!! Σαρκασμός

δεν γνωρίζω από ιφον αλλά το δικό μου σαμσουγκ έχει και είναι και παλιό.
το αποκλείω ιφον και να μην έχει.
μάλλον πάς από τις ρυθμίσεις στη φωτογραφική μηχανή. Εκεί που λέει ρυθμίσεις εστίασης
λογικά θα πρεπει να έχει αυτόματη και μάκρο.
θα με παλαβωσεις....hd εχει επιλογη, αλλα τα ιδια σχεδον μου φαινεται.... πφφφ  macro δεν εχει
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:34:11 μμ »

Αν είχα κρατήσει Στριφογύρισμα ματιών και αντέγραφα τις απαντήσεις από το προχθεσινό post με τα 3 νομίσματα του nionios θα με παρεξηγούσε κανένας;

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις αγαπητέ θοδωρή είναι να δώσεις 30-40 ευρώ και να το στείλεις για πιστοποίηση. Μετά μπορείς να κάνεις όποια συζήτηση θέλεις Κλείσιμο ματιού.
για αυτο το εβαλα στην online εκτίμηση για να δω τις γνωμες ...
αν ηταν slabαρισμενο θα ηξερα τον βαθμο .... αρα και τα χρηματα που ειχε πιασει στις παλιοτερες δημοπρασιες....
Λογικα βεβαια, εσυ τα λες αυτα γιατι κατι πεχτηκε που εχω χασει εγω.... παρολα αυτα πες μου την γνωμη σου Κλείσιμο ματιού
Εσένα μου φαίνεται σε τρώει ο @@πός σου. Σου είπα, στείλε το για πιστοποίηση. Τι δεν καταλαβαίνεις; Ότι και να σου πούμε/νε εδώ, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αυτό.
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:44:18 μμ »

Εντυπωσιακη κατασταση, για 58αρι μου κανει..πολλα γιουρος
Καταγράφηκε
GeorgeCoins
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 02:57:23 μμ »




Καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιος εδω, ειμαι φίλος του Θοδωρη και κάτοχος του νομίσματος.  Οπως ειπε και ένας φίλος παραπανω το νόμισμα εχει μια ελαφριά οξείδωση οπου εχω σημειώσει με βελάκι.  Δεν το εχω στειλει για πιστοποίηση γιατι φοβάμαι οτι με την οξείδωση αυτη δεν θα περασει.  Δεν εχω εμπειρία με τα σλαμπ.  Εσεις τι λέτε;  οπως ειναι ποια πιστεύετε οτι ειναι η αξία του;  ευχαριστω εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 02:58:52 μμ »



Καλησπερα και απο εμενα ειμαι καινουργιος εδω, ειμαι φίλος του Θοδωρη και κάτοχος του νομίσματος.  Οπως ειπε και ένας φίλος παραπανω το νόμισμα εχει μια ελαφριά οξείδωση οπου εχω σημειώσει με βελάκι.  Δεν το εχω στειλει για πιστοποίηση γιατι φοβάμαι οτι με την οξείδωση αυτη δεν θα περασει.  Δεν εχω εμπειρία με τα σλαμπ.  Εσεις τι λέτε;  οπως ειναι ποια πιστεύετε οτι ειναι η αξία του;  ευχαριστω εκ των προτέρων.
καλως ήρθες στο στέκι George!!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:08:45 μμ »

To νόμισμα θα περάσει. Πρώτα για καθαρισμό και μετά πιστοποίηση. Αξίζει όπως σου είπε και ο Νίκος.
Το κόστος δεν θα ξεπεράσει τα 60 ευρώ. Αλλά θα κερδίσεις πολλά παραπάνω αν το δώσεις πιστοποιημένο.
Αν δεν θέλεις να το πουλήσεις, το κρατάς όπως είναι. Και έτσι έχεις ένα δύσκολο νόμισμα στη συλλογή σου.
Χωρίς έξοδα κλπ. Προσωπικά δεν είμαι υπέρ της πιστοποίησης, άρα θα το κράταγα ως έχει.
ίσως,ίσως ν το έστελνα απλά για έναν όμορφο καθαρισμό από επαγγελματίες του είδους. NGC.
Όχι για τιποτα άλλο, απλά για να αναδείξω τον όμορφο σοκολατί χρωματισμό που έχει πάρει με τα χρόνια.  

Φυσικά όλα αυτά με αλλουνού παπά ευαγγέλια!!!! Μακάρι να το είχα στη συλλογή μου! Σε δηλεύω με την
καλή έννοια. Κλείσιμο ματιού

Ξέχασα....AU55 -58 τώρα που το βλέπω καλλίτερα. Μακάρι να είναι παραπάνω....αλλά από φωτογρφίες
ρε αδερφάκι μου.......είσαι χάλια. Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:17:12 μμ από silahim » Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:19:22 μμ »

αλλά από φωτογρφίες ρε αδερφάκι μου.......είσαι χάλια. Μεγάλο χαμόγελο
και σκεψου οτι βρηκαμε και εφαρμογη στο app store για να μπορεσουμε να βγαλουμε αυτην την ποιοτητα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:21:43 μμ »

Τωρα ομως που φαινετε καθαρα βλεπω οτι δεν ειναι τοσο υψηλοβαθμο οσο το περιμεναμε.
Οι φωτογραφιες παλι δεν ειναι καλες, το προβλημα τις οξειδωσεις το ειχα ηδη δει απο τις παλιες φωτο και ειχα πει :
<<Δεν μπορω να πω διοτι οι μακρυνη σου φωτογραφια μου αφηνει αμφιβολιες μηπως καπου εχει σκουρια και κοπει σε βαθμολογηση!!>>
Τωρα πια ομως αναιρω ολα τα υπολοιπα , δεν φλερταρει με το ακυκλοφορητο και επειδη οι φωτο ειναι θολες βαζω ενα θολο και εγω 50 εως 55 .
Για παραπανω δεν του το εχω.

Υ,Γ Σε περιπτωση παντως που θελεις να το αποχωριστεις εαν θες κανουμε μια φιλικη κουβεντα  Κλείσιμο ματιού
Το νομισμα παραμενει καλο ασχετα τις οξειδωσεως η οποια σταματαει με 60 ευρω οπως προειπαν .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ανεστης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 212


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:30:58 μμ »

Οι πρώτες φωτο έδειχναν το νόμισμα να έχει λούστρο και ωραίο χρωματισμό πράγμα που δεν βλέπω τώρα.
Από βαθμούς δεν γνωρίζω καλά. Δεν παύει να είναι όμως 5αρα του 79.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:35:16 μμ »

Οι πρώτες φωτο έδειχναν το νόμισμα να έχει λούστρο και ωραίο χρωματισμό πράγμα που δεν βλέπω τώρα.
Από βαθμούς δεν γνωρίζω καλά. Δεν παύει να είναι όμως 5αρα του 79.
επειδη το νομισμα το εχω δει απο κοντα, οι φωτογραφιες του Γιωργου δεν ειναι αντιπροσωπευτικές, ως προς το χρωμα-λουστρο.
Οπως και να εχει , εγω του λεω να το slabαρει και να αποφασισει μετα τι θα κανει με αυτο
Καταγράφηκε
GeorgeCoins
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:50:08 μμ »

Σας ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις.  Θα το στειλω για restoration και slab και θα δουμε τι θα βγει.  Αναμονή για αποτελέσματα!!!
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 03:55:05 μμ »

Θα σε παρακαλέσω θερμά, ότααν γυρίσει, να μας πείς τον βαθμό. Αν είναι δυνατόν να μην το ξεχάσεις. Αναποφασιστικότητα
Προσωπικά σου εύχομαι να γράψει μεγαλύτερο από αυτόν που περιμένεις!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 04:06:08 μμ »

Πάντως απο αυτές τις φωτό είναι μέχρι ΑU55 το πολύ.Να το χαίρεσαι και μακάρι να σου βγεί και MS. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences