Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:51:48 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 λεπτό 1879  (Αναγνώστηκε 10907 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 09:48:37 μμ »

Μιχαλη κατι σου εριξε στον καφε ο Λεωνιδας νομιζω...που το ειδες βρε παναθεμα σε το red?
Καταγράφηκε
Σταμάτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 85



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 13, 2016, 11:27:42 μμ »

Μιχαλη κατι σου εριξε στον καφε ο Λεωνιδας νομιζω...που το ειδες βρε παναθεμα σε το red?

Χαχαχα!
Καταγράφηκε
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 09:26:33 πμ »

Μιχαλη κατι σου εριξε στον καφε ο Λεωνιδας νομιζω...που το ειδες βρε παναθεμα σε το red?


Αντώνη τι να πω εγώ red το βλέπω, το brown δεν μπορώ να δω, και να φανταστείς δεν είμαι Ολυμπιακός να τα βλέπω κόκκινα. Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

Πάντως και σήμερα το ίδιο το βλέπω άρα ο καφές χθές δεν με επηρέασε.  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

Το νόμισμα είναι RB που σημαίνει πρέπει να έχει ένα μεγάλο ποσοστό red για να το αναφέρει αλλά και  τέτοιο ποσοστό brown που να μην του επιτρέπει να χαρακτηριστεί red.

Ε λοιπόν εγώ βλέπω μονοχρωματισμό 100% άρα θα έπρεπε να χαρακτηριστεί ή red ή brown και όχι RB, δεν υπάρχει ποσοστό red αφού λένε ότι υπάρχει, είναι φουλ red.

O κάτοχος που το έχει στα χέρια του τι λέει?

Φούλ χρυσή πατίνα πάνω στο original red, βλέπω εγώ.

Νομισματάρα

Για μένα το να έγραφε red και πιστεύω όχι μόνο για μένα είναι πιο σημαντικό από το να έγραφε 64 ή 65.

Σε αδικήσανε φίλε

http://www.pcgs.com/News/Price-Differences-For-Brown-Red-Brown-And-Red-Coins
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2016, 09:46:53 πμ από sekadakis » Καταγράφηκε
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 11:22:32 πμ »

αυτο που εκλεισε στον καραμιτσο δεν ειναι?
Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 12:49:04 μμ »

Mιχαλη δες ενα 63αρι RED....φυσικα του Σταματη ομως απο λουστρο τυφλωνει
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 12:55:47 μμ »

Τι red και brown λετε βρε .....gold ειναι  Άνεση
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 01:08:50 μμ »

Ο Σεκαδακης λεει οτι δειχνει να εχει μονο μια αποχρωση, οποια και εαν ειναι αυτη, και οχι μιγμα και των δυο.
Απο φωτο δεν βγαζει κανεις ακρη για τα χρωματα, ουτε καν για τις διαφοροποιησεις (αλλου πιο σκουρο, αλλου πιο ανοιχτο κλπ), καποια στιγμη θα βρω να βαλω ενα κουβανεζικο, που χωρις καμια επεξεργασια, μονο με την μετακινηση του φωτιστικου ενω το φωτογραφιζα, δειχνει τελειως αλλο νομισμα, με τελειως διαφορετικη πατινα σε καθε μια φωτο..
Πολυ ωραιο νομισμα παντως, να το χαιρεσαι.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 01:45:18 μμ »

Mιχαλη δες ενα 63αρι RED....φυσικα του Σταματη ομως απο λουστρο τυφλωνει



Αντώνη η χρυσή πατίνα εάν το νόμισμα έχει ενιαίο χρώμα από κάτω , είναι ενιαία και η πατίνα χρωματικά.

Με την εικόνα που έβαλες δείχνεις ότι δεν υπάρχει κόκκινο στο νόμισμα? μα φυσικά υπάρχει αφού το χαρακτήρισαν RB, άρα σίγουρα υπάρχει κόκκινο σε ποσοστό τέτοιο που να μπορεί να χαρακτηριστεί RB, σε ποιο σημείο βλέπεις εσύ να υπάρχει το Brown?

Αν διαβάσεις τι έγραψα πιο πάνω θα δεις ότι εάν η χρυσή πατίνα που έχει δεν είναι χαρακτηριστικό χρώμα που να υποδηλώνει την ύπαρξη κόκκινου από κάτω τότε θα χαρακτήριζαν το νόμισμα BROWN.

Στο προηγούμενο μήνυμα έγραψα ότι το χρυσό είναι πατίνα πάνω στο κόκκινο και απο την στιγμή που είναι ομοιόμορφο τότε στο σύνολο του το νόμισμα είναι κόκκινο.

Αντώνη δεν θα είχε ομοιόμορφο χρώμα η χρυσή πατίνα εάν απο κάτω το νόμισμα είχε Brown στάμπες.

Χρυσή πατίνα εμφανίζεται στα χάλκινα ξέρω πάνω από το original κόκκινο χρώμα γιαυτό και του έβαλαν RB, αλλιώς θα του έβαζαν BROWN, με την λογική την δική σου θα σε ρωτήσω τότε που το βλέπεις το κόκκινο αφού είναι όλο χρυσό, γιατί το έβγαλαν RB λοιπόν?

Υ.Γ. Tο κολάζ που έκανες πολύ μου αρέσει που βλέπουμε την διαφορά χρωμάτων.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 01:48:19 μμ »

Τι τιμές παίζουν τώρα 63?  64?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 02:27:10 μμ »

να βαλω και το δικο μου για συγκριση του χρωματος.
αν και απο φωτογραφιες δεν το εχω ακομα,αλλα πιστευω κατι φαινετε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 02:57:57 μμ »

Εσένα που μάλλον είσαι σύντεκνος είναι ένα πολύ ωραίο ακυκλοφόρητο μονόλεπτο RB μάλλον 63, χωρίς χρυσή πατίνα.

Υ.Γ. Ο φίλος που ανέβασε το υπέροχο χρυσό μονόλεπτο έχω την εντύπωση ότι μας κάνει, πως να το πω ένα μικρό τεστ γνώσεων γιαυτό και δεν σχολιάζει, θεωρώ ότι το μονόλεπτο είναι RED και μας άφησε να σχολιάζουμε και μάλιστα 65 που είναι TOP στην PCGS.

Σίγουρα βοήθησε η φώτο κολάζ του Αντώνη για το τελικό συμπέρασμα, εγώ στην αρχή έδωσα βάση μόνο στο χρώμα.

Εάν είναι RB το αγοράζω στην τιμή που κάνει ένα RB άμεσα και βάζω και καπέλο στην τιμή 100 ευρω (μιλάω για το χρυσό).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2016, 03:08:07 μμ από sekadakis » Καταγράφηκε
R-E-T-H-Y-M-N-O
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 401


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 03:05:26 μμ »

μεσα επεσες στο χρωμα αλλα σου ξεφυγε λιγο ο βαθμος.
64αρι rb και βλεποντας το με του φιλου μπορω να πω ειναι ενα κλικ πανω το δικο του
αυτο που ηθελα να ρωτησω η φωτογραφια ειναι δικια του η την εχει παρει απο την εταιρια πιστοποιησεις?
Καταγράφηκε
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 03:12:22 μμ »

μεσα επεσες στο χρωμα αλλα σου ξεφυγε λιγο ο βαθμος.
64αρι rb και βλεποντας το με του φιλου μπορω να πω ειναι ενα κλικ πανω το δικο του
αυτο που ηθελα να ρωτησω η φωτογραφια ειναι δικια του η την εχει παρει απο την εταιρια πιστοποιησεις?

Επιβεβαιώνεις το 65 που είπα για το χρυσό, αφού έχει διαφορά από το δικό σου το 64.
Καταγράφηκε
Σταμάτης
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 85



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 03:15:59 μμ »

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Το νόμισμα όπως είπα χτες είναι ms64 rb πιστοποιημένο από την PCGS. Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου. Ήμουν τόσο ενθουσιασμένος που το κέρδισα που έφτιαξα το θέμα πριν ακόμα έρθει το νόμισμα  Σαρκασμός Η φωτογραφία είναι από την εταιρία πιστοποίησης. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις το πάρω στα χέρια μου αν και μάλλον για xf θα φαίνεται με τη δεξιοτεχνια που έχω στις φωτό...  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sekadakis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 160



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 14, 2016, 03:17:04 μμ »

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Το νόμισμα όπως είπα χτες είναι ms64 rb πιστοποιημένο από την PCGS. Δεν το έχω ακόμα στα χέρια μου. Ήμουν τόσο ενθουσιασμένος που το κέρδισα που έφτιαξα το θέμα πριν ακόμα έρθει το νόμισμα  Σαρκασμός Η φωτογραφία είναι από την εταιρία πιστοποίησης. Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις το πάρω στα χέρια μου αν και μάλλον για xf θα φαίνεται με τη δεξιοτεχνια που έχω στις φωτό...  Μεγάλο χαμόγελο

Σταμάτη η προσφορά μου ισχύει πάντως για αγορά, είναι υπέροχο.

Και το καπέλο ισχύει.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences