Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 10:11:47 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με απεσταλμενα μυνηματα  (Αναγνώστηκε 6344 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
k_london
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 09, 2017, 10:46:35 μμ »

Κοιταζω στα μυνηματα μου να δω αυτα που εχω αποστειλει (ως απαντηση σε μυνηματα που εχω λαβει) και δεν μπορω να τα βρω. Μου εμφανιζει οτι δεν εχω κανενα μυνημα.

Τι μπορω να κανω;
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 09, 2017, 11:23:16 μμ »

Πάνε στο προφίλ σου (πάτα προφίλ ψηλά στην μέση της οθόνης) --> Ρυθμίσεις προσωπικών μηνυμάτων (γράφει κάπου αριστερά) και βεβαιώσου ότι είναι τικαρισμένο το "Αποθήκευση αντιγράφου κάθε απεσταλμένου Προσωπικού Μηνύματος στα Απεσταλμένα." Αν είναι ήδη κάτι άλλο παίζει. Αν δεν είναι τότε απλά δεν αποθηκεύονταν και αν το το τικάρεις θα αποθηκεύονται από εδώ και πέρα.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
k_london
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 09, 2017, 11:59:25 μμ »

Πάνε στο προφίλ σου (πάτα προφίλ ψηλά στην μέση της οθόνης) --> Ρυθμίσεις προσωπικών μηνυμάτων (γράφει κάπου αριστερά) και βεβαιώσου ότι είναι τικαρισμένο το "Αποθήκευση αντιγράφου κάθε απεσταλμένου Προσωπικού Μηνύματος στα Απεσταλμένα." Αν είναι ήδη κάτι άλλο παίζει. Αν δεν είναι τότε απλά δεν αποθηκεύονταν και αν το το τικάρεις θα αποθηκεύονται από εδώ και πέρα.

Αυτο ηταν! Σε ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 12:29:14 πμ »

Εαν αρχισεις και τα αποθηκευεις θα έχεις πρόβλημα με εμένα  Θυμός

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=33143.0

Το καλύτερο ειναι να το αφησεις ως είχε και εαν ποτέ στειλεις καποιο μήνυμα που ίσως σου χρειαστεί σαν απόδειξη την ωρα που το γραφεις στην κατω αριστερή πλευρά βγαινει ενα παραθυρακι μικρο και σου λέει

Αποθήκευση μηνύματος.

Εαν το τσεκαρεις αποθηκεύεται μονο αυτο το μήνυμα που το θες για αποδεκτικο στοιχείο. 

Μην αποθηκεύεται αχρηστα μηνύματα.
Εχουμε σοβαρο πρόβλημα χώρου.
Το σαιτ γιγαντωνετε καθημερινά.

Ευχαριστώ. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 01:29:49 πμ »


Το σαιτ γιγαντωνετε καθημερινά.


Και αυτό θα γίνεται συνεχώς, αφού αυξάνεται η επισκεψιμότητα, τα μέλη, και τα ποσταρίσματα στο φόρουμ.
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να σβήνετε πράματα και να χάνονται.

Αν η ενοικίαση παραπάνω χώρου στους σερβερ είναι χρηματικό θέμα, να βάλουμε κάτι όλοι (ή έστω όσοι θέλουν), να καλυφτεί το ποσό.
Ούτως ή άλλως μιλάμε για μικρά ποσά (ιδίως όταν επιμερίζονται σε πολλούς).

Ξανασκέψου το, αντί να κυνηγάς τον κόσμο να σβήνει.
Καταγράφηκε
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 01:50:56 πμ »

Να υποθέσω ότι ξέρετε πως υπάρχουν servers αξιόπιστοι έχουν απεριόριστο χώρο με κόστος κάτω από 6$ το μήνα. Εγώ πχ είμαι στην bluehost και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Καταγράφηκε

Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 09:47:31 πμ »

ναι συμφωνω με τον φιλο νταγλας.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:07:20 πμ »

Φιλε παυλο αυτο που πρεπει να καταλάβουν ολοι ειναι οτι το 90% των προσωπικων μηνυμάτων μετα απο δεκα μερες τους ειναι αχρηστη συζήτηση.
Καθε μηνα καθαριζω τον προσωπικο μου χωρο και διαγραφω περιπου γυρω στα 700-800 μηνύματα απο διάφορους εδω μεσα για 1002 θεματα.
Εαν κρατουσα ολα αυτα αλλα και τα μηνυματα που απάντησα θα πεταγωμουν μεσα σε τρείς μήνες στα 5000 μηνύματα.
Εαν το κανει ο καθένας; ;
Αυτο θελω να σας δώσω να καταλαβετε.  Οτι μήνυμα δεν σας ειναι χρησημο διαγραφή επιτόπου.  Έχετε καθαρό τον προσωπικο σας χωρο απο σαβουρομηνυματα.
Αυτη την βοήθεια ζηταω.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:23:02 πμ »

Οσο για αυτο που είπες φιλε noobcollector
Οταν ανοιξα το σαιτ σε μια τέτοια εταιρία είμαστε.
Οι παλιοι θα θυμούνται.
Και οταν προέκυψε ενα ζήτημα ασφάλειας με το σαιτ και απο κάποια τρύπα διαχυθηκαν χιλιάδες μηνύματα μεσα στον σερβερ τους απλά μας εκλεισαν τα μηνύματα  να μην υπαρχουν και μου απαίτησαν σε ευλογο χρονο να φτιαχτεί το πρόβλημα διοτι αλλιώς μου κατεβαζουν ρολα.
Τα λεω χωριατικα χωριατικα διοτι δεν γνωριζω απο την ομορφη γλώσσα των υπολογιστων- τενχικων.
Αναγνωριζω φυσικά οτι έγινε ζημιά στον χώρο τους διοτι μου το επιβεβαιωσαν πέντε διαφορετικοί ανθρωποι οπου στραφηκα τοτε για βοήθεια.
Ενας απο αυτούς τους πέντε θέλησε τοτε να συνεφερει το σαιτ και να το στρωση.
Αυτός ο ενας λοιπον τωρα κανει κουμαντο για το που θα βρισκωμαστε και τι θα πρέπει να κάνουμε συνέχεια για την λειτουργία του σαιτ.
Αυτός ο ενας μου εκρουσε τον κωδωνα κινδύνου οτι με τον ρυθμο που παμε σε κάποιο διάστημα θα πρέπει να αλλαξουμε και πλατφόρμα διοτι αυτοι δεν θα μας αντέχει.
Το να καθαρισουμε την βαση ειναι μια προσωρινή ανακούφιση και ίσως μετάθεση το πρόβλημα για ακομη ποιο πισω.
Επισεις.
Εχω μια τάση τους ανθρώπους οπου με βοηθησαν να μην τούς προδιδω για 100 πχ ευρω εκτός εαν με προδωσουν  αυτοί.
Αρα δεν φευγω απο αυτον που στάθηκε δίπλα μου σε μια δύσκολη στιγμη και με εσωσε.
Θα με μαθεις εν καιρο οτι ειμαι απο αλλη παστα εαν παρατηρεις το πως σας βλεπω όλους φιλε και το πως συμπεριφερομε στις οποίες συναλλαγές μου με όλους σας.   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:30:10 πμ »

Παιδια καλημερα τα πολλα λογια ειναι φτωχια.Ας κανουμε αυτο που λεει ο Γιωργος.Προσωπικα σιγα σιγα εχω διαγραψει παραπανω απο το 50% των πμ και συνεχιζω.Ας το κανουμε ολοι μας να ανακουφιστει το συστημα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:32:20 πμ »

Μιχάλη εγω θα σε ρωτησω τωρα κατι και πες μου ευθέως.
Αυτά που διεγραψες τα χρειαζωσουν να υπάρχουν; ;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:35:29 πμ »

Μιχάλη εγω θα σε ρωτησω τωρα κατι και πες μου ευθέως.
Αυτά που διεγραψες τα χρειαζωσουν να υπάρχουν; ;
Οχι Γιωργο ηταν αχρειαστα.Ολα οσα χρειαζομαι τα εχω κρατησει και σιγα σιγα θα τα περασω καπου αλλου σαν αρχειο να τα εχω και θα τα διαγραψω μετα και αυτα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 10:45:40 πμ »

Ειδες;
Αυτο λεω σε ολους.
Τα περισσοτερα μηνυματα μετα απο παρελευση δεκα μερων ειναι εντελως αχρηστα.
Στην βαση του σαιτ ομως εαν εχει ο καθενας μας 1000 μυνηματα ειναι ενας πολυ μεγαλος ογκος ο οποιος ουσιαστικα δυσχερενη και την γρηγοραδα του σαιτ.
Το καλοκαιρι που μιλησα με τον τεχνικο ειμαστε στα 14 γιγα!!
Ποιο αλλο σαιτ νομισματικο εχει τετοιο ογκο;;
Κανενα.
Αρα εδω γινετε κατι καλο, και αυτο το καλο οφειλουμε ολοι οσοι το αγαπαμε να το προσεχουμε.
Ενας τροπος ειναι και η καθαριοτητα των προσωπικων μηνυματων.
Οσα δεν ειναι σπουδαια στα σκουπιδια!!
Ανασαινει το σαιτ καλυτερα.

Filika
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 12:25:44 μμ »

Συγχωρείστε  με που  πετάγομαι σα τη  σφήνα και γω  Χαμόγελο , αλλά θέλω να το πω .... 14 Gb είναι όχι πολλά ... αλλά πάρα πολλά για ένα forum .Aπλά τα 14GB και το ότι συνεπάγεται αυτό δεν είναι κατανοητό στο μέσο χρήστη .Ο μέσος χρήστης βλέπει απλά , τι δυνατότητες που του δείνει το forum και απλά τις χρησιμοποιει.Με άλλα λόγια δεν κάνει ο μέσος χρήστης κακή χρήση του μέσου , αλλά το ίδιο το μέσο του δίνει αυτή τη δυνατό Αν το forum του δίνει τη δυνατότητα να αποθηκευσει απεριόριστο αριθμό μηνυμάτων στο προσωπικό του χώρο θα το κάνει επ'άπειρο και πάλι "νόμιμος" θα είναι. Το inbox και γενικά ο προσωπικός χώρος του κάθε μέλους πρέπει τουλάχιστον να είναι πεπερασμένος και όχι άπειρος. Και αυτό δεν είναι κάποια κενοτομία που θα εισαγετε στο  internet αλλά κάτι που υπάρχει σε όλα τα forum. Ενα πεπερασμένο inbox για αρχή .
.Θεωρώ ότι είναι υποχρέωση του Διαχειριστή-Ιδιοκτίτη ή τεσπά του ίδιου του μέσου να βάλει τα όρια .Και τα όρια που θέτει ο Διαχειριστής είναι απόλυτα και όχι απλά παροτρύνσεις .Ο διαχειριστής δηλαδή δεν αρκει , απλά να λέει σβήστε ή μην γράφετε,  αλλά να περιορίσει αυτές τις δυνατότητες  (βάσει της ευρυθμης λειτουργείας του forum ).
Όλα τα παραπάνω με πολύ σεβασμό και χωρίς να γνωρίζω αν υπάρχουν οι τεχνικές δυνατότητες να γίνουν (αν π.χ η έκδοση του SMF επιτρέπει τέτοιου είδους ρυθμίσεις )
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2017, 12:37:44 μμ από sam_gr » Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 10, 2017, 12:26:38 μμ »

Οχι Γιωργο ηταν αχρειαστα.Ολα οσα χρειαζομαι τα εχω κρατησει και σιγα σιγα θα τα περασω καπου αλλου σαν αρχειο να τα εχω και θα τα διαγραψω μετα και αυτα
.
Τα δικά μου μη τα σβήνεις, είναι συλλεκτικά!  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences