Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 01:45:00 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1831 10 λεπτα !!  (Αναγνώστηκε 9070 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Αύγουστος 26, 2016, 03:28:35 μμ »

Η συγκεκριμενη δεκαρα την κοιταξα σημερα για πρωτη φορα μετα απο χρονια και μου εκανε κλικ στο ματι η κατασταση της για πιστοποιηση.
Υποψιαζωμε οτι ειναι σχετικα δυσκολουτσικη ποικιλια διοτι την εχω δυο φορες στα χερια μου. Μεγάλο χαμόγελο
Η αλλη ειναι σαφως ποιο κατεβασμενη λογω χρησης αλλα διχως τα προβληματα που εχει αυτη εδω .
Απο την αλλη μια και τα κομματια μεταλλου που λειπουν απο πανω τις ειναι φυσικα πιστευω μπας και δεν μου γυρισει DETAILS .
Oi γνωστες των πιστοποιημενων Καποδιστριακων τι πιστευετε??

Γιατι το κανω θεμα : Στα δεκα Καποδιστριακα νομισματα που εχω πιστοποιηση τα δυο γυρισαν με καθαρους βαθμους.
Περιμενω αποψεις.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 26, 2016, 03:42:26 μμ »

αλλη μια φωτο απο μπροστα και μετα δυο φωτογραφιες απο το αδερφακι της το οποιο ειναι σαφως ποιο κατεβασμενη και δεν με πολυ τρωει για πιστοποιηση.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:31:43 μμ »

Καλησπερα Γιωργο αντε ανεβασε κανενα καποδιστριακο να παρουμε κανενα ματι! Οι ποικιλιες δεν ειναι οι ιδιες νομιζω! Η πρωτη που μας δειχνεις ειναι η 436 και η δευτερη η 435! Ας επιβεβαιωσει καποιος! Οντως το πρωτο ειναι αρκετα καλο!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 26, 2016, 07:37:54 μμ »

Στην δεύτερη μού ξέφυγε και το γράφει στήν εικόνα.
Και ή πάνω για 435 την είχα.
Επειδή δεν έχω βρει ακόμη τα βιβλία του πητερ ας μας το επιβεβαιώσει καποιος άλλος.
Φυσικά περιμένω απόψεις περί της πιστοποίησης.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 26, 2016, 08:58:34 μμ »

235 ειναι και οι δυο! η πρωτη πιλυ ωραιο νομισμα! τωρα για βαθμο τι να πω δεν παιρνω θεση! σιγουρα παντως η ζημια ειναι απο την κατασκευη του πιθανοτατα αποκοπηκε κοματι μεταλου κατα τη σφραγιση!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 27, 2016, 12:41:03 μμ »

Αυτη η δεκαρα

http://www.ebay.com/itm/34966-Grece-John-Kapodistrias-10-Lepta-1831-KM-12-/141518039795?hash=item20f321eaf3

την βλεπω καλή , ειναι ομορφη , αλλα εχει τρια προβληματα πανω τις , το πρωτο μοιαζει με της δικης μου αλλα ειναι πολυ μηδαμινο σε σχεση με το κομματι που λειπει απο την δικη μου. (εμενα εχει εξαφανισει ολο το  Ι  ) αυτης λειπει απο το πεδιο το κομματι.
Τα υπολοιπα δυο προβληματα τα βλεπετε??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 27, 2016, 07:39:21 μμ »

Αν εννοεις το κοματι που λειπει λογικα ειναι μητρικο δισκου! Αν εννοεις προβλημα το σημειο ωρα 1 στον οπισθοτυπο πιστευεις οτι ειναι εξωτερικος παραγοντας? Ειναι παντως πολυ ομορφο δειγμα της 421, αλλα και η τιμη της?
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 27, 2016, 07:46:46 μμ »

Στραβά κουτσά τα βρήκες .
Το μητρικό τό είπα ότι είναι παρόμοιο με το δικό μου.
Τό άλλο πού υποψιαζωμε είναι ότι έχει παίξει με το φωτοσοπ για να κρύψει πιθανότατα μία σκουριά με αποτέλεσμα νά δείχνει το νόμισμα σαν ψημένο.
Τό σοβαρότερο πρόβλημα είναι αυτό πού αναφέρες .
Ή τιμή τού. Τιμή είναι αυτή;
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 28, 2016, 09:31:22 πμ »

η πρωτη δεκαρα που παρουσιασε ο κυριος ηρακλειωτης ειναι απλως μοναδικη!  ακυκλοφορητη ! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 28, 2016, 09:38:35 πμ »

Δεν είναι ακυκλοφόρητο.
Χαμηλό αου είναι και γιαυτό ρωταω μήπως τό μητρικό σπάσιμο που έχει μού δημιουργήσει πρόβλημα πιστοποίησης.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 28, 2016, 10:27:33 πμ »

Δεν είναι ακυκλοφόρητο.
Χαμηλό αου είναι και γιαυτό ρωταω μήπως τό μητρικό σπάσιμο που έχει μού δημιουργήσει πρόβλημα πιστοποίησης.

Εχω μια παρομοια δεκαρα του 30. Εχει παρει βαθμο κανονικα απο NGC. Δεν εχω φωτο διαθεσιμες αυτη τη στιγμη. Θα την ανεβασω το απογευμα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 28, 2016, 10:54:00 πμ »

Θα χαρώ νά τήν δω να ξέρω πάνω κάτω τί γίνετε.
Αν και μέσα μου έχω αποφασίσει τρία καποδιστριακα με μητρικό πρόβλημα τήν επόμενη φορά που θα στείλω να φύγουν για συντήρηση και πιστοποίηση.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 28, 2016, 11:47:45 πμ »

Kαι για να ολοκληρωσω την κουβεντα που ανοιξαμε χτες με τον Στελιο (ιαπωνας) καταρχην σας ανεβαζω τις φωτογραφιες που ειχε Τ Ο Τ Ε ο Γαλλος πωλητης πριν πολλα πολλα χρονια οταν οι ΞΕΝΟΙ ηταν πωλητες και οι ΕΛΛΗΝΕΣ αγοραστες!!
Τοτε τα Καποδιστριακα ηταν φτηνα και εβρισκες ποικιλιες καλες και σε καλη κατασταση.
ΤΩΡΑ που γιναν ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ πωλητες στο υμπεη  και δινουν τα ρεταλια ή τα δευτερα τους σε τιμες διπλασιας του κανονικου τα ειδαν οι ξενοι με αποτελεσμα να βλεπω πλεων τα καλα νομισματα να ταξιδευουν σε τιμες διπλασιες ή και τριπλασιες του κανονικου!!
Βλεπετε πχ την παραπανω δεκαρα του σχολιασμου.
Εμεις φταιμε , μαλλον ΟΛΟΙ αυτοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ φταινε που κυκλοφορησαν τα Καποδιστριακα σε τρελες τιμες νομιζωντας οτι θα βγαλουν χρηματα απο τους Νεους που εμαθαν το υμπεη.
Με αυτα και αυτα ΞΥΠΝΗΣΑΝ οι ξενοι πωλητες. 
Δυο μηνες τωρα που κοιταω το υμπεη δεν εχει καμια μα καμια σχεση με αυτο που ηξερα το 2004-2010 πχδιοτι τοτε αρχισε το κακο και τωρα βλεπω τα αποτελεσματα του.
Αρα Καποδιστριες σαν την αποκατω φωτογραφια και σε καλη τιμη μααααλλοον δεν θα ξαναδω .
Ας αναλογιστει ο καθενας τις ευθυνες του για το ποσο φταει ποι ξυπνησαν οι ξενοι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 28, 2016, 02:04:08 μμ »

Ποτε την ειχες παρει και ποσο? Βλεπεις νεος στο αθλημα μολις εξι χρονια ασχολουμε, απο το 2010  και επειτα. Και τωρα τελευταια με του Καποδιστρια.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 28, 2016, 03:22:03 μμ »

Πρέπει να αγοράστηκε το 09 .
Το ποσό δεν το ξέρω ακόμη διότι δεν έχω βρει το τετράδιο όπου κρατούσα τό αρχείο.
Το σίγουρο επειδή το θυμάμαι κατά τήν αγορά ήταν ότι ήταν Γάλλος. Διότι αποθήκευσα τίς φωτό σαν vf και όταν ήρθε είδα ότι ήταν σχεδόν ακυκλοφόρητο. Ελάχιστη φθορά.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences