Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:31:42 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Κλείσιμο Ουγγιάς Χρυσού στο τέλος 2017
900-1000€ - 20 (16.8%)
1000-1100€ - 12 (10.1%)
1100-1200€ - 28 (23.5%)
1200-1300€ - 32 (26.9%)
1300+ - 27 (22.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 116

Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2017  (Αναγνώστηκε 129751 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #465 στις: Οκτώβριος 01, 2017, 09:00:51 μμ »

α, οκ
οποτε εχουμε τη σκωτια ή την καταλονια που θελουν να ανεξαρτητοποιηθουν και τις βαζουμε στο ιδιο καλαθι με τη θρακη για την οποια μπορει να εχουν βλεψεις ενας δυο γειτονες αλλα δεν εχω ακουσει να υπαρχει καποιο "κινημα ανεξαρτητοποιησης"

ΥΓ: δεν ειπα τη λεξη "βλακεια", δεν ξερω αν αναφεροταν σε μενα το σχολιο
      απλα τον περισσοτερο καιρο θρακη μενω, οποτε αμα παιζει κατι να ξερω και γω
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #466 στις: Οκτώβριος 01, 2017, 09:02:31 μμ »

Εγώ την είπα την λέξη βλακεία, γιαυτά που λέγονται για την Θράκη
.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #467 στις: Οκτώβριος 01, 2017, 09:17:50 μμ »

Η Ελλάδα είναι κατά, οποιασδήποτε ανεξαρτητοποίησης ή απόσχισης. Αυτή είναι επίσημη, κάθετη και αδιαπραγμάτευτη 'στάση'. Π.χ. Δεν έχουμε αναγνωρίσει το Κόσοβο, ενώ το έχουν αναγνωρίσει πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, οι ΗΠΑ κλπ. Και προσωπική μου άποψη είναι ότι... πρέπει να συνεχίσουμε μ' αυτήν την πολιτική.

Πάραυτα, ο χρυσός είναι χρυσός... όσο και να κάνει η ουγκιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2017, 09:18:57 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #468 στις: Οκτώβριος 01, 2017, 09:23:35 μμ »

Η Ελλάδα είναι κατά, οποιασδήποτε ανεξαρτητοποίησης ή απόσχισης. Αυτή είναι επίσημη, κάθετη και αδιαπραγμάτευτη 'στάση'. Π.χ. Δεν έχουμε αναγνωρίσει το Κόσοβο, ενώ το έχουν αναγνωρίσει πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, οι ΗΠΑ κλπ. Και προσωπική μου άποψη είναι ότι... πρέπει να συνεχίσουμε μ' αυτήν την πολιτική.

Πάραυτα, ο χρυσός είναι χρυσός... όσο και να κάνει η ουγκιά.

Σωστά. Και καλά κάνουμε, για να πιέζουμε στην Κύπρο και για να μην έχουμε προβλήματα στο μέλλον....

Η Σκωτία και η Καταλονία είναι διαφορετικές περιπτώσεις αλλά και οι δυο επιθυμούν θεωρητικά το ίδιο πράγμα.

Δεν είπε κανεις οτι υπαρχει σημερα ""κινημα ανεξαρτητοποιησης" ή κατι αντίστοιχο.
Αλλα δυνητικά θα μπορούσε να υποκινηθει κάτι τέτοιο, και να υποστηριχθεί απο γείτονες
Οπότε αν η Ελλάδα υποστήριζε επίσημα το δημοψήφισμα σήμερα, θα έβγαινε απευθείας offside σε αντίστοιχη κίνηση στην Ελλάδα.

Εκεί στηρίζω την άποψη οτι δύσκολα θα βγει κάποιος να το υποστηρίξει σήμερα = τελικά δεν θα γίνει τίποτα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2017, 09:32:49 μμ από johneko » Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #469 στις: Οκτώβριος 02, 2017, 11:41:35 πμ »

Δεν τίθεται παρόμοιο θέμα στην Ελλάδα, επειδή ο αδερφός μου είναι μόνιμος κάτοικος Καταλονίας και τον επισκέπτομαι συχνά, οι Καταλανοί εκεί ΔΕΝ νιώθουν καν Ισπανοί, πιστεύουν πως είναι άλλος λαός και άλλο φύλο, δεν θα ξεχάσω που είχε πάρει η εθνική Ισπανίας το Euro στην μπάλα και στην Βαρκελώνη δεν πανηγύηριζε κανείς γιατί κανείς δεν ένιωθε καν Ισπανός!
Στην Θράκη υπάρχουν Ελληνες που είναι μουσουλμάνοι στο θρήσκευμα, τίποτα παραπάνω, και τους ίδιους να ρωτήσεις, το 90% θα σου πεί είμαστε Ελληνες, το άλλο 10% που δηλώνουν τουρκογενείς είναι πλανεμένοι από τους πρακτορίσκους του τοπικού προξενείου που το ανθελληνικό κράτος της αθήνας δεν το έχει σφραγίσει ακόμα για προδοτική στάση
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #470 στις: Οκτώβριος 11, 2017, 08:45:01 μμ »

Δεν τίθεται παρόμοιο θέμα στην Ελλάδα, επειδή ο αδερφός μου είναι μόνιμος κάτοικος Καταλονίας και τον επισκέπτομαι συχνά, οι Καταλανοί εκεί ΔΕΝ νιώθουν καν Ισπανοί, πιστεύουν πως είναι άλλος λαός και άλλο φύλο, δεν θα ξεχάσω που είχε πάρει η εθνική Ισπανίας το Euro στην μπάλα και στην Βαρκελώνη δεν πανηγύηριζε κανείς γιατί κανείς δεν ένιωθε καν Ισπανός!
Στην Θράκη υπάρχουν Ελληνες που είναι μουσουλμάνοι στο θρήσκευμα, τίποτα παραπάνω, και τους ίδιους να ρωτήσεις, το 90% θα σου πεί είμαστε Ελληνες, το άλλο 10% που δηλώνουν τουρκογενείς είναι πλανεμένοι από τους πρακτορίσκους του τοπικού προξενείου που το ανθελληνικό κράτος της αθήνας δεν το έχει σφραγίσει ακόμα για προδοτική στάση

στην θρακη οντως αυτοι που την κατοικουν (πηγαινω εκει από 6 μηνων μιας και είναι η γεννετηρα της μητερας μου) είναι και νιωθουν ΕΛΛΗΝΕΣ και μαλιστα αρκετα ξεχασμένοι από το υδροκεφαλο αθηνοκεντρικο κρατος 
ΔΥΣΤΗΧΩΣ όμως αυτοι που <καβαλανε> τις καρεκλες εξουσιας(κυβερνηση και αντιπολιτευση που πριν ηταν κυβερνηση) δεν νιωθουν καθολου μα καθολου ελληνες αλλα μονο ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ με το προνομιο του αλαθητου του παπα αρκετοι από αυτους

οποτε τα χειροτερα είναι ακομα στον δρομο......και καταφθανουν λιαν σύντομος για την χωρα μας
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
ΙΒΑΝ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 280


Προφίλ
« Απάντηση #471 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 01:56:03 μμ »

οποτε τα χειροτερα είναι ακομα στον δρομο......και καταφθανουν λιαν σύντομος για την χωρα μας.....
+1
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #472 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 02:30:50 μμ »

οποτε τα χειροτερα είναι ακομα στον δρομο......και καταφθανουν λιαν σύντομος για την χωρα μας.....
+1

Μπα φιλε μου με τπτ. Επειδη καταγομαι απο εκει εχω να σου πω οτι οταν το 1942 οι Βουλγαρογυφτοι κατεσφαζαν τον κοσμο μαζι τους σφαγιασθηκαν και αμετρητοι Ελληνες μουσουλμανοι και επισης πολεμησαν υπερ της ελλαδος διοτι εδω ζουνε αιωνες μετα την δυαληση της οθωμανικης αυτοκρατοριας. Πανε στρατο στην Ελλαδα και αν εξαιρεσειε τους @@@@@@@@ του προξενειου και μερικους θερμοκεφαλους δεν εχουμε προβληματα.Δεν εχει καμμια σχεση η περιοχη της θρακης με εξεγερσεις κλπ. Οι λαοι μας ζουνε μαζι χρονια. Οταν πεθανε η αδερφη της γιαγιας μου, ξαφνικα εκει που καθομουν ειδα αμετρητες κυριες απο τον πανω μαχαλα με μαντηλες οι οποιες ηρθαν και ξενυχτησαν μαζι μας ασχετος θρησκευματος. Οταν ρωτησα μια γιατι εδειχνε τοσο συντετριμενη μου ειπε εχασα την αντασινα μου , δηλαδη απο το ανταμα , την γειτονισα μου στην τοπικη διαλεκτο και τη φιλη μου. Και μου ειπε ζουσαμε απεναντι 50 χρονια χωρις εναν καβγα. Παντρεψαμε μαζι τα παιδια μας και μου ειπε την ιστορια της ζωης τους. Γενικα παιδια να λεμε δοξα τον θεο που δεν εχουμε φασαριες μαζι τους και οι περισσοτεροι αν υπαρχει κανας θερμοκεφαλος τον απομωνονουν.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #473 στις: Οκτώβριος 29, 2017, 09:51:00 μμ »

νομιζω ξεφευγετε απο το θεμα...παρακαλω μαζευτειτε για να μην υπαρξουν θεματα...μερσι..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #474 στις: Νοέμβριος 06, 2017, 04:07:37 μμ »

Douglas χάνουμε το κονέ !!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

http://www.capital.gr/diethni/3252282/pros-paraitisi-o-w-dudley-tis-fed-sta-mesa-tou-2018
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #475 στις: Νοέμβριος 07, 2017, 05:01:01 πμ »



Μα τι λες τώρα!

Ο Dudley φεύγει!

Ο οδηγός θα παραμείνει στη θέση του, να κουβαλάει τον καινούριο!
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #476 στις: Νοέμβριος 07, 2017, 05:36:22 μμ »



Μα τι λες τώρα!

Ο Dudley φεύγει!

Ο οδηγός θα παραμείνει στη θέση του, να κουβαλάει τον καινούριο!


Σωστά, ο οδηγός έχει σημασία Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #477 στις: Νοέμβριος 15, 2017, 08:22:00 μμ »

http://www.iefimerida.gr/news/376298/oi-toyrkoi-xefortonontai-ta-dolaria-ki-agorazoyn-hryso-akoloythontas-tis-odigies-toy

Μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί και τίποτα...
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #478 στις: Νοέμβριος 16, 2017, 12:05:25 πμ »



Άνευ σημασίας.
Πρόκειται περί μπουνταλάδων.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #479 στις: Δεκέμβριος 05, 2017, 06:33:53 μμ »

Γιατί πέφτει; Ξέρουμε κάτι; Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences