Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:09:04 πμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eκτιμηση μεγαλης συλλογης ΜΚΕ !!!  (Αναγνώστηκε 49359 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #180 στις: Μάιος 29, 2017, 09:16:28 μμ »

9-συνεχόμενων
8-συνεχομενων
7-1871
6-1871
5-συνεχομενων
4-1871
3-δικτυωτο
2-συνεχόμενων,φαίνεται ισχυρο ανάγλυφο,αν έχει αμυδρό τότε επιμελλημένο
1-δύσκολη περίπτωση,συνεχόμενων κατα πάσα πιθανότητα,και εδώ παίζει ρόλο το ανάγλυφο αν είναι αισθητο,αν όχι μπορει και να παει στα επιμελλημένα,λόγω γραμμων σκίασης στο μάγουλο
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Μάιος 30, 2017, 04:47:02 μμ »

Πανο μου καλησπερα
Ειμαι υπερ-υποχρεωμενος για την αμεση και απλοχερη βοηθεια που μου δινεις στο κομματι των μκε .
Οποτε οφειλω να σε ευχαριστω δημοσια για αυτην σου την κινηση !!!
Θα ξεκουραστω λιγακι αυτες τις μερες και απο το σκ και μετα θα αναρτησω τα ομορφα ασφραγιστα κομματια σε φωτο ετσι οπως τα εχω καταταξει εγω μεχρι τωρα για να δουμε εαν ειναι σωστα η οχι .
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 11, 2017, 02:59:12 μμ »

Kαλησπερα σε ολους τους φιλους .
Πριν μερικες μερες ειχα γραψει οτι θα αναρτησω με φωτο τα ασφραγιστα κομματια μκε που εχω ωστε να κανω μια τελικη ταυτοποιηση - αναγνωριση τους ....
Ηδη απο συζητηση με φιλους - εκτιμητες και stamp experts τα εχω χωρισει σε κατηγοριες απλα θα ηθελα μια επιπλεον οριστικη γνωμη .
Ξεκιναω λοιπον απο την αρχη με το δεδομενο οτι εχω τα γραμματοσημα με την σειρα απο τα παλαιοτερα σε ημερομηνια και προχωροντας με τα νεοτερα βαδιζοντας με τα νουμερα του καταλογου hellas καραμητσος .

Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:09:53 μμ »

hellas n9 - 1 λεπτο σοκολατι εως βαθυ σοκολατι , ειναι το πολυ δυσκολο 9ι κακεκτυπο η το 9ιι επιμελημενο ?
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:11:23 μμ »

hellas n10ιι - 2 λεπτα σιτοχρωμο επιμελημενο
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:12:15 μμ »

hellas n10ιι - 2 λεπτα σιτοχρωμο επιμελημενο σε τετραδα
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:13:34 μμ »

hellas n11ιι - 5 λεπτα πρασινο επιμελημενο
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:15:32 μμ »

hellas n19 - 20 λεπτα συνεχεις αθηναικες , δεν γνωριζω πιο χρωμα / κωδικος ειναι , την βοηθεια σας παρακαλω
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:16:32 μμ »

hellas n19 - 20 λεπτα συνεχεις αθηναικες , δεν γνωριζω πιο χρωμα / κωδικος ειναι , την βοηθεια σας παρακαλω
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:17:57 μμ »

hellas n22 - 80 λεπτα συνεχεις αθηναικες , δεν γνωριζω πιο χρωμα / κωδικος ειναι , την βοηθεια σας παρακαλω
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:19:15 μμ »

hellas n23 - 1 λεπτο καθαρισμενων πλακων σε τετραδα , δεν γνωριζω πιο χρωμα / κωδικος ειναι , την βοηθεια σας παρακαλω
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 11, 2017, 03:23:03 μμ »

hellas n27 - 20 λεπτα καθαρισμενων πλακων με ανεστραμενο 0 ασφραγιστο χωρις σαρνιερα ,  ενα πολυ δυσκολο και ιδιαιτερο κομματι . ο καταλογος δεν εχει τιμη ασφραγιστου χωρις σαρνιερα ...ποια μπορει να ειναι η υποθετικη τιμη καταλογου με το σφαλμα που εχει ?
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 11, 2017, 05:56:59 μμ »

Εκπληκτικα κομματια και πανακριβα καποια απο αυτα! Εχω την εντυπωση οτι το μονολεπτο ειναι το επιμελημενο , το κακεκτυπο το ειχε παρουσιασει σε μια δημοπρασια ο Καραμητσος και μπορεις να ανατρεξεις στις παλιες δημοπρασιες και να το βρεις, με το νουμερο του καταλογου. Εχει εμφανεις διαφορες με αυτο καθως ειναι αυτο που λεει η λεξη, πιο κακεκτυπο Χαμόγελο
Το 20λεπτο το πρωτο εχω την εντυπωση οτι ειναι σε πρασινο χαρτι αλλα επειδη ξεγελουνε οι φωτο, καλο ειναι να το βαλεις διπλα στα αλλα που εχεις για να δεις αν ειναι αυτη η ποικιλια.
Το πιο κατω κομματι εχει ωραιο αναγλυφο! Πιστευω οτι ειναι η κοινη blue ποικιλια (ή το sky blue).
Το 80λεπτο δε νομιζω να εχει ιδιαιτερη σημασια αν ειναι το rose carmine ή το carmine, νομιζω οτι ειναι το carmine.
Μπραβο παντως, ωραια ολα τα κομματια!
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 11, 2017, 06:35:42 μμ »

Eυχαριστω πολυ για την βοηθεια και τα καλα σου λογια !!!
Η συλλογη οπως εγραψα μπηκε για να καταληξω στην τελικη ταυτοποιηση των κομματιων και παρελειψα να βαλω τα παρισινα τα οποια ειναι πολυ ευκολα στον διαχωρισμο τους απο τις υπολοιπες περιοδους .
Οποιος αλλος φιλος θελει να βοηθησει με την αναγνωριση μπορει να εκφρασει ελευθερα την γνωμη του  Χαμόγελο

Καταγράφηκε
LHH
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1110



Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 11, 2017, 07:07:10 μμ »

Α-απο την φωτο που είναι κάπως σκοτεινή φαίνεται σαν deep chocolate το οποίο είναι και πανάκριβο,το 9Ι είναι σαφώς βαριάς εκτύπωσης
β-ναι
γ-χμ,η φωτο αντανακλά τις ποσέτες και δεν φαίνεται και πολύ καλά,έχει κάπως βαρια εκτύπωση για επιμελημένο,μπρεδεύονται και κάποιες γραμμές κάτω απο το σαγόνι....μου κάνει και για πρώτο τραβηγμα συνεχόμενων,απο την άλλη η απόχρωση είναι πιο κοντα στων επιμελλημένων...
δ-η δικιά μου γνώμη είναι για κακέκτυπο.
ε-ναι,αλλά οι λεπτες διαφορές αποχρώσεων,και αυτος είναι ένας λόγος που εδώ στο στέκι συνήθως λέμε το που ανήκουν και όχι της αποχρώσεις γιατι οι φωτο απο το internet όσο και καλή να είναι δεν βγάζει τη σωστη τοποθέτηση,παρόλα αυτα πρέπει να είναι το greenish blue.
στ-σε αυτο παίρνεις το ρίσκο γιατι δεν υπάρχει...ή είναι μπλε ή ουρανι,που έχουν τα ίδια χρήματα,blue/sky blue
ζ-πάντως καρμινόχρωμο δεν είναι,ουτε ασφαλώς και το σπάνιο βυσσινί
η-και ποσέτα και σε θήκη,παρα ταυτα είναι κατα 95% το καφε-γκρι,το άλλο 5% μήπως είναι το κόκκινο καφέ...
θ-ααα,να το λοιπόν,αυτο που είχα δει προ εξαμήνου,μα Χάρη τα παμε, με ή χωρις σαρνιέρα δεν παίζει ρόλο στην τιμή στις ΜΚΕ...εξαιρούνται βέβαια οι μεγάλες σαρνιέρες που είναι κολλημένες σε μεγάλη επιφανια πάνω στη γόμα.
Αρα ότι λέει ο κατάλογος,που πρέπει να είναι πάνω απο 1500ε
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2017, 08:51:14 μμ από LHH » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences