Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 19, 2024, 06:57:52 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δεκαρα πενταχτινη 1828.  (Αναγνώστηκε 18456 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 02:15:40 μμ »

Φιλε μου εγραφα απο κινητο .
Το σωστο ηταν να γραφτει 4000- 5000 συν δλδ ισως και παραπανω αυτο σημαινει το συν.
Βαση κρισης εκει κοστολογω και πανω !!
Τωρα εαν καποιοι εχουν λεφτα να το πανε στα 50,000 (με το μηδενικο που λες)  περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!
Δεν τα αξιζει. Τωρα εαν για σενα τα αξιζει δωσε τα αμα το δεις πουθενα να κινητε και σκοτωσε το  Χαμόγελο

Υ.Γ Το λαθος αυτο στο 400 που επρεπε να γραφτει 4000 το ειδα κατοπιν παρελευσεως του 8ωρου , αρα εαν εκανα παρεμβαση να το διορθωσω θα ελεγαν μερικοι μερικοι οτι μαγειρευω νουμερα παλι!!
Προτιμησα λοιπον να ενημερωσω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το παιδι οτι μου διεφυγε ενα μηδενικο εκει!!
Ρωτησε τον εαν εχεις αμφιβολιες!!
Φιλικα.
herakliotis.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:01:21 μμ »

Καλησπερα
συνεργασια οχι δεν εχω ,
τυχαιος ειναι και μουστειλε προσωπικο μυνημα αλλα απο οτι ειδα ψαχνετε σε post για εκτημηση και ο ιδιος.
Δεν εχει αρκετες αναρτησεις και μυνηματα στο site για να τον εμπιστευτω  οποτε αν θελει συζηταμε τιμη μου το στελνει το ελεγχω και του στελνω τα χρηματα !!
Ειναι νεος και ειμαι πιο παλιος οποτε μονο ετσι δεχομαι !!
 

Αν δεχεται να  στο στελενει και να  πληρωσεις  μετα , δεν προκειται για πωλητη αλλα για τον Αγιο Βασιλη.
Επιπλεον ειναι λιγο δυσκολο να μην ξερει τι κρατα και μαλιστα αντι να το βγαλει προς πωληση να θελει να κανει τετοιου ειδους πωληση και μαλιστα σε καποιον που δεν πολυενδιαφερεται για κυβερνητη.
Απο την αλλη παλι  ισως να εισαι ο τυχερος της χρονιας, αλλα καθως το ποσο που θα προτεινει δεν θα ειναι ευκαταφρονητο ψαξτο καλα πριν κινηθεις.....
Καταγράφηκε
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:20:13 μμ »

Φιλε μου εγραφα απο κινητο .
Το σωστο ηταν να γραφτει 4000- 5000 συν δλδ ισως και παραπανω αυτο σημαινει το συν.
Βαση κρισης εκει κοστολογω και πανω !!
Τωρα εαν καποιοι εχουν λεφτα να το πανε στα 50,000 (με το μηδενικο που λες)  περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!
Δεν τα αξιζει. Τωρα εαν για σενα τα αξιζει δωσε τα αμα το δεις πουθενα να κινητε και σκοτωσε το  Χαμόγελο

Υ.Γ Το λαθος αυτο στο 400 που επρεπε να γραφτει 4000 το ειδα κατοπιν παρελευσεως του 8ωρου , αρα εαν εκανα παρεμβαση να το διορθωσω θα ελεγαν μερικοι μερικοι οτι μαγειρευω νουμερα παλι!!
Προτιμησα λοιπον να ενημερωσω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το παιδι οτι μου διεφυγε ενα μηδενικο εκει!!
Ρωτησε τον εαν εχεις αμφιβολιες!!
Φιλικα.
herakliotis.
θεώρησα το 400 - 5000 λίγο (το "και παραπάνω" δε μου λέει τίποτα αφού βάζεις από - εώς) και θεώρησα σωστό να το επισημάνω δημοσίως αφού αυτό είναι και το νόημα του να γίνονται εκτιμήσεις στο forum. Επίσης αυτά τα "αν θέλεις αγορασέ το με 50000" δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εξυπηρετούν. Πρέπει να σου απαντήσω "άμα το έχεις πουλα το με 400;" για να είμαστε στο ίδιο υφακι;
Φιλικά Χρήστος
Yγ Αν το νόμισμα αυτό δημοπρατηθεί θα πουληθεί τουλάχιστον 15.000 ευρώ.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 03:32:47 μμ »

αρχικα ας μαθει ο γιωργος (οχι ο ηρακλειωτης) την τιμη που ζηταει ο ρωσος και ολα τα αλλα ειναι σχετικα.αν του κανει του γιωργου και μπορει το παιρνει.αν οχι τοτε οκ..το ποσο μπορει να πιασει σε μια πιθανη μεταπωληση ειναι παλι σχετικο απο πολλους παραγοντες και αρχικα αν ο νεος κατοχος ειναι διατεθιμενος να το δωσει..ας μην ξεφευγουμε απο την συζητηση και παμε να χαλασουμε 'φιλικα' το θεμα...οκ.αναφερθηκε οτι προκειτε για δοκιμιο,αναφερθηκε οτι ειναι σε αριστη κατασταση αρα και ακριβο,οποτε ο καθενας υπολογιζει το ποσα αξιζει να δωσει.αν το βγαλει σε πωληση η αφου το παρει ζητησει εκτιμηση τιμης,τοτε εκει φατε τα μουστακια σας για το ποσα δινει ο καθενας.για την ωρα,εχει καταλαβει την σπανιοτητα του αντικειμενου και μπορει να κρινει μονος του αν η τιμη που θα του προταθει ειναι συμφερουσα η οχι....so,calm down please! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
chr
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 166



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 04:06:45 μμ »

αρχικα ας μαθει ο γιωργος (οχι ο ηρακλειωτης) την τιμη που ζηταει ο ρωσος και ολα τα αλλα ειναι σχετικα.αν του κανει του γιωργου και μπορει το παιρνει.αν οχι τοτε οκ..το ποσο μπορει να πιασει σε μια πιθανη μεταπωληση ειναι παλι σχετικο απο πολλους παραγοντες και αρχικα αν ο νεος κατοχος ειναι διατεθιμενος να το δωσει..ας μην ξεφευγουμε απο την συζητηση και παμε να χαλασουμε 'φιλικα' το θεμα...οκ.αναφερθηκε οτι προκειτε για δοκιμιο,αναφερθηκε οτι ειναι σε αριστη κατασταση αρα και ακριβο,οποτε ο καθενας υπολογιζει το ποσα αξιζει να δωσει.αν το βγαλει σε πωληση η αφου το παρει ζητησει εκτιμηση τιμης,τοτε εκει φατε τα μουστακια σας για το ποσα δινει ο καθενας.για την ωρα,εχει καταλαβει την σπανιοτητα του αντικειμενου και μπορει να κρινει μονος του αν η τιμη που θα του προταθει ειναι συμφερουσα η οχι....so,calm down please! Χαμόγελο Χαμόγελο
Προσωπικά είμαι απόλυτα ήρεμος  και δεν έχω καμία διάθεση να χαλάσω κανένα θέμα. Πιστεύω ότι όταν κάποιος προσπαθεί να ενημερωθεί για κάτι έχουμε όλοι το δικαίωμα να τον ενημερώσουμε, κατά την άποψή του ο καθένας φυσικά.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 06:38:36 μμ »

Παιδια καλησπερα σας
επιλογος του θεματος
Το νομισμα αυτο μου σταλθηκε σε πμ απο εναν ρωσο που ελεγε οτι ηταν ντηλερ.  Εστιλε φωτο και μου zηταγε εκτημηση μη ξεροντας ο ιδιος τι ακριβως ειναι αναφεροντας το ομως ως  rare coin και αν ηθελα να το αγορασω .
Δεν εχω ιδεα μιας και δεν ασχολουμαι με τετοια νομισματα και το θεωρησα απαριτητο να παρω μια εκτημηση εδω στο στεκι , ειδα μετα και την αναρτηση του εδω

https://en.numista.com/forum/topic55372.html

Απο οτι φαινεται το αναγνωριζε ως rare αλλα χωρις λεπτομεριες . Αφου με βρηκε πρωτα αυτος τουκανα μια προσφορα περιπου στα λευτα της εκτημησης στο numista αλλα μπηκαν κιαλλοι στην εκτημηση και σαν τελικη τιμη ζηταει 8.000 ευρω. Τελειωνει εδω για μενα. Να πω και την αληθεια το θεωρησα καποιο scam  η αφελεια πολλαει  Σαρκασμός Σαρκασμός

Το βιντεακι του νομισματος ειναι αυτο 
 
http://youtu.be/mb6Nl2_8hC4   

Δεχτηκα πολλα πμ ολα ομως στα ορια της καλης προθεσης .
Ευχαριστω ιδιαιτερα τον  herakliotis για το χρονο του και την προσπαθεια του, απο την αρχη μου εξηγησε αναλυτικα ακριβως πως εχει για το νομισμα τηλεφωνικα .
ο γραπτος απροσωπολς λογος αφηνει  εικονικα υποονουμενα  και παρεξηγουνται τα γραφομενα .

Λυπαμαι που τελειωνει αδοξα η ιστορια αυτη , αλλα θαταν μια φοβερη χριστουγενιατικη ιστορια  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 08:06:44 μμ »

Τι δεν ξερει ;;,Αφου σου λεει οτι ειναι δοκιμιο.
Μακαρι να πιασεις λαβρακι, αλλα εγω σου λεω να προσεχεις γιατι τα πανακριβα κομματια δεν πωλουνται τοιουτοτροπως Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 08:09:55 μμ »

την ευκαιρια την αγορασε ο προηγουμενος
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 12, 2016, 09:47:15 μμ »

MVI 3511
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 10:11:38 μμ »

το νομισμα το πουλα ο Δημητρης ο Ποδαρας στο site του για 18.000  για οποιον ενδιαφερεται
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 10:20:22 μμ »

Ξανα ενοχληθηκα απο τον σεργκει

Sergey <vjyltj@mail.ru>
To   yiorgos131313@yahoo.com  Today at 8:30 PM


hello

please, look coin

https://youtu.be/q3zjfI5irZI


Best regards.......
4 AttachmentsView allDownload all
IMG_3654 .JPG
IMG_3653 .JPG
IMG_3652 .JPG
IMG_3651 .JPG

Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 10:21:28 μμ »

και του απαντω


george christopoulos <yiorgos131313@yahoo.com>
To   Sergey Today at 8:45 PM
Hello my friend
How much are you asking for this coin ??



Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 10:24:12 μμ »

και η απαντηση που πηρα

On Monday, December 26, 2016 8:47 PM, Sergey <vjyltj@mail.ru> wrote:

hello

 i have two offers more then 9500EUR and now coin in collection condition.

i can sell it for you and bring it to Europe in spring for 13000 EUR

Понедельник, 26 декабря 2016, 21:45 +03:00 от george christopoulos <yiorgos131313@yahoo.com>:
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 10:33:55 μμ »

http://youtu.be/q3zjfI5irZI
Καταγράφηκε
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 26, 2016, 11:14:00 μμ »

παντως το προλαβε και το καθαρισε, Άνεση
Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo