Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 10:21:42 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ο λαός απαιτεί  (Αναγνώστηκε 8679 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 12:37:34 μμ »

Ποτέ,Επίκουρε.Με την απορία θα μείνω....
Για να μετακόμισαν όμως....
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 09:32:28 μμ »

"Φευγάτε απο δώ,έχει κλέφτες.

Technically ειπε γενικως εχει κλεφτες, δεν ειπε ποιοι ειναι  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 09:37:45 μμ »

Ποτέ,Επίκουρε.Με την απορία θα μείνω....
Για να μετακόμισαν όμως....

Α!!!!!!Οταν ειπες <πουγκι μαυρο>το χρωμα εννουσες;;
Γιατι εγω καταλαβα οτι εξαφανιστηκε γιατι απο το ντουμανι δεν ξαναβρηκε το σπιτι Σαρκασμός
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 12:02:10 πμ »

Ποτέ,Επίκουρε.Με την απορία θα μείνω....
Για να μετακόμισαν όμως....

Α!!!!!!Οταν ειπες <πουγκι μαυρο>το χρωμα εννουσες;;
Γιατι εγω καταλαβα οτι εξαφανιστηκε γιατι απο το ντουμανι δεν ξαναβρηκε το σπιτι Σαρκασμός

Χαχαχαχα να σαι καλα φιλε μου εκλαψα βραδιατικα...
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 11:04:12 μμ »

Ποτέ,Επίκουρε.Με την απορία θα μείνω....
Για να μετακόμισαν όμως....

Α!!!!!!Οταν ειπες <πουγκι μαυρο>το χρωμα εννουσες;;
Γιατι εγω καταλαβα οτι εξαφανιστηκε γιατι απο το ντουμανι δεν ξαναβρηκε το σπιτι Σαρκασμός
Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο

Θεός!!!
Καταγράφηκε
Manos1234
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 27, 2017, 09:07:31 πμ »

οταν ημουν δημοτικο{εκτη} ειχαμε παει με ενα ξαδερφακι για εξερευνηση σε ενα σπιτι παλιο στο βουνο ερειπωμενο το οποιο πριν 50 χρονια εμεναν ανθρωπο εκει..μαλιστα αυτος που το ειχε με τα χρονια εξελιχθηκε σε ρακοσυλλεκτη..μπηκαμε μεσα κ ειχε ενα επιπλο απο αυτα που βαζουν σεντονια μεσα κ στον πατο τους ειχε εφημερηδες για να μην ακουμπανε τα σεντονια στα ξυλα πανω..αυτες τις εφημερηδες τις ειχαν κανει τα ποντικια χαρτοπολεμο κ ηταν γεματο ποντικοκουραδα διαφορων μεγεθων..ε σαν παιδι που να χαμπαριασω απο βρωμια εβαλα τα χερια μου μεσα κ τα ψαχουλευα..ε στον πατο ξαφνικα βρισκω ενα νομισμα διαφορετικο απο αυτα που συλλεγα σαν παιδι..περιεργο χρωμα,καραφλο κεφαλι κ θυμαμε στα γραμματα πανω ειχε κοκκινοχωμα..το λεω στον αξαδερφο οτι βρηκα κατι περιεργο κ του προτεινα να το ανταλλαξουμε με κατι τρυπιες δεκαρες που δεν ειχα..το σκεφτηκε κ μου λεει¨οτι δεν τον συμφερει να παρει ενα νομισμα κ να δωσει 5 δεκαρες..αλλωστε δεν του αρεσε..ηταν εδουαρδος  1908 κ ακομα τον εχω με το κοκκινοχωμα επανω.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2017, 09:27:28 πμ από Manos1234 » Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 02:02:51 πμ »

Σαν βγαλμενο απο παραμυθι Χαμόγελο Πολυ ομορφη ιστορια!
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
kostas of millwall
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 355


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 11:17:27 πμ »

Η ιστορια είναι αληθινη.Προ δεκα περιπου ετων μια ομαδα τριων όπως μας συστηθηκαν αυστριακων αρχαιολογων εμφανιστηκε στο χωριο μας αναζητώντας την εκκλησια της και το νεκροταφειο της .Τους δειξαμε την εκκλησια αλλα το νεκροταφειο ειχε μεταφερθεί με εκταφη σε άλλο χωρο το1955. Στο ακουσμα της είδησης οι τρεις τυποι αρχισαν να χτυπάνε τα κεφαλια τους μιλωντας για ταφους και οστα στρατηγων του μεγα  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  που συμφωνα με τις ενδείξεις υπηρχαν εκει.
Το θεμα ξεχαστηκε μεχρι τον επομενο μηνα όταν ο εφημέριος του χωριου μας ενημερωσε για ένα περιεργο θεαμα στην δευτερη εκκλησια του χωριου που βρισκεται μεταξυ εμων και του διπλανου χωριου και ειχε εγκαταλειφθη λογω ζημιων απο την κατοχη. Και εκει τι να δουμε? Στον προαυλιο χωρο της μπροστα από 5 ταφους ιερωμένων ενας λακος 2 μετρων βαθος τελειως τετραγωνισμένος 2m x 1m.
Καποιοι αρχισαν να σταυροκοπιουνται,ειδοποιηθηκαν οι φορεις δημος,αρχαιολογια κλπ.αλλα το αποτέλεσμα ηταν πολύ πιο απλο. Εγινε εκταφη από ..κασονια(κιβωτια).
Και το παζλ αρχισε να δενεται. Μαλλον απόγονοι η πληροφορημενοι γερμανων στρατιωτών που ειχαν θαψει κατι πολυτιμο.Προφανως οι φημες για τις λιρες και τα χρυσα που ειχαν μαζεψει οι γερμανοι και δεν βρεθηκε ποτε, και δη από την ανω των 3000 εβραικη συνοικια που ξεκληριστηκε από τον τοπο μας ειχαν υποσταση.Οι ερευνες δεν εφεραν κανενα αποτέλεσμα αλλα κάθε φορα που περναω από κει ,τον τοπο που χοροπηδάγαμε παιδια, μες τα τοσα χομπυ μας και χουγια μας ένα πραμα μου ρχεται στο μυαλο που ποτε κανεις μας δεν ασχοληθηκε.ΕΝΑΣ ΜΕ ΑΝΙΧΝΕΥΤΗ ΧΡΥΣΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑ!!! Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences