Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 08:34:04 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μπομπονιερα βασιλια κωνσταντινου  (Αναγνώστηκε 8439 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 07:06:56 πμ »

Οχι δεν θελω να τα πουλησω θελω απλα να ξερω ποσο περιπου κανουν!!για δωρο τα προοριζω!!

Θα είναι ακριβό το δώρο σου.
Δέ ξέρω εάν έχει πουληθεί τώρα τελευταία καμία σέ δημοπρασία ώστε να έχουμε μία περίπου εικόνα τής αγοράς.
Αλλά  είναι ένα συλλεκτικό αντικείμενό το οποίο λόγω του ότι τα ζητάνε εξειδικευμένοι συλλέκτες θα έπεφτε παζάρι από τα ψηλά στά χαμηλά και από τά χαμηλά στά ψηλά εναλλάξ για να βρεθεί ή μέση ευχαρίστηση και για τίς δύο πλευρές.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 07:34:40 πμ »

Πριν κάτι μέρες δημοπρατήθηκε μία, αν δεν κάνω λάθος, χωρίς κουτί και έκλεισε χωρίς προμήθειες και μεταφορικά στα 70 ευρώ, αλλά νομίζω ότι ήταν άλλο σχέδιο. Πόσα σχέδια υπήρξαν?

Αυτή ήταν:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2016, 07:48:00 πμ από orop » Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:02:03 πμ »

H τέσσερα ή πέντε ήταν τά σχέδια.
Άλλες έδιναν στον λαό πού ήταν συγκέντρωση . Άλλες στους καλεσμένους και άλλες μεταξύ των βασιλέων.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:07:04 πμ »

Μάλιστα
Ταξικότητα μέχρι και στις μπομπονιέρες, τι σου είναι αυτοί οι γαλαζοαίματοι  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σταυρουλα
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:15:09 πμ »

Παρολο που δεν γνωριζω θεωρο οτι 70 ευρω για ενα ασημενιο και τοσο συλλεκτικο κομματι ειναι πολυ λιγα...δεν αξιζει να το δωσεις για τοσα λιγα λεφτα....μηπως κανετε καποιο λαθος???μηπως ηταν 700 και οχι 70??μεσα ειναι επιχρυσο...

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:20:28 πμ »

Παρολο που δεν γνωριζω θεωρο οτι 70 ευρω για ενα ασημενιο και τοσο συλλεκτικο κομματι ειναι πολυ λιγα...δεν αξιζει να το δωσεις για τοσα λιγα λεφτα....μηπως κανετε καποιο λαθος???μηπως ηταν 700 και οχι 70??μεσα ειναι επιχρυσο...
Λάθος δεν κάνω, εδώ https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2922&category=59751&lot=2436842 η δημοπρασία του, πραγματοποιήθηκε πριν μία μόνο εβδομάδα, αλλά τόνισα ότι είναι διαφορετικό σχέδιο, άρα σίγουρα διαφέρει η αξία της από την αξία της δικής σου μπομπονιέρας  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:27:45 πμ »

http://artemis-antiques.gr/el/silverware-jewelry/78--ashmenias-mpomponieras-vasilikou-gamou-1964-konstantinou-me-anna-maria.html
-αρχικα ο εμπορος την ειχε βαλει 300
-το ποσα χρηματα τελικα την εδωσε , μετα απο παζαρι δεν θα μαθουμε
-το ποσα χρηματα την είχε αγορασει (σιγουρα πολυ λιγοτερα) δεν θα μαθουμε
αρα υπολογιζεις μια μεση τιμη για αυτο το σχεδιο ..... υπολογίζοντας και την μειωμενη ζητηση λογο κρισης
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:46:35 πμ »

Αυτό το σχέδιο πού μας έδειξε ο θοδωρής είναι το δικό σου κοπέλια.
Και εκεί είναι ή τιμή περίπου στην λιανική.
Σε παραξένεψε αλλά αυτή είναι ή αλήθεια.
Και δεν είσαι η μόνη. Σε παλαιότερες αναρτήσεις υπάρχει άτομο με παρόμοια τίς δική σου και πίστεψε ότι θα τήν έδινε εδώ μέσα 1500 ευρώ.
Φυσικά με το όνειρο έμεινε.
Όσο για την Ταξικότητα που αναφέρες Μιχαλη σκεψου να είσαι Βασιλιάς και να έχεις Βασιλιάδες στο γάμο.
Σκέφτεσαι καμία μπομπονιερα λιγότερο απο χρυσή να τούς προσφέρεις;;
Δεν την έχω δει ούτε φωτογραφία. Αλλά μού είχαν πει ότι υπάρχουν.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 08:56:55 πμ »

Η τιμή της μπομπονιέρας είναι 300 ευρώ.  Έχουν πουληθεί αρκετές τον τελευταίο καιρό σε αυτή την τιμή.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 09:05:57 πμ »

Ο Δημητρης τώρα το προχώρησε λίγο παραπέρα και σάς δείχνει και τήν μήτρα πού χτυπήθηκαν οι μπομπονιερες . Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Ευχαριστουμε Δημητρη.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 09:41:32 πμ »

Εγώ πάντως κάτω απο 250 δεν την έχω βρεί κάπου.. πιστεύω η τιμή της είναι γύρω στα 250-300.
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 11:11:50 πμ »

Αυτό το σχέδιο πού μας έδειξε ο θοδωρής είναι το δικό σου κοπέλια.
Και εκεί είναι ή τιμή περίπου στην λιανική.
Σε παραξένεψε αλλά αυτή είναι ή αλήθεια.
Όσο για την Ταξικότητα που αναφέρες Μιχαλη σκεψου να είσαι Βασιλιάς και να έχεις Βασιλιάδες στο γάμο.
Σκέφτεσαι καμία μπομπονιερα λιγότερο απο χρυσή να τούς προσφέρεις;;
Δεν την έχω δει ούτε φωτογραφία. Αλλά μού είχαν πει ότι υπάρχουν.
φιλε heraklioti δεν ειναι αυτο το σχεδιο κοιτα λιγο καλητερα  Κλείσιμο ματιού....λειπει ο θυρεος,το πορτρετο ειναι διαφορετικη κοπη,η κορωνα ειναι διαφορετικη και σιγουρα δεν ειναι ασημενιο....και επειδη εχω ασχοληθει απο παλια με αυτο το κομματι(εχω 2)και προσφατα αποκτησα την 2η για τον 2ο γιο μου σου λεω οτι 70€ ΔΕΝ ΕΧΕΙ επουδενει και μαλιστα σπανιως την βρισκεις με το κουτι της οποτε για καποιους συλλεκτες εχει και καποια υπεραξια λογω κουτιου.Φιλη Σταυρουλα καταρχας καλως ηρθες στο στεκι μας και χρονια σου πολλα για την γιορτη σου προχθες.Κανεις λαθος και εσυ διοτι αυτο το κιτρινο που βλεπεις μεσα δεν ειναι επιχρυσο οπως λες αλλα ειναι στρωση χαλκου(πισω απο την κορωνα θα δεις που αναγραφει το ασημι και τον βαθμο του).Απο οσο ειχα ρωτησει και ειχα ψαξει και ρωτησει παλαιοτερα στα εργαστηρια των οικων (υπαρχουν ακομα και σημερα)που την εφτιαξαν ειχαν φτιαξει περιπου 1000 κοματια, και οντως και καποιες χρυσες για τους πολυ επισημους που μεσα ειχανε ως εξτρα δωρο και το προοφ 30δραχμο του 64 (μπαινει κουτι στην μπομπονιερα ) αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια ή μυθος διοτι δεν το εχουμε δει ποτε μεχρι σημερα....η τιμη της ειναι οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω στα +-250€ αντε και 300 λογω κουτιου,αλλα και λογω κρισης ισως και λιγο παρακατω   Κλείσιμο ματιού τυχερος/η  που θα του/της το κανεις δωρο...φιλε Ποδαρα μας ''εστειλες'' πρωι πρωι με την μητρα....
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 02:06:57 μμ »

Λαρτζιλικια ο κοκο ...αρχοντας!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο σαμπως τα πληρωνε.... Παντως, για να μην ειμαι οφ τοπικ, ενας φιλος ειχα βαλει πριν 3-4χρονια κ αυτος μια μπομπονιερα απο καποιον ετσι ''γαλαζοαιματο'' αλλα δεν υπηρξε καν ζητηση. Στη θεση σου θα την πουλουσα και θα αγοραζα μια λιριτσα. Πιστευω θα το εκτιμησουν περισσοτερο ως δωρο εκει που θες να την δωσεις.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 03:02:45 μμ »

Αυτό το σχέδιο πού μας έδειξε ο θοδωρής είναι το δικό σου κοπέλια.
Και εκεί είναι ή τιμή περίπου στην λιανική.
Σε παραξένεψε αλλά αυτή είναι ή αλήθεια.
Όσο για την Ταξικότητα που αναφέρες Μιχαλη σκεψου να είσαι Βασιλιάς και να έχεις Βασιλιάδες στο γάμο.
Σκέφτεσαι καμία μπομπονιερα λιγότερο απο χρυσή να τούς προσφέρεις;;
Δεν την έχω δει ούτε φωτογραφία. Αλλά μού είχαν πει ότι υπάρχουν.
φιλε heraklioti δεν ειναι αυτο το σχεδιο κοιτα λιγο καλητερα  Κλείσιμο ματιού....λειπει ο θυρεος,το πορτρετο ειναι διαφορετικη κοπη,η κορωνα ειναι διαφορετικη και σιγουρα δεν ειναι ασημενιο....και επειδη εχω ασχοληθει απο παλια με αυτο το κομματι(εχω 2)και προσφατα αποκτησα την 2η για τον 2ο γιο μου σου λεω οτι 70€ ΔΕΝ ΕΧΕΙ επουδενει και μαλιστα σπανιως την βρισκεις με το κουτι της οποτε για καποιους συλλεκτες εχει και καποια υπεραξια λογω κουτιου.Φιλη Σταυρουλα καταρχας καλως ηρθες στο στεκι μας και χρονια σου πολλα για την γιορτη σου προχθες.Κανεις λαθος και εσυ διοτι αυτο το κιτρινο που βλεπεις μεσα δεν ειναι επιχρυσο οπως λες αλλα ειναι στρωση χαλκου(πισω απο την κορωνα θα δεις που αναγραφει το ασημι και τον βαθμο του).Απο οσο ειχα ρωτησει και ειχα ψαξει και ρωτησει παλαιοτερα στα εργαστηρια των οικων (υπαρχουν ακομα και σημερα)που την εφτιαξαν ειχαν φτιαξει περιπου 1000 κοματια, και οντως και καποιες χρυσες για τους πολυ επισημους που μεσα ειχανε ως εξτρα δωρο και το προοφ 30δραχμο του 64 (μπαινει κουτι στην μπομπονιερα ) αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια ή μυθος διοτι δεν το εχουμε δει ποτε μεχρι σημερα....η τιμη της ειναι οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω στα +-250€ αντε και 300 λογω κουτιου,αλλα και λογω κρισης ισως και λιγο παρακατω   Κλείσιμο ματιού τυχερος/η  που θα του/της το κανεις δωρο...φιλε Ποδαρα μας ''εστειλες'' πρωι πρωι με την μητρα....

καντε τον κοπο να διαβαζετε και να κατανοειτε τι γραφει ο καθενας πριν σχολιασετε
ο herakliotis ανεφερε το σχέδιο πού μας έδειξε ο θοδωρής δηλαδη εγω..... βρες το σχολιο μου πριν το ποστ του herakliotis  και ανοιξε το λινκ.
δεν ελεγε για το ποστ του orop....
Πριν κάτι μέρες δημοπρατήθηκε μία, αν δεν κάνω λάθος, χωρίς κουτί και έκλεισε χωρίς προμήθειες και μεταφορικά στα 70 ευρώ, αλλά νομίζω ότι ήταν άλλο σχέδιο. Πόσα σχέδια υπήρξαν?

Αυτή ήταν:

Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 03:05:48 μμ »

μηπως κανετε καποιο λαθος???μηπως ηταν 700 και οχι 70??μεσα ειναι επιχρυσο...

Δεν υπάρχει τίποτα το χρυσό μέσα στην μπομπονιέρα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences