Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 06:44:17 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ταλιρακιδες τι βαθμο βλεπετε?  (Αναγνώστηκε 17052 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
heavy-metal
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 424



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 15, 2016, 08:19:17 μμ »

96 ΜΕΘ και εδώ , στη αποσπασμένη τότε πυρ/χια στα Αρμόλια για να επανδρώνει τα φυλάκια ... εερε χρόνια... που πήγε η συζήτηση ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
heavy-metal
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 424



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 15, 2016, 08:31:32 μμ »

Kαλημερα και απο μενα,
θα σου γραψω μια γνωμη απ αυτη τη φωτο..οσο πιο συνοπτικα μπορω,
Το ταληρο εχει ομοιομορφη φθορα και στις δυο πλευρες ..το μουστακι υπαρχει αλλα εχει δε κατεβασματα("κολημενες οι γραμμες του")..το πεδιο μια χαρα με τα marks που ομως ειναι μια χαρα ..μιας και ταιριαζουν με την ολη του εικονα
 ..το φρυδι ακολουθει με την αναλογη φθορα ..περισσοτερη π.χ απο ενα 55ρι.
Στο Οπισθοτυπο ..οτι βλεπουμε για να μη μακρυγωρουμε.
Απο λεπτομερεια ειναι ενα au50 νομισμα...
Το ιδιο νομισμα "ξερο" χωρις λουστρο μπορει να εγραφε  45..
Ομως εδω δεν ειναι αυτη η περιπτωση  μιας και στην περιμετρο..αλλα και σε "κοματια" του πεδιου
υπαρχει λουστρο κατω απο την πατινα ..που μαλιστα ειναι γηινη και πολυετης
Αυτο εχει σαν συνεπεια το νομισμα να εξασφαλιζει το au50....και αν ο grader δει αρκετο λουστρο..και μια
ελκυστικη πατινα ισως του δωσει 53 και ας ειναι π.χ 50 απο λεπτομερεια-φθορες
Δε θα εγραφε 55 πιστευω ..δε βοηθα και ο οποισθοτυπος..αλλα θα εγραφε μαλον ενα 50+
Ειναι παντως ανεξαρτητως βαθμου ενα ελκυστικο ταληρο που πολλες φορες ο κατοχος δε το αλλαζει με καποιο αλλο ..που εχει παρει λιγο καλυτερο βαθμο
Αυτα τα ολιγα  σχετικα με το πως "βλεπω" προσωπικα το ταληρο ..απ αυτη τη φωτο..και βεβαια εννοειται
οτι αν το πιστοποιησεις ευχομαι το καλυτερο
Καλη συνεχεια
+1
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 15, 2016, 09:59:04 μμ »

96 ΜΕΘ και εδώ , στη αποσπασμένη τότε πυρ/χια στα Αρμόλια για να επανδρώνει τα φυλάκια ... εερε χρόνια... που πήγε η συζήτηση ...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Εγώ Χαλκειός κανονικά, βαράγαμε και σκοπιές στο δίπλα στρατοπεδο, που δεν ήξεραν τι παει να πει έξοδος. Μονάδα δεν θυμάμαι..

 Για το νομισμα.. Αξιολογήσεις παντα Αμερικάνικες έτσι;
Μην το πάμε στο ευρωπαϊκό μετά Χαμόγελο
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 11:30:42 πμ »

Ειναι σχεδον ακυκλοφορητο, δεν μπορει να ειναι απλα.
Μην κοιταμε τις κουρτινες και χανουμε το δασος που λενε.. Χαμόγελο
+1 Δεν εχει σημασια αν εχει σημαντικη φθορα στον θυρεο στα νομισματοσημα στην κεφαλη του Γεωργιου,φθορα στην περιφερεια,γρατζουνιες κλπ,μπορει να εχει ελαφρυ πατημα,κλπ.Μια πιστοποιηση θα μας το αποδειξει.
επειδη σε βλεπω αρκετα σιγουρο εαν το στειλω για πιστοποιηση(να ξερεις οτι θα το ξανασπασω) και  βγαλει AU+ πληρωνεις το σλαμπαρισμα?εαν βγαλει xf σου κανω δωρο ενα νομισμα αξιας σλαμπαρισματος.εισαι?
+1 Το πληρωνω διπλα,δεν εχω αναγκη απο δωρα,προσπαθησε να καταλαβεις τις νομισματικες Ορολογιες.Γιαννης Τ.
+1Πιστεψε με καταλαβαινω τι θες να πεις,και σε ευχαριστω ως παλιος που δειχνεις δρομο,αλλα δεν μιλαμε μονο για τα details του και μονο, αλλα ως νομισμα εν συνολο και να το εβλεπες και εσυ ετσι ως παλιος συλλεκτης και ποιο εμπειρος απο μενα γιατι και γω σαν λεπτομερειες σου ειπα xf οπως και τα υπολοιπα παιδια,και για αυτο ζητησα και την γνωμη σας εδω μεσα και δεν εμεινα στα στεγανα του μυαλου μου.Πιστεψε με δεν εχω αναγκη και γω απο τα ''διπλά'' σου αλλα απο φιλους και συλλεκτικο σεβασμο, μιάς και έστω ηλεκρονικης παρεας εδω μεσα στην συλεκτικη τρελα μας και καψουρα,κανονισε καφε να το δεις και απο κοντα και κερναω εγω καφεδακι,και αν ακομα επιμεινεις το στελνω αμερικα.Φιλικα Νικολας.     
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 11:46:24 πμ »

Χαμομηλακι να του δωσεις ο γιατρος εχει πει οτι ο καφες του φερνει νευρικοτητα
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 11:53:38 πμ »

 Καλα μην μαλώσετε κιόλας τι βαθμό θα πάρει.. Μεγάλο χαμόγελο
 Βάλτε το στοιχηματάκι σας και τέλος Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 12:35:25 μμ »

Ειναι σχεδον ακυκλοφορητο, δεν μπορει να ειναι απλα.
Μην κοιταμε τις κουρτινες και χανουμε το δασος που λενε.. Χαμόγελο
+1 Δεν εχει σημασια αν εχει σημαντικη φθορα στον θυρεο στα νομισματοσημα στην κεφαλη του Γεωργιου,φθορα στην περιφερεια,γρατζουνιες κλπ,μπορει να εχει ελαφρυ πατημα,κλπ.Μια πιστοποιηση θα μας το αποδειξει.
επειδη σε βλεπω αρκετα σιγουρο εαν το στειλω για πιστοποιησης(να ξερεις οτι θα το ξανασπασω) και  βγαλει AU+ πληρωνεις το σλαμπαρισμα?εαν βγαλει xf σου κανω δωρο ενα νομισμα αξιας σλαμπαρισματος.εισαι?
+1 Το πληρωνω διπλα,δεν εχω αναγκη απο δωρα,προσπαθησε να καταλαβεις τις νομισματικες Ορολογιες.Γιαννης Τ.
+1Πιστεψε με καταλαβαινω τι θες να πεις,και σε ευχαριστω ως παλιος που δειχνεις δρομο,αλλα δεν μιλαμε μονο για τα details του και μονο, αλλα ως νομισμα εν συνολο και να το εβλεπες και εσυ ετσι ως παλιος συλλεκτης και ποιο εμπειρος απο μενα γιατι και γω σαν λεπτομερειες σου ειπα xf οπως και τα υπολοιπα παιδια,και για αυτο ζητησα και την γνωμη σας εδω μεσα και δεν εμεινα στα στεγανα του μυαλου μου.Πιστεψε με δεν εχω αναγκη και γω απο τα ''διπλά'' σου αλλα απο φιλους και συλλεκτικο σεβασμο, μιάς και έστω ηλεκρονικης παρεας εδω μεσα στην συλεκτικη τρελα μας και καψουρα,κανονισε καφε να το δεις και απο κοντα και κερναω εγω καφεδακι,και αν ακομα επιμεινεις το στελνω αμερικα.Φιλικα Νικολας.    
Μαλλον το κουρασαμε και ευχομε να σου βγει αν το  πας για πιστοποιηση οπως θες.Παντως δεν θα αγοραζα σαν παλιοσυλλεκτης ενα ταλληρο Γεωργιου χωρις μαιανδρους στις κουρτινες του θυρεου,με γρατζουνιες,με την φθορα στην κεφαλη κλπ.Φιλικα Γιαννης.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 12:39:18 μμ »

Χαμομηλακι να του δωσεις ο γιατρος εχει πει οτι ο καφες του φερνει νευρικοτητα
Καλο μεσημερι κυριε Μιχαλη μας. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 12:42:31 μμ »

Kαι σε σας αξιοτιμε κυριε Γιαννη μας
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 16, 2016, 12:45:36 μμ »

Ευχαριστω κυριε Μιχαλη μας. Άνεση
Καταγράφηκε
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 819


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 13, 2017, 09:37:47 μμ »

Ειναι σχεδον ακυκλοφορητο, δεν μπορει να ειναι απλα.
Μην κοιταμε τις κουρτινες και χανουμε το δασος που λενε.. Χαμόγελο
+1 Δεν εχει σημασια αν εχει σημαντικη φθορα στον θυρεο στα νομισματοσημα στην κεφαλη του Γεωργιου,φθορα στην περιφερεια,γρατζουνιες κλπ,μπορει να εχει ελαφρυ πατημα,κλπ.Μια πιστοποιηση θα μας το αποδειξει.
επειδη σε βλεπω αρκετα σιγουρο εαν το στειλω για πιστοποιηση(να ξερεις οτι θα το ξανασπασω) και  βγαλει AU+ πληρωνεις το σλαμπαρισμα?εαν βγαλει xf σου κανω δωρο ενα νομισμα αξιας σλαμπαρισματος.εισαι?
+1 Το πληρωνω διπλα,δεν εχω αναγκη απο δωρα,προσπαθησε να καταλαβεις τις νομισματικες Ορολογιες.Γιαννης Τ.
Τέλος Μαϊου επιστρέφει κε Γιάννη για να μήν ξεχνιόμαστε.... Κλείσιμο ματιού Άνεση
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 13, 2017, 10:13:37 μμ »

Ειναι σχεδον ακυκλοφορητο, δεν μπορει να ειναι απλα.
Μην κοιταμε τις κουρτινες και χανουμε το δασος που λενε.. Χαμόγελο
+1 Δεν εχει σημασια αν εχει σημαντικη φθορα στον θυρεο στα νομισματοσημα στην κεφαλη του Γεωργιου,φθορα στην περιφερεια,γρατζουνιες κλπ,μπορει να εχει ελαφρυ πατημα,κλπ.Μια πιστοποιηση θα μας το αποδειξει.
επειδη σε βλεπω αρκετα σιγουρο εαν το στειλω για πιστοποιηση(να ξερεις οτι θα το ξανασπασω) και  βγαλει AU+ πληρωνεις το σλαμπαρισμα?εαν βγαλει xf σου κανω δωρο ενα νομισμα αξιας σλαμπαρισματος.εισαι?
+1 Το πληρωνω διπλα,δεν εχω αναγκη απο δωρα,προσπαθησε να καταλαβεις τις νομισματικες Ορολογιες.Γιαννης Τ.
Τέλος Μαϊου επιστρέφει κε Γιάννη για να μήν ξεχνιόμαστε.... Κλείσιμο ματιού Άνεση
+1 Άνεση
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 13, 2017, 11:16:12 μμ »

Ειναι σχεδον ακυκλοφορητο, δεν μπορει να ειναι απλα.
Μην κοιταμε τις κουρτινες και χανουμε το δασος που λενε.. Χαμόγελο
+1 Δεν εχει σημασια αν εχει σημαντικη φθορα στον θυρεο στα νομισματοσημα στην κεφαλη του Γεωργιου,φθορα στην περιφερεια,γρατζουνιες κλπ,μπορει να εχει ελαφρυ πατημα,κλπ.Μια πιστοποιηση θα μας το αποδειξει.
επειδη σε βλεπω αρκετα σιγουρο εαν το στειλω για πιστοποιησης(να ξερεις οτι θα το ξανασπασω) και  βγαλει AU+ πληρωνεις το σλαμπαρισμα?εαν βγαλει xf σου κανω δωρο ενα νομισμα αξιας σλαμπαρισματος.εισαι?
+1 Το πληρωνω διπλα,δεν εχω αναγκη απο δωρα,προσπαθησε να καταλαβεις τις νομισματικες Ορολογιες.Γιαννης Τ.
+1Πιστεψε με καταλαβαινω τι θες να πεις,και σε ευχαριστω ως παλιος που δειχνεις δρομο,αλλα δεν μιλαμε μονο για τα details του και μονο, αλλα ως νομισμα εν συνολο και να το εβλεπες και εσυ ετσι ως παλιος συλλεκτης και ποιο εμπειρος απο μενα γιατι και γω σαν λεπτομερειες σου ειπα xf οπως και τα υπολοιπα παιδια,και για αυτο ζητησα και την γνωμη σας εδω μεσα και δεν εμεινα στα στεγανα του μυαλου μου.Πιστεψε με δεν εχω αναγκη και γω απο τα ''διπλά'' σου αλλα απο φιλους και συλλεκτικο σεβασμο, μιάς και έστω ηλεκρονικης παρεας εδω μεσα στην συλεκτικη τρελα μας και καψουρα,κανονισε καφε να το δεις και απο κοντα και κερναω εγω καφεδακι,και αν ακομα επιμεινεις το στελνω αμερικα.Φιλικα Νικολας.    
Μαλλον το κουρασαμε και ευχομε να σου βγει αν το  πας για πιστοποιηση οπως θες.Παντως δεν θα αγοραζα σαν παλιοσυλλεκτης ενα ταλληρο Γεωργιου χωρις μαιανδρους στις κουρτινες του θυρεου,με γρατζουνιες,με την φθορα στην κεφαλη κλπ.Φιλικα Γιαννης.
+1 Άνεση
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 14, 2017, 11:31:45 πμ »

Γιαννιο;; Για να κοκορευετε ο Ροδακας μαλλον ξερει τον βαθμο και θα εχεις χασει το στοιχημα!!
Μονο παρτε το αεροπλανο και οι δυο μαζι να κατεβητε στο Ηρακλειο να του κανεις εδω το τραπεζι!!
Να τσιμπησω και εγω τιποτα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 14, 2017, 11:48:46 πμ »

Μακαρι Γιωργη μου να του βγει σχεδον ακυκλοφορητο,εγω θα χαρω,για εμενα παντως απο τις φωτογραφιες που ειδα δεν εχει καμμια σχεση.Καλη Ανασταση σε ολα τα μελη του στεκιου.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences