Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:45:07 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρωινά ψώνια  (Αναγνώστηκε 11136 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:40:48 πμ »

α μαλλον εχεις το φιλερ το αχρηστο ..το ειχα παρει κ γω πριν πολυ πολυ καιρο κ 8 στις 10 δεν περνουσαν..να παρεις ενα σαν αυτο που εχουν οι σαραφηδες ειναι καλο κ κανει κ για αλλα πολλα νομισματα..ολες θελουνε προσοχη,ακομα κ οι ελλισαβετ..αλλα ουτως η αλλως εχεις κ μας να σου λεμε Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:43:59 πμ »

Θα την αλλαξω και θα παρω μια ελισαβετ και νετα..

Εγω λεω να την αλλαξεις και να παρεις ενα θυρεο Στριφογύρισμα ματιών
+1 αλλα εχει τις γνωσεις το παιδι για θυρεο??,και ο πωλητης θα συνεχισει ακομα και θυρεο στα 275?....δυσκολακι τα βλεπω.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:49:34 πμ »

Για θυραιο Γιαννη θα κανει κανα 2 μερες να μου τον βρει..και στην περιπτωση μου δεν ειναι να περναει μερα..χαχαχα! Θα βαλω 2 θυραιους για εκτιμηση που ειχα παρει πριν καιρο καποια στιγμη, τωρα που εχουμε ζεσταθει χαχααχα!!
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 12:19:46 μμ »

o milou θα σου βρει θυραιο αμμεσα φιλε{χωρις παρεξηγηση μιλου}..
Καταγράφηκε
kap
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 539

sotirakis


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 12:24:01 μμ »

λιγο ασχετο και λιγο σχετικο.
η συγγεκριμενη βικτωρια ειναι το πρωτο σε πλαστοτητα σε λιρες.
δηλαδη απο αυτες που εχουν παρουσιαστει στο στεκι τον τελευταιο χρονο ποιο πολλες ηταν οι πλαστες παρα οι γνησιες
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 01:57:55 μμ »

λιγο ασχετο και λιγο σχετικο.
η συγγεκριμενη βικτωρια ειναι το πρωτο σε πλαστοτητα σε λιρες.
δηλαδη απο αυτες που εχουν παρουσιαστει στο στεκι τον τελευταιο χρονο ποιο πολλες ηταν οι πλαστες παρα οι γνησιες

Ε.. δεν ειναι ακριβως ετσι.Απλα τα μελη ανεβαζουν συνηθως μονο αυτες που ειναι υποπτες.Επισης εκτιμηση γινεται στις φωτο και ΟΧΙ στο νομισμα.Στο χερι δεν μπορεις να φανταστεις ποσα πραματα αλλαζουν.Επισης υπαρχουν πολλες που ειναι μια χαρα και δεν μπαινει καποιος στον κοπο να ζητησει εκτιμηση.

Στο συγκεκριμενο νομισμα απο τις φωτο φαινεται εντονο λουστρο και ανομοιομορφη φθορα πραγμα που δεν συμπιπτει.Οντως η χαιτη στην φωτο λειπει.Στο χερι ομως μπορει να βγαζει ματια.Πχ λεω εγω τωρα για παραδειγμα.Μου εχει τυχει σε φωτο να λειπουν βασικα στοιχεια του νομισματος και στο χερι να φαινονται ξεκαθαρα.

Γιαυτο λεω συχνα οτι η εκτιμηση γινεται στην φωτο και οχι στο νομισμα.Οταν ομως ο φιλος μας θα παει να την αλλαξει το νομισμα θα δωσει και οχι την φωτο.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 02:19:41 μμ »

Αλλο ενα σημείο που πρόσεξα στην εν λογω λιρα ειναι η μπέρτα του καβαλάρη τις λείπουν κάμποσες ραβδώσεις σε σχεση με υπόδειγμα γνωστού σαιτ..αυτό είναι σημάδι πλαστότητας??τι λένε οι πιο έμπειροι για να μαθαίνουμε και εμείς..υπάρχει περίπτωση να είναι δυο λίρες ιδιας χρονιας και ιδιου νομισματοκοπειου και να έχουν μικροδιαφορές??ας πουμε να υπάρχουν δυο διαφορετικά καλουπια?
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 02:30:50 μμ »

Ιδια χρονια ιδιο νομισματοκοπειο φυσικα μπορει να εχουν διαφορες.Το θεμα ειναι ομως να ειναι ανεκτες.Πχ η ελλειψη χαιτης δεν ειναι ανεκτη διαφορά.Ενα die break ομως ή ενα μικρο of center πατημα ειναι ανεκτο.Βασικα ολα ειναι συνδυασμος παραγοντων.Στο νομισμα σου για παραδειγμα δεν μπορει να εχει φουλ λουστρο και λιωμενη χαιτη!!!

Σε κανενα νομισμα δεν μπορεις 100 % να πεις με σιγουρια αν ειναι γνησιο η πλαστο βαση φωτο.Απλα ο σωστος αγοραστης αν δει κατι υποπτο το προσπερνα και παει παρακατω..
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 02:44:06 μμ »

Φιλε Νικολα η βασικοτατη συμβουλη που μου εδωσαν οι παλαιοτεροι εδω μεσα ηταν <<εαν εχεις και την παραμικρη αμφιβολια για ενα νομισμα αστο και θα το βρεις μετα>>
Χρυσος κανονας που θα σε σωσει απο κακοτοπιες
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Nikolass
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 02:55:37 μμ »

Φιλε Νικολα η βασικοτατη συμβουλη που μου εδωσαν οι παλαιοτεροι εδω μεσα ηταν <<εαν εχεις και την παραμικρη αμφιβολια για ενα νομισμα αστο και θα το βρεις μετα>>
Χρυσος κανονας που θα σε σωσει απο κακοτοπιες
Σωστά!!απλα εγώ δεν είχα καποια υποψία μεχρι που με πονήρεψε ο Κοσμας και εσεις για το νόμισμα..Και πάλι καλά που υπάρχει και το στέκι (ολοι εσείς) και σώζεται καπως η κατάσταση..
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 03:07:35 μμ »

Μανο το φιλερ δεν το χρησιμοποιω  :oγιατι οι περισσοτερες που εχω δεν περνουν και οσες περνουν με δυσκολια μονο ζημια θα καταφερω να κανω...εχω το φιλερ που ειχα βγαλει στο παρελθον φωτο και συζηταγαμε εδω στο στεκι...( το ξερω οτι το ρισκαρω )

Νικολα μονο την γνωμη μου θα παραθεσω εδω. Εγω χρησημοποιω
1 Ψηφιακη ζυγαρια
2 Ψηφιακο παχυμετρο
3 Fisch
Σαν νεος κ εγω για την ωρα εμπιστευομαι τα <<μηχανηματα>> και φροντιζω να ψωνιζω απο συγκεκριμενους ανθρωπους. Μακαρι να μπορουσα ναχω το ματι του Κοσμα, του Milou και πολλων αλλων εδω αλλα για την ωρα αυτο ειναι αδυνατο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 10:56:57 μμ »

φιλε κατ το παχυμετρο αστο γιατι θα τρελαθεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..ζυγαρια και ματι κ όλα τα υπολοιπα δεν χρειαζονται..ενταξη κ το φιλερακι είναι καλο..φιλικα σε ολους μανος
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 12:17:08 πμ »

φιλε κατ το παχυμετρο αστο γιατι θα τρελαθεις Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο..ζυγαρια και ματι κ όλα τα υπολοιπα δεν χρειαζονται..ενταξη κ το φιλερακι είναι καλο..φιλικα σε ολους μανος
Οντως με τρελαινει καμια φορα ως προς το παχος του νομισματος αλλα ως προς την διαμετρο σκιζει : Κλείσιμο ματιού
Παντως Μανο το πιο ασφαλες ειναι ναχεις καλες σχεσεις με τους ανθρωπους απο τους οποιους αγοραζεις.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 04:37:31 πμ »

Μακαρι να μπορουσα ναχω το ματι του Κοσμα, του Milou και πολλων αλλων εδω αλλα για την ωρα αυτο ειναι αδυνατο

Και μάλλον δεν θα μπορέσεις και στο μέλλον, γιατί ως γνωστόν μεταμοσχεύσεις ματιών μεταξύ συλλεκτών απαγορεύονται και ο σχετικός νόμος δεν προβλέπεται να αλλάξει.



 Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 09:42:46 πμ »

καλημερα νταγλας με τα πρωινα αστεια.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο...φιλε cat να προσεχεις γιατι οσοι πουλανε λιρες {σαραφηδες} ποτε μα ποτε δεν θα σου χαρισουν τιποτα..αν δουν οτι αγοραζεις ο,τι να ειναι,χωρις να ξερεις θα σου πασαρουνε 7 ιταλικες κ 3 κανονικες κ αυτες χρεπια..κ καλα να ειναι ιταλικες,που μερικες φορες εχει κατι κομματια που οι λιβανου μπροστα τους ειναι ελλισαβετ 2017 χαχαχαχα..προσοχη κ μονο στα ματια σου να βασιζεσαι φιλε..εξαιρουντε οι ανθρωποι που ειναι ερασιτεχνες εμποροι,οπως πολλοι καλοι φιλοι στο στεκι μας..γενικα κ παλι προσοχη..με τρεις σαραφηδες εχω πακιαριστει κ οι 3 καποια στιγμη φανηκαν σκαρτοι..μιλαω με βαση προσωπικες εμπειριες απο εμενα κ φιλων..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences