Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 11:11:09 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ισπανικο νομισμα  (Αναγνώστηκε 7608 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
empousa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:45:14 μμ »

Μην θιγεσαι , δεν υπαρχει λογος.Εγραψα και ποιο πανω οτι ηθελα την εκτιμηση ανθρωπων που δεν θα το αγορασουν αλλα απλα θα μου δωσουν μια αξια για να μπορεσω να συγκρινω.Απο την στιγμη που υπαρχουν γνωστες και μου δωθηκαν και site απο τους ιδιους απαντηθηκαν οι ερωτησεις μου και εμεινα ικανοποιημενη ρωταω πλεον μονο για καποια επιπλεον γνωση απο περιεργια ( παλι το γραφω πιο πανω οτι ειμαι περιεργη να μαθω).Τωρα για το ποσα δινεις εσυ και πια ειναι η αποψη σου ενταξει, ειναι προσωπικη σου αποψη.Εχεις να μου τονισεις καποια λεπτομερια και να μου δειξεις κατι που ειναι χρησιμο στην αναγνωρηση και την εκτιμηση του|?Θα χαρω να το διαβασω!!!
Καταγράφηκε
ts1k
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 398


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:46:10 μμ »

Με μερικές αυξομοιώσεις εκεί είναι οι τιμές.

Απλά είναι νομίζω πολύ δημοφιλή τα συγκεκριμένα νομίσματα και παίρνουν λίγο προς τα πάνω. Κάτω από 50 θα βρεις τα εντελώς χρέπια, ενώ σε μικρο-μεσαίες καταστάσεις πηγαίνουν εκεί στα 50-80 ανάλογα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:47:30 μμ »

Το δικο μου πιστοποιημενο απο εταιρια που ηξερε τοτε να πιστοποιει αυστηρα!!

Οχι της βλακειες που κανουν σημερα.

Βγαλτε μονοι σας τωρα ποιος ειναι ο σωστος βαθμος για της κοπελιας το νομισμα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
empousa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:48:13 μμ »

http://www.ebay.com/itm/RARE-CONDITIONS-Silver-coin-8-Reales-of-CARLOS-IV-Year-1803-MEXICO-F-T-/172439982477?hash=item282639518d:g:9VgAAOSw9GhYkJzq
Καταγράφηκε
ts1k
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 398


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:52:06 μμ »

Σου παραθέτω τα πρόσφατα κλεισίματα. Δες τις τιμές και τις καταστάσεις των πωλημένων νομισμάτων, και κάνε τη σύγκριση  με το δικό σου.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=8%20reales%201803%20mexico&LH_Complete=1&LH_Sold=1&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:56:06 μμ »


empousa αμα το δικο σου εκανε 350 ευρω το δικο μου που ειναι απο ναυαγιο πιστοποιημενο θα το ζητουσα 1000 !!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Η τιμη του ειναι αυτη που σου δωσαμε.
Εγω ηθελα να πω 50 αλλα επειδη εχουμε μερικου μερικους οπου ξυνωνται με τις τριχες τους σου εβαλα και ενα  --80 για να κλεισω στοματα.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
empousa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 10:57:02 μμ »

Η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη. Σας ευχαριστω πολυ.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 11:03:13 μμ »

Φανη μου, αυτο που γραφει στις στηλες ειναι το PLUS ULTRA.... και χρησιμοποιειται σαν εθνικο συνθημα της Ισπανιας!

ο μυθος λεει οτι ο ηρακλης ειχε φτιαξει και τοποθετησει κοντα στο σημερινο γιβραλταρ, τις στηλες που εγραφαν πανω ΝΟΝ PLUS ULTRA... δηλαδη οτι μετα τις στηλες δεν υπηρχε τιποτα αλλο παραπερα... οι στηλες ηταν το τελος του κοσμου. τωρα πως ο ηρακλης εγραψε πανω κατι στα λατινικα... ειναι αλλη ιστορια.. χαχαχαχαχα μαλλον ειχε παρει το proficiency στα λατινικα... χαχαχαχαχαχα

ο βασιλιας της ισπανιας Καρολος Α (ο καρολος Α της ισπανιας ειναι ο καρολος Ε των αψβουργων νομιζω...), μετα απο παροτρυνση λεγετε οτ ιαλλαξε το ρητο βγαζοντας το ΝΟΝ... για να ενθαρυνει το να παρουν το ρισκο και να αγνοησουν τον αρχαιο μυθο και να πανε παραπερα...και να κανουν νεες αποικιες κτλ..

τωρα... αποψη μου... την στιγμη που ο κολομβος ειχε ηδη περασει και παει παραπερα.. και ειχε ηδη βρει γη...  ο βεσπουτσι ειχε ηδη παει κι αυτος... και η αμερικη ειχε ηδη ονομαστει ηπειρος...  ηξεραν οτι υπαρχει και παραπερα... χαχαχαχα αλλα εν πασα τη περιπτωση...

Φανη μου.. καποια οπως του Ηρακλειωτη.. που εβγαλε.. ειναι ειδικα πιστοποιημενα κερματα και αν δεις πανω στο ταμπελακι γραφει απο ποιο διασημο ναυαγιο ειναι... αυτα σε καλες σχετικα καταστασεις πανε πολυ ακριβα... αλλα ειναι λογο της ιστοριας που κουβαλουν μετο ναυαγιο...
μονο τα του ναυαγιου εχουν πιστοποιηθει με το ονομα του πλοιου... και αυτο ειναι και αποδειξη οτι ηταν οντως στο ναυαγιο...αλλιως.. δεν αποδυκνειεται... οποτε.... Χαμόγελο


Καλως ηλθες στο φορουμ!!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 12:30:54 πμ »

στον κραους που εχω εχει τιμες  
VG= 22.50 $
F= 38.50$
VF= 55$
XF= 125$

δεν ισχυουν πια;  ο κραους μου ειναι η 6η εκδοση του 2009.... νομιζω υπαρχει μια νεωτερη... αλλα...


τα 50-80 ευρω τα λετε για VF;
FINE.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 08:11:10 πμ »

παντως ειναι αξιοπεριεργο πως ο καθε αλεξιπτωτιστης , ο καθε νεος που θελει να πουλησει την κληρονομια της γιαγιας οταν ανατρεχει στο ebay βρισκει την υψηλοτερη τιμη που ζητα ενας τρελος ή στην προκειμενη περιπτωση τα 350 που ειναι για ενα καθαρα ακυκλοφορητο σπανιο κερμα.
Αγαπητε Γεωργιε το δικο σου νομισμα ειναι VF και το συγκεκριμενο που παρεθεσε η φιλη μας απο το ebay (350$)ειναι χαμηλο ms. Aποσταση διαπλανητικη δηλαδη σε καταστασεις νομισματων. ΜS ειναι δυσκολο να βρεθουν μετα απο δυο αιωνες. Απο το ναυαγιο ανεβασαν 400.000 νομισματα.
Καταγράφηκε
empousa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 11:03:48 πμ »

Καλημερα!!! Χαχαχαχαχααχα!!!Ο Ηρακλης για τα μηλα ( των Εσπεριδων) ΠΕΡΑΣΕ τα στενα του Γιβραλταρ για να φτασει στον κηπο στο τελος του Ωκεανου!!!Βλεπεις λατρευω την Ελληνικη Μυθολογια!!Οσο για το πτυχιο στα Λατινικα φαινεται οτι απο τοτε ημασταν πολυμαθεις λαος!!!!Φιλε epop δεν ειμαι κανας τυχαιος αλεξιπτωστης που ξεπουλα την κληρονομια της γιαγιας του οποτε παρακαλω αν δεν γνωριζεται τους λογους που οδηγουν καποιον σε μια τετοια κινηση μην τοποθετηστε ετσι.Το ακυκλοφορητο τι σημαινει?Οι ορολογιες σας ειναι αγνωστες σε εμενα.Αν τις αναλυσετε ισως να μπορεσω να σας απαντησω σε κατι.Καλημερα σε ολους.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 11:09:58 πμ »

Παραδιδουμε και μαθηματα εδω  Σαρκασμός Σαρκασμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=104.0
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 11:40:17 πμ »

Παλι τα ιδια
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 12:31:42 μμ »

Παλι τα ιδια
+1 Καλημερα Μιχαλη. Άνεση
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 12:46:10 μμ »

Kαλημερα φιλτατε και αγαπητε μου Ιωαννη
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences