Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:47:42 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟ  (Αναγνώστηκε 9041 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 04:24:57 μμ »

Δεν μπορώ να απαντώ στα μηνύματα . Βρίσκομαι στην Αθήνα επίσκεψη και δεν έχω ότι ώρα θέλω πρόσβαση στον Η/Υ.
Επειδή Γιώργο  δεν κατάλαβες σωστά να στο αναλύσω.
Εχει προηγηθεί η κουβέντα για τα μηνύματα από καιρό ,πρίν από λίγες ημέρες έκανες την ανάρτηση που ανέφερα, και βγαίνεις στο forum  και λες εγώ ξέρω πόσο έκλεισε χωρίς να το διευκρινίζεις πως  (ναι δεν είπες και ποιός) το κάθε μέλος που το διάβασε το πρώτο που σκέφτεται  είναι πως  είτε έστειλες μήνυμα στον πωλητή και το έμαθες  , είτε οτι μπορείς να βλέπεις τα μηνύματα , και γιαυτό  έβαλα και την τελευταία παράγραφο πως ήσουν εκτεθειμένος και ελπίζω να το καταλαβαίνεις γιατί; και για τον λόγω  αυτό δεν νομίζω πως έχω να ζητήσω συγνώμη για κάτι .
Οι διευκρινήσεις που δόθηκαν  νομίζω οτι διαλεύκαναν το τι έγινε και μόνο καλό έχουν κάνει .
Η στάση που κράτησα χωρίς να παρεμβώ από καμία πλευρά στην διαμάχη που πέρασε είναι γιατί πιστεύω πως οι συζητήσεις αυτές μόνο κακό μπορούν να κάνουν στην συλλεκτική κοινότητα .
Αν ήθελα να στην στήσω Γιώργο άραγε γιατί; θα ήμουν πιό προσεκτικός, κατ αρχη θα έλεγα στον πωλητή να μη πει σε κανένα πόσο το έδωσε και σε ποίον και δεύτερο  θα του ρωτούσα αν απάντησε σε μηνύματα για το ποίος ρώτησε για τα νόμισμα πριν γράψω κάτι.
Δεν θέλω να συνεχίσω άλλο.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 04:43:28 μμ »

οποτε για να καταλαβω τη λογικη:

επειδη καποιος, καπου, καποτε με ειπε βλακα, οποιος με βλεπει εχει το δικαιωμα να υποννοει οτι ειμαι βλακας, χωρις να εχει στοιχεια, και γω πρεπει να τους απανταω ευγενικα και να τους αποδεικνυω οτι δεν ειμαι βλακας και να βαλω και μια ταμπελα στο στηθος μου να λεει "δεν ειμαι βλακας".

καλη φαση

κατσε να δεις πως το λενε αυτο
α, ναι
"συκοφαντικη δυσφημηση"

ΥΓ: για τους δικηγορους, λαθος μου, ειναι σκετο "δυσφημηση", η "συκοφαντικη" εχει κι αλλο προαπαιτουμενα, αλλα τεσπα, το νοημα το ιδιο ειναι
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 05:14:57 μμ »

Xαλαρώστε βρε παιδιά εδώ μπαίνουμε για να περνάμε κάπως καλύτερα απο τις έννοιες και τις ζαλάδες της καθημερινότητας.Αν είναι να γινόμαστε χειρότερα ας σταματήσουμε να μπαίνουμε να τελειώνει το παραμύθι
Καταγράφηκε
tenten1908
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 386


“Αβρόχοις ποσίν”


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 05:19:07 μμ »

Εχει δίκιο ο Έλληνας. Ηρεμία παιδια, ηρεμία. Εγω περναω πολύ ομορφα εδώ μέσα. Μου έχει βγεί το μάτι να διαβάζω αυτές τις βδομάδες αλλα γουστάρω

Επίσης ασχολείστε ολη μερα με αυτό και δεν απαντάει κανένας για το Κωνσταντινάτο μου χαχαχαχαχ  Γλώσσα εσείς φταίτε  Γλώσσα

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 08:42:57 μμ »

Ρουσσο να στο πω και εγω ευθέως.
Αντι να σκεφτεις τον καθαρο τροπο να μαθω κατι που ειναι να ρωτησω τον πωλητη σκεφτηκες αμεσως πονηρα οτι εγω διαβασα προσωπικά μηνύματα.
Εντάξει;
Και αυτο με εθιξε.
Σου αρέσει δεν σου αρεσει.
Όπως λοιπον με ελαφριά την Καρδιά πετας λασπη ετσι να εισαι και άντρας να ζητησεις
Δημόσια συγνωμη εφοσον σίγουρα διασταυρωσες οτι εγω ειχα ενα προσωπικο μήνυμα μετα την πώληση και δημόσια ανάρτηση εκ μέρους του οτι το νόμισμα πουλήθηκε.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 09:20:37 μμ »

Ο Στέργιος είναι σοβαρός άνθρωπος και προσέχει τα λόγια του.
Θα πρότεινα στον Ηρακλειώτη να το εκλάβει ως (καλοπροαίρετη) συμβουλή και όχι ως κεκεντρέχεια.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 09:24:37 μμ »

Xαλαρώστε βρε παιδιά εδώ μπαίνουμε για να περνάμε κάπως καλύτερα απο τις έννοιες και τις ζαλάδες της καθημερινότητας.Αν είναι να γινόμαστε χειρότερα ας σταματήσουμε να μπαίνουμε να τελειώνει το παραμύθι
+1 Καλησπερα Γιωργο.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 09:53:10 μμ »

Κύριε Γιάννη μας, γιατί δεν μας κάνετε την τιμή να μας συναντήσετε; Να δείτε και το εικοσάευρο του Χανιώτη...
Έχετε αλλεργία στα σουβλάκια; Ή μήπως στον Λεωνίδα;
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 17, 2017, 09:07:29 μμ »

Αλιμονο Δασκαλε Άνεση ημουν αδιαθετος,ελπιζω την επομενη φορα. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences