Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:36:24 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: TτΕ : Αναμνηστικά – Συλλεκτικά Κέρματα Ευρώ 2017  (Αναγνώστηκε 9059 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 26, 2017, 06:59:35 μμ »

Γνωρίζει κάποιος πότε θα ανακοινωθούν από την ΤτΕ τα συλλεκτικά αυτής της χρονιάς ?
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 09:15:55 μμ »

Γνωρίζει κάποιος πότε θα ανακοινωθούν από την ΤτΕ τα συλλεκτικά αυτής της χρονιάς ?

Δεν έχουν ανακοινωθεί;νομίζω πως για 1η φορά αυτό έγινε νωρίς!!!...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 10:00:08 μμ »

 ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΚΕΡΜΑΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ

 Αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας 2€ με θέμα: «ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΩΝ» (έως 744.000 τεμάχια).

 Αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας 2€ με θέμα: «ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΤΖΑΚΗΣ: 60 ΧΡΟΝΙΑ ΜΝΗΜΗΣ» (έως 744.000 τεμάχια).

 

II) ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ

 Χρυσό νόμισμα (gold) ονομαστικής αξίας €200 με θέμα: «ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ – ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ – ΔΙΟΓΕΝΗΣ» (έως 1.000 τεμάχια)

 Χρυσό νόμισμα (mini gold plus) ονομαστικής αξίας €100 με θέμα: «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ – ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ -ΑΘΗΝΑ» (έως 1.200 τεμάχια)

 Χρυσό νόμισμα (mini gold) ονομαστικής αξίας €50 με θέμα: «ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ – ΜΙΝΩΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ» (έως 1.500 τεμάχια)

 Αργυρό νόμισμα (silver) ονομαστικής αξίας €10 με θέμα: «ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ – ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ – ΔΙΟΓΕΝΗΣ» (έως 2.000 τεμάχια)

Αργυρό νόμισμα (silver) ονομαστικής αξίας €10 με θέμα: «ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ – ΛΥΡΙΚΟΙ ΠΟΙΗΤΕΣ – ΣΑΠΦΩ» (έως 2.000 τεμάχια)

Αργυρό νόμισμα (mini silver) ονομαστικής αξίας €6 με θέμα: «ΔΙΕΘΝΕΣ ΕΤΟΣ ΒΙΩΣΙΜΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ» (έως 1.500 τεμάχια)

 

III) ΕΠΙΜΕΛΗΜΕΝΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Coin card blister με το αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας €2 με θέμα: «ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΩΝ» (έως 4.500 τεμάχια)

Coin card blister με το αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας €2 με θέμα: «ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΤΖΑΚΗΣ: 60 ΧΡΟΝΙΑ ΜΝΗΜΗΣ» (έως 4.500 τεμάχια)

Συλλεκτικό νόμισμα ονομαστικής αξίας €5 με θέμα: «175 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΥΖΗ» σε έντυπη συσκευασία Blister (έως 5.000 τεμάχια)

Σειρά με τα οκτώ ελληνικά κέρματα ευρώ κοπής 2017 σε συσκευασία τρίπτυχου εντύπου Blister με θέμα: «ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ – ΚΡΗΤΗ» (έως 15.000 τεμάχια)

Αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας €2 με θέμα: «ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΦΙΛΙΠΠΩΝ» ποιότητας τύπωσης Proof (έως 1.500 τεμάχια)

Αναμνηστικό κέρμα κυκλοφορίας €2 με θέμα: «ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΤΖΑΚΗΣ: 60 ΧΡΟΝΙΑ ΜΝΗΜΗΣ» ποιότητας τύπωσης Proof (έως 1.500 τεμάχια)

Σειρά με τα οκτώ ελληνικά κέρματα ευρώ κοπής 2017 (PROOF COIN SET) σε κασετίνα (έως 1.200 τεμάχια)

 
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 10:30:27 μμ »

Κοίταζα στο παρακάτω link

http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Euro/Notes-coins/Collectors/default.aspx

Mπορείτε να μου γράψετε link από όπου πέρνετε τη πληροφορία

Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 10:37:18 μμ »

Το ΓΛΚ, φίλε μου, στέλνει στα μέλη του ενημερωτικά δελτία. Μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω νήμα, όπου στην πρώτη απάντηση θα δεις συνημμένο το ενημερωτικό.
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=32206.0
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 10:55:41 μμ »

Ευχαριστώ
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences