Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:58:00 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: επισημασμένη γαζέττα Κρήτης - 2 soldi Candia  (Αναγνώστηκε 13590 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 03, 2016, 03:35:32 μμ »

Κοιτάξτε ζητούμενη τιμή ακόμη και σε τέτοια κατάσταση.

http://www.ebay.com/itm/Candia-Venice-Crete-Candia-gazetta-da-2-soldi-with-countermark-Rare-coin-/172361592939?hash=item28218d306b:g:HB8AAOSwLnBX8UTh




Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 03:22:25 μμ »

Εγω παλι δεν θα εδινα για το συγκεκριμενο τοσα,συνυπολογιζω και τον πωλητη που ειναι ενας καραγκιοζης και μισος ,συνεχως ανεβοκατεβαζει νομισματα και τιμες,του ειχα κλειση οταν πρωτοβγαλε το λοτακι αν θυμαστε πριν κανα 4μηνο ολα τα χαλκινα και οταν πηγαμε να κανουμε την συναλλαγη εβρισκε προφασεις οτι ταχασε,τελικα τα ξαναεβγαλε χωριστα ,εγω τοτε ενδιαφερομουν για το ΑΛΜ το δαλματικο το οποιο ξαναανεβασε τοτε στα 300ε κοντα τωρα το δινει 170ε,ασχετα που τα συγκεκριμενα ειναι απο θαλασσα και εχουν ημερομηνια ληξης,Δες και τωρα τα ξανακατεβασε και στην θεση εβαλε μια αρματα.
Ειπαμε τρελλοι ειμαστε για τα Ενετικα ,μακακες ΝΟ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 04:57:31 μμ »

Εγω παλι δεν θα εδινα για το συγκεκριμενο τοσα,συνυπολογιζω και τον πωλητη που ειναι ενας καραγκιοζης και μισος ,συνεχως ανεβοκατεβαζει νομισματα και τιμες,του ειχα κλειση οταν πρωτοβγαλε το λοτακι αν θυμαστε πριν κανα 4μηνο ολα τα χαλκινα και οταν πηγαμε να κανουμε την συναλλαγη εβρισκε προφασεις οτι ταχασε,τελικα τα ξαναεβγαλε χωριστα ,εγω τοτε ενδιαφερομουν για το ΑΛΜ το δαλματικο το οποιο ξαναανεβασε τοτε στα 300ε κοντα τωρα το δινει 170ε,ασχετα που τα συγκεκριμενα ειναι απο θαλασσα και εχουν ημερομηνια ληξης,Δες και τωρα τα ξανακατεβασε και στην θεση εβαλε μια αρματα.
Ειπαμε τρελλοι ειμαστε για τα Ενετικα ,μακακες ΝΟ Κλείσιμο ματιού

τέτοιος είναι φίλε;
δεν πειράζει Μάρκο, εγώ σου αφιερώνω αυτό!-)
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 05:00:44 μμ »

Αυτη μαλιστα  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 01, 2017, 09:09:58 μμ »

Εγω παλι δεν θα εδινα για το συγκεκριμενο τοσα,συνυπολογιζω και τον πωλητη που ειναι ενας καραγκιοζης και μισος ,συνεχως ανεβοκατεβαζει νομισματα και τιμες,του ειχα κλειση οταν πρωτοβγαλε το λοτακι αν θυμαστε πριν κανα 4μηνο ολα τα χαλκινα και οταν πηγαμε να κανουμε την συναλλαγη εβρισκε προφασεις οτι ταχασε,τελικα τα ξαναεβγαλε χωριστα ,εγω τοτε ενδιαφερομουν για το ΑΛΜ το δαλματικο το οποιο ξαναανεβασε τοτε στα 300ε κοντα τωρα το δινει 170ε,ασχετα που τα συγκεκριμενα ειναι απο θαλασσα και εχουν ημερομηνια ληξης,Δες και τωρα τα ξανακατεβασε και στην θεση εβαλε μια αρματα.
Ειπαμε τρελλοι ειμαστε για τα Ενετικα ,μακακες ΝΟ Κλείσιμο ματιού


αυτο το εχει ημερομηνια ληξης το νομισμα και ειναι απο θαλασα Μαρκο ειναι ανακριβεια μεγαλη! εγω μηρα τελικα το ALM για ενα φιλο μου μιας και το εχω και το νομισμα ειναι μια χαρα! εχει μια ομοιομορφη διαβρωση μιας και βγηκε απο οτι φαινεται απο το χωμα (εχει και χτυπηματακι απο εργαλειο) αλλα ασθενια του χαλκου δεν εχει! εκανα μεγαλη βλακεια που χτυπησα το επισημασμενο χαμηλα και το χασα! τσαμπα τα ειχε βαλει την τελευταια φορα!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences