Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 06:41:45 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΦΟΙΝΙΚΑΣ 1828  (Αναγνώστηκε 6739 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
charis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:34:48 πμ »

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις διευκρινίσεις.  Τελικά ποια μπορεί να είναι η αξία του σήμερα;
Καταγράφηκε
antvou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 96


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:37:13 πμ »

Αφού γράφει 950 δεν είναι νόμισμα αρα δεν έχει αξία για έναν συλλέκτη νομισμάτων.
Καταγράφηκε
nicolazx
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:39:22 πμ »

Το Βάρος του σαν ασήμι και σίγουρα την συναισθηματική!
Καταγράφηκε
charis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 18, 2012, 10:43:26 πμ »

Σας ευχαριστώ θερμά για όλες τις πληροφορίες!
Καταγράφηκε
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 18, 2012, 12:06:41 μμ »

αν δειτε εχω ξαναγραψει,για αυτες τις συγκεγκριμενες κοπιες,με τον αριθμο καθαροτητος.πριν 7-8 χρονια,ενα εργαστηριο αργυροχοειας,τα εβγαλε μαζι με αλλα αναμνηστικα ειδη δωρων,οπως τα συνηθισμενα επιχρυσα κωνσταντινατα,κλπ.επειδη ετυχε και το συζητησα με εναν χρυσοχοο της περιοχης μου,τα πουλουσαν αρκετα φθηνα,γυρω στα 8-10 ευρω,και ηταν αρκετα ομορφα,αλλα σιγουρα δεν ειχαν σχεση με τα γνησια.ηθελα να αγορασω ενα,αλλα την επομενη φορα που πηγα,ειχε πουλησει τα 4-5κομματια που αγορασε ο χρυσοχοος,και μου δηλωσε οτι δυστηχως το εργαστηριο,δεν θα ξαναεβγαζε!!!κατα καιρους εχω συναντησει και μετα στο μοναστηρακι τα ιδια,αλλα φυσικα αναγνωριζονται λογω του αριθμου,και γενικα της κατασκευης.ελπιζω να μην εχει μπει σε πειρασμους το εργαστηριο,γιατι οντως ενα νεος συλλεκτης,χωρις τον αριθμο,και μη εχοντας δει γνησιο,μπορει να την παθαινε που λεμε.συγνωμη που σας κουρασα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 18, 2012, 03:04:21 μμ »

  ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΟΙΝΙΚΑ ΤΟΥ 1828 (ΔΡΑΧΜΗ) ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΑΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΚΕΙΜΗΛΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ.
ρε φιλε χαρη γιατι τοσος προλογος για το νομισμα;
φιλε νικολα απορουσα για πως μπορεσες να διαβασεις το 950 μεχρι που διαβασα οτι εχεις και εσυ ενα.
Καταγράφηκε
nicolazx
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 19, 2012, 03:08:01 μμ »

Ναι, η αλήθεια είναι οτι έχω αρκετά (για τα δικά μου δεδομένα) νομίσματα... και πάντα νόμιζα οτι έχω ένα μικρο θησαυρό στα χέρια μου, αλλά περνώντας ο καιρός και ψάχνοντας σε καταλόγους διαπιστώνω τελικά οτι η συναισθηματική αξία είναι τελικά μεγαλύτερη... anyway αν βρω κάτι ενδιαφέρον θα σας πω!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences