Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:15:40 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ειναι καλή σκέψη, η αγορά χρυσού με bitcoin  (Αναγνώστηκε 11796 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
boomer1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 09:22:11 μμ »

χαίρετε κύριοι και κυρίες είμαι ο Απόστολος παρακολουθώντας λοιπόν την επικαιρότητα και την οικονομία εδώ και αρκετό καιρό σκέφτομαι την εξασφάλιση κάποιων χρημάτων μου αλλα και με επενδυτική βλέψη όσο αφορά την επόμενη 10'αετία, προβλέπω μια ραγδαία αυξηση του χρυσού, οπως πολύ γνωρίζετε δεν υπάρχει πλέον εμπιστοσύνη ούτε τραπεζική πίστη η οποία έχει χαθεί προ πολλου.  Θυμός

Αυτό που με ανησυχεί πάρα πολύ γενικά είναι η άρση τον προσωπικών δεδομενων στα πάντα πλεον, έτσι λοιπόν σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός μερους τον χρημάτων μου σε χρυσό απο ιντερνετ όπως προείπα,  άλλα με χρήση bitcoin ωστε να μην αποκαλυφθούν τα προσωπικά μου δεδομένα και να τα διαφυλάξω όσο το δυνατών περισσότερο μιας που πλεον ολες οι συναλλαγές τραπεζικές και μη θα απελευθερωθούν σε συνδυασμό με το περουσιολόγιο πιστευω οτι είναι ΠΟΛΥ κακή ιδέα να χρησιμοποιούμε πιστωτικές καρτες.

Οι ερωτήσεις που προκυπτουν είναι οι εξής .

1) Υπάρχει ενδεχόμενο να αγοράσω χρυσό και να το μπλοκάρουν σε κάποιο αεροδρόμιο, ή σε κάποιο τελωνείο?

2) Ειναι καλύτερα να αγοράσει κανεις νομισματα ή μικρές πλάκες χρυσο (παράδειγμα 100x 1 gram Gold CombiBar) με σκοπό να μπορουν να εξαργυρωθουν ποιο ευκολα καποια χρονική στιγμή ;

3) Υπαρχει φ.π.α και γενικά υπάρχει κάποιο αποδεικτικό/παραστατικό ότι ο χρυσός σου ανήκει, μπορείτε να μου προτείνετε καποια αξιοπιστη εταιρία ?

4)Μιλώντας υποθετικά οτι κάποιο ηλεκτρονικό νόμισμα τυπου "bitcoin" αντικαταστήσει το fiat money σε μερικά χρόνια και ας πούμε οτι ο χρυσός την παρούσα στιγμή είναι σε καλή τιμή και θέλεις να ρευστοποιήσεις, που κάνεις ρευστοποίηση και με τι τιμή πουλάς συγκριτικά με τί εννοώ? 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2016, 09:31:36 μμ από boomer1983 » Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 10:28:33 μμ »

Στην ερωτηση 1,η απαντηση ειναι ναι.
Στην ερωτηση 2,η απαντηση ειναι να παρεις χρυσες λιρες.
Στην ερωτηση 3,η απαντηση ειναι ναι,αν αγορασεις απο ηλεκτρονικο καταστημα χρυσου ή απο την ΤτΕ,θα παρεις αποδεικτικο-αποδειξη.
Στην ερωτηση 4,μονο ο Καλχας θα μπορουσε να σου απαντησει φιλε μου. Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 12:33:53 πμ »

Φιλε boomer η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι τιποτε δεν μπορει πια να σου εξασφαλισει τα προσωπικα σου δεδομενα. Ακομα κ οι αγορες με bitcoin. Κατα τα αλλα συμφωνω με τον φιλο Κωστα
Χρονια σου πολλα κ καλη διαμονη ναχεις στο στεκι
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Γιωργος P.
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 337


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 09:06:09 πμ »

Αν αγοράσεις ποσότητα χρυσού με bitcoin (δεν μιλάω για 1-2 λιρες) το πρώτο πράγμα που θα δεις είναι την Ασφάλεια έξω από το σπίτι σου αύριο το πρωι! Άσε που δεν νομίζω ότι θα βρεις πωλητη...
Το bitcoin είναι ακόμη σε εμβρυακή μορφή στις νόμιμες συναλλαγές του φανερου internet! Αν τρέχεις Tor, θα κάνεις δουλειά σου σε διάφορες πηγές για παράνομο χρυσό  (κάτι που δε συνιστώ ) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ασφαλείς θα εισαι! (Έχω την εντύπωση ότι ήδη τα ξέρεις αυτα)
Το bitcoin κατ'εμε είναι πολύ καλή φάση , να έτρεχε λίγο γρηγορότερα όμως ο αλγοριθμος, θα ήταν καλα...
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 09:33:48 πμ »

Η παραγωγή του bitcoin βασίζεται στην υπολογιστική ισχύ (που πρέπει είναι συνεχώς αυξανόμενη) και κατ´ επέκταση στην αντίστοιχη κατανάλωση ενέργειας. Μία φούσκα κατά την άποψη μου, για να ¨βγάζουν¨ άλλοι χρήματα.
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 10:23:56 πμ »

Boomer  ,
υπάρχουν online μαγαζιά που πουλάνε φυσικό χρυσό και δέχονται bitcoin αλλά θέλει μεγάλη προσοχή .
Λίγα ειναι αξιόπιστα και θα σου κοστίσει ακριβότερα .

Οι αξιόπιστοι έμποροι , που αρκετοί έχουν αγοράσει απο το στέκι , ίσως να μην σου δεχτούν καν μια ανώνυμη bitcoin κάρτα .

Προσωπικά προτίμησα να μεταφέρω τα κέρδη μου απο τα bitcoin σε λογαριασμούς και κάρτες του εξωτερικού που γίνονται δεκτές σε bullionάδικα , δίνοντας φυσικά τα στοιχεία μου .
ΑΦΜ δεν ζητάνε (μεχρι στιγμής).

Για τα combibar που ανέφερες , έχουν παραπάνω premium απο τις αντίστοιχες ίδιου βάρους .
Υπάρχουν προσφορές κατα καιρούς , φίλος θα μου φέρει απο Γερμανία μερικά κομμάτια που σπάει κάποιος έμπορος από την μπάρα των 50 , με 12% premium το γραμμάριο , σαν να αγοράζεις μισόλιρο .



Αν επιλέξεις τελικά να αγοράσεις με bitcoin , ενημέρωσε μας πως πήγε .
Διάβασε πρώτα και εμπειρίες άλλων απο τα διάφορα bitcoin forum , που αναφέρουν τους απατεώνες και απο ποιους τελικά αγόρασαν χωρίς πρόβλημα .


Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 11:06:28 πμ »

Απο την στιγμη που θα βάλεις διεύθυνση για την παραλαβη, υπάρχει ένας τρόπος να σε εντοπίσουν. (αλλά δεν πιστεύω οτι κανεις θα τα συνδεσει όλα αυτα). Εκτός βεβαια αν το έχεις λύσει και αυτο Κλείσιμο ματιού

Με τα bitcoins θα δυσκολευθείς αν γίνει κάτι λάθος. (δεν έρθει, έρθει κτυπημένη, κοκ).
Καλύτερα βρες μια ισοτιμία που είσαι χαρούμενος και μετά πέρασε τα σε κάρτα

Και κατα την άποψη μου περίμενε λίγο, να φύγουν τα Χριστουγεννα
γιατί οργιάζουν οι έλεγχοι στα τελωνεία !!
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 12:38:50 μμ »

... αλλα και με επενδυτική βλέψη όσο αφορά την επόμενη 10'αετία, προβλέπω μια ραγδαία αυξηση του χρυσού...

για πες πόσο θα πάει...  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
boomer1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 05:49:54 μμ »

Φιλε boomer η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι τιποτε δεν μπορει πια να σου εξασφαλισει τα προσωπικα σου δεδομενα. Ακομα κ οι αγορες με bitcoin. Κατα τα αλλα συμφωνω με τον φιλο Κωστα
Χρονια σου πολλα κ καλη διαμονη ναχεις στο στεκι
απο όσο ξερω οι συναλλαγές ειναι ανώνυμες δεν φαινεται ποιος είσαι , επίσης το bitcoin σαν μεσω πληρωμης ειναι νομιμο και το αποδεχονται πολλες εταιρίες και bullions site απο οσο εχω δεί.

Απο την στιγμη που θα βάλεις διεύθυνση για την παραλαβη, υπάρχει ένας τρόπος να σε εντοπίσουν. (αλλά δεν πιστεύω οτι κανεις θα τα συνδεσει όλα αυτα). Εκτός βεβαια αν το έχεις λύσει και αυτο Κλείσιμο ματιού

Με τα bitcoins θα δυσκολευθείς αν γίνει κάτι λάθος. (δεν έρθει, έρθει κτυπημένη, κοκ).
Καλύτερα βρες μια ισοτιμία που είσαι χαρούμενος και μετά πέρασε τα σε κάρτα
πως θα με εντοπίσουν δηλαδή και για ποιο λόγο νομιμα δεν είναι τα bullions shop ?

Πρεπει να κανεις ενα ηλεκτρονικό πορτοφολι απο όσο ξέρω για να διαχειριζεσε bitcoins και αντι για ονομα και στοιχεία εχεις εναν κωδικό. Το να τα περάσω στην κάρτα είναι το μόνο εύκολο άλλα σε λίγο καιρό θα φανουν και στο περιουσιολόγιο και μια χαρά θα σε φορολογήσουν.. Δεν το βρίσκω καλή ιδέα κύριοι δεν τους εμπιστεύομαι  Κλείσιμο ματιού
Παράθεση
Οι αξιόπιστοι έμποροι , που αρκετοί έχουν αγοράσει απο το στέκι , ίσως να μην σου δεχτούν καν μια ανώνυμη bitcoin κάρτα .
πλεον και στην Ελλάδα υπαρχουν ΑΤΜ που κανουν συναλλαγές bitcoin/ευρω δεν ειναι καθόλου παρανομα τα ψηφιακα νομισματα , εγώ προσωπικά πιστευω οτι θα ενσωματωθουν και στην οικονομια των χωρών αργά η γρηγορα.
Παράθεση
Προσωπικά προτίμησα να μεταφέρω τα κέρδη μου απο τα bitcoin σε λογαριασμούς και κάρτες του εξωτερικού που γίνονται δεκτές σε bullionάδικα , δίνοντας φυσικά τα στοιχεία μου .
ΑΦΜ δεν ζητάνε (μεχρι στιγμής).
αυτό γιατί το κανες για λογους capital control ή για άλλους λόγους?
Η παραγωγή του bitcoin βασίζεται στην υπολογιστική ισχύ (που πρέπει είναι συνεχώς αυξανόμενη) και κατ´ επέκταση στην αντίστοιχη κατανάλωση ενέργειας. Μία φούσκα κατά την άποψη μου, για να ¨βγάζουν¨ άλλοι χρήματα.
Δεν μιλάμε για παραγωγή (mining). Να δωσω ενα παράδειγμα ενα καλό σύστημα hardware χρειάζεται 3 χρόνια για να παράξει 1 και μόνο bitcoin .. Πλέον είναι ασύμφορο να παράξεις Bitcoin, εκτός και αν επενδύσεις αρκετές εκατοντάδες ευρώ. Δεν ειναι κακό γιατί δεν κινδυνεύει το νομισμα απο πληθωρισμό κατα την γνώμη μου,εγώ μιλάω για αγορά bitcoin με πραγματικά χρηματα και αγορά χρυσού με bitcoin ώστε να μην είμαι χρεωμένος σε κάρτες και τράπεζες γιατί εχω ενα θέμα με το περιουσιολόγιο παιδιά δεν μου αρέσει σαν ιδέα ..
Παράθεση
Αν αγοράσεις ποσότητα χρυσού με bitcoin (δεν μιλάω για 1-2 λιρες) το πρώτο πράγμα που θα δεις είναι την Ασφάλεια έξω από το σπίτι σου αύριο το πρωι! Άσε που δεν νομίζω ότι θα βρεις πωλητη...
Το bitcoin είναι ακόμη σε εμβρυακή μορφή στις νόμιμες συναλλαγές του φανερου internet! Αν τρέχεις Tor, θα κάνεις δουλειά σου σε διάφορες πηγές για παράνομο χρυσό  (κάτι που δε συνιστώ ) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ασφαλείς θα εισαι! (Έχω την εντύπωση ότι ήδη τα ξέρεις αυτα)
Το bitcoin κατ'εμε είναι πολύ καλή φάση , να έτρεχε λίγο γρηγορότερα όμως ο αλγοριθμος, θα ήταν καλα...
Που ειναι το πρόβλημα το οτι ειναι σε εμβρυακή μορφή στις νόμιμες όπως λές συναλλαγές , εφόσον υπάρχουν  ιστοσελίδες , καφετέριες , ΑΤΜ  ακόμη και bullion site που δέχονται bitcoin? To οτι μπορεί και κρατάει κάποια ανωνυμία ακόμη είναι ΑΤΟΥ κατά την γνώμη μου.
Οσο αφορά την κρυπτογράφηση που λές ναι και τορ τρέχω και vpn χρησιμοποιώ και γνωρίζω ιστοσελίδες για αγορά χρυσού αλλα δεν εμπιστευομαι για παράνομο με την καμία να αγοράσω απο εκεί χρυσό θα πρέπει να είσαι τρελός κατά την γνώμη μου..
Όσο για τον αλγόριθμο έχω διαβάσει οτι κάνει κάποια λεπτά να γίνει η συναλλαγή άλλα αυτό λύνετε αν πληρώσεις ενα μικρό ποσό αν δεν θες να περιμένεις άλλα και πάλι και τι έγινε; Σιγά το πρόβλημα δεν μας κυνηγάει κανείς..
Η ασφάλεια πως θα έρθει εξω απο το σπίτι μου και για ποιο λόγο? θα χακάρει το Bitcoin? η θα με καρφώσει το bullion site το οποίο ουτε αυτό δεν θα γνωρίζει τα πραγματικά στοιχεία μου αλλα μονο το κωδικό μου που αντιστοιχεί στο ηλεκτρονικό μου πορτοφόλι.. ?  

[/font][/font][/font][/font][/font][/font]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2016, 05:59:36 μμ από boomer1983 » Καταγράφηκε
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 06:10:49 μμ »

Στην κάρτα δεν φαίνεται τι αγόρασες απο το σιτε αλλά το συνολικό ποσο μόνο. Όπως και επίσης δεν ξέρει κανείς απο την ημερομηνία αγοράς μέχρι την στιγμη του ελέγχου αν ειναι ακόμα στην κατοχή σου.

Υπάρχουν διάφορα αρθρα, που αναφέρουν πως παρακολοθουν το ToR δίκτυο (όσο μπορουν).
Προσωπικα δεν νομιζω να ερθει η αστυνομια, μάλλον εσύ θα ψάχνεις να την στείλεις αν δεν πάρεις τον χρυσο.

Κάποτε πουλάγαμε bitcoin για 10-12$. Αχχχ.... που να ξέραμε :-)
Καταγράφηκε
boomer1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 06:43:37 μμ »

Παράθεση
Στην κάρτα δεν φαίνεται τι αγόρασες απο το σιτε αλλά το συνολικό ποσο μόνο. Όπως και επίσης δεν ξέρει κανείς απο την ημερομηνία αγοράς μέχρι την στιγμη του ελέγχου αν ειναι ακόμα στην κατοχή σου.
Εν μέρη έχεις δίκαιο όμως το οτι απο το 2017 θα ειναι εμφανής οι συναλλαγές σου και θα ταυτοπιούντε μεσω taxis net αναλογα την φορολογική σου δήλωση θα είναι σαν να έχεις δηλώσει τον χρυσό κανονικά ή θα πρεπει να αγοράζεις χρυσό για 10 χρόνια σιγά σιγά.. Μην σου πώ και το αλλο σε αυτή την παράλογη χώρα που ζούμε , πες οτι το περουσιολόγιο που ειναι σίγουρο οτι θα εφαρμοστεί θα εχει μέσα και το κτηματολόγιο (παράδειγμα ενας συλλογισμός)  Σαρκασμός
Πως είναι σίγουρος ο καθένας μας οτι δεν θα πουν αυριο τον (μπαμπη.. Μήτσο κτλ) τι δήλωνες τα τελευταία 10 χρόνια ρε μπαμπη? πχ ενας ελευθερος επαγγελματίας καπου στα 12.000 το χρόνο μιας που είχε και το αφορολόγητο.. , Αρα σε 10 χρόνια = 120 000 , μετά θα σου πεί  τι τεκμήρια διαβίωσης έχεις τον χρόνο ρε Μπάμπη ? 8 000 ευρώ χ 10 χρόνια  = 80 000 άρα 120.000 ευρώ - 80 000 ευρώ  = 40 000 ευρώ μα καλά.. Εσύ βαση περιουσιολογίου εχεις πάρει 1 σπίτι ενα εξοχικό και 2 αυτοκίνητα και εχεις αγορές συναλλαγες απο καρτες κτλ  1500 το μηνα... χμμμ  Στριφογύρισμα ματιών  και κάπως έτσι φοβάμαι οτι θα βρεθουμε ολοι χρεωμένοι κύριοι και τότε θα εχουμε καταλάβει πόσο κορόιδα πιαστήκαμε και τότε..Game Over , άρα φύλαγε τον κώλο σου!
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 06:59:03 μμ »

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνετε τα εύκολα, δύσκολα. Έχεις το μετρητό, πηγαίνεις σε ένα κοσμηματοπωλείο -σαράφη - ιδιώτη πωλητή και χωρίς να δώσεις κανένα στοιχείο αγοράζεις ότι θέλεις. Γιατί ανακατεύετε bitcoin, sites, πιστωτικές κάρτες, ανταλλακτήρια, ΕΝΦΙΑ, taxisnet, Discovery channel, κλπ.
Καταγράφηκε
Γιωργος P.
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 337


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 07:00:55 μμ »

Παράθεση
Στην κάρτα δεν φαίνεται τι αγόρασες απο το σιτε αλλά το συνολικό ποσο μόνο. Όπως και επίσης δεν ξέρει κανείς απο την ημερομηνία αγοράς μέχρι την στιγμη του ελέγχου αν ειναι ακόμα στην κατοχή σου.
Εν μέρη έχεις δίκαιο όμως το οτι απο το 2017 θα ειναι εμφανής οι συναλλαγές σου και θα ταυτοπιούντε μεσω taxis net αναλογα την φορολογική σου δήλωση θα είναι σαν να έχεις δηλώσει τον χρυσό κανονικά ή θα πρεπει να αγοράζεις χρυσό για 10 χρόνια σιγά σιγά.. Μην σου πώ και το αλλο σε αυτή την παράλογη χώρα που ζούμε , πες οτι το περουσιολόγιο που ειναι σίγουρο οτι θα εφαρμοστεί θα εχει μέσα και το κτηματολόγιο (παράδειγμα ενας συλλογισμός)  Σαρκασμός
Πως είναι σίγουρος ο καθένας μας οτι δεν θα πουν αυριο τον (μπαμπη.. Μήτσο κτλ) τι δήλωνες τα τελευταία 10 χρόνια ρε μπαμπη? πχ ενας ελευθερος επαγγελματίας καπου στα 12.000 το χρόνο μιας που είχε και το αφορολόγητο.. , Αρα σε 10 χρόνια = 120 000 , μετά θα σου πεί  τι τεκμήρια διαβίωσης έχεις τον χρόνο ρε Μπάμπη ? 8 000 ευρώ χ 10 χρόνια  = 80 000 άρα 120.000 ευρώ - 80 000 ευρώ  = 40 000 ευρώ μα καλά.. Εσύ βαση περιουσιολογίου εχεις πάρει 1 σπίτι ενα εξοχικό και 2 αυτοκίνητα και εχεις αγορές συναλλαγες απο καρτες κτλ  1500 το μηνα... χμμμ  Στριφογύρισμα ματιών  και κάπως έτσι φοβάμαι οτι θα βρεθουμε ολοι χρεωμένοι κύριοι και τότε θα εχουμε καταλάβει πόσο κορόιδα πιαστήκαμε και τότε..Game Over , άρα φύλαγε τον κώλο σου!
Αν παίξει αυτό το σενάριο θα πάνε όλοι οι Έλληνες φυλακη...
Καταγράφηκε
boomer1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 07:06:36 μμ »

http://www.ethnos.gr/politiki/arthro/korios_eforias_se_oles_tis_synallages-64460377/
Παράθεση
Αν παίξει αυτό το σενάριο θα πάνε όλοι οι Έλληνες φυλακη...

Ολο και καποια εναλλακτική θα σου δώσουν που θα χωρέσουμε όλοι ή θα μας κανουν την χάρη να μας παρουν τζαμπα την περιουσία για ενα κομμάτι ψωμί να γλυτώσουμε και τον ένφια ή θα πλερώσουν όσοι έχουν.
Αλλιώς Της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες..   Σαρκασμός




Παράθεση
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνετε τα εύκολα, δύσκολα. Έχεις το μετρητό, πηγαίνεις σε ένα κοσμηματοπωλείο -σαράφη - ιδιώτη πωλητή και χωρίς να δώσεις κανένα στοιχείο αγοράζεις ότι θέλεις. Γιατί ανακατεύετε bitcoin, sites, πιστωτικές κάρτες, ανταλλακτήρια, ΕΝΦΙΑ, taxisnet, Discovery channel, κλπ.

Έτσι για το σασπένς ..  Χαμόγελο  όντως η καλύτερη λύση είναι! Παρόλα αυτά θα σου πω έναν λόγο! Aποκλείω τους τοπικούς σαράφηδες για λόγους ασφαλείας κυρίως αλλα ακομη και να πας 500 χιλιομετρα σε εναν αγνωστο σαράφη και κανεις λιρίτσες και είσαι τακτικός πελάτης, είσαι σίγουρος πως δεν θα σου συμβεί κάτι κακό? Είναι τόσο δύσκολο να σε παρακολουθήσουν ή να σε βρουν από την πινακίδα σου ή και απο το τηλέφωνο σου? Έναν ακόμη συλλογισμό κάνω!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 31, 2016, 07:22:30 μμ από boomer1983 » Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 31, 2016, 07:19:45 μμ »

http://www.ethnos.gr/politiki/arthro/korios_eforias_se_oles_tis_synallages-64460377/

Της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες..   Σαρκασμός

Παράθεση
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάνετε τα εύκολα, δύσκολα. Έχεις το μετρητό, πηγαίνεις σε ένα κοσμηματοπωλείο -σαράφη - ιδιώτη πωλητή και χωρίς να δώσεις κανένα στοιχείο αγοράζεις ότι θέλεις. Γιατί ανακατεύετε bitcoin, sites, πιστωτικές κάρτες, ανταλλακτήρια, ΕΝΦΙΑ, taxisnet, Discovery channel, κλπ.

Ετσι για το σασπένς ..  ; D οντως η καλύτερη λύση ειναι! Παρόλα αυτά θα σου πώ εναν λόγο . καταρχην αποκλείω τους τοπικούς σαράφηδες για λόγους ασφαλίας κυρίως , είσαι σίγουρος πως ακομη και να πας 500 χιλιομετρα σε εναν αγνωστο σαράφη και κανεις λιρίτσες και είσαι τακτικός πελάτης δεν θα σου συμβεί κάτι κακό? Είναι τόσο δύσκολο να σε παρακολουθήσουν ή να σε βρουν απο την πινακίδα σου ή και απο το τηλεφωνο σου? Αλήθεια είναι; Εναν ακόμη συλλογισμό κάνω!


Φίλε μου πολλά μπορούν να γίνουν στην ζωή αλλά δεν μπορείς να ζεις και έτσι όπως περιγράφεις. Με τα ´μπορεί´ και τα ´ισως´. Και κάποιος παρακολουθεί το site και από την IP σου γνωρίζει που μένεις, θα σε "επισκεφθεί" γιατί θα εχεις αγόρασει χρυσά με bitcoin...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences