Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 04:23:32 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ  (Αναγνώστηκε 7675 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 27, 2012, 01:16:58 πμ »

Μηπως καποιος γνωριζει τιμες για Γαλλιας 40 χρυσα φραγκα  Ναπολεων σε XF κατασταση και για  20 χρυσα φραγκα  Ναπολεων III σε  καταστασεις F-VF?Επισης εντελως συμβουλευτικα τι ποσο θεωρειτε οτι πρεπει να διαθεσω για ελληνικα 20αρικα 1876 AU53 και AU55?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας προκαταβολικα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 30, 2012, 08:10:36 μμ »

Μηπως καποιος γνωριζει τιμες για Γαλλιας 40 χρυσα φραγκα  Ναπολεων σε XF κατασταση και για  20 χρυσα φραγκα  Ναπολεων III σε  καταστασεις F-VF?Επισης εντελως συμβουλευτικα τι ποσο θεωρειτε οτι πρεπει να διαθεσω για ελληνικα 20αρικα 1876 AU53 και AU55?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας προκαταβολικα.

650 Ευρω νομιζω οτι ειναι για τα 40 μια καλη τιμη, και νανα 250αρι για το εικοσαρι.
Αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με.
Καταγράφηκε
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 30, 2012, 09:02:26 μμ »

αν εννοεις φιλε coll το 20δραχμο 1876 au53-au58 250 ευρω τοτε φερε μου και εμενα οσα εχεις στα αγοραζω ολα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 30, 2012, 09:05:56 μμ »

αν εννοεις φιλε coll το 20δραχμο 1876 au53-au58 250 ευρω τοτε φερε μου και εμενα οσα εχεις στα αγοραζω ολα.

Ελα ρε φιλε.....τρια πραγματα ρωτησε ο φιλος, απαντησα στα δυο πρωτα . Το τριτο το αφησα για σενα Γλώσσα
Τι να κανω εχει ρωτησει απο περισι και δεν απαντα κανεις.
Ξερεις ποσο σπαστικο ειναι;;;;

1200-1250 για αυ 58 ,το αγοραζεις;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 10:13:58 μμ από coll » Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 01, 2012, 12:22:47 πμ »

Βρε Αντρεα χαλαρωσε μην εισαι τοσο κουβαρντας και εσυ Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΑσε και κατι και για μας.
Καταγράφηκε
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 01, 2012, 07:37:56 πμ »

εμ αν ο φιλος coll Παραπανω μιλουσε για au53-au55 20δραχμα 1876 με 250 τα επερνα ολα και ας εμενα αφραγκος.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 01, 2012, 08:58:37 πμ »

αν εννοεις φιλε coll το 20δραχμο 1876 au53-au58 250 ευρω τοτε φερε μου και εμενα οσα εχεις στα αγοραζω ολα.

Bρε Αντρεα?
Πριν λιγο καιρο σαν νεο μελος θελωντας να αγορασεις ευτελη νομισματα μας κλαιγωσουν και μετρουσες και το δεκαρικο μιλωντας για καποιον που παιρνει μεροκαματο 30 ευρω!!
Σαν πολυ γρηγορα δεν εγινες Ωνασης?  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 01, 2012, 10:35:36 πμ »

μα αν επερνα 250 αυτα τα 20δραχμα τα πουλουσα στην διπλασια τιμη σιγουρα οποτε αυτο ηταν επενδυση εκει και αφραγκος θα εμενα αν εβρισκα 20δραχμα 1876 250 σε au εγω γιωργο τουλαχιστον δεν το επεξα εξυπνος σε κανεναν αν δεν ξερω δεν μιλαω ενω αντιθετος με εσενα που απο οτι παρακολουθω πολλα θεματα μιλας ενω δεν ξερεις για μερικα πραγματα.ακομα δεν ξερω τιποτα σε θεμα απο νομισματα και δεν σχολιαζω μερικα ποστ επειδη δεν ξερω δεν το παιζω εξυπνος.αυτα ειχα να πω.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 01, 2012, 11:18:34 πμ »

Βρε Αντρεα γιατι  βγαζεις χολη?Εχει αδικο σαυτο που σου λεει?Λες να ξερετε τα ιδια για τα νομισματα?
Καταγράφηκε
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 01, 2012, 11:47:59 πμ »

εγω δημητρη παραδεχομαι οτι δεν ξερω ακομα απο νομισματα τωρα αρχισα πολυ λιγα πραγματα ξερω απο αυτα που διαβασα δεν το παιζω οτι ξερω οποτε πηρες την απαντηση μου ο γιωργος εχει πολυ καλα νομισματα και παραπανω εμπειρια απο εμενα γιατι ειναι μεγαλητεροσ σε ηλικια και ασχολητε χρονια που εγω δεν παιζει καν να ειχα  γενηθει τοτε οποτε δεν το συγκρινω μαζι μου απλα δεν μαρεσει η ειρωνεια οπως δεν μιλαω ετσι σε καποιον δεν θελω να μου μιλανε.
Καταγράφηκε
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 01, 2012, 01:19:18 μμ »

εγω δημητρη παραδεχομαι οτι δεν ξερω ακομα απο νομισματα τωρα αρχισα πολυ λιγα πραγματα ξερω απο αυτα που διαβασα δεν το παιζω οτι ξερω οποτε πηρες την απαντηση μου ο γιωργος εχει πολυ καλα νομισματα και παραπανω εμπειρια απο εμενα γιατι ειναι μεγαλητεροσ σε ηλικια και ασχολητε χρονια που εγω δεν παιζει καν να ειχα  γενηθει τοτε οποτε δεν το συγκρινω μαζι μου απλα δεν μαρεσει η ειρωνεια οπως δεν μιλαω ετσι σε καποιον δεν θελω να μου μιλανε.
Αγαπητέ Ανδρέα, επεμβαίνω επειδή παρατηρώ ότι δεν κατανοείς τα αυτονόητα. Είναι 100% ξεκάθαρο σε τι αναφερόταν ο Βασίλης (coll) όταν απάντησε. Ακόμη και κάποιος με στοιχειώδεις γνώσεις θα το καταλάβαινε. Μάλιστα είναι προς τιμήν του που απάντησε στην ερώτηση του φίλου, προσπαθώντας να βοηθήσει, από τη στιγμή που κανένας άλλος δεν απαντούσε.
Από εκεί και πέρα η αρχική αναφορά σου μου φάνηκε ειρωνική, αφού κατά βάθος, ήξερες σε τι αναφερόταν, έτσι δεν είναι;
Έχω την αίσθηση ότι πολλές φορές, όπως στο συγκεκριμένο θέμα, ξεκινάει μία ανούσια συζήτηση, μόνο και μόνο για να γίνεται κουβέντα και στο τέλος να παρεξηγιώμαστε. Αυτό είναι ένα γενικό σχόλιο, αφού τώρα τελευταία βλέπω ότι τρωγόμαστε σαν τα κοκόρια.
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
AndreasB
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 01, 2012, 01:25:14 μμ »

εγω δεν καταλαβα αν εννοουσε με το τροπο 20 που ειπε το 20δραχμο η το αλλο και απλα του ειπα οτι αν αναφεροταν σε 20δραχμο 1876 au με 250 οτι τα αγοραζω ολα οποτε απο εκει και περα τωρα αν καποιος ηθελε να ειρωνευτει και να σχολιασει απαλ για αν βρισκεται σε κουβεντα τι να σου πω δικαιωμα του ειναι εμενα δεν με απασχολει εγω μπηκα εδω μεσα για να ααρω γνωσεις οχι να τρωγομαι σαν τον κοκορα οπως λες για ψιλοπραγματα.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 01, 2012, 06:45:54 μμ »

o.k Οταν καποιος δεν μας κανει τα γουστα ειναι κακος και μετα παμε και γλυφουμ αλλου.Ρε παιδια ας παμε για κανα μπανιο και να αραξουμε.
Καταγράφηκε
StAv
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 133



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 01, 2012, 08:20:35 μμ »

o.k Οταν καποιος δεν μας κανει τα γουστα ειναι κακος και μετα παμε και γλυφουμ αλλου.Ρε παιδια ας παμε για κανα μπανιο και να αραξουμε.


magnum pagoto ice-cream
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 01, 2012, 08:28:06 μμ »

Σταυρο ενα βιντεο χιλιες λεξεις   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences