Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 01:45:17 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξιοπιστοι εμποροι χρυσου/ασημιου στην Ελλαδα  (Αναγνώστηκε 29734 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 08, 2016, 06:52:02 μμ »

Δεν ειναι καθολου χρεπια τουλαχιστον οσες ειναι απο το 1957 και μετα. Για χαρτοσημο πρωτη φορα το ακουω Απορία
Τελευταια φορα που ειχα αγορασει πριν κανα χρονο ειχα παρει στην τιμη που αναγραφει στη σελιδα του. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 08, 2016, 07:50:08 μμ »

Ο φίλος που πλήρωσε 377 την λίρα , κακώς την πλήρωσε τόσο και σε κανένα από τα site που αναφέρθηκαν πριν , θα του έφτανε σε αυτή την τιμή.
Έχουν αναφερθεί οι τρόποι να γλυτώνεις τα κερατιάτικα.
Για τις καινούριες είναι μονόδρομος τα site από το εξωτερικό , αρκετοί απ ότι κατάλαβα περιμένουν την proof του 2017.
Καταγράφηκε
ΠΡΥΤΑΝΗΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 02:09:15 πμ »

Πάντως αυτή τη στιγμή το coininvest για όσους ενδιαφέρονται έχει ανεβάσει υπερβολικά τις τιμές των χρυσών νομισμάτων. Μήπως ξέρει κάτι για το αποτέλεσμα των αμερικάνικων εκλογών;
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 04:09:06 πμ »

Προβλεπω αυξηση οπως την ημερα του brexit αν τελικα βγει ο τραμπ. Με το που πηρε εστω και λιγο προβαδισμα στην φλοριντα, ανεβηκε 1% ο χρυσος ( σε us dollar ). Ακομα ειναι νωρις ... Αλλα θα δειξει!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:44:47 πμ »

Αυτή την εμμονή εσάς να πληρώνετε κερατιάτικα λεφτά στις εταιρείες του εξωτερικού ακόμη δεν την έχω καταλάβει .
Έχω μήνυμα στα χέρια μου από άτομα από δω μέσα που πλήρωσε τη λύρα 377 € με παράδοση συγκεκριμένη μέρα εάν δεν ήθελε συγκεκριμένη μέρα παράδοση - 20 € το τεμάχιο κάτω .
Και κάθεστε μετά και μου λέτε ότι αυτές είναι οι καλύτερες αγορές ;;

Δε πειράζει ας παίρνουν από το εξωτερικό ακριβά εμείς θα παίρνουμε από τον Νικία στα 270 σήμερα.  Σαρκασμός

Φιλε εγω δεν μιλαω για παλιες λιρες οι οποιες ειναι αλλο καπελο η κουβεντα και παει αλλου.
Μιλαω για λιρες του 2015\ του 2016 και γιατι οχι του 2017!!
Καποιος που μιλαει μεσα σε αυτα τα ποστ τον ρωτησα ποσο εδωσε δλδ και ειναι ευχαριστημενος απο την αγορα του. Θα σας παραθεσω επακριβως τι μηνυμα μου εστειλε και βγαζετε μονοι σας τα συμπερασματα σας.
Οποιος δεν το πιστευει οτι υπαρχει αυτο το μηνυμα μπορω να παγωσω την εικονα του υπολογιστη και να σας το βγαλω αυτουσιο. Το μονο που θα σβησω ειναι το ονομα του , τα μηνυματα του για να μην καταλαβαινετε ποιος ειναι. Και αυτο το κανω διοτι ισως δεν θα θελει να φανει οτι ηταν αυτος!!
Διαβαστε λοιπον το μηνυμα του φιλου.
377 ευρω με τα μεταφορικα, με παράδοση συγκεκριμενη ημερομηνία.

χωρίς ημερομηνία καμια 20 ευρω λιγοτερα


Μεσα του οκτωμβρη εδωσε 377 ευρω την λιρα για να την παρει απο αυτα τα σαιτ του εξωτερικου οπου τα εκθειαζετε!!
Τα συμπερασματα δικα σας.
Εγω σας πουλαω τωρα δεκα λιρε που εχω του 2016 με 220 να σας μεινουν και τα 57 ευρω στην τσεπη και παραδοση την συγκεριμενη ωρα που την θελετε οπως την θελετε!!
Σε κουτι με βελουδο κοκκινο? Κοκκινο!!
Μπλε? Μπλεεε!! Ο κουριερ να ειναι γυναικα και να φοραει κοντη φουστα??
ΕΕ αυτο θα το πληρωσετε εξτρα στην εταιρια!! Ειπαμε τωρα!!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:48:01 πμ »

Αυτή την εμμονή εσάς να πληρώνετε κερατιάτικα λεφτά στις εταιρείες του εξωτερικού ακόμη δεν την έχω καταλάβει .
Έχω μήνυμα στα χέρια μου από άτομα από δω μέσα που πλήρωσε τη λύρα 377 € με παράδοση συγκεκριμένη μέρα εάν δεν ήθελε συγκεκριμένη μέρα παράδοση - 20 € το τεμάχιο κάτω .
Και κάθεστε μετά και μου λέτε ότι αυτές είναι οι καλύτερες αγορές ;;

Δε πειράζει ας παίρνουν από το εξωτερικό ακριβά εμείς θα παίρνουμε από τον Νικία στα 270 σήμερα.  Σαρκασμός

Φιλε εγω δεν μιλαω για παλιες λιρες οι οποιες ειναι αλλο καπελο η κουβεντα και παει αλλου.
Μιλαω για λιρες του 2015\ του 2016 και γιατι οχι του 2017!!
Καποιος που μιλαει μεσα σε αυτα τα ποστ τον ρωτησα ποσο εδωσε δλδ και ειναι ευχαριστημενος απο την αγορα του. Θα σας παραθεσω επακριβως τι μηνυμα μου εστειλε και βγαζετε μονοι σας τα συμπερασματα σας.
Οποιος δεν το πιστευει οτι υπαρχει αυτο το μηνυμα μπορω να παγωσω την εικονα του υπολογιστη και να σας το βγαλω αυτουσιο. Το μονο που θα σβησω ειναι το ονομα του , τα μηνυματα του για να μην καταλαβαινετε ποιος ειναι. Και αυτο το κανω διοτι ισως δεν θα θελει να φανει οτι ηταν αυτος!!
Διαβαστε λοιπον το μηνυμα του φιλου.
377 ευρω με τα μεταφορικα, με παράδοση συγκεκριμενη ημερομηνία.

χωρίς ημερομηνία καμια 20 ευρω λιγοτερα


Μεσα του οκτωμβρη εδωσε 377 ευρω την λιρα για να την παρει απο αυτα τα σαιτ του εξωτερικου οπου τα εκθειαζετε!!
Τα συμπερασματα δικα σας.
Εγω σας πουλαω τωρα δεκα λιρε που εχω του 2016 με 220 να σας μεινουν και τα 57 ευρω στην τσεπη και παραδοση την συγκεριμενη ωρα που την θελετε οπως την θελετε!!
Σε κουτι με βελουδο κοκκινο? Κοκκινο!!
Μπλε? Μπλεεε!! Ο κουριερ να ειναι γυναικα και να φοραει κοντη φουστα??
ΕΕ αυτο θα το πληρωσετε εξτρα στην εταιρια!! Ειπαμε τωρα!!!
Δικες μου αυτες του 2016
Καταγράφηκε
carrera
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 157


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:51:15 πμ »

Εγω σας πουλαω τωρα δεκα λιρε που εχω του 2016 με 220

Τις θέλω και τις 10 σε αυτή την τιμή.
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:52:11 πμ »

Εγω σας πουλαω τωρα δεκα λιρε που εχω του 2016 με 220

Τις θέλω και τις 10 σε αυτή την τιμή.
Να περιμενεις στη σειρα σου
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:53:42 πμ »

Εγω σας πουλαω τωρα δεκα λιρε που εχω του 2016 με 220

Τις θέλω και τις 10 σε αυτή την τιμή.
Να περιμενεις στη σειρα σου

Aργησατε και οι δυο   Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 10:00:00 πμ »

Ποιο site ήταν αυτό που η λίρα στοίχισε 377 με τα μεταφορικά?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 01:17:59 μμ »

Ελα εξυπνοι ολοι εκμεταλευτικατε το λαθος του πληκτρου.
Οτι απο τα 377 σας μενουν τα 57 στην τσεπη δεν μαθατε αφαιρεση στο σχολειο να δειτε τι ηθελα να γραψω??
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 01:23:14 μμ »

Δεν πιγαμαι σχωληω θηω τη να κανουμαι
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 01:38:44 μμ »

Δεν πιγαμαι σχωληω θηω τη να κανουμαι

Το Δεν γραφεται με αι ασχετε  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 01:41:02 μμ »

Δεν πιγαμαι σχωληω θηω τη να κανουμαι

Το Δεν γραφεται με αι ασχετε  Γλώσσα
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο απω τω google translate το ανταιγραψα μαστωρα
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 02:07:11 μμ »

Τώρα να αγοράσεις μία λίρα του 2016 από coininvest , με μεταφορικά για Αθήνα και 2% έξοδα πιστωτικής, θα σου πάει περίπου 320.
Από άλλο μαγαζί χωρίς έξοδα κάρτας και λιγότερα μεταφορικά , θα πάει 310€.

Ίσως να υπάρχει κάποιος επαγγελματίας στην Ελλάδα που πουλάει σε τέτοιες περίπου τιμές. Δεν ξέρω.
Ας μου στείλει κάποιος που ξέρει PM.
  
Επίσης δεν ξέρω αν ο φίλος που έδωσε 377 , είναι από επαρχία και του ζήταγαν παραπάνω μεταφορικά.
Κακώς όμως έκανε αυτή την αγορά.

Αν πάρεις σήμερα 3 λίρες του 2016 από κάποιο από τα site του Chard (άλλο έχει, 14ευρώ μεταφορικά , άλλο 17)     πληρώνοντας με Revolut  , θα σου πάει κάτω από 300 ή μία.
Υπάρχουν και άλλα online μαγαζιά από κεντρική Ευρώπη που θα σου πάει κάτω από 300 , αν πάρεις 3.

Ακραίο παράδειγμα τα 377.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences