Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:32:34 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟ  (Αναγνώστηκε 9040 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:06:44 μμ »

Δουλεψαν μηνύματα Μπαμπη.
Ας εστελνες και εσυ!!!
Και μια και ξερω την τιμη εαν έβγαινε δημοπρασία η προσφορές θα επιανε πολυ περισσότερα.

Υ.Γ εξ αρχής λεω Στους κακά σκεπτωμενους οτι δεν εστειλα ποτε προσφορά μία και δεν μου αρεσε η κατασταση του νομίσματος.
Παρόλο αυτο το σκεπτικό που εχω έφυγε χαμηλά.  
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:11:04 μμ »

γιωργο ετσι ειναι...και οι νεοι-αλεξιπτωτιστες-νομιζωοτιβρηκαθησαυρο κανουν χαζες κινησεις..βγαζουν το χ για εκτιμηση,τους λες μια τιμη και αντι να το σκεφτουν λιγο,το δινουν στον πρωτο που θα στειλει πμ σε χαμηλοτερη τιμη..και αν δεν γινει αυτο,τοτε το βαζουν για πωληση με τα 2πλα χρηματα απο την εκτιμηση που εχουν ακουσει..τι να πω? μερικοι νομιζουν οτι απευθυνονται σε κοροιδα.. Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:26:49 μμ »

Ποιος διάολος ακόμα δεν βγήκε για πώληση και το χούφτωσε... ήμαρτον θεέ μου!!!...  Απορία Απορία Απορία

 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
ετσι ειναι..δεν τα ξερεις μπαμπη μου? παντως εγω δεν το πηρα.το ειχα ηδη.. Κλείσιμο ματιού

Αυτή μου λείπει Κώστα (μαζί με την του 49 με τον μεγάλο θυρεό!!!...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός) Καλά δεν υπολογίζω φυσικά του 45 με την πλάγια ανατροπή...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 15, 2017, 11:32:59 μμ »

πλαγια ανατροπη βρισκεις..βασιλεια βρισκεις...μεγαλο θυρεο,δυσκολα τα πραγματα!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
VagM
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:20:15 πμ »

Καλησπέρα, παρακαλώ αν πρέπει να κλείσει το Post κάποιος admin ας το κάνει, γιατί έχω βάλει την 1/2 δραχμή στις προσφορές και θα βάλω και το morgan.
Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 11:34:22 πμ »

Επειδή εγώ είμαι αυτός που το πήρε και δε νομίζω οτι έχω κάνει κατι που δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς σε αυτό το Forum, άλλωστε αυτό έχει γίνει επανειλημμένα . Εγώ προσωπικά  αν θυμάμαι καλά είχα στείλει ακόμη μια φορά σε ένα μέλος από την Καστορία  όμως δεν το πήρα το νόμισμα.
Του έστειλα αυτό το μήνυμα
"(Χωρίς τίτλο)
« Εστάλη στον/στην: VagM στις: Ιανουάριος 11, 2017, 10:49:27 μμ »
Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση  Διαγραφή μηνύματοςΔιαγραφή 
Δεν ξέρω αν τα έχεις για πούλημα και τι προσφορές έχεις δεχτεί αλλά για την δεκάρα του 1844 Βασιλεία σου προσφέρω 100 €. Τα υπόλοιπα τα έχω δεν μ' ενδιαφέρουν αλλα την 1/2 του 1844 μη την δώσεις κατω από εξήντα €. "
Μου απάντησε μετά από δύο ημέρες ότι θέλει 120 € και συμφωνήσαμε .
Τώρα για το πόσο εκτιμήθηκε και τι προσέφερα ας διαβάσεις Γιώργο την εκτίμησή σου και τί εκτίμηση έκανε  και ο Κώστας  για το νόμισμα " μαύρο χάλι" " και τα δύο Οθωνικά 100-120€".
Για τα 120 € αν είναι χαμηλά ; .Ο Καραμίτσος είχε στην δημοπρασία το Σάββατο με 70 € έκλεισε Μπάμπη πού ήσουν ;. Αν δεν είχα συμφωνήσει  θα το έπαιρνα.
Γιώργο δεν χρειάζεται να εκτίθεσαι. Πέντε μέρες περάσανε από αυτή την  ανάρτησή σου.
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=33598.0
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:00:52 μμ »

Ρουσος εαν κατάλαβα Καλά με κατηγορεις οτι διαβαζω τα μηνύματα.
Σωστά; ;

Σας παραθετω λοιπον το μήνυμα του μέλους προς εμενα οτι το πούλησε
120 ευρω.
Εδω ειναι και τον καλω να πει οτι είχαμε ανταλαγη μηνυματων για το πόσο πουλήθηκε.


Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17



Προφίλ  E-mail  Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)
Απ: (Χωρίς τίτλο)
« Εστάλη στον/στην: herakliotis στις: Ιανουάριος 15, 2017, 02:19:04 μμ »
Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση  ΑπάντησηΑπάντηση  Διαγραφή μηνύματοςΔιαγραφή 
Καλησπέρα, βεβαίως, 120€.

Το απόγευμα που θα ειμαι σπίτι θα φωτογραφησω και το μήνυμα για να καθαρισω παλι το κουτελο μου.
Και επειδη Φιλε Ρουσσο θεωρω λασπη αυτο που υπενιχθηκες μια συγνωμη πρεπει να δοθεί. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:05:23 μμ »

Στεργιο (θυμαμαι καλα?) δεν νομιζω οτι σε κατηγορησε κανεις για κατι.εγινε μια εκτιμηση και αναφερθηκαν οι χ τιμες.εγω δεν γνωριζα ουτε ποιος,ουτε ποσο..εγω μιλησα με βαση τα λεγομενα του γιωργου οτι δωθηκε σε χαμηλη τιμη κ σχολιασα την "ταση"των νεων να δινουν καποια κομματια αρων αρων στον πρωτο που θα δωσει τιμη (συνηθως χαμηλοτερα απο οσο πρεπει) χωρις οι νεοι να "εκμεταλλευονται" την ζητηση που εχει καποιο νομισμα ωστε να πουληθει στην "σωστη" τιμη..επειδη μου εστειλε κ ο πωλητης μηνυμα για αυτα που ειπα,δεν ειστε υποχρεωμενοι να απολογιστε για το τι και ποσο αγοραζετε-πουλατε..εγω σχολιασα ενα συγκεκριμενο γεγονος (της βιαστικης πωλησης σε χαμηλη τιμη).δεν σκιαγραφησα καποιον.και αν η τιμη ειναι αυτη που λες,τοτε ηταν πολυ καλη κ σιγουρα παραπανω απο τις εκτιμησεις που εγιναν,αρα σιγουρα δεν ισχυει για την περιπτωση σου οτι ειπα.επισης εγω εκρινα μια τιμη βαση της καταστασης κ καποιων δικων μου αγορων.την δικη μου σε μια κατασταση χαμηλοτερη την ειχα παρει 50ευρω.μια περιπου σε αυτην την κατασταση ειχε κλεισει στο εβαυ πριν καιρο γυρω στα 70-75..οποτε εκει γυρω την κοστολογησα..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:10:59 μμ »

Καλησπέρα, το 10λεπτο του 1944 δεν είναι πια στην κατοχή μου.
Ευχαριστώ τον φίλο για την άψογη συναλλαγή και όλους εσάς για την πολύτιμη βοήθεια.

Σας παραθετω και το δημόσιο μήνυμα του μέλους για να δείτε την ώρα.

Μετα του ζητησα σε προσωπικο μήνυμα εαν θελει να μου πει την τιμη πώλησης.

Η απαντηση ήρθε αμεσα και σας την εχω παραπανω με κόκκινα γράμματα.
Δειτε τις ωρες που είπε δημόσια οτι δόθηκε
Και δείτε τι ωρα μου ηρθε η απάντηση.
Ξεκάθαρα πράγματα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:29:21 μμ »

Δεν ανέφερα πουθενά πως διάβασες τα μηνύματα μας Κώστα  και για  σένα δεν έκανα κανένα υπενηγμό  .
Η αναφορά, στο τέλος έγραψα  
"Γιώργο δεν χρειάζεται να εκτίθεσαι. Πέντε μέρες περάσανε από αυτή την  ανάρτησή σου."
Η συσχέτιση έγινε σε σχέση με το λινκ,  στο οτι  η αναφορά του ότι γνωρίζει το σε ποίον και πόσο πουλήθηκε χωρίς να διευκρινίζει πως έγινε η ενημέρωση του , μπορεί να οδηγήσουν το κάθε μέλος  σε σκέψεις που μπορεί να  τον εκθέσουν .
Δεν έχω πρόθεση να συνεχίσω.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:30:15 μμ »

Καλησπέρα, το 10λεπτο του 1944 δεν είναι πια στην κατοχή μου.
Ευχαριστώ τον φίλο για την άψογη συναλλαγή και όλους εσάς για την πολύτιμη βοήθεια.

Ποιος διάολος ακόμα δεν βγήκε για πώληση και το χούφτωσε... ήμαρτον θεέ μου!!!...  Απορία Απορία Απορία

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Κλαιω παναθεμα σε Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 12:34:08 μμ »

Το σε ποιον πουλήθηκε ποτε δεν το ηξερα ποτε δεν το ρωτησα.
Ηταν δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα.
Και δεν με ενδιαφερε.
Το μονο που ζητησα ηταν την τιμη ξερα. Τίποτα παραπανω.
Και την ήθελα για δικούς μου στατιστικους λόγους να ξερω ποσο φευγουν τα νομίσματα αυτο τον καιρό μια και δυο Χρόνια δεν κρατούσα αρχείο.

Το συμπέρασμα ομως που εβγαλες εσυ αυθαίρετα οτι μπορεί να διαβασα την προσωπική σας αληλλογραφια με προσβάλει και πρεπει να ανακαλεστη δημόσια.
Ευχαριστώ. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 01:16:53 μμ »

Μπηκα απο ξενο υπολογιστη και σηκωνω την απαντηση του πωλητη προς εμενα!!
Ξερα ξερα τον ρωτουσα τι τιμη δοθηκε και εαν επιθυμει να μου την πει και ξερα ξερα ο ανθρωπος μου απαντησε 120 .

Ωρα ανακοινωσεις ΔΗΜΟΣΙΑ απο τον Vagm oti οτι το νομισμα δεν ειναι διαθεσιμο

Ιανουάριος 15, 2017, 01:57:27 πμ

Ωρα αποστολης προσωπικου μηνυματος προς εμενα

 Ιανουάριος 15, 2017, 02:19:04 μμ

Κυριε Ρουσσο σας περιμενω λοιπον δημοσια να ανακαλεσετε τα οσα υπενυχθηκατε .

Καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβατε!!
Οσο ευκολο σας ηταν να πειτε δημοσια οτι σκεφτηκατε οτι διαβασα τα προσωπικα σας μηνυματα τοσο ευκολο να σας γινει να ζητατε και συγνωμη εφοσον σφαλατε!!

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 02:43:01 μμ »

Πιστευω οτι αυτο το θεμα θα πρεπει να κλεισει μια και καλη για παντα.Δεν ειναι σωστο καθε τρεις και λιγο να πρεπει να κανει απολογια ο ιδιοκτητης του σαιτ και οι διαχειριστες για τα διαολεμενα πμ.Οποιος βρε παιδια θεωρει οτι δεν υπαρχει ασφαλεια στα μηνυματα του ας επιλεξει καποιο αλλο τροπο επικοινωνιας μεσω μειλ  η τηλεφωνου πχ για να εχει και αυτος αλλα και οι αρμοδιοι του σαιτ το κεφαλακι τους ησυχο
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 02:53:23 μμ »

τα e-mail τα διαβαζω εγω και τα τηλεφωνα η siemens  Έκπληξη
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences