Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:03:55 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απ: 10 λεπτά 1845  (Αναγνώστηκε 16168 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 08:14:21 μμ »

Να κάνεις μια κυριακη πρωι μια βόλτα στην Αθήνα δεν βολευει; ;
Θα λυθουν όλα  εαν πας και το δουν δια χειρός άτομα όπως ο Δημητρης ο Ποδαρας πχ η αλλοι γνωστές των νομισματων.
Πιστευω οτι αξιζει να κλεισεις μια κυριακη ενα ραντεβου και να κατεβεις Αθηνα.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 01, 2017, 08:35:50 μμ »

Να κάνεις μια κυριακη πρωι μια βόλτα στην Αθήνα δεν βολευει; ;
Θα λυθουν όλα  εαν πας και το δουν δια χειρός άτομα όπως ο Δημητρης ο Ποδαρας πχ η αλλοι γνωστές των νομισματων.
Πιστευω οτι αξιζει να κλεισεις μια κυριακη ενα ραντεβου και να κατεβεις Αθηνα.
Σου έχει τύχει ποτέ να μην ξέρεις τί να γράψεις σε χαρτονάκι; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μακάρι να μπορούσα.Θα το ήθελα κι εγώ.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:03:13 μμ »

Για την ιστορία και μόνο να σας πώ οτι υπάρχει σε προσωπική συλλογή Γερμανού που έχει τα άπαντα του Οθωνα Βασιλεία και 1845 σε σχέδιο μεταλλίου.Μόλις πρίν λίγο το πληροφορήθηκα απο άνθρωπο που το είδε απο κοντά το 2004 στο Μόναχο και φαινόταν πεντακάθαρα και όχι σαν το δικό μου.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:09:24 μμ »

Για την ιστορία και μόνο να σας πώ οτι υπάρχει σε συλλογή Γερμανού που έχει τα άπαντα του Οθωνα Βασιλεία και 1845 σε σχέδιο μεταλλίου.Μόλις πρίν λίγο το πληροφορήθηκα απο άνθρωπο που το είδε απο κοντά και φαινόταν πεντακάθαρα και όχι σαν το δικό μου.

σπυρο,κατα ποσο αξιοπιστη μπορει να ειναι η πηγη σου?χωρις να θελω να θιξω κανεναν φυσικα..αν οντως προκειται για κατι τετοιο τοτε μιλαμε για σπανιοτητα..και υποθετω οτι θα ηταν τιποτε ξεχασμενες μητρες α τυπου και θα αλλαξαν απλα το 3 σε 5..κατι σαν την βασιλεια 44..βεβαια αυτο ειναι μονο μια εικασια.καποιοι αλλοι θα γνωριζουν περισσοτερα περι συνθηκων κοπης νομισματων..υπαρχει διαθεσιμη φωτο η μπορει να βρεθει?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:13:17 μμ »

Αν θέλεις μπορώ να σου πώ ποιός είναι αλλα σε π.μ. γιατι  δεν ξέρω αν θέλει ο ίδιος να δημοσιοποιήσω το όνομά του.
Σου έστειλα π.μ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:17:53 μμ »

Όνομα ας μην δημοσίευστη εαν δεν το θέλει.  Φωτογραφία του νομίσματος μπορεί να μας δώσει; ;
Αυτο είναι η απόδειξη που ολοι θελουν. Φωτογραφίες.
Και αμα δεν θέλει  να αναδημοσιευτουν πουθενά αλλου τούς βαζωμε πανω το Λογότυπο  του στεκιου οπως ειχε γίνει με το 100 δρχ του 1990.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:29:01 μμ »

Όνομα ας μην δημοσίευστη εαν δεν το θέλει.  Φωτογραφία του νομίσματος μπορεί να μας δώσει; ;
Αυτο είναι η απόδειξη που ολοι θελουν. Φωτογραφίες.
Και αμα δεν θέλει  να αναδημοσιευτουν πουθενά αλλου τούς βαζωμε πανω το Λογότυπο  του στεκιου οπως ειχε γίνει με το 100 δρχ του 1990.
Επειδή ο συλλέκτης είναι Γερμανός και το νόμισμα το έχει στο Μόναχο ,μίλησα με τον άνθρωπο που το είδε απο κοντά και μου είπε μόλις τώρα οτι προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί του για να πάρει φωτογραφία του νομίσματος.Αν γίνει αυτό θα σας το δείξω κι εγώ αμέσως.Απ ότι μου είπε αυτός που το είδε ούτε κι ο ίδιος δεν το πίστευε μέχρι που το είδε με τα μάτια του.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 09:38:21 μμ »

Λογικο είναι αυτο Σπύρο.
Εαν κάποτε ελεγα οτι υπαρχει ενα 100 δρχ διαφορετικο απο τα Άλλα που εχει το νομισματοσημο απο πανω και οχι πλάγια θα με πίστευαν; ;
Το εδειξα φωτογραφία και τεκμηριωθηκαν τα γραφωμενα μου.
Καλώς η κακώς Χωρίς πιαστες αποδείξεις δεν υπάρχει τίποτα. 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences