Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 04:06:37 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1831 10 λεπτα !!  (Αναγνώστηκε 9049 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 29, 2016, 12:18:31 μμ »

Γιά νά βρεθεί κάτι τέτοιο ακυκλοφόρητο μόνο ένα σενάριο υπάρχει.Εκεινα τά χρόνια να φύγει κάποιος μετανάστης πχ Αμερικη και να κρατά ενθύμιο από τή χώρα του μερικά νομίσματα.
Αυτά τα νομίσματα να τά βρήκαν τώρα τα τρισεγγονα και να Τα βγάλουν στο σφυρί. Πιθανότητες μηδαμινές δλδ.Οτι υπάρχει στήν Ελληνική περιοχή είναι λιωμα.
Ότι υπάρχει έξω από μετανάστες , από τότε τουρίστες ή τάγματα βοήθειας Γάλλοι Άγγλοι κτλ οι απόγονοι τους έχουν κάτι σχετικά καλό στά χέρια τους.
Φεύγοντας από Ελλαδα πιθανότητα πήραν και νομίσματα μαζί τους.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 29, 2016, 01:55:01 μμ »

αυτο σιγουρα δεν ειναι σεναριο !  αλλα ειναι η πραγματικοτητα.
ετσι κι αλλιως προκειται για τα ποιο ενδιαφεροντα νομισματα καθως προκειται για ατοφια Ελληνικα νομισματα και οχι παραγγελια απο το ελληνικο κρατος σε νομισματοκοπεια γαλλιας, αγγλιας ή γερμανιας, αντιθετα αυτα κατασκευαστηκαν εδω στην Ελλαδα.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 04, 2016, 09:13:53 μμ »

δεν ξερω ποιος την ανεβασε αλλα εγω που την ηθελα επισης εμεινα αρκετα πισω! αργοτερα τη βρηκα με πολυ λιγοτερα χρηματα!  Κλείσιμο ματιού

Στήν ίδια κατάσταση;
Διότι όπως ξέρεις παίζει και αυτό μεγάλη σημασία Κλείσιμο ματιού

Γιωργη εμπλεξα και δεν σου απαντησα! ναι ασφαλως παιζει πολυ μεγαλη σημασια η κατασταση! καποιες φορες ομως που δεν τα εχουμε συμβιβαζομαστε με το καλυτερο που θα βρουμε στα χρηματα που διαθετουμε! δε θυμαμα ακριβως τι κατασταση ηταν το δικο σου αν θελεις ανεβασε φωτο να το δουμε! το δικο μου παντως ειναι το παρακατω και μου στοιχισε 180 ευρω στο εβαυ και επαναπατριστηκε απο χιλη!  Χαμόγελο  σε μια εποχη μαλιστα που οπου πηγαινα να το παρω περιεργως πηγαινε στο θεο η συγγεκριμενη ποικιλια!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 05, 2016, 12:37:07 μμ »

Οι φωτογραφιες μου ειναι απο τον πωλητη.
Εαν περιμενεις απο εμενα καλη φωτογραφια κλαφτα Χαραλαμπε.
Παρολο που ειναι μικρης αναλυσης φαινετε πιστευω η διαφορα στο κατεβασμα των νομισματων.
Αλλα ασχετος τις ομορφιας εαν ειχα και εγω την δυνατοτητα τοτε να επιλεξω μεταξυ των 180 και των 550 θα επελεγα τα 180 (ειναι ομορφο και αυτο και στεκετε παρα πολυ καλα μεσα σε μια αξιοπρεπει συλλογη) και τα υπολοιπα χρηματα θα τα εριχνα καπου αλλου να κλεισω αλλη τρυπα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 12:46:12 μμ »

ειναι πολυ ομορφη η δεκαρα σου και σαφως καλυτερη απο τη δικια μου! κατα τα αλλα ομως λογω τιμης θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 06, 2016, 12:57:48 μμ »

Το ηξερα αυτο Θωμα οταν την χτυπουσα.
Ηταν το καλυτερο διγμα αυτης της δεκαρας.
Απλα μετα οι εποχες αλλαξαν και πλεον σκεφτωμαστε διαφορετικα.
Δεν πειραζει ομως. Καμαρωνω οτι εχω την καλυτερη εμφανιζωμενη στο ebay μεχρι τωρα και αμα βρεθει
ποτε καποιος να μου δωσει οσα εχω δωσει θα σκεφτω την αποχωρηση της.
ειδεμη παραμενει εκει που ειναι καλα φυλαγμενη και την χαιρομε μεχρι να περασει στους απογονους μου.
μετα αυτοι ας τις βγαλουν τα ματια. Εγω δεν θα βλεπω . Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences