Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:14:47 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με απεσταλμενα μυνηματα  (Αναγνώστηκε 6333 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 12:46:02 μμ »

Οσο για αυτο που είπες φιλε noobcollector
Οταν ανοιξα το σαιτ σε μια τέτοια εταιρία είμαστε.
Οι παλιοι θα θυμούνται.
Και οταν προέκυψε ενα ζήτημα ασφάλειας με το σαιτ και απο κάποια τρύπα διαχυθηκαν χιλιάδες μηνύματα μεσα στον σερβερ τους απλά μας εκλεισαν τα μηνύματα  να μην υπαρχουν και μου απαίτησαν σε ευλογο χρονο να φτιαχτεί το πρόβλημα διοτι αλλιώς μου κατεβαζουν ρολα.

Όντως όταν ένα site δέχεται "επίθεση" οι υπεύθυνοι του server παίρνουν τα μέτρα τους, απλά το είπα σε περίπτωση που δεν το είχατε υπ όψιν.

Καλημέρα!
Καταγράφηκε

Τέρης Χρυσός
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 01:30:18 μμ »

καλησπέρα.
Admin > Ομάδες μελών > Τροποποίηση (κάθε ομάδας) > Μέγιστο πλήθος προσωπικών μηνυμάτων: (το 0 είναι απεριόριστα)
απλό.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 03:16:53 μμ »

Ενα αλλο σημειο οπου παρατηρησα και γινετε ασκοπει χρηση ειναι η επισυναψη.
Μιλανε δυο ατομα ΜΟΝΟ σε μια κουβεντα και κανει ο ενας επισυναψη τα λογια του αλλου.
Την απαντηση αυτη την κανει επισυναψει ο αλλος και και και ουτο καθεξεις.
Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να τριαπλασιαζετε τερταπλασιαζετε μια κουβεντα και να κατεβαινει κατω το ιδιο κειμενο ξανα και ξανα!!Δειτε  εδω ενα παραδειγμα του τι εννοω

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8973.1050

Μιλανε μονο δυο ατομα μεταξυ τους!!
Δεν υπηρχε αλλος στην μεση για να μπερδευτουν!!
Και ομως η επισυναψη επισυναψη.

Καλο θα ειναι και αυτο το εργαλειο να το χρησημοποιουμε με συνεση.
Εγω πχ τωρα τελευταια απλα γραφω το ονομα αυτου που θελω να του απαντησω!!

ΜΟΝΟΙ μας μπορουμε να φτιαξουμε ενα ποιο ομορφο σαιτ αρκει να προσεχουμε.

Υ.Γ Το παρον παραδειγμα με τις τηλεκαρτες δεν ειναι το μοναδικο οπου παρεμβηκα και ειπα δυο πραγματα.
Εχω γραψει και αλλου ή εχω στειλει προσωπικα μηνυματα σε ατομα που εχουν την επισυναψη πανω πανω για να κοπει καπως η αλογιστη χρηση της!!
Εγω πχ εαν καπου θελω να απαντησω σε συγκεκριμενο ποστ μιας αναρησεις διαγραφω ολα τα γυρω περιτα .
Πχ εδω 
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=34280.msg420666#msg420666

Εσβησα ολα τα αλλα και αφησα μονο το:
Ξεχασε το ιμπερια πχ.

Πια η γνωμη σας εσας;;
Σωστα δεν τα λεω και με την επισυναψη;;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 04:26:51 μμ »

οπως λεει ο τερης, ας μπει μια προειδοποιηση μεχρι το τελος του αλλου ή του παραλλου μηνα να κατεβουν ολοι στον Χ αριθμο μηνυματων και μετα ας μπει αυτο το Χ ως οριο. εμενα οι αριθμοι που συζηταμε μου φαινονται ετσι κι αλλιως υπερβολικοι, εφτασα ας πουμε τα 40 μηνυματα καποια στιγμη, αλλα σβηνω και καθε τοσο. Τωρα το ποσα μηνυματα εχετε εσεις, για μενα δεν ειναι αριθμος-παραδειγμα, γιατι ο διαχειριστης εχει να απαντησει και του στειλουν ολοι στο σαιτ, εχει να κρατησει αποδειξεις για χιλια δυο πραγματα περαν των δικων του π.χ. αγορων-πωλησεων. Απ' οσο θα χω εγω για οριο δλδ, θεωρω λογικο οι διαχειριστες να χουν ενα πολλαπλασιο.

για τις "παραθεσεις" που μαλλον εννοειτε, (μαλλον μπερδευτηκατε με το ανεβασμα φωτογραφιας που ειναι η επισυναψη) , εχω την εντυπωση οτι δεν "κλεβουν" και τοσο χωρο, ή εστω θα κλεψουν πανω κατω τον ιδιο με το αν ο αλλος εκανε copy paste. αν κανει 40 φωτογραφιες και 20 απαντησεις αντιγραφη ή παραθεση, το ιδιο υπερβολικος ειναι.

πιο σημαντικα ομως ειναι οικονομια "οθονης", ειναι καλυτερη η ροη του θεματος, αν, οταν η παραθεση ειναι απαραιτητη, αφηνεις μονο την φραση του αλλου στην οποια αναφερεσαι, και σβηνεις τα υπολοιπα' και εισαι πιστευω και πιο κατανοητος.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 04:54:49 μμ »

Ναι παραθεση ηθελα να πω.  Αναποφασιστικότητα

Το παραδειγμα ομως που σας εφερα το βλεπω αρκετα συχνα και πιστευω οτι ειναι κουραστικο.
Να μιλανε δυο ατομα και να γινετε παραθεση της παραθεσης της παραθεσεως οπου παραθεσε ο αλλος !!!
Στο τελος βλεπεις ενα μπλε κατεβατω απο παραθεσεις τις οποιες ηδη εχεις διαβασει!!
Εγω παντως το βλεπω ασχημο και οπτικα και κουραστικο συναμα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 12, 2017, 10:07:12 πμ »

καλησπέρα.
Admin > Ομάδες μελών > Τροποποίηση (κάθε ομάδας) > Μέγιστο πλήθος προσωπικών μηνυμάτων: (το 0 είναι απεριόριστα)
απλό.

Πολύ απλό και λύνει το πρόβλημα. Προηγείται μια ανακοίνωση μέσω email με μια προθεσμία για εκκαθάριση.
Όσο αφορά το θέμα χώρου στον server, υπάρχουν πλέον προσιτές και αξιόπιστες λύσεις. (μακριά όμως από "απεριόριστα").
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences