Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:38:35 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποικιλίες, σφάλματα , κακέκτυπα  (Αναγνώστηκε 137145 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 07:28:00 μμ »

το σπασιμο στο 100αρικο ειναι πανεμορφο!! Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο καλοριζικα!!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 01:40:51 πμ »

Να είσαι καλά Κώστα, ευχαριστώ Χαμόγελο..  Το 50 λεπτά φίλος μου είπε ότι είναι Die clash και όχι Die break. Xm δεν ξέρω , εμενα μου κάνει για σπάσιμο….
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 01:48:47 πμ »

εξηγησε μου λιγο την διαφορα die crack-die clash..οσο για το 100αρικο,το θεωρω πανεμορφο γιατι νομιζω δεν συναντας με την ιδια συχνοτητα τετοια σπασιματα σε παυλου και εδω..πιο πολλα βρισκεις σε οθωνα-γεωργιο παρα στα πιο συγχρονα!πολυ ομορφο και παλι!!φτου φτου μην το ματιασω! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 01:58:43 μμ »

 Κώστα μου να σου πω τι ξέρω επι του θέματος, μα πάντα αυτά που λέω και γράφω, μια επιφυλάξει, δεν θέλω να μεταφέρω λάθος πράγματα, γιατί και εγώ μπορεί να τα εχω καταλάβει λάθος..
 Το die crack είναι όταν η μήτρα αρχίσει να ραγίζει με αποτέλεσμα κατά το χτύπημα να αφήνει σημάδι στον δίσκο σαν γραμμή η σαν εξόγκωμα (βλέπε την "κουτσουλια" στο κατάρτι απο το 50δραχμο του 1988 υπαρχει σε διάφορα μεγέθη,  Απάντηση #24 στο ίδιο θέμα), πάντα ανάγλυφο, οσο μεγαλώνει το ράγισμα στην μητρα, τόσο απλώνετε η γραμμή η μεγαλώνει το εξόγκωμα. Σπασίματα μήτρας ( μου αρέσει στα Ελληνικά καλύτερα), υπάρχουν κάποια πολύ εντυπωσιακά όπως απο ριμ σε ριμ κατά μήκος του κέρματος (RRDC).
 Το die clash ειναι όταν οι μήτρες χτυπήσουν μεταξύ τους χωρίς δίσκο ανάμεσα με αποτέλεσμά να αφήσουν κάποια σημάδια η μια μήτρα στην άλλη. Στο επόμενο χτύπημα αφήνουν στον δίσκο στοιχεία και απο τις δυο μήτρες. Εδω σε κάποια θέλεις φακό να διακρίνεις το σφάλμα, ενώ σε άλλα (εντύπωσιακοτερα) βλέπεις και τις δυο όψεις στην μια πλευρά.
Αυτά τώρα Κώστα χοντρικά, λεπτομέρειες και τεχνικά θέματα ασ μας πει κάποιος πιο έμπειρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2017, 02:26:06 μμ από exmim » Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 02:22:44 μμ »

Επι την ευκαιρία, αυτήν την είχα ξεχάσει..... 20 λεπτά 1973  "Die Clash"
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 09:11:41 πμ »

Αναβάθμιση (καθαρισμένο, αλλά με καλές λεπτομέρειες Χαμόγελο),και προσθήκη στις ποικιλίες. Μικρο 5 και ένα ωραίο σπάσιμο μήτρας στο "Ε".
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 16, 2017, 10:46:07 μμ »

Αναβάθμιση (καθαρισμένο, αλλά με καλές λεπτομέρειες Χαμόγελο),και προσθήκη στις ποικιλίες. Μικρο 5 και ένα ωραίο σπάσιμο μήτρας στο "Ε".

Φίλε μου Μίμη καλορίζικο.Και εγώ το είχα σταμπάρει αλλά τελικά δεν το χτύπησα. Προτίμησα 3 χαρτιά και 1-2 νομίσματα.Το 1 χαλκός!!!...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 17, 2017, 06:34:30 μμ »

Καλησπέρα Μπάμπη, καλύτερα που δεν το χτύπησες Κλείσιμο ματιού, να χαίρεσαι τα λοτα που πήρες, και καλορίζικα... Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 04:51:02 μμ »

5 λεπτά 1869  χωρίς νομισματοσημα (without mint narks).
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 05:18:07 μμ »

γεια σου μιμμη με τα ωραια σου!!!ομορφο κομματι!!να το χαιρεσαι και εις ανωτερα!!που πας και τα ξετρυπωνεις ολα βρε θηριο?!? Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 06:13:12 μμ »

γεια σου μιμμη με τα ωραια σου!!!ομορφο κομματι!!να το χαιρεσαι και εις ανωτερα!!που πας και τα ξετρυπωνεις ολα βρε θηριο?!? Χαμόγελο

Καλησπέρα Κώστα, τι να σου πω? Αυτό ήρθε μόνο του, εντελώς αναπάντεχα εκεί που έπινα καφέ. Τελικά όλα κάνουν κύκλο, το έψαχνα κάποια εποχή (μέχρι και ζήτηση είχα βάλει) και δεν , και σήμερα , από μόνο του, βρέθηκε μπροστά μου….
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 07, 2017, 10:16:59 μμ »

Τις κάναμε τρεις τις αγκυρουλες Άνεση.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 21, 2017, 09:40:17 μμ »

Δώρο από φίλο... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο, ένα καλό δήγμα die clash, και η φυσική του θέση Άνεση.
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 02, 2017, 07:47:43 μμ »

Ένα μεγάλο ΕΥΓΕ.Μπράβο Μίμη για την προσπάθεια Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 05, 2017, 09:28:01 μμ »

10 δρχ  1968. Αυτό είναι ενα πολύ ωραίο σφάλμα, και μια που το κέρμα είναι και σε άριστη κατάσταση, γίνετε πιο όμορφο. Εδω αναπήδησε το κέρμα μέσα στο κολάρο και στραβό χτυπήθηκε, φαίνεται απο την περίμετρο. Αν η περίμετρο ήταν με ραβδώσεις θα ήταν πιο εντυπωσιακό.

Στο κουτί του.. Partial Collar Strike MS62
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences