Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 06:54:10 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 λεπτα 1828 στο Ebay  (Αναγνώστηκε 19240 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 30, 2011, 05:03:57 μμ »

α μπράβο Δημήτρη, το πες και με την πιο πρόσφατη απόδειξη!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 30, 2011, 05:32:41 μμ »

Δημητρη διαφωνω ως προς την δημοπρασια που εβαλες για αντιπαραβολη!!
Ολοι ξερουμε οτι στις εν λογω δημοπρασιες βγαζεις περιπου τα μισα και βλεπεις ποσο κανει ουσιαστικα το νομισμα!!
Το νομισμα εκλεισε εκει που εκλεισε διοτι οι αποκατω μπιτερ το κοστολογησαν μεχρι εκει!!
Και αν εξαιρεσης εμενα και το μεγαλο καταστημα που το κοιτουσαμε σαν ευκαιρια και ειπαμε με το μυαλο μας <αμα μας κατσει εκατσε> τα σοβαρα χτυπηματα ηταν στα 600-700 ευρω το πολυ απο τους γνωστους Καποδιστριακες της πιατσας!!
Αν ηταν αλλος ενας τρελαμενος (τρελαμενος ως προς το να τον αποκτηση)  και δεν λογαριαζε το χρημα μπορει να βλεπαμε το νομισμα στο εναμιση-δυο χιλιαρικα !! Αυτο τι σημαινει ? οτι αυτη ειναι η τιμη του??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:06:05 μμ »

ναι, οι τιμές εκκίνησης του Καραμήτσου είναι ως συνήθως υπερτιμημένες (ή έστω 'υπεραισιόδοξες'  Σαρκασμός) αλλά εγώ σου λέω πως αν το λόττο αυτό που παρέθεσε ο Δημήτρης το αξιολογείτε ακόμα και στα μισά των 900 (και με προμήθειες κ.α. περίπου 1150), δηλ 450€, τότε αυτό που έκλεισε στο ebay πρέπει και πάλι να αξίζει τουλάχιστον 1,5 με 2 φορές παραπάνω λόγω κατάστασης (αφού μιλάμε για την ακριβώς ίδια ποικιλία χωρίς άλλη ιδιαιτερότητα), έτσι το βλέπω εγώ.
θα συμφωνήσω βεβαίως στο οτι δεν πρέπει να υπάρχει διατίμηση ούτε κλειστά και υποχρεωτικά εύρη διακύμανσης σε σπάνια και 'ιδιότροπα' κομμάτια, εκεί είναι κατά 90% θέμα χρονικής ή άλλης συγκυρίας. δε θα με εξέπληττε λοιπόν να έπιανε και 1000+ αυτήν την εποχή. δύσκολα κομμάτια συνήθως σημαίνουν και δύσκολες αποφάσεις. καλή συνέχεια σε όλους!  Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 01, 2011, 03:41:14 μμ »

Γιαννη καποτε ειχα πει στον Δημητρη (καπου εδω θα ειναι γραμμενο ή στο δικο του φορουμ) οτι παρατηρω πολυ πως χτυπαει και ποσο χτυπαει και μαθαινω!!
Θα σου το θεσω αλλιως το ζητημα , ο τριτος και ο τεταρτος ειναι Ελληνες και μαλιστα δικα μας παιδια (δεν λεω τα ονοματα τους διοτι μπορει να μην το επιθυμουν αλλα ολοι ξερουμε ποιοι ειναι)
ο δευτερος ειναι ο γνωστος σε ολους μας Ελληνοαμερικανος τρελαμενος με τους Καποδιστριες!!
Ο πρωτος παλι Ελληνας αλλα και αυτος τρελλαμενος με τους Καποδιστριες!!
(το τρελλαμενος παντα με την καλη εννοια)
Τα δυο λοιπον συνετά χτυπηματα ηταν αυτα των 600-635 ευρω αν θυμαμαι καλα , δεν εχω την δημοπρασια ανοιχτη.
Το δευτερο χτυπημα ειχε μια δόση παραπανω απλωχεριας απο το κανονικο διοτι σου λεει <ολοι θα το κοστολογησουν γυρω στα 600-650 ας δωσω εγω 730 για να ειμαι σιγουρος!!
Με το ιδιο σκεπτικο ο Ελληνας νικητης (ο οποιος δεν ξερουμε ποσα ειχε βαλει κινιθηκε αναλογα διοτι το ποθουσε και αυτος πολυ!!
Και σε ρωτω εγω : Αν αυτο το παθος , αυτη η τρελα να το αποκτησεις εκανε αυτους τους δυο μπιτερ να βαλουν ρεζερβα 1500- 2000 και εκλεινε καπου εκει ψηλα το νομισμα ( το εχουμε δει στο παρελθον να γινετε αυτο το φαινομενο) αν λοιπον το νομισμα εκλεινε εκει ψηλα τι σημαινει??
Οτι οι μπιτερ νουμερο τρια και νουμερο τεσσερα δεν ηξεραν τι τους γινετε?? Δεν ηξεραν απο Καποδιστριες??
Απλα φιλε Γιαννη κοιταμε ολους τους μπιτερ , ξερουμε τον καθενα πως δουλευει και απο εκει βγαζουμε τα συμπερασματα  μας για την αντικειμενικη τιμη!! Εγω ετσι το βλεπω.  Κλείσιμο ματιού
Οσο για την ΑΛΛΗ δεκαρα για μενα δεν αξιζει ουτε τα μισα!! Το 300 το λεω με πολυ απλωχερια!!
Προσωπικα στα 200 θα την επαιρνα , στα 250 πολυ θα το σκεπτομουν Κλείσιμο ματιού
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 01, 2011, 04:26:51 μμ »

άρα μπορείς να αναλύσεις και το δικό μου 'χτύπημα' σ' αυτό το κομμάτι και να βγάλεις συμπέρασμα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 01, 2011, 08:44:59 μμ »

για τιμη δε λεω γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι αλλα σα νομισμα ηταν πολυ καλο μιαλαω για το συνδυασμο ποικιλια-κατασταση. εγω θα εδινα μεχρι 500 γι'αυτην
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 01, 2011, 10:50:50 μμ »

Εγώ 560 του είχα βάλει.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 02, 2011, 08:18:10 πμ »

Εγω μαλλον θα παρω ασπιρινες στο τελος για αυτο το νομισμα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Βρε παιδια αφου ολοι λετε μια τιμη 500 (ο Θωμας) 560 τελικο μπιτ (ο Δημητρης) και εγω παραπανω σας λεω  για τον τεταρτο και τον τριτο μπιτερ !!
Αρα την τιμη την εστιαζατε ολοι εκει μεσα στα 500-630 ευρω , τοτε γιατι λετε οτι εκλεισε φτηνα??
Αν ηταν φτηνα ας βαζατε παραπανω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 02, 2011, 08:28:19 πμ »

εγω την ''εκτίμησα - κοστολογησα'' στα 700 - 700+ απ'την πρωτη στιγμή (μην ξεχνάμε και ο,τι στο ebay  γλιτώνεις τα premiums, φπα κλπ!) αλήθεια πόσες φορές έχει βγεί η 176 (και σε καλή κατάσταση)  για πώληση τα τελευταία π.χ. 2 χρόνια;
υπάρχει πάντα στο παιχνίδι και η συγκυρία! π.χ. αυτή η δεκάρα τόσο αξίζει;
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330575705261  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 02, 2011, 08:56:11 πμ »

παιδια σιγουρα η κατασταση ενος νομισματος,κανει την βασικωτερη διαφορα,συν την σπανιωτητα.απο εκει και περα ειναι το ζητουμενο?κερδοσκοπια,τιμη (στυγνου) εμποριου,και παει λεγοντας,το πιο ωραιο που γραφτηκε τελευταια,ειναι,απο τον γιωργη.μην κυνηγατε εσεις τα νομισματα,ειδικα στις μερες μας,αφηστε να σας κυνηγανε αυτα.ο πιο φρονιμος και σιγουρος τροπος,συλλογης νομισματων.οποιος βιαζεται σκονταφτει.το λεω απο δικα μου παθηματα-μαθηματα,καλο μηνα σε ολους,και καλες διακοπες,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 02, 2011, 01:02:48 μμ »

εγω την ''εκτίμησα - κοστολογησα'' στα 700 - 700+ απ'την πρωτη στιγμή (μην ξεχνάμε και ο,τι στο ebay  γλιτώνεις τα premiums, φπα κλπ!) αλήθεια πόσες φορές έχει βγεί η 176 (και σε καλή κατάσταση)  για πώληση τα τελευταία π.χ. 2 χρόνια;
υπάρχει πάντα στο παιχνίδι και η συγκυρία! π.χ. αυτή η δεκάρα τόσο αξίζει;
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330575705261  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 02, 2011, 01:24:19 μμ »

δημητρη χωρις να υπονοω οτι την πηρες εσυ  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο μηπως ξερεις στο περιπου την αξια της ??   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο οχι τιποτα αλλα αλλα ημουν ο δευτερος !!!!   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 02, 2011, 01:24:51 μμ »

Γελαει ο hunter coins!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν ηθελα τιποτα αλλο παρα μονο να εχω τον χρονο που εχετε εσεις στο να ψαχνετε!!
Πιστεψτε το!!
Μεγαλη πολυτελεια ο αφθονος χρονος στο ιντερνετ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 02, 2011, 03:06:10 μμ »

εγω την ''εκτίμησα - κοστολογησα'' στα 700 - 700+ απ'την πρωτη στιγμή (μην ξεχνάμε και ο,τι στο ebay  γλιτώνεις τα premiums, φπα κλπ!) αλήθεια πόσες φορές έχει βγεί η 176 (και σε καλή κατάσταση)  για πώληση τα τελευταία π.χ. 2 χρόνια;
υπάρχει πάντα στο παιχνίδι και η συγκυρία! π.χ. αυτή η δεκάρα τόσο αξίζει;
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330575705261  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Λαμογιο ποδαρα εγω την πληρωσα USD 250 αυτην ηταν λιγο καλυτερη βεβαια αλλα για τοσα λιγα χρηματα θα προτιμπουσα τη δικια σου! Ασημακο σου αφαιρω τον τιτλο του πρακτορα κλουζω! δεν ειναι δυνατον να σου ξεφυγε αυτη η δεκαρα και δεν την εχεις κιολας  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 02, 2011, 06:32:20 μμ »

Ολοι παντως ασχολησθε με τον Καποδιστρια και τα μοναδικα νομισματα του Γεωργιου τα αφηνετε αχτυπητα
http://cgi.ebay.com/Greece-2-Drachmai-1878-/220805558281?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3369097009   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences