Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 02:19:07 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Κλείσιμο Ουγγιάς Χρυσού στο τέλος 2017
900-1000€ - 20 (16.8%)
1000-1100€ - 12 (10.1%)
1100-1200€ - 28 (23.5%)
1200-1300€ - 32 (26.9%)
1300+ - 27 (22.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 116

Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2017  (Αναγνώστηκε 130711 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 18, 2017, 09:28:16 μμ »

Ένας φίλος, ενός φίλου, κάποιου φίλου... μου είπε :

Σε περίπτωση που συνεχίσουν να 'παίζουν' με το δολάριο, η πτώση ή η σταθεροποίηση γύρω στα 34-35 ευρώ το γρ είναι δεδομένη. Για να στηριχθεί όμως αυτή η ισοτιμία, και λόγω φρένου στο πετρέλαιο, είναι εξαιρετικά πιθανό ο χρυσός κάποια στιγμή, να ξεπεράσει το όριο των 1300$ η ουγγιά. Αν αποφασίσουν να αλλάξει η ισοτιμία, ετοιμαστείτε για 'απογείωση'. Παίζεται μεγάλο παιχνίδι με τις ισοτιμίες. Κάποιοι κάνουν τα χατίρια του Τράμπ και της FED. Είναι καλό να τυπώνεις άχρηστο χαρτί και να αγοράζεις χρυσό και πετρέλαιο. Π.χ. Αν η ισοτιμία USD/EUR ήταν αυτή που υπήρχε τον Απρίλιο (τότε ο χρυσός είχε περίπου 39 ευρώ το γρ), σήμερα η τιμή θα ήταν περίπου 38 ευρώ ανά γρ.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 18, 2017, 10:52:17 μμ »

Ένας φίλος, ενός φίλου, κάποιου φίλου... μου είπε :

Σε περίπτωση που συνεχίσουν να 'παίζουν' με το δολάριο, η πτώση ή η σταθεροποίηση γύρω στα 34-35 ευρώ το γρ είναι δεδομένη. Για να στηριχθεί όμως αυτή η ισοτιμία, και λόγω φρένου στο πετρέλαιο, είναι εξαιρετικά πιθανό ο χρυσός κάποια στιγμή, να ξεπεράσει το όριο των 1300$ η ουγγιά. Αν αποφασίσουν να αλλάξει η ισοτιμία, ετοιμαστείτε για 'απογείωση'. Παίζεται μεγάλο παιχνίδι με τις ισοτιμίες. Κάποιοι κάνουν τα χατίρια του Τράμπ και της FED. Είναι καλό να τυπώνεις άχρηστο χαρτί και να αγοράζεις χρυσό και πετρέλαιο. Π.χ. Αν η ισοτιμία USD/EUR ήταν αυτή που υπήρχε τον Απρίλιο (τότε ο χρυσός είχε περίπου 39 ευρώ το γρ), σήμερα η τιμή θα ήταν περίπου 38 ευρώ ανά γρ.
Μια φίλη,μιας φίλης κάποιας φίλης...μου είπε.
Πάντα έπαιζαν με το $ θυμάμαι και με ισοτιμία 1,45 ο χρυσός ήταν στα τάρταρα.
Το παιχνίδι τους είναι παλιό και απλό.
Πάντα το άχρηστο χαρτί ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΥΝΑΜΙΣ αρέσει δεν αρέσει, απλά πρέπει κάποια στιγμή να γίνει κανόνας στο πίσω μέρος του μυαλού για να μην υπάρχουν ζόρια. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 19, 2017, 01:48:58 πμ »

Εγώ έχω μια φίλη (παντρεμένη) που ο άντρας της έχει (από πρώτο γάμο) μια κόρη που είναι 32 χρονών και ζει στη Νέα Υόρκη, και έχει την ίδια παραδουλεύτρα με μια άλλη κυρία, που δουλεύει σε ένα εστιατόριο που πάει και τρώει το πρωϊνό του ο δεύτερος οδηγός του William C. Dudley, που είναι ο πρόεδρος της Federal Reserve Bank of New York (υπάρχουν 12 Federal Banks στις ΗΠΑ).
Η φίλη μου λοιπόν μου είπε ότι της είπε ο άντρας της ότι έμαθε απ' την κόρη του που το έμαθε απ' την παραδουλεύτρα που της το είπε η κυρία της που το άκουσε απ' τον οδηγό (μαύρος ο οδηγός, αλλά πολύ καλό παιδί) ότι καλύτερα να μην αγοράζουν χρυσό αυτή την εποχή γιατί θα πέσει κι άλλο.
Το ότι ο μαύρος οδηγός το έλεγε στην (επίσης μαύρη) κοπέλλα που ήταν μαζί του στο breakfast όταν αυτή του ζήτησε να της πάρει χρυσό δαχτυλίδι, και το είπε ως επιχείρημα γιατί δεν πρέπει να της το πάρει ακόμα, μάλλον δεν έχει σχέση με το θέμα μας. Αλλά το λέω κι αυτό να το ξέρετε.

Βέβαια δεν ξέρουμε αν ο οδηγός το άκουσε απ' τον ίδιο τον Dudley ή το έβγαλε από μόνος του για να πείσει την κοπέλλα του να μην της πάρει (ακόμα) δαχτυλίδι, αλλά γιατί να το κάνει? Είναι καλό παιδί, και δε λέει ψέμματα και παραμύθια.
Επομένως ο χρυσός θα πέσει.
Έγκυρη η πληροφορία, είναι από τη Federal Reserve Bank of New York.

Α, και η κόρη του άντρα της φίλης μου είναι έγγυος, αλλά δεν έχει παντρευτεί ακόμα. Θα παντρευτεί σύντομα, λέει. Ενδιαφέρεται κι αυτή για τον χρυσό, γιατί δεν έχει πάρει ακόμα δαχτυλίδι γάμου.

Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 19, 2017, 10:26:53 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #364 στις: Ιούλιος 19, 2017, 11:09:51 πμ »

Μεγάλο χαμόγελο

Δεν καταλαβαίνω γιατί γελάς, Κοσμά.
Χρειάζεται που-και-που μια έγκυρη τοποθέτηση, βασισμένη σε σοβαρά στοιχεία και αδιαμφισβήτητα γεγονότα.
Εγώ δεν παίρνω θέση όπως είδες, απλά λέω αυτά που ξέρω. Το κάνω για το καλό όλων μας εδώ.
Θα πρεπε να μ' ευχαριστείς, αντί να γελάς.
Σαρκασμός
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #365 στις: Ιούλιος 19, 2017, 11:21:24 πμ »

Έχεις δίκιο Παύλε ! Δεν θα έπρεπε να γελάω αλλά  Κλάμα
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #366 στις: Ιούλιος 19, 2017, 02:07:04 μμ »

γεια σου παυλε..σε αγαπω κ το ξερεις..αλλα λογια να αγαπιομαστε με το τι θα κανει ο χρυσος..τωρα που μιλαμε ανεβενει Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #367 στις: Ιούλιος 19, 2017, 04:22:47 μμ »

Ο "Ντάγκλας" (aka "Παύλος") όταν γράφει είναι απίθανος !!!
Πρέπει να παραδεχθούμε οτι υπάρχει ένα μυστήριο γύρω του !!!

Τι πιστεύετε αγαπητοί συμφορουμίτες για την ιδιότητα του μυστηριώδους αυτού προσώπου ;  Μεγάλο χαμόγελο

Α) Είναι ή ήταν (but you never leave the company) πράκτορας της NSA,CIA,DIA και λοιπών υπηρεσιών με τρία και τέσσερα γράμματα στο αρκτικόλεξο.
Β) Είναι ή ήταν μεγαλοστέλεχος ξένων τραπεζών (σαν τον λύκο της Wall str. ένα πράγμα ή από τους άλλους στο The Big Short ή τον άλλο στις "εξομολογήσεις ενός οικονομικού χιτμαν").
Γ) Είναι τακτικό μέλος στα μεγάλα κονκλάβια που αποφασίζουν τις τύχες του κόσμου (Λέσχη Μπίλντενμπεργκ, Trilateral Commission και βάλε).
Δ) Δημόσιος υπάλληλος σε τμήμα πρωτοκόλλου (πίσω από ένα πληκτρολόγιο με λίγη φαντασία οτι θέλεις είσαι).
Ε) Είναι.....εμμμμμ πως το γράφουν αυτό τώρα....."asset"  Σφραγισμένα χείλη

(Στην περίπτωση Ε, Ντάγκλας το ξέρεις οτι σε συμπαθώ έτσι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #368 στις: Ιούλιος 19, 2017, 04:30:04 μμ »

χωρις να θελω να φανει καθολου οτι επιλεγω το Ε, ο douglas εχει το goldeneye, εχει πιασει απτο δαχτυλο τον goldfinger,  και ο αριθμος του σπιτιου του, ενω ειναι μονοψηφιος κανονικα, παρ'ολ'αυτα εχει απο μπροστα δυο μηδενικα και αλλα πολλα τα οποια δεν πιστευα οτι ειναι προβλημα να αναφερω αλλα τωρα που πηγα να τα γραψω αρχισα να χαλαιζομαιχλαδζλιζομαιζαλαδακλεινουνταματιαμουχσαξδλαδ....
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #369 στις: Ιούλιος 19, 2017, 04:47:38 μμ »

χωρις να θελω να φανει καθολου οτι επιλεγω το Ε, ο douglas εχει το goldeneye, εχει πιασει απτο δαχτυλο τον goldfinger,  και ο αριθμος του σπιτιου του, ενω ειναι μονοψηφιος κανονικα, παρ'ολ'αυτα εχει απο μπροστα δυο μηδενικα και αλλα πολλα τα οποια δεν πιστευα οτι ειναι προβλημα να αναφερω αλλα τωρα που πηγα να τα γραψω αρχισα να χαλαιζομαιχλαδζλιζομαιζαλαδακλεινουνταματιαμουχσαξδλαδ....

"Ήχος drone που απομακρύνεται".....
Fade out.....
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #370 στις: Ιούλιος 22, 2017, 07:10:35 μμ »

Ο "Ντάγκλας" (aka "Παύλος") όταν γράφει είναι απίθανος !!!
Πρέπει να παραδεχθούμε οτι υπάρχει ένα μυστήριο γύρω του !!!

Τι πιστεύετε αγαπητοί συμφορουμίτες για την ιδιότητα του μυστηριώδους αυτού προσώπου ;  Μεγάλο χαμόγελο

Α) Είναι ή ήταν (but you never leave the company) πράκτορας της NSA,CIA,DIA και λοιπών υπηρεσιών με τρία και τέσσερα γράμματα στο αρκτικόλεξο.
Β) Είναι ή ήταν μεγαλοστέλεχος ξένων τραπεζών (σαν τον λύκο της Wall str. ένα πράγμα ή από τους άλλους στο The Big Short ή τον άλλο στις "εξομολογήσεις ενός οικονομικού χιτμαν").
Γ) Είναι τακτικό μέλος στα μεγάλα κονκλάβια που αποφασίζουν τις τύχες του κόσμου (Λέσχη Μπίλντενμπεργκ, Trilateral Commission και βάλε).
Δ) Δημόσιος υπάλληλος σε τμήμα πρωτοκόλλου (πίσω από ένα πληκτρολόγιο με λίγη φαντασία οτι θέλεις είσαι).
Ε) Είναι.....εμμμμμ πως το γράφουν αυτό τώρα....."asset"  Σφραγισμένα χείλη

(Στην περίπτωση Ε, Ντάγκλας το ξέρεις οτι σε συμπαθώ έτσι Κλείσιμο ματιού
Τιποτε απο τα παραπανω. Ο Douglas ειναι φυγοδικος κ κρυβεται σε μια κρυφη πολυτελη επαυλη σε ενα μικρο νησακι της Καραιβικης. Ειναι ενας απο τους τρεις που ανεβοκατεβαζουν την τιμη του χρυσου για να κανουν πλακα σε κατι τυπους που συμμετεχουν σε ενα στεκι στην Ελλαδα. Να σας πω επισης οτι καταζητηται γιατι ταιζε επι μακρον παρανομα τις παπιες στον Εθνικο κηπο. Σας τα αποκαλυπτω αυτα διοτι πλεον δεν μπορω να κραταω αυτο το βαρυ μυστικο.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
noobcollector
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 556


Προφίλ
« Απάντηση #371 στις: Ιούλιος 22, 2017, 09:26:02 μμ »

Εγώ έχω μια φίλη (παντρεμένη) που ο άντρας της έχει (από πρώτο γάμο) μια κόρη που ...

Αν υπήρχε βραβείο "καλύτερο post του μήνα" εύκολα το έπαιρνες φίλε ντάγκλα! Να σαι καλά!
Καταγράφηκε

Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #372 στις: Ιούλιος 22, 2017, 10:58:26 μμ »

Να σας πω επισης οτι καταζητηται γιατι ταιζε επι μακρον παρανομα τις παπιες στον Εθνικο κηπο.

Είναι ψέμμα ότι καταζητούμαι, αλήθεια ότι τάϊζα τις πάπιες.
Και να σου πω και τo άλλο, που δεν τo ξέρεις:
Τις τάϊζα, και έτσι έγινα πλούσιος.
Πάνε χρόνια τώρα, και το αδίκημα έχει παραγραφεί, οπότε μπορώ να το πω. Αρχές δεκαετίας '90, όταν πρωτοήρθαν οι πολλοί Αλβανοί στη χώρα μας.
Ως γνωστόν αυτοί είχαν αφανίσει τις πάπιες εκεί, γιατί (λόγω των πολλών σχέσεων της Αλβανίας του Χότζα με την Κίνα) ήξεραν να μαγειρεύουν καλά πάπια Πεκίνου.
Έπιαναν λοιπόν τις πάπιες του κήπου, και τις έτρωγαν.
Με έβλεπαν εμένα που τις τάϊζα (οπότε έπαιρναν παχιές πάπιες) και για να μ' ευχαριστήσουν που φρόντιζα το φαγητό τους, μου έδιναν κάτι τις ο καθένας τους.
Ε, από τα φιλοδωρήματα των Αλβανών απέκτησα την περιουσία μου.

Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #373 στις: Ιούλιος 27, 2017, 08:39:41 πμ »

Επίσημα μετά από αρκετές δοκιμαστικές, περίπου το 2035 (ίσως και πιο σύντομα) θα γίνει πραγματικότητα η πρώτη  διαστημική εξόρυξη πολύτιμων μετάλλων.
Ε ρε γλέντια που θα έχουμε. Μεγάλο χαμόγελο
Ενας από τους πολλούς χρηματοδότες του προγράμματος είναι και το Λουξεμβούργο.
Πρόκειται για τους εξής αστεροειδείς:
162385 (2000 ΒΜ19): εκτίμηση ορυκτού πλούτου 6,4 τρισ. δολάρια.
4034 Vishnu: εκτίμηση ορυκτού πλούτου 5,28 τρισ. δολάρια.
5143 Heracles (1991 VL): εκτίμηση ορυκτού πλούτου 2,33 τρισ. δολάρια.
65679 (1989 UQ): εκτίμηση ορυκτού πλούτου 1,74 τρισ. δολάρια.
7753 (1988 XB): εκτίμηση ορυκτού πλούτου 1,31 τρισ. δολάρια.

Πόσο εύκολη είναι η εξόρυξη σε έναν αστεροειδή;
«Σύμφωνα με τον πρόεδρο της Planetary Resources, η εξόρυξη μετάλλων από έναν αστεροειδή ενδεχομένως να είναι πιο εύκολη από την αντίστοιχη στη Γη. Τούτο στηρίζεται στο ότι το περιβάλλον ενός αστεροειδούς είναι αρκετά ομοιογενές και απλό σε σχέση με το γήινο (απουσία ποταμών, ηφαιστείων, λεκανών, ρηγμάτων)».
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #374 στις: Ιούλιος 27, 2017, 09:56:31 πμ »

Οπότε είναι πολύ απλό...
Μέχρι το 2035 δεν αγοράζουμε, μετά θα πάρουμε φθηνά !!!

Σημ1. Δεν βλέπω να πέφτει ο χρυσός ακόμη κάτω από 1000... τι γίνεται ;;

Σημ2. Ένας φίλος, ενός φίλου, που έχει ξάδερφο έναν γνωστό που η αδερφή του εργάζεται σε μια εταιρία δίπλα στο σπίτι ενός ξαδέρφου από την κουνιάδα του 2ου ξαδέρφου του Σόρος μου είπε ότι σταμάτησε να αγοράζει ομόλογα και γυρίζει στην αγορά χρυσού, καθότι βλέπει νομισματική πίεση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences