Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 05:53:22 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πολλά πράγματα  (Αναγνώστηκε 4872 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Goa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Μάιος 29, 2012, 04:17:46 μμ »

Λοιπόν, αφού εναγωνίως περίμενα την ενεργοποίησή μου, δεν έχασα χρόνο και έχω ήδη ετοιμάσει μια λίστα με πράγματα που χρήζουν εκτίμησης.

1. Φάκελος "Αναμνηστική-Έκδοση ΕΛΛΑΣ-ΕΟΚ" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

2. Κασετίνα με 3 ασημένια νομίσματα από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο. Στην μπροστινή τους όψη έχουν ονομαστική αξία "500, 250 & 100 δραχμαί" και πίσω φέρουν το XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982".

3. Φάκελος του " ΧΙΙ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Αθλητισμού 1982" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο με χρυσό νόμισμα.

4. Φάκελος του " ΧΙΙ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Αθλητισμού 1982" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο με ασημένιο νόμισμα.

5. 10 χρυσές λίρες με τα εξής χαρακτηριστικά:
   α. Γεώργιος V - 1914
      β. Γεώργιος V - 1927
   γ. άλλες οκτώ με Ελισάβετ - 1957 μέχρι 1963

6. Κασετίνα "Commonwealth of the Bahamas: INDEPENDENCE 1973" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο που αποτελείται από 4 χρυσά νομίσματα με αναγραφόμενη αξία 200-150-100-50 $ έκαστο.

7. Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με σχετικό μάλλον θέμα με το παραπάνω από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

8. Κασετίνα "BAHAMAS FIFTH ANNIVERSARY OF INDEPENDENCE" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

9. Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με θέμα "XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982"

10.  Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με θέμα "XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982"

Μπορείτε να δείτε αριθμημένες τις φωτογραφίες πατώντας το link. Ζητώ συγνώμη αν κάποιες φωτό είναι κουνημένες.

Για κάποια έχω βρει σχετικές σελίδες στο ebay, αλλά όχι για τα ίδια ακριβώς.

Να τονίσω πως ο λόγος που χρειάζομαι εκτίμηση είναι επειδή πρέπει να μαζέψω κεφάλαιο για σπουδές και ίσως μετεγκατάσταση στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθειά σας.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 29, 2012, 07:17:10 μμ »

Φιλε μου με ενδιαφερει το νουμερο 5  Κλείσιμο ματιού
Στειλε μου ενα προσωπικο μηνυμα με το ποσο που ζητας για αυτα τα δεκα νομισματα Κλείσιμο ματιού

Υ.Γ Και εαν τα παμε καλα με αυτα  μιλαμε και για οτι χρυσο εχεις των Πανευρωπαικων αγωνων Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 29, 2012, 08:33:19 μμ »

Λοιπόν, αφού εναγωνίως περίμενα την ενεργοποίησή μου, δεν έχασα χρόνο και έχω ήδη ετοιμάσει μια λίστα με πράγματα που χρήζουν εκτίμησης.

1. Φάκελος "Αναμνηστική-Έκδοση ΕΛΛΑΣ-ΕΟΚ" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

2. Κασετίνα με 3 ασημένια νομίσματα από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο. Στην μπροστινή τους όψη έχουν ονομαστική αξία "500, 250 & 100 δραχμαί" και πίσω φέρουν το XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982".

3. Φάκελος του " ΧΙΙ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Αθλητισμού 1982" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο με χρυσό νόμισμα.

4. Φάκελος του " ΧΙΙ Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Αθλητισμού 1982" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο με ασημένιο νόμισμα.

5. 10 χρυσές λίρες με τα εξής χαρακτηριστικά:
   α. Γεώργιος V - 1914
      β. Γεώργιος V - 1927
   γ. άλλες οκτώ με Ελισάβετ - 1957 μέχρι 1963

6. Κασετίνα "Commonwealth of the Bahamas: INDEPENDENCE 1973" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο που αποτελείται από 4 χρυσά νομίσματα με αναγραφόμενη αξία 200-150-100-50 $ έκαστο.

7. Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με σχετικό μάλλον θέμα με το παραπάνω από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

8. Κασετίνα "BAHAMAS FIFTH ANNIVERSARY OF INDEPENDENCE" από τον Ελληνικό Συλλεκτικό Κύκλο.

9. Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με θέμα "XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982"

10.  Κασετίνα με χρυσό νόμισμα με θέμα "XII Πανευρωπαϊκοί Αγώνες στίβου Αθηνών 1982"

Μπορείτε να δείτε αριθμημένες τις φωτογραφίες πατώντας το link. Ζητώ συγνώμη αν κάποιες φωτό είναι κουνημένες.

Για κάποια έχω βρει σχετικές σελίδες στο ebay, αλλά όχι για τα ίδια ακριβώς.

Να τονίσω πως ο λόγος που χρειάζομαι εκτίμηση είναι επειδή πρέπει να μαζέψω κεφάλαιο για σπουδές και ίσως μετεγκατάσταση στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθειά σας.



Την εκτιμηση μπορεις να την κανεις μονος σου βρισκοντας ιδια πραγματα με τα δικα σου να πωλουνται στο www.ebay.com

Γενικα παντως ο συλλεκτικος κυκλος ψιλογδερνει τους πελατες του και μαλλον θα μετρας χασουρα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 29, 2012, 09:46:54 μμ »

Goa, Για να κανεις σωστα και με τρελο κερδος  την δουλεια σου, πρεπει να βρεις ενα πιστοποιημενο Ελληνα ντιλερ . Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών.

Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 29, 2012, 10:17:47 μμ »

Τα χρυσά Bahamas που έχεις είναι κοπές του κράτους δεν είναι του συλλεκτικού κύκλου.
Μπορεί να τα διέθεσε ο συλλεκτικός κύκλος στην Ελλάδα αλλά αυτό δεν το γνωρίζω.
Αν τα έχει χρόνια η οικογένειά σου σίγουρα δεν θα βγεις χαμένος από αυτά.
Και στα χρυσά Ελληνικά κερδισμένος θα είσαι.
Η ασημένια κασσετίνα των Πανευρωπαϊκών γύρω στα 60-80 Ευρώ (ούτε αυτή είναι του συλλεκτικού κύκλου).
Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 29, 2012, 10:27:52 μμ »

Ηλια εαν δινεις 80 ευρω για την κασετινα την ακυκλοφορητη ποσα δινεις για ολη την σειρα σε προυφ?
Με ενδιαφερει τοτε να σου πουλησω εγω μια τριπλετα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 30, 2012, 07:53:46 πμ »

Ηλια εαν δινεις 80 ευρω για την κασετινα την ακυκλοφορητη ποσα δινεις για ολη την σειρα σε προυφ?
Με ενδιαφερει τοτε να σου πουλησω εγω μια τριπλετα Κλείσιμο ματιού

Εγώ 60 δίνω Γιώργο, αλλά την έχω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences