Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:05:23 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 λεπτά 1837  (Αναγνώστηκε 6206 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 07:28:28 μμ »

Μια εκτίμηση και σε αυτό που μόλις κέρδισα σε δημοπρασία.Κατάσταση-Βαθμό.Οι φωτό είναι του πωλητή.
adult image hosting
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 07:51:03 μμ »

vf, ευκολη σε αυτή τη κατασταση, καθαρο βαθμο δεν νομιζω οπτι παιρνει..
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 08:03:38 μμ »

vf, ευκολη σε αυτή τη κατασταση, καθαρο βαθμο δεν νομιζω οπτι παιρνει..
Σε ευχαριστώ φίλε.Μια ερώτηση.Επειδή έχω την ίδια 10άρα αλλά βλέπω το 7 στο τέλος του έτους πιό χαμηλά,ξέρει κανείς να μου πεί αν υπάρχει ποικιλία στην συγκεκριμένη ημερομηνία επειδή δεν το βρίσκω.Επίσης τί βαθμό θα βάζατε και σε αυτη την τελευταια 10άρα;
imagur
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 08:07:57 μμ »

στον καταλογο του κωστα δειχνει χαμηλοτερα το 7 στο 'κανονικο' που εχει..στα αλλα δυο που αναφερει ποικιλιες δειχνει κανονικο 7..πιθανον θα πρεπει να αναφερθει σαν ποικιλια οπως συμβαινει και με ψηφια αλλων νομισματων..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 08:11:34 μμ »

Σε ευχαριστώ Κώστα.Αρα μάλλον ποικιλία.Αν το δεί ο Κώστας ο Γκούντας ας μας γράψει τη γνώμη του κι αυτός.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 08:15:24 μμ »

λογικα ναι,προκειται για ποικιλια.υποθετω κοινη και ανευ υπεραξιας...μολις μας επισκεφθει ο κωστας θα μαθουμε.. Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 10:28:20 μμ »

Καλορίζικο Σπύρο, πολύ καλή η τιμή του. όπως θα δείς διαφέρει και ο άσσος '' 1 ''
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:00:24 μμ »

Καλορίζικο το δεκάλεπτο, να το χαίρεσαι.

Θα έλεγα ότι αυτό μπορεί να θεωρηθεί σαν 'κανονικό' διότι δεν έχει διορθώσεις σε ψηφία ή γράμματα. Στον κατάλογο έχω φωτό με το '7' χαμηλότερα στο κανονικό διότι το συναντάμε συχνότερα απ' ότι το συγκεκριμένο που κέρδισες. Επιπλέον, από τον κατάλογο λείπουν και 2-3 ποικιλίες που είναι προς διασταύρωση.

Καιρός λοιπόν να αλλάξω τις φωτό και την ταξινόμηση και να βάλω αυτό σαν 'κανονικό', να προσθέσω ακόμη μια ποικιλία με 'χαμηλότερα το 7' και... έπεται και συνέχεια με άλλες ποικιλίες.

Γι αυτό σας αναφέρω συνεχώς... Ο κατάλογος είναι 'ζωντανός'. Εξελίσσεται βελτιώνεται, αλλάζει και διορθώνεται. Επειδή η νομισματική στην Ελλάδα είναι πολύ ιδιαίτερη, αν κάποια στιγμή σταματήσει αυτή η διαδικασία, μάλλον θα σημαίνει ότι δεν υπάρχει κάποιος να ασχολείται και όχι ότι ολοκληρώθηκε ο κατάλογος. Ελπίζω και εύχομαι να μη συμβεί ποτέ αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:20:15 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:17:21 μμ »

Στην τελευταία δεκάρα εγω παρατηρώ ότι και το 1 είναι σε διαφορετική θέση σε σχέση με το παραπάνω.
Προσωπικά τα θεωρώ αμελητέα να τα κοιτάζω αυτά.
Μήτρες και μήτρες αλαχτηκαν κατά την παραγωγη.
Εκτός εαν στο τέλος καταλήξουν και του Όθωνα Καποδιστριακα.
Προσωπική άποψη.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:21:05 μμ »

Στην τελευταία δεκάρα εγω παρατηρώ ότι και το 1 είναι σε διαφορετική θέση σε σχέση με το παραπάνω.
Προσωπικά τα θεωρώ αμελητέα να τα κοιτάζω αυτά.
Μήτρες και μήτρες αλαχτηκαν κατά την παραγωγη.
Εκτός εαν στο τέλος καταλήξουν και του Όθωνα Καποδιστριακα.
Προσωπική άποψη.

Συμφωνώ απολύτως... ως προς το αμελητέα και προσθέτω : Χωρίς κάποια υπεραξία, προς το παρόν.
Αλλά είναι καλό να ασχολούμαστε... για να περνά η ώρα ευχάριστα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:21:15 μμ »

αχ αχ γρηγορα στον οφθαλμιατρο γιωργο!! Γλώσσα το εγραψε και ο μιχαλης παραπανω για τον ασσο..το ποσο κοιταει κανεις αυτες τις μικροδιαφορες ειναι σχετικο και προσωπικο..εμενα μου αρεσουν αυτες οι μικροδιαφορες γενικοτερα σε ολα τα νομισματα.. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:22:48 μμ »

Ευχαριστώ πολύ Μιχαλη και Κώστα.Οντως η τιμή  Μιχαλη μου ήταν πολύ καλή.Για 26 ευρώ άξιζε νομίζω.Το έχουμε το VF τι λέτε;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 11:44:01 μμ »

σε αυτές τις καταστάσεις, για μένα λίγο με ενδιαφέρει αν είναι φ ή βφ . Αυτό που με απασχολεί
είναι ότι δεν την έχω αυτήν την ποικιλία και σε ζηλεύω!  Κλείσιμο ματιού Με τη καλή έννοια. Μεγάλο χαμόγελο
εννοώ το ''7 '' σε συνάρτηση με τον ''1 '' .
στη δική μου συλλογή πάντως μπαίνει με χίλια! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 08:50:08 μμ »

Λοιπόν ακούστε σκηνικό για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.Πήγα κάπου και παίρνω καμια χούφτα unc κέρματα Παύλου και Κωνσταντίνου όλα μαζί 30ευρω.Στο τέλος κοιτάω και ένα Οθωνα 10λεπτο του 1845 αλλά σε χαμηλη κατάσταση.Πόσο μου το δίνεις,ρωτάω τον πωλητή και μου λέει άντε πάρτο 10ευρω.Γυρίζω σπίτι και βλέπω οτι είναι σε σχέδιο μεταλλίου.Οπως καταλαβαίνετε μου έστριψε η βίδα απ τη χαρά μου καθώς βλέπω στους καταλόγους οτι έχει 200 ευρω σε κατάσταση G. Ισχύει ή τσάμπα χαίρομαι; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 09:06:34 μμ »

Λοιπόν ακούστε σκηνικό για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.Πήγα κάπου και παίρνω καμια χούφτα unc κέρματα Παύλου και Κωνσταντίνου όλα μαζί 30ευρω.Στο τέλος κοιτάω και ένα Οθωνα 10λεπτο του 1845 αλλά σε χαμηλη κατάσταση.Πόσο μου το δίνεις,ρωτάω τον πωλητή και μου λέει άντε πάρτο 10ευρω.Γυρίζω σπίτι και βλέπω οτι είναι σε σχέδιο μεταλλίου.Οπως καταλαβαίνετε μου έστριψε η βίδα απ τη χαρά μου καθώς βλέπω στους καταλόγους οτι έχει 200 ευρω σε κατάσταση G. Ισχύει ή τσάμπα χαίρομαι; Σαρκασμός
+1 Άνεση
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences